29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Solt
    #17609
    A vga control panelján tuti megtalálod...
  • sakkay
    #17608
    Ahha. Köszi.
  • whiteskull
    #17607
    De ha beírod a típusát agúgliba, akkor az lesz valószínűleg az első adat amit megkapsz róla. :)))
  • whiteskull
    #17606
    A legnagyobb az a tft-knél. :))
  • sakkay
    #17605
    Azt amúgy honnan tudom meg ,hogy melyik a monitorom legideálisabb beállítása?
  • whiteskull
    #17604
    Mindjárt megyek. :)
  • Papa01 #17603
    Később majd még leszek! :)
  • brendon566
    #17602
    Kirepültétek magatokat?
  • Papa01 #17601
    De kár.. :( Csak nem akar összejönni egy jó kis közös röppenés! :)

    Képzeljétek leszedtem 310_Pault! Nagyon örültem neki, mert számomra a stílusa, elég zavaró... de sikerült lecsalogatni és utána pedig lefordultam! Hehehe
  • Solt
    #17600
    Kb 2 órát tudtam eddig játszani vele! :(( Amikor nem volt, annyi időm volt mint a szemét... most, hogy megvan... :S
  • Papa01 #17599
    Solt mester, mi a szitu a joy-oddal?? :)
  • Relax99
    #17598
    ja, ok azt már én se tudom, lehet hogy hozzászoktak már a grafjához és már ez sem tűnik föl nekik :)
  • Papa01 #17597
    Lőttem host-ot! :)
  • Solt
    #17596
    Én a képminőségre gondoltam! :)
  • Relax99
    #17595
    Úgy hogy az il alapvetően hülyén van megoldva, gyárilag nem is támogatna 1024x768-nál nagyobb felbontást, ezt configban persze át lehet írni, aztán vagy szereti vagy nem, a széles képet viszont teljesen hülyén mivel, nem a magasság a fix nála, hanem a szélesség, így ha 16:9-es felbontást állítasz, akkor a szélesség nem változik és a magasságból vág le, csökkenni fog a látótered
  • Solt
    #17594
    Monitoronként változik, de minden TFT-nek csak egy felbontáson szép a képe. Nekem egy 23 colos DELL van, ennek 1920x1080 a natív felbontása.

    Nem úgy van mint a CRT-k esetében, hogy minden felbontáson szép a képe. Ezért nem értem, hogy az IL2 alatt a többiek, hogy tudnak 19, meg 22 colos TFT-n 1024x768-ban játszani...
  • Relax99
    #17593
    A natív felbontás az ami a tft monitornak a gyári felbontása, annyi valós pixel helyezkedik el vízszintesen és függőlegesen pl 1280x720-nál 1280 vízszintesen és 720 függőlegesen. Konyhanyelven mintha sok pici izzót raknál egymás mellé
  • Relax99
    #17592
    Igen, mert minden egyes pixelnek fizikai megfelelője van, ha ez a felbontás eltér akkor mondjuk 1 pixel valósan 4-re jön ki. Bár ez az én crt-met nem fenyegeti :)

    @ Papa: Nekem mindíg van
  • sakkay
    #17591
    Az mi??
  • Solt
    #17590
    Plusz az sem mellékes, hogy a TFT monitorok a natív felbontásukon adják a legszebb képet... más felbontáson sokat romlik a képminőség.
  • Papa01 #17589
    Egész pontosan EZ a válasz a kérdésedre. :)
    Ha van időd, kedved, érdemes a riseofflight.hu oldalt átolvasgatnod.. :) ( A GYIK-et legalábbis.. :)) )
  • Papa01 #17588
    Az igen mélyen tisztelt urakat kérdezném, hogy kinek lenne kedve most repülni?? :))
  • sakkay
    #17587

