430
Milyen legális eszközökkel tudunk védekezni?!
  • SötétBarom
    #390
    Ha cingár hülyegyerek, lehet ketté is szakad :DDD
  • solo
    #389
    Amúgy, az a baj, hogy ha desivel vállbalövöd a csókát, a válla leszakad, és takarÍthatom az udvaraomból:S
  • solo
    #388
    KECY! Hol lőttél te desivel?!!! :OOOOOO
    Melyik lőtéren/ lövészklubban van?
    kedvenc fegyverem^^
  • Shifter
    #387
    ha csak 2m re áll tőled akkor is lelő :D
  • minigirl
    #386
    Ebben igazad van, de ha csak kötekedni akar valaki, miért lőne le 15mről? :)
  • noti83
    #385

    pedig egy igazi jogállamban lehetne ilyen takaros dolgokat tartani otthon...
  • Shifter
    #384
    tökmindeggy... ha fegyverrel (lő fegyver) jönnek ellened akkor értelmetlen harcművészetekről pofázni... 15 méterről lelő tökmindeggy hány öves kungfus vagy akármi vagy ez olyan mintha mercivel vagy trabantal ugrasz ki a TGV elé... tökmindeggy ígyis-úgyis meghalsz...
  • minigirl
    #383
    Attól függ, mit tanulsz. Vannak olyan harcművészetek, amik pusztakezes és fegyveres támadók ellen is jók. Én pl. nagyon sokat gyakorlok tantóval (=fakés) úgy, hogy csak az ellenfélnél van "kés". Persze, néha a gyakorlás közben is beleszaladok, de jobb, ha megtanulom edzésen, imitálva, mintha nem tudok mit kezdeni egy éles fegyverrel.
  • Ic3 m4n
    #382
    Nekem idén lesz a 9. éve h harcművelek, de a fegyverrel jönnek rád (nem pont kés) akkor annyira nem jók az esélyeid.
  • Scottt
    #381
    +Fav
    Harcművészetet gyakorlok 5éve igyekszek majd segíteni/válaszolni ha tudok:)
  • Shifter
    #380
    ha már lövünk akkor

    ez:



    vagy:
    (ilyennel én is lőttem már elég fasza)


  • Adi
    #379
    Minek ing?:D puszta látvány kell:D:D
    ezt nézd:D:D
  • dragon11
    #378
    lol xD
  • Lord Nomak
    #377
    Ez lol =DDD
  • 0Fritz0
    #376
    Gumilövedékes flinta az igazi "home defense". :)
    Elég középre célozni és pár borda már megy is a levesbe.



  • SötétBarom
    #375
    "adok most egy húszast és eltakarocc, vagy adok később másnak 100at hogy eltörje kezed lábad.."

    :DDD
  • dragon11
    #374
    Hja, én is megnézem előtte h milyen ember akar balhézni.. aztán ha komolyabb, akkor futok..

    De 1x engem már akartak kirabolni villamoson oda jött egy ember, csak így elővettem egy illegális eszközt.. aztán leállt..
  • Lord Nomak
    #373
    Hát, én nyáron 80%-ban inget hordok télen meg itt a kabát, választásom mindig van. ^^ Ezek arra elegendőek, hogy egy láma késelést az ember védjen. Igazi bicskástól tartanék már valószínűleg és inkább távoznék. x)
  • dragon11
    #372
    Aki késsel támad, azzal annyit tudsz csinálni, hogy valóban az első támadását levéded (elkerülöd..), mikor már másodszor kezdené, akkor ha gyors reflexed van mikor szúrja ki, akkor kezét kicsavarod és eltöröd.., ha meg nem rendelkezel ilyen reflex-szel, akkor fuss :D mást nagyon nem tudsz csinálni.;-) mert nem mindig akad ott cucc, amit rádobnál és ütnéd:D
  • Lord Nomak
    #371
    1., Nem muszáj a kezét megfogni, elegendő a ruhán a gallért vagy mivel most tél van és kabátot hordanak szimplán becsomagolni a kabátba kb.
    2., Senki se jött oda, egy fiatal pár állt ott meg egy lány kb 15 éves (szerdán hajnali 1kor mit csinált az ott nem tudom..). Amikor felszálltam a villamosra a lány is felszállt és odajött adott pár zsepit, hogy töröljem meg a kezemet de ő remegett én nem.. nekem kellett megnyugtatni mikor nem őt akarták kirabolni és megkéselni.
    3., Nem feltétlen az ütésnél kell elkapni a másik kezét, én sem azt szoktam mert az rizikós főleg ha kés is van nála. Én félrelököm a kezét, és ahogy a sodrást csinálom belülről nyúlok a feje felé és megfogom hátulról a nyakát majd a másik kézzel vagy tenyérrel mellkason vagy könyékkel arcon megkínálom, után már bárhogy lehet folytatni mert vagy megszédül durván vagy nem kap levegőt.
    Amúgy lehet látni a másikon mindig amikor sportolt valamit, tehát ez is más minden alkalommal. Egy cselgáncsost akinek látni a mozgásán, hogy csak fogást keres rajtam az életben nem engedem közel magamhoz ha hosszú cucc van rajtam még azt is feltűröm a csuklómnál, hogy ne fogja meg. Boxokolnál simán pofozkodni kell és védeni a fejet, kick és thai boxosoknál pedig lábsöprés illetve fogások szintén. Persze nem mindenki van így ezekkel tudom én, de saját gondolatok ezek. :)

