29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #27405
    Mert a régi linket használod! :)

    EZ az új! :)
  • Her Laca
    #27404
    Különben miről beszéltek? Nekem szép fehér a fórum meg fent van egy kép 2 albával No Warez feliratttal:) Ezt meg lehet változtatni?
  • Solt
    #27403
    Vagyunk ezzel így egy páran! :D
  • Her Laca
    #27402
  • whiteskull
    #27401
    Ez mind tök szép. :))

    De én utálom amikor a jól bevált dolgok megváltoznak. És már 20 évvel ezelőtt is utáltam. :DDD
  • Relax99
    #27400
    Mi ez az aktivitás, mikor már azt hinné az ember, hogy rég kihalt itt minden hirtelen új flame war van készülőben.

    Én a saját észrevételemből hozzátennék annyit, hogy egyáltalán nem biztos, hogy csakis a profit miatt csinálják a ROF2-t (már mondtam régebben is, hogy átestek a ló túloldalára, most sem vélekedem másképp, de más is közrejátszhat) rof motorjából rengeteg dolgot kicsikartak amit lehetett, ezt mutatja az utolsó néhány nagyobb frissítés is, aminek szerintem már egyáltalán nem volt akkora sikere mint várhatták.
    Azóta már a közösség is eléggé erősen hanyatlani kezdett, szvsz az újdonság hírével próbálják fellendíteni az egészet.
    Amellett, egy teljes motor megírása fejlesztése rengeteg idő és pénz ami látszik is az alatt az 5 év alatt. Egyszerűen lehet eljutottak egy olyan szintre, ahol már a rof motorja eljutott olyan határaihoz melynél nagyon komoly fejlesztések nélkül nem lehet további dolgokat kihozni belőle, amit piacra dobni mint szimpla frissítést vagy nem lehetséges/túlságosan költséges/ nem hozna a belefektetett idővel és pénzel arányos profitot, ami azt eredményezné,hogy magas összeget kéne elkérni érte lásd csatorna map, tehát sokkal jobban megéri nekik új játékként kiadni. Új gépek, új/új standardra hozott motor új térkép. szerintem túl nagy anyagi kiesés lenne mint frissítéseket kiadni.

    @Feca te meg ne mondd, hogy mikor akármit is megvettél a Rof-hoz úgy gondoltad, hogy igen ez örök lesz 15 év múlva is mindenki evvel fog röpködni minden szép és jó végtelenségig lesz javítva, mert ez f***ság. Persze mindenki szívja a fogát, hogy ennek a fejlesztése nagyon valószínű, hogy le fog állni, mi lesz a belefektetett pénzzel de a rofot nem veszi el senki csak jön egy újabb ami gazdasági és/vagy programozási szempontból külön kiadásra kerül, az már rajtad múlik megveszed-e vagy sem.

    Az meg,hogy kísérik a játékos társadalom esetleges igényeit, nem csak azt a kicsiny réteget amely hardcore sim fan teljesen jogos, ha életben akarnak maradni a konkurencia mellett. Semmi gond nincs vele, míg az alap irányelvek amikkel a játékot csinálni kezdték nem károsulnak.
    Elárulom a rofot jelenlegi állapotában is lehet egérrel irányítani van célzás rásegítés mutatja a röppályát stb. egyszerűen KI LEHET KAPCSOLNI.

    (5 évnyi folyamatos fejlesztést elég kevés játék mondhat el magáról úgy, hogy más húzócímük nem volt mellette egyáltalán és növekedni tudott a cég, mikor kijön akármelyik másik játékhoz egy ráadásul megvett motorra megírt kiegészítő azért is teljes árat fizetünk tudtommal)

    A régi IL2 és társai igen felállítottak egy szintet amihez mindenki hozzászokott, rengeteg front, gép, modolhatóság stb. de ez ezeknél a simeknél nem fog teljesülni SOHA legalábbis nem egyhamar, lehet emiatt sírni, megsértődni, de ez van. Inkább csináljanak megy egy részletet normálisan,mint sokat, de szarul.
    A gépenkénti ár pedig szintén nem új keletű dolog mint már sokszor elmondtam. (DCS, Iracing, LOL, WOW, és még sorolhatnám) nem abban a világban élünk ahol majd a két szép szemünkért sim-et gyártanak, fejlesztenek nekük és nyilván ahol lehet ott fognak lehúzni mert ez a kapitalizmus átka, congrats you took the red pill
  • Papa01 #27399
    :D :D
    Pedig már van szerkesztés gomb is, a spolier is külön gombra került... :) Az tény, h az alap színbeállításokban nagyon sok a fehér, ami -szerintem- nagyon szembántó.. :)
  • whiteskull
    #27398
    A háttér marha jó, a többi fos. :)))

    Mármint amit nem te csináltál. :)))

    Most még élvezem egy kicsit a régi felületet, amíg lehet. :)))
  • feca1229
    #27397
    Tom is azt mondta, hogy régebben a CLODban is előjött az a hiba, hogy ha a messernek a botját előre nyomtad akkor csinálni akart egy perdületet. Na ezt azóta helyre tették. Lehet a 777 nek megkellenne kérdeznie az ATAGos fiukat hogy csinálták meg, :-))) na az szép lenne...
  • Her Laca
    #27396
    Na ez az!!! Ezért nem értettem amit mondanak.
  • Solt
    #27395
    Van egy általános fizika, amit gondolom a szárny profilból, motorerőből, szárnyfelületből, stb számol ki. Simán előfordulhat, hogy olyan hiba van a kódban, ami másképpen jelentkezik a különböző típusú gépeknél...

