430
Milyen legális eszközökkel tudunk védekezni?!
  • OrioN the S
    #29
    szeretik a szomszedok meg egy neni mindig ad neki kekszet ,ha arra setal.. de nem hinnem ,h az oreg holgy lett volna.. aztan este atugrik a keritesen es bemegy a hazba...
  • Rundstedt17
    #28
    Max a filmekben:D...Amúgy a kutya manapság már szart se ér védelem szempontjából
  • ba32107
    #27
    A kutyákat nem lehet betanítani, hogy ne egyen meg mindenféle szétdobált húst? Gondolom jó nehéz, és csak fiatal korban lehet elkezdeni, de megéri. Lásd Lassie :D
  • OrioN the S
    #26
    Arrol nem is beszelve ,hogy egy ilyen fassz**ó mar egyszer megmergezte a kutyankat! Egyszer meg majdnem elkaptunk egyet. Teloztunk a rendoroknek es kikuldtek ket rendornot.. LOL! (elnezest a holgyektol) Nemtom minek vannak ezek.. disznek vagy ,h melegitseg a segguket a kocsiban?! :S

    Szar az egesz ugy ahogyvan!!!

    sry kicsit kifakadtam...
  • OrioN the S
    #25
    Egy joooo nagy kutya! Vagy ketto!!! Es 3 tabla ,hogy a kutya harap...

    Es a jo oreg gazstukker. Persze engedellyel amit ,ha jo ltudom az okmany irodaba ki tudsz valtani.

    Es ,ha baja esik a betoronek es meg engem buntetnek meg hat legyen! De nem hagyom ,hogy ott garazdalkodjon a szemet rohadt es azt vegye el amiert en dolgoztam! Es aki ezert megbuntet akkor azt is agyon kene verni!!! Rohadt egy.... Ha a sajat telkemen verem agyon akkor az onvedelem bazeg :S Milyen igazsag ez... azt persze nem nezik ,hogy ,ha nem verem agyon akkor hasbaszur vmivel es o ver agyon. Fujj.. gratulalok az igazsagnak :S Tuti lelepek innen... vmi c***anymentes helyre ahol vedik egymas ertekeit es nem elveszik!!!
  • Kojiro
    #24
    nyugodtan tegezhetsz minket SG-fórumozókat szerintem... szóval lehetett volna a topik címe Te és vagyonvédelem is...
  • lordbalu
    #23
    Ja kevesen tudják, hogy ha elütsz valakit és nem állsz meg csak telefonálsz néhány kilométerrel arrébb akkor az nem cserbenhagyás csak nem mertél negálni, mert féltetted a testi épségedet.
    Amióta tudom a járdán közlekedek. S mindig mondom magamba ezen a sárgán még átmegyek :D
  • lordbalu
    #22
    Meg nem nevezhető informátorom szerint Chuck Norris tavaszal országunkba vállal őrző védő szolgáltatásokat.

    A témára visszatérve vegyél két pisztolyt az egyiket a feketepiacról szerezd be, ha bejön lelövöd és elé teszed a feketepiaci fegyót. Kihívót a rendőröket s azt mondod meg akart ölni tehát jogos az önvédelem tanúskodni senki nem tud ellened hisz halott. :D

    Egy jó tanács mindenképpen meg kel ölni a behatolód, utólag bármit mondhatsz, és nem állhat elő olyan, szövegel, hogy csak eltévesztette a lakása számát és azért ment be.

    Villamoson és hasonló helyeken használj mini lángszórót csak spray meg öngyújtó kel hozzá, hatás elképesztő, főleg ha előtte ittak is egy picit, vagy benzint szívtak ki utcai autókból.
    Ja és ehhez nem kel engedély :)

    Nyílt téren viszont más a helyzet, mivel általában csoportosan veszik körbe az embert, talán a leghasznosabb az AIDS-es vagyok felkiáltással elharapni nyelvet és köpködni, hatás elképesztő kivéve ha ők igaziból azok. Akkor mint az indián Szopacs lesz a neved.
    De ha megfenyegetet őket, hogy kilépsz a munkahelyedről és nem fizetsz többet adót amiből a segélyt kapják talán megijednek annyira hogy békén hagynak.

