29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Sanyo
    #677
    Küldd el az IP címed, megnézem, hogy mi a gond.
  • LeonSilver
    #676
    Pedig teljesen jól működik.
  • otiq
    #675
    Nekem a flyonline.hu nem is jön be pár napja.
  • LeonSilver
    #674
    Juteszembe.Tudom, hogy megszoktátok ( én is ) az ezsgét meg ide járkál az ember más topikok miatt is de nem kellene átszoknunk RoF témában a .flyonline.hu -ra??

    Nem igaz, hogy egy szaros bannert képtelenek berakni.Már vagy két hete lett kérve, kétszer.Az a "szerencséje" az ezsgének, hogy sokan már megszokták, sokan vannak és nincs kedve váltani az embereknek.Mert alapvetően ritka szar az egész.Fos a kereső, televan idióta acc lopkodó barmokkal és ha kér valamit szépen az ember arra is szarnak nagyívben.
  • RedRiot
    #673
    "Próbáltam/om a Spad-ot is és az igaz, hogy gyors de marha hamar eldobja a sebességét és tök instabil lesz a gép."

    A Spadban engem a rossz kilátás zavar a legjobban. Előre a böszme vastag szárny, a szélvédőkeret, oldalra meg szintén a szárnyak plusz a rengeteg merevítő (esztergált asztallábak :) lógnak a képbe. Gyorsnak hiába gyors, ha nem látom mit érek utol. :))))
  • LeonSilver
    #672
    Én is olyan közelről tüzelek amennyire csak tudok az adott helyzetben.
    Nekem a Fokker, Alba na meg a Pfalz a kedvencem.Próbáltam/om a Spad-ot is és az igaz, hogy gyors de marha hamar eldobja a sebességét és tök instabil lesz a gép.Ez az egyetlen amivel sikerült dugóznom digfight közben.

    Azt lenne jó kideríteni, hogy melyik fájlban tárolja a program a pilóta helyzetét a kokpitben mert akkor simán átlehetne írni a FOV értékét szerintem.
  • RedRiot
    #671
    "Egyébként mennyire közelítitek meg az ellenséges gépet tüzeléskor?"

    Nagyon! :) Lehetőleg 100 métertől közelebbről lövök, olyan 80 méternél már elég veszélyes a tűzerő. Az sem baj, ha nem pontosan hatóráról puffogtat az ember. Az N28 pl. elég immunis rá, de oldalról-hátulról megsorozva a pilóta előtti részét a törzsnek már sikerült felrobbantanom párszor. (üa.tartály?) Az il2-ben megszokottól jóval hosszabb sorozatokat lövök, több okból is: lassabbak a géppuskák, lőszer van bőségesen, és célon tartani is könnyebb a gépek alacsonyabb sebessége miatt.

    "Szerintem én is ki fogom próbálni a SE5a-t. :)"

    Jól teszed! Nekem formára is kezd megtetszeni a "Scout Experimental": olyan ragadozó madár szerű az enyhén V-alakú szárnyaival és a hosszú orrával. A törzs végén a varrás és a hűtő előtti állítható "reluxa" pedig hab a tortán. :)))A műszerezettség is elég jó, bár a magasságmérő elég hülyén van elhelyezve, ráadásul nem metrikus.
  • Reval
    #670
    Még annyit tennék hozzá, hogy tegnap a kézjeleket kezdtem el nézegetni külső nézetből, (LeonSilver: "Azt figyeltétek, hogy ha parancsot ad az ember a wingeknek akkor a manyus ( külső nézetből nagyon jól látható ) kézjeleket ad?") ami után megváltozott az ülés pozíciója. Lehet, hogy elnyomtam valami bill. kombinációt, vagy pedig ez is egy hiba a programban.
    669 -Amennyire csak lehet
  • Papa01 #669
    Köszi a választ!
    Szerintem én is ki fogom próbálni a SE5a-t. :) Engem nagyon le tud hangolni, ha ellép a másik gép. :(

