29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • asolyom
    #27778
    Hm....csak nem a RoF-ban is létezik nem igazolt légigyőzelem? Lelőttem az ellenséget, láttam, hogy leszakadnak a szárnyai, de mégsem írta be nekem a győzelmet. :-( grrrrrr.
  • asolyom
    #27777
    Némi ismerkedés és gyakorlás után komolyabb fokozatra kapcsoltam, és a full realhoz képest csak a külső nézet van bekacsolva. Így azért sokkal élvezetesebb a tereptárgyak alapján való navigálás, vagy tüzérségi megfigyelés. :-)
  • Papa01 #27776
    Örülök, ha jól érzed magad. :) Sok sikert a vizsgákra!
  • Relax99
    #27775
    filmesztétika, szociológia, filmtörténet, esztétika, filozófia, társadalom ismeret, ilyenek. Addig jó szokott lenni, míg be nem megyek egy olyan órára ahol ráébredek, hogy milyen suttyó szakbarbár vagyok. :) Több tényleges alkotást vártam, bár amit idáig hallottam, következő évben már lesz, először alapozni kell ugye az elméleti tudást.
  • Papa01 #27774
    Milyen tárgyaid vannak? :) Tetszik a szak egyébként? Azt kapod amit vártál?
  • Relax99
    #27773
    Köszi, jól, eddig nincs probléma, kezd motoszkálni az agyamban, hogy el kell kezdenem komolyabban tanulni, mert vizsgáknál problémák lesznek, csak még rávenni nem sikerült magam.
  • Papa01 #27772
    oks. :-)
  • asolyom
    #27771
    Egyébként ahogy nézem az összehasonlító táblázatokat a N11 a DII-vel szemben is többé-kevésbé megállja a helyét. A végsebsség azonos,ma roll és turn rating is pariban van, a Bebe kicsit jobban emelkedik. Amiben a DII egyértelműen jobb az a fegyverzet, valamint, hogy gyorsabban tud zuhanni.
  • whiteskull
    #27770
    Feltétlen. :)
  • Papa01 #27769
    Holnap haza utazom, TSen beszélhetnénk! :-)
  • asolyom
    #27768
    Ahogy néztem csak 1917. júliusa körül kapnak a belga századok 17-est, de csak rövid időre, mert augusztusban jön a HD1, aztán a Camel.
  • whiteskull
    #27767
    És neked? Bocs, hogy nem írtam vissza a múltkor, de néha nehezen írok. :)))
  • Papa01 #27766
    Hogy megy a fősuli Z? :-)
  • Relax99
    #27765
    Majd ha kapsz N17-et akkor az albatros-oknak nehéz dolga lesz.
  • asolyom
    #27764
    Beruháztam a Channel Map-re, és azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik. :-) Az 1. Belga Elfogó Század kötelékében repkedek Nieuport 11-gyel. Az 1916. szeptemberében még meglevő technikai előnyömet kihasználva eddig 6 Fokker Eindecker-t lőttem le. Ha októbertől jönnek az Albatrosok, akkor nyilván ez nem lesz olyan egyszerű. Nagyon tetszik, hogy itt már van olyan lehetőség, hogy "schedule lone patrol". :-)
  • asolyom
    #27763
    Ez a DH4-es bombázó is fain kis masina. A legtöbb német vadászt le lehet hagyni vele, ha nem lepnek meg. Gyorsabban zuhan, és víszszintes repülésben is gyorsabb. A bombák ledobása után még ballonokra is könnyű vadászni vele, főleg ha két Vickers-t rakok előre. :-)
  • asolyom
    #27762
    Jópofa dolog ez a reptér bombázás. :-) Egy F.E. 2b kötelékkel támadtunk egy német repteret, és a felszállásra készülődő Halberstadt-ok közé dobtam egy 230 fontos bombát. Négy repülő rögtön kigyulladt, és be is írta nekem, mint győzelmet. :-) Utána leromboltunk még három hangárt, de a légvédelem kilőtte az üzemanyag tartályt, és kénytelen voltam kényszerleszállni, ami végül is sikerült, és a gépet sem törtem össze. Jött is a Military Cross. :-P
  • Relax99
    #27761
    A primer pumpa használatával tudsz üzemanyagot befecskendezni a hengerekhez, valamint hagyd, hogy a gépész párszor átfordítsa a tollat mielőtt ráadod a gyújtást, hogy a leült olajat eloszlassa a munkahenger falán, valamint megfelelő mennyiségű és arányú keverék juthasson az égéstérbe.
  • whiteskull
    #27760
    Nekem így egyből indult. :)
  • asolyom
    #27759
    DFW-ről van szó, itt nincs keverék. Gázkar teljesen zárva.
  • whiteskull
    #27758
    1. igen