    Remélem segítettem valamit, de lényeg az üss vissza, még ha az életedbe kerül is vigyél magaddal annyit amennyit tudsz, legalább a többi becsületes embernek nem kell annyit félnie.
    http://onvedelem.blog.hu/
  • Solten
    #21
    "vízbe még áramot is lehet vezetni"

    Jó ötlet :) a tanárlincselős eset után megfogadtam hogy gallytörő rácsot szerelek a verda elejére és dzsipófalván keresztül padló. Egy szép példány: link

    Teljesen legális eszköz az önvédelemhez :)
  • David2
    #20
    kas: elvileg igen, bemész a boltba s megveszed, de viseléséhez már engedély kell, ami meg nem nagy dolog


    solten: vízbe még áramot is lehet vezetni:D


    pinnacle: nem vagy menő
  • Solten
    #19
    Körbe kell aknázni a házat, az jót tesz a barnáknak... Vagy vizesárok, mert vízallergiájuk van.
  • pinnacle
    #18
    az alkoholszintem 0 ezrelék:)
  • autoszimulator
    #17
    ja hogy csak részeg vagy :D
  • pinnacle
    #16
    gázpisztolyt mami nem tudja használni, gázspré meg ilyenek csak idegessé szoktak engem tenni pl.

    szal ha nem agressziven megyek be mondjuk a nyugdíjért a falusi mammerhoz, és rámront egy gázsprével akkor lehet ugy megverem, hogy bekakkant.

    A legjobb védekezés ellenünk pl. hogyha nem védekezik, mert ha nem megy minden flottul akkor idegesek leszünk...:(
  • kas123
    #15
    miért? am nemtuti h gázpisztoly, egy sima gázspré is megtehetné :S
    am vmi ötletet adhatsz h ha ne ilyeneket akk mit.
  • Ronny
    #14
    a nagyinak gázpisztolyt? Hülye vagy?
  • pinnacle
    #13
    de addigra mi meg szépen túlnövünk rajtatok és sajnos meg fog változni a rend, álá Dél-Afrika:)

    szóval addig amig lehet addig kéne ezzel foglalkoznotok, de már az is kevés idő:p

    értékekre meg vigyázni, mert nemtudod mikor jön egy tesó és bum bum bum, elveszi:)
  • pinnacle
    #12
    éshaigen?
  • kas123
    #11
    ha ezt komolyan gondoltad, akkor remélem hogy 5 éven belül már rátok is lehet vadászati engedélyt szerezni és egyszer eljutunk odáig h veszélyeztetett faj lesztek ^^
  • autoszimulator
    #10
    barnaevagy D:
  • kas123
    #9
    A gázpisztolyhoz nem kell semmi? Bemegyek boltba megveszem és ennyi?

    Mozgásérzékelős lámpa nem jó, mivel sok macska jár hozzánk este, ++ a kutya is szeret futkorászni.

    A mi kapunkkal nem is lenne nagy baj, csak úgy van megoldva, hogy a szomszéd kerítése a mi kerítésünk oldala (?! o.O), és az 1 ilyen 1,5 méter magas kis szar. Mondtuk már neki h csinálja magasabbra, de mondta h jóvan majd...

    Amúgy a házunk/kertünk nem csalogató, semmi xtra nincs rajta. A kocsi se nagy szám (mondjuk én imádom), Clio 1.2 + egy régebbi Saxoo. Csak ugye most a hidegebb idő miatt a Clionak kell kint állnia.

    Amúgy elsősorban nem is magunkmiatt aggódom, bár nagyon rossz szívvel hagyom pl anyumat egyedül otthon, hanem mamám miatt. Egyedül él egy nagy házban és sorra törnek be abban az utcában a cigók és szegényke már 65 éves + egy nagyon segítőkész aranyos nénike :). Ahol tud segít, így akár könnyen át is tudják verni :(. Mondtuk neki h senkinek ne nyisson ajtót! Először szépen az ablakból nézze meg h ki az, tudnak várni, de eddig nem nagyon tartotta be amikor lecsapóellenőrzést tartottunk. Szerencsére ő jóba van még az aljanéppel is, de nem lehet tudni. A ház amúgy mondhatni jól bevan védve, de ha nagyon akarnak akkor betörnek hozzá :(. Egyedül van egy idős kutyával + a macskájával.
    Már mondtuk neki h költözzön oda kerianyumhoz (másik lánya), de makacs és ott akar maradni ahol van.

