29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #15963
    Igen, igen.. érdekes, ha hang nélkül nézed, szerintem, korántsem olyan látványos az ütés... :))

    Én azért nem tennék ilyet, mert mi van, ha véletlenül úgy találom el, hogy meghal a szerencsétlen??
  • Papa01 #15962
    Látom, a zenét kapcsolta ki.. :)
  • Her Laca
    #15961
    Hangerőt:) Szerintem valós a dolog.
  • Her Laca
    #15960
    Ha jól értelmeztem ,szolt a möszjő-nek,hogy legyen szíves abbahagyni.
  • Papa01 #15959
    Köszi még egyszer!
    Ez de kemény... :D
    Nem fake szerinted?:) Arról dobozról mit vett el, miután lecsapta?
  • Her Laca
    #15958
  • Papa01 #15957
    Ebben a topic-ban? Nem is rémlik.. Ha ráakadnál tedd már be légy szíves! :) Köszi!! :)
  • Her Laca
    #15956
    Volt itt az a videó egy kávézóban üldögélő légiósról aki az utcazenészt lehalkította. Na ez határozottság:) Én ennek a híve vagyok:D
  • Her Laca
    #15955
    Nézd Papa:) én egy csendes krapek vagyok ,de azt megtanultam,hogy ha hagyom ,hogy rám szarjanak akkor bizony büdös eszek. Így hát nem hagyom.
  • Papa01 #15954
  • Solt
    #15953


    ( Én megbolondulok, ha lányom lesz... pár cerka le lesz tépve a helyéről! :D )
  • Papa01 #15952
    ... fogtad meg ...
  • Papa01 #15951
    Persze, persze, nem is ezt vitatom el.. de ha megtörténne, simán elővennének.. és ez a baj szerintem.. szóval ez a "jogai meglettek sértve" dolog mindenek előtt... Ez zavar egy picit. Ne érts félre, igazat adok neked.

    u.i:
    Tényleg ott a mindenki előtt a pajeszát és annál fogva rángattad el?? :D

    Na ettől meg tényleg lehidaltam...
  • Solt
    #15950
    Mondjuk ebben is van valami...
  • Her Laca
    #15949
    Ugyan Papa. Mi az ,hogy feljelent. Kit ,hol?
    Ez a rettegés ,ez tartja vissza az embereket. Úgy lerugdalom a buszról,villamosról,hogy azt se tudja fiú e vagy lány. Álljon már meg a menet. Ha majd tizedszer is megkapja ami jár neki ,ne félj nem csinálja többször. Ez az én véleményem.
    Volt már példa,hogy a lányommal mentem Plázázni (hál istennek szép a kis csaj) oszt nyikhaj kölkök nekiálltak szemtelenkedni . Megfogtam a leghangosabb pajeszát ,szépen felhúztam oszt elvezettem,a többi azt se merte mondani ,hogy mukk. A kis srác az könnyezett ,meg fenyegetőzött de aztán belátta,hogy jobb tisztességesen viselkedni.Feljelent:) Ugyan már:D
  • wednes
    #15948
    Olyanokká válunk, amilyen a környezetünk.
    Egy egyébként sok mindentől függ, hogy buszon vagy bárhol most rászólnak valakire vagy nem. Minél nagyobb a tömeg és minél több az idegen annál kevésbé. Mert erősebb a "beleolvadás" jelenség. De szerintem ez 2000 évvel ezelőtt Róma zsúfolt utcáin is ez lehetett, nem függ ez időtől, inkább a körülményektől.

    Volt egy telefonos kísérlet erről. 2 szoba között az alanyokkal beszéltek telefonon keresztül a másik szobából. A beszélő szívinfarktust színlelet. Amíg az alany azt hitte csak ő hallja a bajt, szinte mindenki azonnal átment a másik szobába. De amint többen voltak a vonalba és más is tanúja a dolognak, már nem ugráltak az emberek. A legtöbbeknél előjött a "miért pont én" jelenség. És sokan nem mentek át vagy csak sokkal később.
  • Papa01 #15947
    Pedig megérjük, az tuti.. :))
  • Solt
    #15946
    Ha megéri, akkor olyan, aki pont ilyen kis idiótákat fog majd "felnevelni"... azt viszont nem akarom megérni mi lesz akkor, ha elérjük a kritikus tömeget! :D
  • Solt
    #15945
    Én sem vagyok az a karatekid, de ha leszáll a köd...