    Ha már elismerték a hibát, akkor csak kezdenek is vele valamit. :)
  • Her Laca
    #27394
    Igen csak a ROF ban te nem kezdtél 450 el el egy hurkot ,egy olyan gép mire felért a csúcspontra az alig laffogott,de azért egy messzával nem 150 nél éred el a tetejét:)
    Különben vannak ilyen gyanúk mások is mondták már.
  • feca1229
    #27393
    Én még most is azt mondom, bár nem értek hozzá, így lehet hogy nagy hülyeség amit mondok és nem is lehet megcsinálni de szerintem a BOSra a ROF FM. modeljét huzták rá. A ROFban volt olyan érzésem mikor csináltam a hurkot akkor akart menni minden fele, és kicsit a sebesség vesztése miatt olyan bizonytalanak hatott az egésznek a mozgása miondig csuszkálni akart a gép nem volt olyan sima egyenes mozgása. Úgyan ez van a BOSban 450km/h hozzákezdek a hurokhoz és emelkedés közben kiakar törni hol jobbra hola balra, habár kitudja lehet tényleg így repültek ezek a masinák!
  • Her Laca
    #27392
    No de eree mondták még azt is,hogy ez minden gépre igaz kell hogy legyen (bár én ezt nem értem) így jó az ahogy van. Én kipróbáltam,kóvályog a messza mint gólyafos a levegőben ,úgy szar ahogy van.
    Megfogadtam,hogy én csak akkor veszem meg (persze nem 100 dodóért) amikor majd mérvadó "szakemberek" aszondják ,hogy jó. Teszteltem én eleget a CLOD ot ,ezt most másra hagyom:)
  • feca1229
    #27391
    Hát figyelj, ezt szerintem már letisztáztuk az Il2 forumon is, hogy a BOS grafikai megjelenitésbna nem tudja verni a CLODot, szerintem már nem is fogja. Kár mert fasza lett volna egy keleti frontos repszim, melyből akár magyar vonatkozású repüléséeket is lehetet volna csinálni a messerekel! Habár én még bizok mégis mindenben Az ATAGos fiukban a BOSban is. Tudod a remény hal meg utoljára. :-)
  • feca1229
    #27390
    Szerintem a legjobban a messerek vannak elbaszva, ha lenyomod a botot akkor csinál egy olyan hirteln orsót, hogy azt sem tudod hol vagy, persze ugyen ez van ha az oldalkormányba lépsz be egyik oldalra aztán a hirtelen a másikba és itt is jön a szokásosfejjel lefele való repülés, földközelben kifejezetten gyilkos! Na erre mondták még nem rég, hogy az FM szinte kész 99% ban, persze meg az apjuknak a fas*át, most , hogy már mindenki sír nekik, hogy talán ez a messer így nam az igazi, most kezdik el mondogatni, hoyg lehet még finomítani kell és beállításra szorul a messer!
  • Papa01 #27389
    :))) De a RoF-ot mindenféleképpen továbbvitte. Azért a mai világban egy 5 éves fejlesztési ciklus nagyon sok a játékok területén.
    Feca: Külön én sem... RoF addon-ként megvettem volna.
  • Her Laca
    #27388
    ÉS EZT NEM ÉN MONDTAM! Sakkay mester!:)
  • feca1229
    #27387
    Hát én azt hiszem, hogy a Muromecbe már nem fogok pénzt tenni, sőt lehet még a fókát sem fogom megvenni a BOSban amíg nem látom, hogy hova fejlődik. Pedig nagyon tetszett az elején a BOS is, de még a sok fejlesztgetés ellenére is nekem olyan érzésem van mintha egy nagyon jól felpecselt régi IL2 vel játszanék egy kis tulzással persze mert azért a BOS az jobb egy kicsit! de csak egy kicsit és eza baj vele szerintem. Azért még lehtet rajta javitani sokat.
  • Her Laca
    #27386
    Pontosabban megvették:) Ahogy az Il2 őt és a CLOD dolgokat is. Kis telhetetlenek:))


    A megjegyzésre. A BOS FM je szerintem (és most udvarias leszek nagyon) nem jó. Állítólag majd jó lesz:))
  • Papa01 #27385
    Nem, a Neocube céggel egyesültek, véleményem szerint, emiatt is lett 5 éves a RoF.
    De ez még egy érdekes megjegyzés az egyik belsős embertől:

    Q: Will this sim use the core (graphics, physics model...) of IL2:BOS?
    A: No, this is not. ROF 2 will have way more new features and improvements
  • Her Laca
    #27384
    Elkezdtek fejlődni ,egyre nagyobb a cég ,egyre több zsé kell. Itt az eredménye sajna.
    A ROF ot ugye nem a 3*7 kezdte el vagy rosszul rémlik?
  • Papa01 #27383
    Bocsi, igazad van, csak én a Sopwith Strutter-t nem vettem meg. :)) Elnézést. A Hanriot én pár napja rendeltem meg.