    Amúgy késsel szemben még ilyenkor is a legjobb, ha indul felém elsőnek elkerülöm, másodjára pedig megpróbálom vagy kiszedni a kezéből amikor 100%-ig szabadnak látom az utat a felé amit csinálok vagy rádobni valamit aminek van fogása és azzal kicsavarni. Rúgni soha nem érdemes kés felé mert egy igazi bicskás nem fog hadonászni vele hanem maga előtt tartja, kézzel meg szintén öngyilkosság ha nem akarunk esetleg 1-2 ujjtól megszabadulni. Az elszedéstől még én is tartok pedig nagyjából tudom már mire kell figyelni..
  • Adi
    #370
    "Én személy szerint ha problémával találkozom akkor fogást keresek rajta és utána elkezdem ütni a fejét." Ezt hogy érted? Hogy keresel fogást rajta? Leviszed a földre vagy hogy?
    "3 hónapja volt atrocitásom mammut előtt munka után, roma srác azt hitte kemény mert akkora mint én, aztán rájött hogy nem az, és addig ütöttem amíg az én kezemen a bőr nem szakadt fel. De szerencsére nem volt probléma belőle pedig összefutottunk rá 1 hónappal, 2 haverjával volt, odajöttek "nincs semmi para oké báttya?" mondom jó nincs pá."
    Gondolom senki nem rohant oda, h szétszedjen titeket.. helyesbítek :D , h leszedjenek a srácról?:)

    "Kettő vagy több az egy ellen résznél pedig a "legkeményebb" elkap, kéz kicsavar, leszorít, nyomáspontokat megnézem hogy hol ordít a legjobban és ha nem megy el a többi akkor elkezdek törni vagy szakítani."
    Azért ott kell lenni a topon, h vkinek elkapd a kezét egy ütés közben:) Mert még levédeni lelehet de úgy elkapni, h abból csavarást csinálj... hát fhuuu :) például egy boxolonak a kezét elkapni egy igazi kihívás:D.
  • Adi
    #369
    thai box jó.. ha régóta(és nem havonta sérülsz le 2-4 hétre) csinálod akkor kiölöd az idegeket a lábadból, sípcsontból stb. Nem esel össze rögtön egy gyomrostól. De azt mondják, h ez az idegkiölés azért rossz, mert öreg korodra egészségügyi problémákat okoz. Asszem fájni fog mindig meg stb.
    Még vmi. Thaibox ba vannak szabályok, igaz nem sok, de vannak amik akadályozhatnak az utcán. Azért mert úgy verekszel életben mint kint az utcán! Már mint nem tudsz róluk, h baszus ezt is csinálhatom. Másik hátránya, h általában edzésen 1 vs 1 van. Egy kravmagán már 1 vs ? akárhány is lehet. Ott lehet harapni, ágyékra rúgni-ütni, letépni, szemgolyóba tövig belenyúlni, az ember oldalán a bőrt a "kitépni" és az öklödre hajtogatni, vagy az állkapocsba az idegbe felnyúlni, vagy akár a fül mögé. Egy krav maga edzésen megtudhatod milyen ha többen rugdosnak míg a földön vagy és megtanítják milyen az ideális póz ilyen esetben. Sajnos senki se terminátor, h lecsapkod 5-6 embert. Illetve olyan mozdulatokat tanítanak ami feszültség alatt ösztönösen előjön. Végeredménybe felpróbálnak készíteni egy hasonló szituációra ami az utcán vár rád.
    Nem tudom: próbáltam leírni mi a különbség egy sport és egy önvédelem között. Egy azért biztos, ha bármilyen küzdősportot csinálsz az JÓ és mielőtt vki fére értene nem a thai boxot akartam lefikázni csak most azt dobták fel. Kurva jó a thai box, csak sokáig kell csinálni és normális bandában. (de az is csak egy sport és kevés szabállyal, de ott vannak a szabályok:)
  • solo
    #368
    Minek az neki?"van máááásiiiik!"Megaztán, úgyse a szemével lát, hanem a szines fÍm és a többi nyalánkság vonzza:/

    Amúgy most gondolkozom rendörségi viperán.Ismerős 6 ért tud hozni rohadt jó minőségőt.
  • Lord Nomak
    #367
    Thai box szép sport, kravmaga pedig azon alapszik, hogy hogyan hatástalanítsuk az embert, nem pedig hogyan rugdossuk meg üssük amíg talpon van. :D

    #364: Főleg mikor valaki még jártas is egy kicsit ezekben a dolgokban elég nehéz izületet szakítani. Ez a női taktika meg hát vicc.. :D Jó lehet csak nekem mert én alapból nem engedem közel magamhoz azt akit ütni kell, de eszméletlen, hogy ezek a harapások meg karmolások beválnak :D

    Én személy szerint ha problémával találkozom akkor fogást keresek rajta és utána elkezdem ütni a fejét. Szerencsére már töki korom óta marokerősítőt használok szóval akit megfogok elég nehezen szabadul :D
    Kettő vagy több az egy ellen résznél pedig a "legkeményebb" elkap, kéz kicsavar, leszorít, nyomáspontokat megnézem hogy hol ordít a legjobban és ha nem megy el a többi akkor elkezdek törni vagy szakítani.