    A félelem valóban jogos sokszor... de azért az engem megdöbbentet, hogy egy tele villamoson senki nem mert ezekre rászólni... nem volt egy férfi, aki levágta volna őket a villamosról...

    Az összefogás valóban hiányzik... elég sok helyen... ez is a félelem számlájára írható... ha egy páran összefogtak volna, és megkalapálják a két csajszit, akkor másnap azzal lenne tele a nyugati sajtó, hogy a magyarok cigányokat lincselnek fényes nappal.

    Én úgy látom előbb a béklyóktól kéne megszabadulni...
  • Papa01 #15944
    Tudod, ezekből jön a kérdés az ilyenekből milyen felnőtt lesz?
  • Papa01 #15943
    Szerintem az a baj, hogy ha letekersz egy nyaklevest egy ilyen semmirevalónak (aki meg is érdemelné...), és mondjuk valamilyen úton-módon feljelent...
    Eljárás indul ellened,mondjuk önbíráskodás miatt.. (Nem értek hozzá..)
    Érted... simán úgy fordulhat a dolog, hogy Te leszel meghurcolva..
    Na szerintem ez a durva..
  • Solt
    #15942
    A hagyományos családi értékek folyamatos degradálása, a liberalizmus, a túlzó média, az elhülyített szülők... plusz a lustaságunk... mert ugye sokaknak könnyebb a tv elé ültetni a gyermeket, mint foglalkozni vele...

    Egy ilyen környezetben felnőtt gyerek nem ismer sem istent, sem embert... olyan kis kérődzős "vagány" nyikhaj lesz belőlük... olyan, ki, ha én nem...

    A gyermek feszegeti a határokat... ezzel önmagában semmi gond... a fő probléma az, hogy, ma már nincs aki megmutassa nekik a határokat. Egy jó időben elcsattant atyai pofon megelőzné azt, hogy a tanárnak kelljen lefejelni a csemetét...
  • Her Laca
    #15941
    Nem vagyok egy utcai harcos ,de szerencséje a sok illetlen kölöknek,hogy autóval járok. Lenne pofozkodás ha ott lennék ammá biztos.
    Félnek az emberek,ami azért valljuk be néha jogos is,no de hová fog ez vezetni? Összefogás hiányzik.
  • Solt
    #15940
    Pár hete egy idegenvezető mesélte, hogy fényes nappal a 4-s villamosra felszállt két fiatal cigány lány, majd minden ok nélkül belekötöttek mindenkibe... leköpdösték az időseket, rángatták a nők haját, a többi gyerekbe belerúgtak, stb... SENKI (!!!) nem szólt rájuk! Mindenki csak lehajtott fejjel tűrt...
  • Papa01 #15939
    Szerintem a hajlandóság ott lenne most is az emberek többségében, de szerintem egyszerűen a mai fiatalok valahogy tojnak az egészre.. némelyik a saját anyjára kezet emel szerintem. (Tisztelet a kivételnek!)
  • Her Laca
    #15938
    Azért Papa,mert amikor mi gyerekek voltunk akkor ha egy terhes nő ,vagy egy idős ember felszállt és nem "akartuk" észre venni,a felnőttek egyszerűen felállítottak minket. Azt próbáltam volna meg ,hogy pimaszkodom a buszon:) Mondjuk akkortájt a buszokon munkába menő vagy jövő emberek tartózkodtak leginkább,és mondjuk egy csepeli melós ,vagy egy újpesti hajó gyárban dolgozó, nem hiszem hogy értékelte volna a szemtelenségemet.
  • Papa01 #15937
    De vajon mi az oka, hogy ezek az értékek eltűntek? Pl, nem egyszer látom, hogy egy terhes nőnek,vagy öregeknek a sok tini közül senki fel állna és át nem adná a helyét.. (Én átszoktam adni mindig a helyemet.) Azért szerintem ezek elgondolkodtató dolgok...
  • Her Laca
    #15936
    Van erre egy jó példám.
    Paprika "barátom" annó hírhedt éjszakai ember volt ,a szerv is összetette a kezét ha nem hallott hírt felőle ,szóval meglett férfi korban volt akkor vagy 35 -40 éves , kioktatást kapott az öregemtől.
    És azt hittem nem jól hallok. Mi volt a reakciója. Hogy igen Laci bátyám ,értem Laci bátyám. A krapek bőven 140 kg fölött apám meg vaságyastól ha volt 50. De ez a mi hibánk ám ,hogy idáig fajulnak a dolgok.
    Felnőtt emberek nem mernek rászólni a suhancokra ha nem úgy viselkednek,inkább elfordítják a fejüket.
  • Gascan #15935
    közben megtaláltam mit keresek.. ha valakit érdekel

  • Solt
    #15934
    Dettó... én a nagyszüleimet is még magáztam. Ha egy nálam jóval idősebb kéri, hogy tegezzem, nekem sem megy.

