29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Solt
    #28098
    100K alatt azonnal megvenném, efölött húznám már a számat! :)
  • whiteskull
    #28097
    Hát mondjuk 75-öt nem is sokallanék érte. :)))
  • Solt
    #28096
    Valahol 75 - 130K között lesz szerintem, de hajlok arra, hogy a terjedés meggyorsítása miatt inkább a 75K-hoz lesz közelebb. Egyrészt arról volt szó, hogy tömegterméket akarnak, másrészt ott a konkurencia (Steam VR), harmadrészt a facebook miatt inkább arra gondolok, hogy a kapcsolódó szolgáltatásokból akarnak majd nagy bevételt. :)
  • whiteskull
    #28095
    No már csak az árát kellene tudni. :)))

    Gondolom nem nagyon mutogatják 120-150 alatt. :))
  • Papa01 #28094
    Hoppá!!!
  • Frenky
    #28093
    Sziasztok! Akik szeretik a repülést és kedvük van csatlakozni, mindenkit várunk a DCS World MAGYAR Felhasználók csoportjába a FaceBook_ON
    Online repülések, infók, leírások, minden, ami a DCS Wolrd_el kapcsolatos!
    Digital Combat Simulator World MAGYAR Felhasználók Csoportja a Google+ ON is! DCS World MAGYAROK YouTube Csatornája!
    HUNter
  • Papa01 #28092
    Állat,te repülted? :-)
  • 2Pete
    #28091


    Csak próba, bocs az offért.
  • Papa01 #28090
    Oks, majd szólj(atok), és kikalapálunk egy időpontot! :)
  • ravensoul
    #28089
    Köszi a segítséget, így már elsőre sikerült összehozni... :) (Az oldalt egyébként olvasgatom, csak túl sok még az új infó nekem.)

    Azért Spad-dal tolom, mert training missionökben nekem csak ezt engedte választani, hiába tartalmaz több gépet a meglévő Channel Battles Ed.
    Gondoltam, végigküzdöm valahogy ezzel, de ha van más mód is rá, hogy a trainingeket más géppel csináljam, akkor nem zárkózok el előle. :D

    Papa, közös repülés remekül hangzik, így biztos többet is tudok tanulni, mint a tréningből. Most jön egy hosszabb tavaszi szabadság (hazautazás, miegymás), azután megbeszélhetjük. Addig max a fórumot meg az oldalt nézem majd telóról, mert nem leszek gépközelben.

    Addig is köszi az eddigi segítséget mindenkinek! ;)
  • whiteskull
    #28088
    Nem fos az, csak a helyére került.

    Nyugi! Majd megint elmesélem milyen jó vele repülni. :)
  • Papa01 #28087
    Fogalmazzunk úgy, h egy nagy fossá vált a kedvenc gépem az 1.035 után.. hozzá teszem, szerintem valóban túl volt modellezve.

    Azé' jó lett volna az a 940... :(
  • sakkay
    #28086
    hüle
  • Relax99
    #28085
    Ahogy egyszer Zsolti mondta szerintem, hogy a spadnak 2 véglete van, vagy nagyon jól repüli valaki, vagy nagyon rosszul.
    Kezdésnek inkább egy Albatros szériát ajánlanék. Albatros D5a ami alapból is megvan és egy rendkívül kezes gép. Amellett még koraiakból a kései D2 is nagyon jó gépnek számít.
    Szokták még mondani a pfalz d3-at de az utolsó update óta vegyes érzelmeink vannak vele kapcsolatban.

    Arra egyébként vigyázz, hogy a motort soha ne pörgesd 1600-on túl, 15-20 másodpercet bír vészhelyzetben, de onnantól fogva az már egy deathtrap lesz.

