54
  • InterFoxSOFT
    #54
    1 éve nem használok se DVD-t sem pedig CD-t.
    A 10GB-os Pdrive-om tökéletesen megfelel.
  • gothmog
    #53
    A kezdő informatikusnak egy kilobájt az 1000 bájt. A haladónak egy kilométer 1024 méter.
  • dez
    #52
    -1
  • dez
    #51
    Mi az, hogy 1 TerraByte? Ilyen nincs. Úgy hívják, 1 TeraByte. :)
  • kow83
    #50
    Jobb előre okosnak lenni. Nem akarok filozofálni nagyon, de mások emlékeiben élsz tovább. Ha nincs mire emlékezni, elfelejtenek.
  • kow83
    #49
    1000 millió forint sincs ugye, csak 1 milliárd :D
    Nekem mindegy lenne :D
  • Sir Ny
    #48
    "Könnyű azt hinni, hogy minden biztonságban van egy korongon, de ha hirtelen meghalsz és 50 év múlva előszedik az utódok a nagyapa lemezeit, akkor csak lesnek, hogy sajnos ez porba veszett."
    ha hirtelen meghalok, akkor nem érdekelnek az unokáim.
  • Sir Ny
    #47
    miaz, hogy 1000 gigabájt? ilyen nincs. ezt úgy hívják, hogy 1 TerraByte.
  • dez
    #46
    szerinted (ezt hogy írhattam el, azt nem tudom. :P)
  • dez
    #45
    Nincs ebben semmi meglepő...
  • dez
    #44
    Szerintem azért írja mindenki Blu-ray-nak, mert senki sem tudja, hogy kell írni az angol blue szót? ;)
  • DjDano
    #43
    Valahol olvastam, hogy az igazán profik még mindig méregdrága nagykapacitású szalagos adattárolókat használnak archiválásra
  • grebber
    #42
    Még a DL DVD meg a Blue Ray lemezek árai sem a legjobbak.Pláne nem a Blue Ray dvd íróké :(
  • kow83
    #41
    Ilyenkor kevesen gondolnak bele, hogy remek, hogy ezer gigabájtok írhatók ki lemezekre, de mennyire tartósak az így elmentett információink?
    Könnyű azt hinni, hogy minden biztonságban van egy korongon, de ha hirtelen meghalsz és 50 év múlva előszedik az utódok a nagyapa lemezeit, akkor csak lesnek, hogy sajnos ez porba veszett.

    A legtutibb akkor is egy hard drive, azok is jelentősen zsugorodnak.
  • drucski
    #40
    Én egyetelen jó dolgot látok a kék sugár tech.ban.A "kafa" kék lézerdiódákat ,amelyeket szinte lehetetlen másképp beszerezni(vagy ki***ott drágák),lásd blu-ray (HDDVD) laser diode from burner videókat.
  • arty
    #39
    1. homályfos/életlen képet vetitettek a moziban
    2. megszépültek az emlékeid
  • L3zl13
    #38
    Mindenki szidja ezt a korong alakú tárolót. Holott ennek nagyon jó oka van/volt.
    A fejet minimális mozgatással igen nagy felület bármely pontja fölé lehet pozicionálni.
    Kissebb felületen ugyanazzal a technológiával kissebb adat fér el.
    Ha nem mozogna a fej alatt a lemez, akkor maga az író olvasó mechanika lenne jóval nagyobb és bonyolultabb.
    Flashnél nincs ilyen probléma, mert az egyes blokkok külön írhatók/olvashatók.
    Holografikus technológiánál is elvileg kiküszöbölhető lenne a dolog, ha a lézereket a lemezeknél jóval nagyobb mélységbe is tudják pozicionálni.
    Ez esetben úgy lehetne növelni az adatmennyiséget, hogy az adathordozó vastagságát növeljük. Természetesen így már nem volna szükség korong formára.

    A lényeg nem leragadtunk, hanem ez a legjobb amit a jelenlegi technológiával, elérhető áron, megfelelő kapacitás mellett gyártani tudunk.
  • L3zl13
    #37
    Nem jönnek. Az SDXC szabvány jön ami 2 TB-ig skálázható.
    Hogy azt mikor érik el, egyenlőre még kérdéses.
  • BaliBoy
    #36
    [kő][kő][kő][kő][kő] :))
  • djw
    #35
    holografikus tetraéder! vagy gömb... de a gömb elgurul... tetraéder, mint a csillagkapuban :D
  • ziipp
    #34
    Nagyobb méretű pendrive-ok szerintem jó alternatívának számítanak, ha csak adatmozgatásra használod őket. Ráadásul nincs szívás, amikor van egy 5 gigás fájlod, ami épphogy nem fér fel DVD-re. Tudom, lehet darabolni, de az macera...