    Most amúgy elgondolkodtam ezen a gázpisztolyon, gondolom a kezelése nem lehet vmi atombrutálnehéz, szóval ez lehet h jó lenne neki.
  • pinnacle
    #8
    evvan, bele kell törődni:)
    Arányokba már az 5 év alattiak között vezetünk:)
  • SHADOWEYES7
    #7
    gratulálok
  • pinnacle
    #6
    Amúgy sajnos nem tudtok védekezni ellenünk:)

    ha van valami jó zsíros ház, vagy garázs-kert, akkor ugyis bemegyünk és "megvesszük" ami kell.

    Kutyát 1 nap alatt elintézzük, sósavas-hyppos hússal. Mozgásérzékelős lámpa se ér semmit, mert arra nem kellsz fel:)

    Máskülönben megha bántasz, feljelentelek a faszba:P
  • pinnacle
    #5
    Önvédelem: Vipera-gázpisztoly.
    Vagyonvédelem: 3 méter magas kerités, tuják, szögesdrót, botlóakna, hangtompitóspisztoly (éles).

    Bejön-lelövöd, majd elásod:) Ugyse keresi senki:)
  • Gladiator
    #4
    Semmit nem tehetsz cigok ellen. Ha nem cigo lett volna, valszeg tettek is volna valamit ellene. Sajna ez van.

    Egyebkent nem hiszem, hogy a 0 fok miatt tort volna be a kocsi ablaka:) Akkor az egesz orszagban torott ablaku kocsik futkorasznanak:D

    Egyebkent ha ilyen kintrol siman be lehet maszni a kertetekbe, erdemes mozgaserzekelos lampakat kirakni.
  • David2
    #3
    helló!

    ha családi házról van, akkor a kerítést kell először megerősíteni, plusz mehet vmi hegyes vas a tetejére. Nem árt egy testesebb kutya beszerzése sem(~50 kg min). S asszem lehet kapni ilyen mozgásérzékelős lámpákat, ha elmész mellette, akkor világít.

    utcán sztem a gázpisztoly a legjobb, persze ha meg tudod oldani

    nem árt felkészülni, mert hamarosan majmok bolygója lesz itt,,,
  • kas123
    #2
    kicsit zavarosra sikeredett :S, de szerintem a lényege lejöhetett mindenkinek
  • kas123
    #1
    Ebbe a topicba olyan ötleteket várnék, amikkel biztonságosabbá lehetne tenni a házat és környékét. Pár nappal ezelőtt úgy ébredtünk, hogy a kocsink jobb első ablaka be volt törve (az udvaron volt leparkolva, egy "félgarázsban (csak teteje, eleje, meg oldala van (szóval nincs ajtaja))).

    Mielőtt jön, hogy fullos garázsba kell tartani, abba épp a dízeles kocsi volt, mert az a hidegben reggel nehezen indul és ezért parkolt kint a drágább, de benzines kocsi.

    Lehet hogy simán a hidegtől (0 fok o.O) tört be, vagy valami más okból, de aznap este fura hangokat hallottam az udvarból, de mivel azt hittem, hogy csak a kutya az ezért nem törődtem vele. (később kiderült, hogy a kutya a hidegre való tekintettel a kazánházban aludt)


    Tesóm barátnője mesélte, hogy ma (BP-n) ahogy jött haza a villamoson egy cigó kirabolt egy idős nénit, és amikor az lebuktatta, elkezdte lökdösni meg ütni, majd pedig elmenekült. Mit lehet tenni az ilyenek ellen?! A villamoson senki nem segített az öreg nénikének, pedig teli volt fiúkkal.

    A magyar igazságszolgáltatás pedig nem segíti elő az önvédelmet. A "leghíresebb" eset az elektromos kerítéses csávóé, de sok ilyen sztorit hallok pár rendőr ismerőstől is.
    Nem egyszer fordult már elő, hogy amikor a betörőt jól elverték, még ő kapott kártérítést a 8 napon túl gyógyuló sérüléseire.