    Spadnál figyelj a keverékre is.
  • Relax99
    #28084
    nem baj, az ffb úgyis a gyengéknek való.



    esetleg ezt próbáld ki
  • Papa01 #28083
    @Zéti:Igenm de most sajna nem jön össze... pedig tényleg lecsapnék rá, ha lehetne... :(
    @Raven: A Stall átesést jelent, ha erre gondolsz. Finoman elkezded hasra húzni a botot és leveszed a gázt, ekkor a gép átesik. Ha. dugózni szeretnél, akkor mielőtt átesne hirtelen hasra húzod a botot, és ezzel egy időben, amerre szeretnél dugózni, abba az irányba léped be koppig. Ilyenkor a gép magától pörög, amíg ki nem veszed a dugóból.

    Itt csináltam egy vidit róla:

    Ha a Spad-al gyakoroltál, az nem egy jól forduló gép... inkább zuhanásból csap rá a célra és utána elemelkedik. Ezt hívják BnZ-nek.
    Szerintem, EZEKET olvasd el, sok hasznos dolgot fogsz találni. :)
    Egyébként ha van kedved, majd repülhetünk is közösen is.

  • ravensoul
    #28082
    Nos, srácok, én néztem be pár dolgot... :) A joy frankón működik, a beállításokban állítottam roll-pitch-yaw hármashoz egy S-curve-t, így már kezelhetőbb a Spad13. Elkezdezdtem a gyakorlóküldetéseket, viszont a harmadik trainingnél mindig ugyanott akadok el: sebesség minimumon a checkpointig, majd egy stall, tartani és kihozni belőle. Akárhogy is magyarázza, nem tudom, hogyan kell a gépet stallba vinni, ha meg véletlenül összejön, kihozni nem tudom belőle. Ebben kérnék némi segítséget, ha valaki elmagyarázná... Előre is köszi! :)

    Apropó, a joy szakszerű beállításán felbátorodva beugrottam egy quick missionbe, de kb addig láttam ellenséget, míg gyorsan elhúzott előttem, aztán sehogy nem bírtam mögé kerülni... :D Kell még azért némi gyakorlás.
  • Relax99
    #28081
    Na Papa pont hétvégén emlegetted :)
  • GPx8
    #28080
    Sziasztok! Van egy kihasználatlanság/helyhiány miatt eladó G940-es rendszerem. Ha valakit érdekel, írjon privátot!
  • Papa01 #28079
    Pedig sokat számít, bár tény, h nem lehet kitrimmelni teljesen. Ha trimmelsz, és közben lenézel, akkor egy kerék forog is az ülés mellett lent baloldalt. :)
    Szerintem a DCS-hez is jó lehet, bár oda egy külön hotas kényelmesebb lehet.
    Kérdésedre válaszolva, elég régi, nem hiszem, h érdemes lenne eladnom, másrészt még működik, annyit meg nem repülök h érdemes lenne váltani. :)
  • whiteskull
    #28078
    Pedig de. Ez a megoldás. Ezek ilyen gépek voltak. Én már észre sem veszem. :)
  • ravensoul
    #28077
    Papa, köszi a választ! :)

    Kipróbáltam egy random repülést egy S.E.5a-val, viszont bárhogy trimmeltem, akkor is ugyanúgy húzta fel az orrát. Az meg nem megoldás, hogy állandóan finoman előretolt joy-jal repüljek... :D Átnézem mégegyszer a beállításokat, de eddig sem találtam benne semmi hibát. Lehet, hogy a joy kezdi megadni magát, fene tudja.

    Thrustmaster T-16000M-ra ránéztem, tényleg jókat írnak róla RoF körökben, talán beruházok egyre, árban is megfelelő. (Csak egy óvatos kérdés, mivel látom, páran megfordultok DCS World fórumban is: ez a T-16000M megfelelő lenne DCS-hez is? Csak repülőkkel tervezek, helikkel nem.)


    Plusz egy kérdés Papához: ha nem szereted a jelenlegi joyodat, miért nem adod el és veszel egy olyat, amit szeretnél? :)
    Utoljára szerkesztette: ravensoul, 2015.03.29. 13:29:39
  • Papa01 #28076
    Szia Roli!