    3 hónapja volt atrocitásom mammut előtt munka után, roma srác azt hitte kemény mert akkora mint én, aztán rájött hogy nem az, és addig ütöttem amíg az én kezemen a bőr nem szakadt fel. De szerencsére nem volt probléma belőle pedig összefutottunk rá 1 hónappal, 2 haverjával volt, odajöttek "nincs semmi para oké báttya?" mondom jó nincs pá.
  • Shifter
    #366
    1 kempos terminátort te sosem fogsz megérinteni :D tapasztalat...



    [190cm 90kg]
  • Lord Nomak
    #365
    Az idős nénit leütik és kirabolják, ilyen az élet. Ja de nem.. paprika spray ? Hát igen, létezik olyan, bárki hordhatja magánál. Ennyi.
    A fiatalabbaknak meg amúgy sem árt a mozgás és sport, legalább hasznos ha olyat csinálnak amivel saját maguknak is segíthetnek vagy másoknak.
  • minigirl
    #364
    Az én kedvenceim az ízületszakítós-csavarós dolgok. Sajna azok a nagy állatokon nem jönnek be, mert simán a helyén tartják az izmaikkal az ízületeiket. :(
    Viszont a tipikus női módszerek nagyon jók: fog a karba, köröm az arcba, és minden egyszerűsödik... Szerintem. :) (Ezt onnan sejtem, hogy az edzéseken szoktam összeakadni nagydarab emberekkel is, s bár az nem olyan, mint az utcán, azért ők sem hagyják magukat. :))
  • F1re
    #363
    kravmaga az joh de én még mindig a thai boxban hiszek
  • nonicks
    #362
    jó most mond egy idős néninek hogy fusson!
  • Lord Nomak
    #361
    Ajvé, nekem a kedvencem fektetni, lábbal átfogni, állkapocs alá benyúlni és húzni fel a fejét mint valami pezz figurát. Az ám az igazán agyhalál.

    Amúgy tanácsolnám azoknak akik igazán 1 ütés 1 ember önvédelmet szeretnének tanulni, hogy kezdjenek el Kettlebell edzésre járni, majd onnan tovább KravMagázni. Kb 2 év alatt 2 vagy ha igazán jól megy 3 embert is lealáz fél perc alatt és nem igazán fogják megütni.
  • F1re
    #360
    fáramászás nem joh mert ha utanad maszik es tobben vannak akkor nem tudsz menekulni de a futas az tuti hasznos ! :D
  • F1re
    #359
    nem hát ien 30-35 fokba inditasz 1 utest es ahogy erintkezik a tenyered also resze az orral elkezded felfele ivelni az utesed azt szevasz persze azert kell hozza ero
  • minigirl
    #358
    Vannak neki nyirokcsomói is. :) Jobban fáj, mint a szemnyomogatás, tapasztalat. :)
  • minigirl
    #357
    :D:D:D Nembaj, megtanultam ám azt is, hogy szégyen a futás, fáramászás, de nagyon is hasznos. :D

    #353 Pont erre mondtam azt, hogy anatómia. Bud Spnser sem urgálna "szemtelenül" :)
  • Lord Nomak
    #356
    Volt edzőm úgy rúgott fejbe, hogy nem is láttam (pedig akkor már 5 éve én is űztem azt a sportot), jó 40 centivel volt alacsonyabb nálam.. nem szabad lebecsülni ezeket a dolgokat.
  • Shifter
    #355
    de te sztem nem tudsz megütni szemen 1 2m magas embert
  • Lord Nomak
    #354
    Pontosnak ? Inkább erősnek, az orrát feltolni valakinek az agyába nem igényel nagy tudást csak jó erőt. Én legalábbis fegyveres testületnél amikor voltam így hallottam.
  • Lord Nomak
    #353
    A testtömeggel jár a lassúság ez igaz, de amikor egy parasztgyerek a vidéki kocsmában ücsörög 10 órás szén lapátolás után, hiába nagy hiába lassú, ha megüti az ember meg sem érzi, aztán jön a Bud Spencer fealing és alvás.
  • Shifter
    #352
    lasúú? olyan állatot mutatok neked aki gyorsabb mint NEO :D:D:D:D
  • minigirl
    #351
    Kb. :) Bár a tenyér vs orr annyira nem gáz, mert nagyon pontosnak kell lennie az ütésnek ahhoz, hogy az tényleg halálos legyen.

    #347: Nem állítottam, hogy lehetetlen, de a szemedre akkor sem fogsz izmot növeszteni, ha egész életedben 20kgs súlyzókkal a szemhélyadon pislodsz. :)