    @Laca: Engem letaglózott, elhiheted. Azt még hozzá kell tenni, hogy az Ilya-t egy srác csinálta kb 2 éve, még bőven a RoF éra alatt.. ők vették meg tőle..

    Annyi még fontos, h ezt az új RoF verziót a Russian Military Historical Society karöltve csinálják, lehet az ő megbízásukból.
  • Her Laca
    #27382
    A híren amit taglaltok.
  • feca1229
    #27381
    Milyen kettő? Nem csak Hanriot van? Persze azt is előrendeltem... már sok hónappal ezelőtt!
  • Papa01 #27380
    Pedig én rácsapnék a kelti frontra, elhiheted... De még egyszer ugyanazokat a gépeket nem veszem meg... De ez csak a kisebb gond... A két RoF verzió tud egymással multiplayer-ezni?


    Remélem, nem a topic kinézetén döbbentél meg... :D
  • Her Laca
    #27379
    Nocsak -nocsak
  • Papa01 #27378
    Igen, sajnos így megy... :(
    A WoT-os dologgal kapcsolatban (a RoF-ban), lehet félre érted. Nem kiváltják, hanem kibővítik az irányítást. A DCS-ben is van Game mode..
    Engem nem az zavar, h külön árulják, hanem az h, én nem vehetem meg..a RoF-hoz... az én pénzem miért büdös?
    A RoF-os leállás, még nem 100, jelenleg is van 2 fejlesztés alatt lévő gép.
  • feca1229
    #27377
    Nekm kezd úgy tünni, hogy teljesen széthullik minden! Tökéletesen működött a ROF, aztán elkezdtek pöcsölni a BOSsal nem gond, nekem tetszett volna az is, de ott meg megint nem tudják eldönteni, hogy melyik irányba menjenek, a gagyi War of Thunder (elnézést akinek ez a kedvence, nem akartam senkit sem megbántani), vagy csinálnak egy "igazi" repszimet, bár úgy tünik egyszerűbb a WOT vonalat vinni tovább. Csak az elején nem errről volt szó azt igérték viszik tovább a régi IL2 vonalat, de az, abban az időben egy élenjáró fejlesztés volt az effektjeivel és a téma választásával! erre most mi van szinte egyszerűbben lehet irányitani a gépeket mint a régi IL 2 -ben. Most meg jönnek ezzela ROFos fasszsággal! minden lomot megvettem a ROFban mit lehetett venni, egy csomó pénzt tettem bele, ha ezt tudom, hogy vagy a kapzsiságuk, a diletanizmusuk miatt, vagy a hibás piacfelmérésük miatt nem viszik tovább a ROFot, lehet akkor csak az alap motyót használnám egy-két vásárolt repcsivel! A ROF fejlesztése teljesen leállt a BOS miatt, sajnálom mert nekem nagyon tetszik még most, csak hát elég kevés a szabadidőm is, így ritkán repülök. Valahogy ebből az egészből nekem az jön le (BOS, ROF, Ilya Muromets, meg Isten tudja mibe fognak még bele...) mintha nem tudnák eldönteni mit kellenne minél egyszerűbben, minél könnyebben kiadni ami maximális profittal jár, aztán meg majd megmagyrázzuk, hogy miért van ez így! Tudom a kapitalizmus így működik, csak mégis.
  • Papa01 #27376
    Főként az ami zavar, h szétbontják a fejlesztést, mondván, hogy túl komplikált lenne ezeket a programokat külön külön fejleszteni a BoS mellett.. (Pl az új egérrel is vezérelhető lesz, h konkurencia legyen a WoP-nak.) Érted, akkor a RoF-os közösség is szétválik? Lesznek a régiek és az új verziósok? Mi lesz pl a patch-eléssel?
  • sakkay
    #27375
    Na erre céloztam.
  • Papa01 #27374
    Ez egy új RoF kiadás. A keleti hadszíntér lesz benne ezzel a bombázóval és még néhány másik RoF-os géppel.
    Sajnos a régi RoF-os vásárlók ezt modulként nem vehetik meg. sem a bombázót sem pedig a map-ot. Ezt inkább nem kommentálom.
  • Papa01 #27373
    Örülök, h tetszik! :) Mi az ami szokatlan? :) Nyitott vagyok a kérésekre! :)
  • sakkay
    #27372
    Még mindig nem értem mi a faxom ez..vagy mi lesz belőle.
  • Solt
    #27371
  • whiteskull
    #27370
    Jó lett a háttér! :) Bár egy kicsit szokni kell. :)
  • Papa01 #27369
    Ez nagyon szép!! :) Köszi a linket! :)
  • sakkay
    #27368
    Na Papa? Puma fórumon találtam.
    Nézd csak..
  • LeonSilver
    #27367
    :D
  • Her Laca
    #27366
    Árban meg biztosan megegyezünk:))))