    Egyébként mennyire közelítitek meg az ellenséges gépet tüzeléskor?
  • Papa01 #668
    Igen, de a TrackIR - el is alapértelmezésben közelebb rak.... :(
    Pedig korábban nem volt ilyen gondom..
  • Papa01 #667
    Jaaa, akkor rosszul emlékeztem, csak az rémlett, hogy venni szeretnél. :)

    Nekem is Saitek van, nem fogsz benne csalódni,ha beruházol rá!
  • RedRiot
    #666
    "Szerintetek ez így jó?
    Mert szerintem akkora sebesség különbségek nem voltak a gépek között.."

    Szerintem nagyjából rendben van. A SPAD, az SE5a és talán még az N28 is elérik a 200km/h-t, a német gépeknek meg 180-nál végük. Engem is frusztrált a dolog, mert eredetileg a D.VII-el akartam repülni. Russian-Rulette: N28 távolodik mint az atom, én meg 150-200 méterről billegve próbálom célon tartani, egyre kevesebb eséllyel. Albi/Pfalz ue. kevesebb billegéssel.

    Ezért ültem át az SE5a-ba. Ez elől már nem tud meglépni a nyomorult Nieuport, ellenben a motorja talán a legsérülékenyebb, legérzékenyebb motor a játékban. Baromi könnnyű megfőzni, széthajtani. Mindenesetre nagyon élvezem ezt a gépet.

    Úgy vettem észre (bár még módszeresen nem teszteltem), hogy a németek nagyobb magasságon egyenlítenek, kevesebbet veszít az erejéből a motor. + hozzájön a Fokker halálosan kicsi fordulóköre, a Pfalz és az Albi stabilitása...
  • Reval
    #665
    Ez valóban érdekes egybeesés! A * valóban vissza rak alaphelyzetbe, csak ez a helyzet előrébb van mint eddig. A TrackIr-rel viszont hátra tudok dőlni teljesen, a zoom out zónán túl. Érdekes.
  • LeonSilver
    #664
    Van pedálom Papa.Ilyen



    Egész jól működik csak ez egy kormány része és nam úgy működik mint a rudder pedál.Ezért szeretnék egy saitek pedált csak majd a nejt kell meggyőzni,kicsit később.Most lett egy valag szar véve a gépbe én nemszeretném kihúzni a gyufát .Kicsit várni kell.
  • Papa01 #663
    Jaja, erre gondolok én is!
    És ha majd meg lesz a pedálod, még inkább tetszeni fog a RoF!! :)
    Jó lenne online is kipróbálni.. :)
    Te repültél már úgy?
  • LeonSilver
    #662
    Ez bizony érdekes probléma és én is szoktam miatta idegeskedni.
    Szerintem sem létezik, hogy kb. 30mp alatt cirka 7-800méterrel ellóg előlem az ellen, függetlenül attól, hogy én illetve az AI milyen géppel repül.Már gondoltam arra is, hogy az RPM limiter miatt van, kikapcsoltam de ugyan az maradt a jelenség.
    Én szépen megyek utána aztán egyszer csak visszafordul a rohatttt.

    Azért összességében véve hihet5etlen szórakozást nyújt a játék.Már repültem át híd alatt ( ezt minden szimben kipróbálom ), löttem vonatot és tegnap vagy 20-30 percen át dogfightoltam egy AI-val.
    Qrva jó volt!!!

    Most az előbb meg szintén dog volt, a harmadik ellennél elfogyott a lőszerem.A AI már alig bírt menni, eltrafáltam a motorját.Éppen próbált leszállni és meg gondoltam nem hagyom, kicsit megpöckölöm a futóval.Hát a csupor nem felhúzta egy kicsit mikor odaértem ... Itt az eredmény."Szerencsére" elég alacsonyan voltunk és lassan is repültünk már ezért a gépem összetört de ( a képen ugye nem látszik, az Albatros az enyém ) életben maradt a pilóta!