    Szerintem a Blu-raynek egyszerűen még nincs itt az ideje. Egyrészt a már írt ár/érték arány miatt, másrészt pedig az Internet kapcsolatok átlagos sebességének alacsony volta miatt. Magamból kiindulva az ember kétszer is meggondolja, hogy neki essen-e egy 50 gigás szörnyetegnek, és nem elsősorban a letöltés, hanem inkább a feltöltés miatt. Ezzel szemben egy DVD bármikor belefér.
  • dez
    #33
    Laptokokban van író, akár Blu-ray is.
  • Andr0
    #32
    az a baj hogy leragadtunk a korong sémánál....szerintem legalábbis.. mert most már a Laptopok és Netbook oké a világ nagyrészt abba meg azért nem raknak dvd írót mert túl nagy...inkább kéne csinálni vmi kisebb kocka alakú tárolókat több hely több adat meg hát dizájnosabb....
  • dez
    #31
    A kapacitás/ár arány fogja eldönteni... Nagyrészt legalábbis.
  • dez
    #30
    Drágák a Blu-ray lemezek, de szerintem a minőségük is elég jó. Egyelőre. Nem biztos, hogy negyed ennyiért ugyanilyen jók maradnak... Ez így volt a CD-vel is és a DVD-vel is. Van pár 8-10 éves Kodak CD-R-em, amit annó nem túl olcsón vettem, de azóta is max. sebességen 100%-osan, végig belassulás nélkül olvashatók! A többi, egyéb márka már nem ennyire jó, és jópár noname meg teljesen olvashatatlanná vált. DVD-vel is hasonlók a tapasztalataim, csak ott a TY és MCC vált be, ill. a főleg ezeket használó Verbatim [azt hiszem, a Verbatim az MMC saját márkája]. Szal inkább fizetek valamivel többet, mint hogy eltűnjön az adat fél év múlva. De ahogy láttam, a többség a lehető legolcsóbbat veszi, aztán csodálkozik... :P (Mondjuk én nem is töltöm le a fél netet gondolkodás nélkül, csak a tizedét. :P )
  • Beatmaster
    #29
    nemsoká akarják piacra dobni az SDXC kártyákat, melyek 2TB-ig felnyomhatóak, lesz értelme a lemezeknek? nemhinném... mire kiolvasod beloluk az adatokat... Igazából sok év mulva ebben a memrisztor dologban bizom
  • dez
    #28
    A Blu-ray nem ugyanazt az alapanyagot használja, mint a DVD, mivel az utóbbi nem elég jó a kisebb pitekhez. Állítólag nem csak annyival jobb, amennyivel kisebbek a pitek, így elvileg tartósabb.
  • dez
    #27
    Úgy emlékszem, egyszer már írtam neked, hogy a Blu-ray is "normális" kódolást használ: a lemezek többségénél ugyanazt a h.264-et használják, amit az általad emlegetett ripek! Az x.264 nem egy új kódolási forma, hanem egy enkóder program neve, ami csak kicsivel hatékonyabb, mint a standard.

    Tehát, az 1080p/h.264 ripek gyakorlatilag ugyanolyan kódolással és felbontásban fele bitrátát használnak, ami term. hatással van a minőségre. Monitoron kevésbé látszik, nagyobb képernyős tévén annál inkább.
  • Justil
    #26
    kövezzetek meg, biztos tajparaszt vagyok, de én még mindig tökéletesen elégedett vagyok a 700-1500 megás divx filmekkel. igaz, nem 2 méteres hipermegagiga hádé tévén nézem, csak a 24" samsung tftn. Általában ha filmet nézek, a tartalom jobban érdekel, mint a külcsín. Ha meg igazán a látvány kell, elmék moziba...bár kevés film éri meg azt a pénzt.
  • asdasdasd
    #25
    RAID + source control
    Túláramtól véd a táp.
    Én inkább az oprendszertől féltem az adatimat..

    Persze bomba ellen ez sem véd meg.
    (arra már kitalálták, hogy a Föld két távoli pontján tükrözik az adatokat)
  • L3zl13
    #24
    A RAID valóban véd az adattároló meghibásodása ellen, de:
    - Nem véd a véletlen (vagy szándékos) törlésektől, módosításoktól.
    - Nem véd pl túláramtól vagy olyan katasztófáktól, amelyek az egész rendszert egyszerre tönkretehetik.
    Tulajdonképpen amíg online van a mentésed, addig veszélyben is van.
    Ellenben egy kiírt DVD/BD/Holo diszk egy pillanatnyi állapotot tükröz, elzárhatod, tárolhatod különböző helyeken, különböző rendszerekben... amit akarsz... minimális extra költségért.
    Nem mondom, hogy ez a tökéletes megoldás, de vannak előnyei bizonyos helyzetekben.

  • L3zl13
    #23
    Akkor igaz, ha ugyanakkora dolgokat írsz ki. De mint mondtam a mentendő fájlok mérete és mennyisége is jelentős növekedésen esett át.
    Ráadásul az adatvesztés kockázata egy fontos tényező, de nem az egyetlen.
    Ha túl kényelmetlen, nehézkes az adatmentés, illetve a mentett anyagok tárolása, kezelése, akkor senki nem fogja használni. Márpedig amikor többszáz gigabájtot, esetleg terabájtokat kell kiírni DVD-re az eléggé kényelmetlen feladat...
  • ziipp
    #22
    Van abban valami, amit Turdus mond.