    A tisztelet nagyon hiányzik sokak életéből...
  • Her Laca
    #15933
    Hozzátenném még,hogy például ott a fiam 23 éves ,szép nagydarab parasztgyerek lett belőle,valószínű fél kézzel eldobna,de ha mondok valamit akkor akkor az úgy van. Pedig tán ha egy fülest adtam neki még vagy 11 éves korában. Atyámmal ugyanígy vagyok. Ha a kisöreg mond valamit,ha kér én azonnal haptákba vágom magam.Szerintem ez így természetes. Például hiába kérnek idősebb ismerőseim akiket gyerekkorom óta ismerek,hogy tegezzem őket egyszerűen nem vagyok képes rá. Így lettem nevelve.
  • Papa01 #15932
    Na igen... tényleg nehéz manapság helytállni egy tanárnak, főleg ha még teljesen kezdő..
    Mi lehet az oka, hogy ilyenek? Nem igazán tudom, talán az, hogy a jogaikkal nagyon tisztában vannak az ilyen nebulók, de a kötelességeikkel nem igazán foglalkoznak. Illetve, szerintem nem igazán vannak eszközök a tanár kezében..
  • Her Laca
    #15931
    Engem atyám úgy nevelt,hogy tiszteljem az embereket,az időseket,a tanáraimat főképp. Életemben egyszer kaptam nyaklevest az egyik tanártól(jelzem igazságtalanul) ,hazamentem elpanaszoltam a faternak aki azon nyomban lekevert egy becsületes fülest (tán ha kétszer kaptam pofont tőle az életben) ,hogy a konyhaasztal alatt kötöttem ki. Aztán atyailag hozzátette ,hogy ne merészeljek soha többet a tanáraimra panaszkodni.
    A XV. kerület igen hírhedt iskolájába jártam,voltak ott renitens gyerekek szép számmal,de soha hasonló atrocítás nem ért egy tanárt sem.
    Mostanában avval magyarázzák ezt a jelenséget,hogy a szülők nem érnek rá foglalkozni a gyerekkel és azért ilyenek. Ez baromság. A mi szüleink is dolgoztak akár három műszakban is ,kaptunk kulcsot a nyakunkba az utcán a téren töltöttük a nyarat,mégsem vetemedtünk ilyesmire. A tisztelet hiánya ami ide vezet,ez mondjuk már a családban kezdődik. UFF
  • Gascan #15930
    a következő filmet szeretném megnézni, csak nem tudom a mi a cime... azért irom ide, hátha valaki tudja közülletek..

    kb. 2008-as lehet, két afganisztáni kis srác életét mutatja be, ahogy belenevelik őket az öngyilkos életmódba ... valamilyen proféciára emlékszek, de lehet h mellette vagyok
  • Papa01 #15929
    Hála istennek, nekem eddig sikerült megoldani az ilyen eseteket.. Bár nem is emelte még a kezét rám diák. Egyszer volt hogy "megvállalt" az egyik ilyen hasonszőrű.. na annak utána nyúltam,de elrendeződött a dolog.
  • Gascan #15927
    azert nem semmik ezek a kommentek :)
  • Gascan #15926
    :D
  • Solt
    #15925
    Én is sajnálom, és remélem sokan kiállnak mellette. Botrány ami az iskolákban folyik már... mi is voltunk csibészek, sok hülyeséget csináltunk, de ilyeneket azért nem engedtünk meg magunknak... pedig egy angyalföldi proli iskoláról beszélek... voltak itt fazonok! :D

    Becsüllek titeket... én már rég agyonvertem volna a fél osztályt, a reklamáló szülőkkel együtt! :D
  • Papa01 #15924
    Hogy is fejezzem ki magam... :)
    Sajnálom a tanárt, hogy nagyon megfogják hurcolni... Nagyon elborult az agya.
    Azért a YT videó hozzászólásai eléggé elgondolkodtatóak.
  • Solt
    #15923
    Jól tette... én még a mentőautóban is ütöttem volna...