    Szóval fantasztikus a játék!Ezeket a bosszantó hibákat meg remélem kijavítják majd.
  • Papa01 #661
    Érdekes, nekem is ma jött elő ez a probléma...

    TrackIr-el is ez a gondom.. előrébb rak jóval mint eddig.

    A másik problémám, hogy ha légiharcolok, sokszor az ellenfelem kiválik a harcból és mintha utánégetőt kapcsolna, egyszerűen ellép..

    Szerintetek ez így jó?
    Mert szerintem akkora sebesség különbségek nem voltak a gépek között..


    Meg a másik, hogy szerintem a két gép között nincs jelentős sebesség különbség, hisz mind két gép folyamatos fordulóban van... és még csak nem is kezd intenzíven süllyedni, csak egyenesen elrepül.. :)


    Köszönöm a válaszokat!

    Papa01
  • LeonSilver
    #660
    Elméletileg a numpadon a * visszatesz alap helyzetbe.
  • Reval
    #659
    Help! Valahogy elállítottam a cockpit nézetet, minek következtében most előrébb ülök a gépben, és a zoom out-tal nem tudok maxra hátra menni.
    Vajon mit bénáztam el?
  • otiq
    #658
    Azt hiszem ezt a szöveget én is megtaláltam a neten, ha jól emlékszem a srácnak gigabyte pcie 16x alaplapja és akart venni egy gigabyte-os 4890-et és megkérdezte, hogy működne-e. Erre jött ez a szakszerű válasz. Azért ez már a vég, hogy maga a gyártó nem tudja megmondani hogy a saját videókártyája megy e a saját alaplapjában.
  • LeonSilver
    #657
    Menet közben leltem egy srácot aki pont ezzel a problémával kereste meg a Gigabyte-ot.Kb. azt válaszolták neki amit én is modntam.

    Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, based on PCI-E 2.0 spec., PCI-E 2.0 VGA card should backward compatible with PCI-E 1.x spec. Thus, theoretically, the VGA card you mentioned should work on your motherboard without problem.

    But if possible, we recommend you testing the VGA card with your motherboard before you buy it to avoid H/W compatible problem. And sometimes because high performance VGA cards requires additional power input, so please make sure that your power supply unit fits the power requirement.
  • LeonSilver
    #656
    Visszafelé kompatibilisek ( elvileg ) a kártyák.Tehát ha a lap 1.0 vagy 1.1-et tud akkor a kártya azon fog menni.De ez csak elmélet.Még a gyártók is azt javasolják, hogy ki kell próbálni mert semmi sem biztos.
  • otiq
    #655
    Valaki tud arra választ adni, hogy működne-e egy radeon 4890 (1GB) egy asus p5b alaplapban? Az alaplap nem PCIe 2-es de az interneten teljesen eltérő fórumválaszokat találok. Egy külföldi fórumon például azt írják, hogy müködik de magyar fórumon meg sehol nem találtam választ rá.
    Szóval ha valakinek van tapasztalata arról, hogy pcie 16x-os alaplapban működött bármilyen modern pcie2-es kártya az kérem válaszoljon.
  • LeonSilver
    #654
    Ja, majd el felejtettem.Azt figyeltétek, hogy ha parancsot ad az ember a wingeknek akkor a manyus ( külső nézetből nagyon jól látható ) kézjeleket ad?Az RTB-re meg kilő egy rakétát!Beszarás!
  • LeonSilver
    #653
    Bakker, hogy mekkora kupleráj tud lenni egy 3-3 vagy 4-4-es dogfightnál.
    Eszméletlen!!!Vót, hogy a saját kísérőm jött belém és volt, hogy én trafáltam el egy lehulló géproncsot.Eszméletlen ez a játék!