    Igen, a kábelhibáról tudok, és ahogyan Solt mester írta, javítható, talán Laca is javította a magáét. :) Én vennék ha kapható lenne! :)
    Egyébként a Warthog gázkarjával is vannak gondok, ha jól tudom (anyagminőség).

    Igen, ITT olvastam.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2015.03.29. 12:36:46
  • Solt
    #28075
    A kábelhiba orvosolható, a helit pedig lehet trimmelni DCS-ben... :)
  • Rolo3
    #28074
    Szia Papa felejtsd el a G-940-et nem jó joy nekem volt csomó hibája van pl a gázkarban megtörik a kábel mert gyárilag szarul van kitalálva és amikor megtörik kontakthibás lesz a gázkarod és bizonyos gombok nem fognak működni rajta attól függően milyen pozícióba állítod a gázkart. További gondok ezzel az eszközzel ha force feedback-et használod DCS-ben nem tudod trimmelni a helit, viszont nagyon jó abból a nézetből ,hogy a repcsiknél jelzi neked a joy meddig húzhatod a gépet és ,hogy mikor kezdi el dobni a sebességét a gép fordulóban.
    Összességében én inkább ajánlom a hotas warthog joyt mert pontosabb jobban ki lehet használni és nincs vele gond. Én személy szerint jobban szeretem mint G-940-et.
    bocs az offért.
  • Papa01 #28073
    Trimmelhető gépek RoF-ban:
    Airco D.H.4, Bristol F.2B, R.E.8, S.E.5a, Sopwith Triplane, Sopwith 1½ Strutter.
    Állítása: Jobb Ctrl + Fel nyil; Jobb Ctrl + Le nyíl
    A joy tengelyre szeretnéd tenni, akkor a Plane control: stabilizer axis assignment-et keresd a joy beállításoknál. :)
  • Papa01 #28072
    A joy-os kérdésedre a VÁLASZ. :)
    Én ha lehetne vagy EZT vennék, vagy G940-est, de sajnos azt már nem gyártják. Jelenleg egy 2008-ban vásárolt X-52-esem van, amit nem szeretek. :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2015.03.29. 08:14:05
  • Papa01 #28071
    Szia! Ennek az oka, h az akkori gépeken nem igazán volt még trimm.Ha SE.Va val repülsz, ott van magassági trim. :-)
  • ravensoul
    #28070
    Sziasztok! Kihasználtam a Steam leárazást és megvettem a RoF: Channel Battles Edition-t. Már a gyakorló küldetésekkel foglalkozok, remek szórakozás, csak szerintem a joystickemmel vagy a beállításával lehet valami gond (egy elég régi Genius Metalstrike 3D), mivel a joyt középen hagyva felfelé kezd repülni minden gép. Tapasztaltatok ti is hasonlót? Milyen joysticket használtok, amit szívesen ajánlanátok?
  • Papa01 #28069
    Na. Igen, talán a leginkabb hw igényes gép adcs~ben. :-)
  • whiteskull
    #28068
    Azt hiszem a 21-be én is beruházok, miután vettem valami normális vga-t. :))
  • Papa01 #28067
    Köszönöm, láttam, de én nem a Steam-es vonalon utazom.. :) De szerintem ott is lesz, hamarosan! :)
  • Relax99
    #28066
    Papa van most dcs steam akció, ha érdekel.
  • Papa01 #28065
  • Relax99
    #28064
    Így is lehet fogalmazni
  • whiteskull
    #28063
    Végül is sokat dolgoztak rajta.
  • Papa01 #28062
    Durva...
  • Relax99
    #28061
    "Hold" felvételek
  • whiteskull
    #28060
    OKé, vagyok. :)
  • Papa01 #28059
    Majd ha Ts-re feljössz, olyat mutatok, el se hiszed!!! :))