    Szépen levezette , megérdemli no.
  • whiteskull
    #17586
    Nem szeretem az ilyent. :)))))))))
  • whiteskull
    #17585
    Azt hiszem be kell adnom a derekam. :)))
  • Relax99
    #17584
    Remélem így már látszik, csak akkor változik a látótér mérete ha a magasság és szélesség aránya is, de akkor is természetesen, ha ez a játékba előtte normálisan le van programozva, nem csak annyi hogy nyújt egyet a képen
  • sakkay
    #17583
    Az valószínű az adott légvédelmi üteg parancsnokának IQ-és felismerő tudás(képességétől) függött!
  • Relax99
    #17582
    Egyforma mindegyiken a felhőzet
  • brendon566
    #17581
    Feltéve persze ha nem csak egy állás van, hanem mondjuk 3, már elég sűrű a felhő
  • Relax99
    #17580
    Íme a bizonyíték felbontás-és felbontás között nem szabad különbségnek lennie, a menüsáv és hasonló dolgok azok kivételt képeznek, azokat általában beállítják 1 méretre és az a felbontás növekedésével egyre kisebb

    640x480 (4:3)


    800x600 (4:3)


    1024x768 (4:3)


    1280x960 (4:3)


    1280x720 (16:9)
  • brendon566
    #17579
    Az ötlet h az AA leáljon ha mondjuk azt észleli, hogy az ellenséges gép mellett (közvetlenül) saját van, vagy neadjisten harcolnak, mennyire állna szemben a valósággal.

    Ha heves földi tűzzel körbevett ellenbe botlok saját területen, akkor mindegy mi van csak ő nyerhet. 10 ből 9x engem kapnak le vagy ha véletlenül lelő akkor nyílegyenesen tovább repül és egy sem kapja el...

    Az a dolga nyilván h körbe lőjje, de ha abban a körben más is van akkor annak annyi.
  • whiteskull
    #17578
    Gyere csak! :))

    Szívesen látunk! :))
  • Hecker007
    #17577
    köszönöm a gyors választ, az a probléma hogy itthon egyenlőre csak mobilnetem van, de megoldom akkor a játék frissítését máshogy, ebben a hónapban nem valószinü hogy tudok röppeni, jöv hónapban jön az úgy gép akkor csatlakozok én is hozzátok az esti röppenésekben :)
  • whiteskull
    #17576
    Ez annyiban nem igaz, hogy amikor régen még stratégiai játékokkal játszottam, és a felbontást nagyobbra tettem, akkor nagyobb térképrészletet is láttam. :))

    De lehet, hogy játékonként máshogy kezelik ezt a dolgot.

  • Relax99
    #17575
    igen,de nem lenne szabad növekedni látótérnek a felbontás változtatásával, ha felbontást váltasz az csak a képpontok számára van hatással, hogy mennyire részletes a kép, az adott távon 1024 képpont helyett 1280 jelenik meg így élesebb szebb lesz a kép, ezért tudja a távolabb a távolabb lévő apró tárgyakat is láthatóan megjeleníteni
    maximum akkor érsz el látótér változást ha 4:3-as arányról váltasz 16:9-re (szélesvászonra), mivel nem a képet nyújtja szét hanem, vagy a szélességhez ad hozzá, vagy pedig a magasságból vesz el, az már program függő pl. il-ben ha 16:9-en akarsz játszani akkor elvesz a kép magasságából
  • whiteskull
    #17574
    Erről beszéltem én is. :)))
  • Fokker
    #17573
    a pixelek száma a lényeg, az hogy most 19 vagy 32 collon nézed a full HD 1920x1080-as felbontást, tök mindegy. viszont egy 1024x768-hoz képest a fullHD lényegesen nagyobb látószöget ad. a dolog pikantériája, hogy nagyobb videokari is kell hozzá. én emiatt maradok az 1280x1024-nél, mert már ekkora felbontásnál is gondjai vannak a 4850-nek. majd ha nagy leszek, veszek nagyobb vga-t, monitort.
  • Relax99
    #17572
    Amire szüksége van leszedi automatikusan. Ha kedved van feljöhetsz ts-re is majdnem minden este vagyunk páran
  • Hecker007
    #17571
    Üdv, azt szertném kérdezni, hogy a patcheket le lehet szedni valahonnan külön is vagy csak a játék letöltő manegere tudja leszedni a játék indulása előtt?
    (Eredeti játékról van szó)
  • Relax99
    #17570
    16:9-en lehet egy 4:3-hoz képest, de 16:9 - 16:9 között nincs különbség szerintem akármilyen felbontás nagyobb látótered nem lesz, csak több képpontot jelenít meg ugyanakkora felületen, legalábbis elvileg nem lenne szabad növekednie ha erre gondolsz