    Van ugyan pedálom de ez kormányhoz volt.Ma döntöttem el, hogy a következő beszerzés egy saitek pedál lesz.
  • LeonSilver
    #652
    Hát kérlek minimumnak ezt írják :
    Graphics Card 512 Mb, GeForce 8800GT/Radeon HD3500
  • otiq
    #651
    Megérkezett a játék de pont ma kellett elutaznunk szóval 2 percet tudtam csak kipróbálni. Annak örülök , hogy elindult látszik de hogy kevés neki a 256 megás 8600gts. Mindent levettem minimumra szóval így elindult de érdekes volt, hogy a training mission animációjában az embereknek nem volt arcuk, hiányzott a textura. Csütörtökön tudok tovább próbálkozni.
  • LeonSilver
    #650
    Még én is.Tegnap este tudtam egy kicsit ma meg egyáltalán nem.Fórum admin tali volt.Majd talán holnaptól nyüstölöm.
  • Sanyo
    #649
    Jó kis masina, bár még nagyon keveset repültem vele. :)
  • LeonSilver
    #648


  • LeonSilver
    #647
    Kössz szépen!
  • Sanyo
    #646
    Persze, emailban küldök egy újat, azt pedig mindenképpen változtasd meg.
  • LeonSilver
    #645
    Sanyo kolléga.A weboldaladon tudod "resetelni" a passt?
    Elfelejtettem és most nemtudok belépni a fórumra.

    **--**

    Nekem a foxi meg az alba a favorit egyelőre.
  • RedRiot
    #644
    -ikonok
    -padlock
    -automata keverék

    Asszem ennyi. SE5a-val repülök jellemzően, annak pedig elég sérülékeny motorja van, és még az irányítását is szoknom kell. Ha már gond nélkül megy a repülés, akkor a keverékállítást is átveszem a géptől.

    Apropó SE5a motor: állítólag ez a gép többek között a jó zuhanó tulajdonságai miatt volt kedvelt. Sajnos a RoFban ez nem egészen így van: iszonyat könnyű túlpörgetni a motort, már ilyen 20-30fokos süllyedésnél is nagyon óvatosnak kell lenni. Óvatosabbnak mint azoknál a gépeknél, amiktől elvileg jobban gyorsul zuhanáskor. :/ OK, hogy a magassági kormány trimjét kispórolták belőle (ami pedig volt az igazi gépen!), de azért ne butítsuk már vissza a kőbaltáig szegény SE5-öst. :(
  • LeonSilver
    #643
    Ki milyen beállítással repül dogfihtot?
    Mármint ilyen rpm limiter, keverék állítás,radiátor, stb.
    Én most próbálgatok úgy menni, hogy ezek kivannak kapcsolva.
    Mondjuk x52-n marha jó.A gázkaron a csúszka a radiátor, az X rotator meg a keverék.Már ahol lehet.Nagy kedvencem az albatros és ott nem kell állítgatni :)

    Erről jut eszembe.A profilnál igazán jó lenne ha meglehetne adni kedvenc gépet / festést és nem kellene állandóan állítgatni.
  • Sanyo
    #642
    Igen, én ma reggel vettem észre. thx
  • Papa01 #641
    Igen, ez is feltűnt, hogy több ok-ot kellett nyomni a belépéshez.
    Érdekes, a hivatalos weblapon nem is írtak semmit az update-ről.. (ha az volt egyátalán)
  • RedRiot
    #640
    Igen, volt már ilyen, és azóta "nem veszi be elsőre" a jelszót, többször is OK-t kell nyomni. A bill.kiosztást szerencsére elmentettem egy profil-fileba, így vissza tudtam tölteni.
  • Papa01 #639
    Lehetséges, hogy update történt? Nekem 1.005 a verzió szám..
  • Papa01 #638
    Bizony jók!! :)

    Képzeljétek el, hogy jártam...
    Repülni akartam 1-et, és a program az indítás után újra kérte a mail címet és a jelszót...
    Ezután azt vettem észre, hogy minden beállítást eldobott a játék!! :(((
    Még a joy,pedál beállításokat is. :((

    Találkoztatok már ilyennel Ti is?