28
  • Sanyix
    #28
    samu az nem, az gagyi
  • Bith
    #27
    a tera még mindig 1 r...
  • arty
    #26
    egyébként a ph! mostanában cikkezett a 130$-os 1.5 terrás green samurol ... "kicsit" best buy :)

    (ez a 2 terrás WD sztem drága)
  • arty
    #25
    nekem 640 es 1000es samujaim vannak, a 2 tányéros 640es kevésbé melegszik és halkabb is. viszont ez már a második 640es, az elsőt a hdsentinel jelzése alapján adatvesztés előtt cseréltetni tudtam :)
  • Skynet85
    #24
    Nekem egy wd raptor muzsikál egy szerenak szánt gépben és csak dícsérni tudom eddig kop kop. Igaz nem is egy desktop pc-be szánt vinyoról van szó, de teszi ami a dolga és villám gyorsan D:(igaz hűtés az kötelező)
  • FefeeX
    #23
    Itt csak a rivális Seagate-tel van probléma, a szériahibáival meg a vásárlók lesz@rásával, a többi megállja a helyét (no meg a Seagate-nek van 1,5 terrása is ami 3 tányéros)

    A tányérok száma max a melegedésnél kavarhat be picit... Én örülök a 2 terának, de kicsit drágának tartom még az árat...
  • grobs
    #22
    A tányérok számának (ilyen mennyiségben [4db]) nincs hatása a megbízhatóságra.
  • Lame
    #21
    Nagyon helyes! Van egy 750-esem ebbol a GP szeriabol, nagyon jo halk. Filmnezos gepbe idealis :)
  • Kaadi
    #20
    5,25" merevlemezek mar voltak a piacon BigFoot neven. Nem valtak be.
    A teljesitmeny (veletlenszeru eleresi ido) forditottan aranyos a tanyer atmerojevel (a fej tobbet kell mozogjon, hogy atszelje a lemez feluletet).
  • haxy27
    #19
    Én azt sem bánnám ha az 5,25" fiókhoz terveznének merevlemezt mondjuk 8 - 10 tányérral. legalább 10 terás legyen meg növelhetik a tányér méretét is, hátértárnak pont jó lenne.
  • chronos75
    #18
    én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire előnyös/hátrányos a több lemeztányér a winyókban mármint élettartam/megbízhatóság szempontjából. Ahogy növekedik a méretük, ez kulcskérdés lesz hiszen senki sem szeretne elbúcsúzni 1-2 tera véres verítékkel összehúzott cuccától.
  • Kaadi
    #17
    A megbizhatosagrol szolva: ezeknek a hatalmas meghajtoknak rengeteg szektora hibasodik meg 3-5 ev alatt, de ezeket a logikai vezerlo kiveszi a forgalombol, hibajavito algoritmusokkal potolja az adatokat es a kapacitascsokkenes nem vevodik eszre.

    Ha valakinek nincs szerencseje es beleesik abba a bizonyos 0,05%-ba, akkor a meghajto meghal es 5 even belul kicserelik.
  • Alfa Of NS
    #16
    Készül a Western Digital a Windows7 érkezésére
  • emerte
    #15
    LOL ez most is, hogy nem tudod rendesen, egy "r" betűvel leírni ;-)
  • Ferrer
    #14
    Jé, még csak itt tartunk? Azt hittem, h már van régóta 2 TB merevlemez. Viszont arra emlékszek, h általános suli uccsó évében volt szó a megákról meg gigákról, és akkor meg volt említve a terrabájt is, mint 1024 gigabájt, de akkor még csak ilyen lol kategória volt.. Hm, nem is volt olyan rég.
  • Egerwin
    #13
    Engem az érdekelne, hogy ezeknek a nagy tárolókapacitású merevlemezeknek (1 TB-)
    milyen a megbízhatósága? Hány évig bírják minimum?
  • CyrSyS
    #12
    Inkább ne szólaltál volna meg!
  • T0nk
    #11
    "A cég tisztában van azzal, hogy a 2 TB-os tárolókapacitás ma még sokaknak túlzásnak tűnhet"

    Hát... Túlzóan kevés. Ez még mindig nincs annyi információ, mint ami egy csótány idegrendszerének leírásához, és állapotának tárolásához kell.
    Néhány átlagos minőségű filmecske viszont talán még ráfér. (Minimum=1080p)
  • Kaadi
    #10
    amugy meg minek ez a nagy doboz? hozzak csak szepen raklapon, kartondobozokban, mert ugy fele annyiba kerul!
  • Kaadi
    #9
    ezekre rairhatnak hogy "Certified for BitTorrent"
  • obe
    #8
    egy hete vagyok szerencsés tulajdonosa egy wd my book 1 tb külső hdd-nek, megelégeltem hogy folyton elkallódnak a lemezre kiírt filmek, meg aztán már a bőven akad 8 giga feletti hd filmem, azt mire írjam ki?..blueray lemezek még horror kategoria..tehát per pillanat az 1-1 tb os vinyók a megoldás film, és zenehalmozó kollegáknak..sőt haverom mutatott egy filmet (uj batman asszem ) aminek van egy olyan verziója ami, imax-ra forgatott jelentekkel van tele, 42 gb !!!..ugyhogy az 1 tb adat már bőven nem túlzó tárolókapacitás
  • kids
    #7
    Osztom!
    Dehogy túlzás, nehogy visszafoguk már a technika fejlődését olyan nevetséges indokokkal, hogy erre még nincs szükség.
    Várom a duplázást is:)
    Következő vinyóm tuti WD lesz, nagyon jókat hallani róla az utóbbi időben, és ahogy olvasom most is kitettek magukért.
  • spy803
    #6
    Milyen baromságot írtam :)
    1 terás 32e Ft
  • spy803
    #5
    Főleg, hogy az egy terás 2. :D
  • Laslow
    #4
    Meg mellé 15-20e Ft-ért egy villámgyors 32GB-os SSD az XP/Win7-nek és a programoknak, és máris egész kellemes lesz a gép. (Ezt fogom eljátszani amint kijön a végleges Win7.)
  • msstz
    #3
    64 ezerért ez simán jó :o
  • jaspercry
    #2
    egy pár film ráfér......
  • B0nFire
    #1
    Ejha! Nem semmi. És egyáltalán nem tűnik túlzásnak ez a tárolókapacitás. Ha valaki videóval foglalkozik, hamar megtöltheti ezt is.