    Azonos adatvesztési arányoknál kockázatosabb kiírni 47 gigát egy Blu-ray lemezre, mint 10 DVD-re, mert ha az egy Blu-ray elromlik, az egészet elveszted, de ha 10-ből 2 DVD megy tönkre, akkor csak 20%-ot buksz.

    Egyébként személy szerint nem értem, hogy miért akar mindenki CD-re menteni. Nem jobbak a nem tudom milyen brutális, redundáns rendszerek, amiket direkt erre a területre specializálódott cégek tartanak fent? Vagy otthonra is simán lehet venni direkt adatmentésre szolgáló egységeket, igaz kicsit zsebbe kell nyúlni, de ha már olyan fontos a mentés, akkor több előnye is van: kisebb helyet foglal, könnyebb kikeresni a megfelelő állományokat, az egész kompaktul egyben van és szerintem az adatok is nagyobb biztonságban vannak rajta, mint a lemezeken. Nem beszélve arról, hogyha több példányban akar valaki adatot tárolni, akkor dupla annyi CD kell, ami annyira nem kellemes dolog, ha 100 helyett 200, vagy 300 helyett 600 korongról van szó. Ezzel szemben egy RAIDben veszel egy újabb winchestert, megkérsz egy hozzáértőt, hogy lője be rendesen, és automatikusan több helyre menti.
  • L3zl13
    #21
    Ha nem kell hordoznod folyton ezeket a mentéseket, akkor a vinyós tárolás is jó lehet.
    Ha pedig veszel egy aktív USB hubot, akkor nem kell azzal törődnöd, hogy elég feszültséget ad-e le a notid.
  • kvp
    #20
    "Már réges rég készen van. Sőtt én olyan cikkre is emlékszem amiben már az olvasók tömeg gyártásáról volt szó."

    Persze, hogy kesz van. Csak most jottek ra arra, hogy muanyagkoronggal nem hasznalhato, mert az iras alatti hoterhelestol es az idovel fellepo termeszetes bomlastol tulsagosan megvetemedik a lemez. A dvd-k eseten is a muanyag gyengesege az egyik legnagyobb baj. A femkorong meg draga.

    Egyebkent ha tenyleg nagy kapacitasu tarolo kell, ami meg tartos is, akkor hd-rom. http://norsam.com/rosetta.html Az egyetlen gond, hogy eleg draga hozza az anyag es az iro sem olcso, viszont az egyesult allamokban mar jopar kormanyszervezet es alapitvany is ezt hasznalja.
  • BaliBoy
    #19

    Pontosan. Szopatnak itt mndenkit. Már réges rég készen van. Sőtt én olyan cikkre is emlékszem amiben már az olvasók tömeg gyártásáról volt szó. Csak hát a mocsok kapitaista szokás, hogy még a blue-rayt még le kell nyomni az emberek torkán....
  • V1G3C
    #18
    Meg lehet találni egy ekkora adattárolónak az értelmét.
    Vegyük azt az egyszerű példát hogy van egy storage 10 TB adattárral.
    Igény van a mentésére. Szalagos mentés drága és lassú, de biztos.
    Felmerülhet egy napi / heti korong-alapú mentés, amit még garantáltan üzembiztosan működtethető, és maradhat a szalag a hosszútávú verziónak. Persze egy SATA átmeneti tároló beiktatása erősen javasolt a gyorsabb mentés eléréséért.
  • FoodLFG
    #17


    Én úgy szoktam menteni, hogy évvégén lementem az összes fontos adatomat DVD-kre, és az év felénél még azokat, ami közben keletkezett. Ez nagyjából évente 22 DVD-t jelent. Ezt az adatmennyiséget sokkal kényelmesebb lenne Blu-rayre mentenem, csak hát még kicsit drága.. Ha olcsóbb lenne, akkor félévenként is tudnék teljes adatmentést csinálni.

    Egyébként gondoltam rá, hogy veszek pl 2 db 320 gigás külső HDD-t, hogy arra mentsek, de nem vagyok biztos benne, hogy a laptopom meg tudná-e hajtani usb-ről. :/
    Mondjuk egy ilyenre gondoltam:
    http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=525
  • NEXUS6
    #16
    Ja, én is megvettem a Matrix BD-t és tök szemcsés az egész! Persze lehet, hogy eleve így csinálták, de nekem pl a moziban nem tűnt fel, hogy ilyen lenne.
  • Sanyix
    #15
    hát persze mivel a film, ALAPBÓL szemcsés... van ahol még direkt is szemcsésítik, mert valami gyengeelméjű szerint dizájnos, meg filmszerű hatást okoz.