    2. Lehet, hogy a keverék kart nem állítottad be jól, vagy a gázkar van rossz helyzetben.
  • asolyom
    #27757
    Két kérdés:

    1. Ha van a gépen középen egy 50 kg-os bomba, a szárnyakon meg összesen 8 db 12.5 kg-os, akkor melyik bomba megy el előszöször? A középső?

    2. Az mitől van, hogy a többiek motorja már rég jár, nekem sehogy nem akar beindulni?
  • whiteskull
    #27756
    Megnéztem. Lehet. :)
  • asolyom
    #27755
    Gondolom, hogy a Channel Map scenarioban is lehet karriert játszani, ugye?
  • asolyom
    #27754
    Ja, így már vettem az adást. :-)
  • whiteskull
    #27753
    Akkor ugyanazt mondjuk, csak én egy kicsit furán fogalmaztam. :)
  • asolyom
    #27752
    De egyenes vonalú repülésnél hogy lehet magas a fordulat, ha egyébként a full gázt bírja? Nálam egyenes repülésnél full gázzal 1400 körül van a fordulat. Egyébként zuhnásnál tud túlpörögni.
  • whiteskull
    #27751
    Nem nagyon tűri az egyenesvonalú repülésnél nagyobb fordulatot.
  • asolyom
    #27750
    Mondjuk az lehet, hogy a légiharcban túlpörgött, és hazafelé úton purcant ki. Vagy tényleg lövedéket kapott egy Strutter elleni harcban, amit végül sikerült lelőni. Amúgy max. mennyi lehet a fordulatszám?
  • whiteskull
    #27749
    Full gázzal egyenesen, és emelkedve bármeddig mehetsz, amíg van üzemanyag. Arra kell nagyon vigyázni, hogy a túlpörgetést nem bírja nagyon a motor. Vagy kaptál egy motortalálatot, ami idővel tönkretette a motort.
  • asolyom
    #27748
    Az Albatros DII lt-nél nem látom a field modokat, noha megvettem. Már írtam a 777-nek, remélem hamar orvosolják a problémát. Így ugyebár se magasságmérő, se hőmérő. A bevetésről hazafelé jövet kifújt a motor, ömlött az olaj, de nem tudom, hogy mi lehetett vele. A DII-nél nincs kézzel működtethető hűtőzsalu se, így max. a fordulatszámmal lehet a hőfokot valamelyest szabályozni. Lehet, hogy nem szabad túl sokáig full gázzal menni?
  • asolyom
    #27747
    Mitől van az, hogy lelövöm a ballont, látom, kigyullad, és mégsem írja be a lelövést a küldetés végén?
  • PhantomAss
    #27746

    jóféle
  • brixbrax
    #27745
    Nem tudom, hogy ez volt-e már, ha igen, akkor elnézést:

  • Papa01 #27744
    Köszi az infót, én nem rég érkeztem Pestre... Remélem, nem túl soká én is újra csatlakozhatom hozzátok. :-)
  • Relax99
    #27743
    Hát hiányoltunk téged, sajnos az én szerverem nem tökéletes, ledobálta az embereket, csúszkáltak stb.. Aztán felmentünk egy a new wings szerverre.
  • Casiuss
    #27742
    Üdv srácok.
    Nekem még mindig nem sikerül csatlakoznom a szerverre a frissítés óta.

    Szeretném kérdezni valaki tud e megoldást a problémára mivel a szerver karbantartás dátum szerinti meghirdetett idő intervalluma már elmúlt.

    Előre is köszönöm.
  • Papa01 #27741
    Milyen volt a tegnapi repülés? :-)
  • Papa01 #27740
  • whiteskull
    #27739
    Hát tényleg öregszel, ha ilyen korán felkelsz. :)))