29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #10498
    Ja.És MIKÓ LÉSZEN A SORSULÁS?
    Na meg küldheted a számlaszámot, próbálok összevakarni némi aprót ;)
  • LeonSilver
    #10497
    Ha jól számolom, akkor az a 82kWh ~4k HUF?
  • Zair #10496
    Szerintem összedobjuk, ahogy megbeszéltük, nem?
    Részemről nem is várom, hogy "ingyen" működjön.
  • Sanyo
    #10495
    Egy kis szerver fogyasztás: jelenleg 122W a pillanatnyi fogyasztás, az ezt megelőző hónapban (ha jól olvastam le) 82kWh volt az energiaigénye. Aki tud és van kedve segítséget nyújtani, kérem írjon privátban, küldök számlaszámot. A jelenlegi formában még egy hónapot tudok vállalni, utána csak kérésre indítom be a szervert.
  • DummyBoy
    #10494
    Nos igen, ha felrántod a gépet, akkor a gravitációs (vagy fordulóban a centrifugális) erő hatására a vér elindul a lábadba, és nem marad a buksiban ... ekkor "feketedik" a kép ... Ha mondjuk pont fordítva csinálod, és fejjel lefelé relüléskor felfelé tolod, akkor viszont a buksiba folyik minden, akkor jön a vörös köd ...

    Istenigazából egyik sem jó :) Bár erről régebben nagy viták folytak, az első vh-s gépeknél ez még nem volt gond, mert a gépek szerkezete kevesebbet bírt mint a pilóták szervezete ... viszont a 2-ik vh-s és jelenkori gépeknél ez már nem így van ...
  • LeonSilver
    #10493
    De, persze.Csak elírtam mert az unokámnak kellett itt a buzi dvd basztatni közben.Vettek neki tegnap egy mesét aztán szar a dvd.Akad, kockásodik.
    Az idézet INNEN van.
  • Gascan #10492
    nem pont forditva?

    ha emelkedsz akkor pozitiv g, sülyedésnél meg negativ? ... az sztem nem számit h éppen mindezt fejjel lefele csinálod

    én közben ezt találtam link
  • LeonSilver
    #10491
    Ha vízszintesen repülsz és emelkedsz akkor negatív G léphet fel lévén a vér "ott akar maradni ahol volt" Te viszont emelkedsz ergo kevesebb vér lesz az agyadban.Ha süllyedsz akkor meg az ellenkezője :D
  • LeonSilver
    #10490
    "A keringési rendszernek nehézséget jelent a megfelelő vérnyomás fenntartása nagy G-értékeknél, ami zavaros látáshoz, akcelerációs vaksághoz vagy éppen eszméletvesztéshez vezethet. A huzamosabb ideig ható gravitációs erő látáscsökkenést, végül pedig ájulást eredményez, mivel a vér a test alsó részeibe kényszerül, így viszont csökken az egyrészt a szívből, másrészt pedig a szemből és az agyból származó vérhozam. A fejet érintő csökkent vérellátás, vagyis csökkent oxigénmennyiség látászavart okozhat, illetve azt idézheti elő, hogy az érintettek képtelenek az izomtevékenységet koordinálni, nem beszélve a tudatvesztésről. A fordított, vagyis fejjel lefelé végrehajtott manőverek negatív G-értéket eredményeznek, amivel ugyan látszatra könnyebb megbirkózni, de a kisebb véredények repedését eredményezheti a szemben; ezt hívják vörös szemnek."
  • Gascan #10489
    pontosabban úgy értem melyik milyen manővernél léphet fel
  • Gascan #10488
    tudja valaki mi különbség van a + és - G hatások között?
  • Sanyo
    #10487
    Köszönöm, a jövő héten jön a többi, este már nagyon fáradt voltam.

    Nekem is megvolt a repülőnap, jól éreztük magunkat, bár kissé leégett az arcom a napon. :) Láttam az F-16I pilótafülkéjét és beülhettem a Gripen és a MiG-21 Lancer fülkéjébe. Holnap felteszek pár képet a facbúkra.
  • Gascan #10486
    dehogynem :) ... még online is szokom tolni kb heti 1 másfél órát... csak sajna soha nem abban az időben mikor ti.. pedig volt h még ts-re is felmentem
  • Papa01 #10485
    Majd, holnap... :) Gascan, Te sem ROF-ozol már? :)
  • 2Pete
    #10484
    Most már újra jó, de most meg nem látni a magyar szerót. Mindegy, legalább alszom...
  • Gascan #10483
    megjöttem repülőnapokról... sajnos nem láttam egy 1. ww repcsit sem... egyetlen kiállitott darabot csupán, de az nagyon kezdetleges ... meg egy po2 volt kiállitva
  • Papa01 #10482
    A hivatalos oldal sem jön be.. :(
  • Papa01 #10481
    Oki! :)
  • Fokker
    #10480
    jó lesz. remélem ma többen leszünk magyarok mint tegnap. :)
  • Papa01 #10479
    20:00-ás kezdés jó, Fokker mester? :) Gyertek minél többen Urak! :)
  • Fokker
    #10478
    ma késő délután/este felé egy röppenés?
  • Fokker
    #10477
    jól sikerült!
  • Papa01 #10476
    Nagyon jó cikk lett, gratula! :)
  • Sanyo
    #10475
    Itt van a SimHQ cikk fordításának második része.
  • Papa01 #10474
    TS-en vagyok.
  • Papa01 #10473
    Oki.. :)
  • Fokker
    #10472
    2 perc és gyüvök.
  • Papa01 #10471
    Urak, nem repül senki? :)
  • LeonSilver
    #10470
    Az lesz a másik beruházás :) Szagény RoF kicsit kiesik most a pixisből.Nálam legalábbis.
  • DummyBoy
    #10469
    Én a SOW-BOB-ot jobban várom most :) Irgalmatlan rákattantam a 2-ik vh-ra most :) Bár ma ROF volt és BS ...
  • Papa01 #10468
    Spec-en a fasoroknak van árnyéka. Talán ez.
  • LeonSilver
    #10467
    Sikerült már valakinek kideríteni, hogy mi a különbség az árnyáknál állítható common meg spec között?
  • Gascan #10466
    az standalone lesz vagy kell majd hozzá valamelyik alapjáték?
  • LeonSilver
    #10465
    Én most addig semmit amíg ki nem jön az A-10C.
    Max akkor ha előbb adnak ki ezek kétülésest :)
  • Gascan #10464
    csinálhatnának bundlet az öregebb gépeknek.. akkor asszem vennék én is
  • Papa01 #10463
    Nagyon szigorú ez a kis dög.. :D Kemény, hogy nincs gázkar, és csak blippelni tudsz.. Mondjuk az az érdekes, hogy a D.H2-est simán le tudom szedni vele...


    Az észre vettétek már, hogy a partoknál már van hullámverés is?? :)
  • Gascan #10462
    tuti több fogyna belőlük
  • Gascan #10461
    az lenne jó ha régebbi gépek is legalább olyan népszerűek lennének multiban mint a dr1
  • Papa01 #10460
    Én nagyon szeretnék, de asszonyt is igen erőteljesen körbe kell udvarolni... bízok a sikeremben! :)
    @ Leon: Nekem az új víz tetszik nagyon és az Endecker.Tök jó ötlet ez a bal Win bill+egyéb forrókulcs bevezetése is.
  • LeonSilver
    #10459
    Most játszottam egyet ezzel az új peccsel és hát a következő van:

    - vagy túl régen és túl keveset játszottam mostanában
    vagy
    - az új peccsben az AI sokkal faszább és a joy is sokkal finomabban reagál