29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #18093
    A Rof is gyorsabban tölt be? Akkor a szimukat az SSD-re rakod?
    @Zéti : Nyugi, szeretjük a DVa-t.. :)
  • Relax99
    #18092
    Vagyok TS-en

    @ Zsolti: Sosem mondtam hogy legyetek vele
  • Solt
    #18091
    SSD téma:

    Más világ, egyszerűen olyan, mintha kiengednéd a kéziféket... megtáltosodik a gép. Minden egy kattintás, és abban a pillanatban működik... el lehet felejteni a homokórát. A játékok betöltési ideje is csökken, de ami ennél fontosabb, van, hogy a minimum fps értékek is javulnak.

    Drasztikus példának a laptopomat tudom hozni. HDD-n az outlook betöltési ideje közel egy perc volt. SSD-n ez 2-3 másodperc.

    A technológiával semmi gond, kiválóan működik... nyilván nem háttér tárolónak kell venni. Kell egy ssd rednszernek, plusz háttértárolónak egy TB-s vinyó.

    Amire figyelni kell:

    - milyen vezérlős a kiszemelt ssd
    - legalább 20-25%-t szabadon kell hagyni rajta, hogy a trimm működhessen
    - minden az SSD-ről
    - nagy SSD teszt
    - PH topik, sok okossal... :)

    Nekem kb fél éve van egy 120GB-s OCZ Vertex2. Teljes mértékben elégedett vagyok vele... hdd csere után olyan érzésem volt, mintha új gépet vettem volna. 5 évet ( ennél azért többet is ) simán kibírnak minden gond nélkül... az enyém fél év intenzív használat után is 100%-s...

    Ha valaki vásárlásra adja a fejét, akkor én elsősorban az Intel-t ajánlom. Megbízható, kiforrott, és van hozzájuk egy olyan segédprogram, ami nagyban megkönnyíti az életünk...

    Ha valaki nem csak a w7-nek veszi, hanem játékokat is akar tenni rá, akkor 80GB alatt én nem javaslom a vásárlást... ennél kisebb SSD-t hamar kinövünk. 30GB csak a win7, 5 GB ( inkább több ) körül van egy játék, és akkor még a 20-25% szabad hely szóba sem jött...

    Akinek van rá kerete, annak kifejezetten ajánlom. Ez is olyan dolog, amit amíg nem próbál az ember, csak legyint rá, de, ha kipróbálta, többé nem tudja nélkülözni... :)
  • PhantomAss
    #18090
    nekem csak a win7 x64 van egy 50gb-os partición...szóval a játékoknak még egy ugyanekkora legalább kéne (de inkább több, én egy 200gigás részt hagytam nekik, a steam szeret hízni)
    ha kiegyensúlyozott a rendszer azzal jobban jársz (szerintem)
    meg amúgy is minden az optimalizáláson múlik: ha alfa állapotban adnak ki egy játékot (lásd cod) akkor tökmindegy mit raksz alá, nem lesz jobb, de ha kijön a peccs akkor meg hiába van ssd-d, annyival nem lesz gyorsabb, ha a többi alkatrész nem elég erős (oké hamar betölt ssd-ről de pl a videokártya/proci nem bírja..)
  • whiteskull
    #18089
    Zéti miatt jól rászoktunk a D.v-re. :)))

    Múltkor levadásztam Mátét vele. Igaz kb. 1-10 volt az arány, de akkor is. :))))

    Szerintem hétfőn, vagy kedden itt lesz az ssd, majd írom a tapasztalatokat. :)))
  • Gascan #18088
    elég sok szervert rendelnek mostanában SSD-vel.. ami azt jelenti, hogy nagyon sokan megbiznak benne
  • whiteskull
    #18087
    Ha más nem lesz, akkor beteszem a laptopba. :)))
  • DummyBoy
    #18086
    Nekem sok az a 30-40 ropis próba egy 50 gigás pendrájvért :)
  • whiteskull
    #18085
    Egy próbát megér. :)))
  • DummyBoy
    #18084
    Én tartok ettől az SSD mizériától nagyon ... nem kiforrott még az annyira ...
  • Papa01 #18083
    50Gb-ot eszik a w7? Ez a nem semmi.. :)
    Márciusi eredmények, nem rosszak, az Alba Va listában sok magyar van! :)
  • Sanyo
    #18082
    50 giga csak a win7-nek és még 128 vagy 256 a többinek. Én így szeretném, de egyelőre sokba kerül a nagyobbik. :)
  • whiteskull
    #18081
    Tapasztalataim szerint ezekből a közös dolgokból az esetek nagy részében balhé tört ki. :)))
  • Hecker007
    #18080
    Jobb ha mindenki magának rendeli, meg iponnál garancia futár van így ha valakinek baja van vele akkor csak hívja őket és a futár hozza visszi ingyen.
    Am kedvezmény akkor van hogyha 100eFt fölött vásárolsz és előreutalással ilyenkor kapsz 10% kedvezményt :)
  • whiteskull
    #18079
    Szerintem nem. :)

    De ha mégis lenne rá lehetőség, akkor sem adnának annyit, hogy megérje egy embernek leszervezni az egész herce-hurcát.

    Összeírni kinek kell, előre beszedni rá a pénzt. Utána kipostázni mindenkinek külön-külön. :)))
  • whiteskull
    #18078
    Itt. :)
  • Gascan #18077
    azon gondolkodom, hogyha mindenki innen egyszerre venné meg és egy rendelésen adnánk le nem kapnánk-e valami kedvezményt .. mondjuk 30%-ot :D
  • Gascan #18076
    igen, nagyon gyorsitja.. nekem több ismerősömnek is van és ők mondják, van aki csak Arma 2 miatt vett :)
  • Gascan #18075
    miért, amúgy hol látod az árát? :)
  • whiteskull
    #18074
    Köszi szépen! :))

    Ez nem is tűnik olyan vészesnek árilag sem. :)))
  • Hecker007
    #18073
    op-rendszernek meg annak az 1-2 sokat töltögetős játéknak nekem EZT ajánlották a milyen gépet topikban. Ezen elfér a win7, arma2, CoD, RoF a többi meg mehet sima HDD-re.
  • whiteskull
    #18072
    Márciusi eredmények:

    D.II

    D.Va

  • whiteskull
    #18071
    Az ssd-n én is gondolkodom, de ahhoz tudni kéne, hogy mekkorát érdemes, és melyik fajtát. Most már abból is van annyi mint a nyü. :)))
  • whiteskull
    #18070
    Nem. A Cod is elfutna ugyanúgy médiumon, mint a Rof. Egyszerűen csak adódik egy jó finanszírozási lehetőség. :)))

    Konkrétan átveszi a cég a régi gépem, és az új gép áfáját visszakapom. :)))
  • Papa01 #18069
    A CoD miatt cserélsz? :) Én egy SSD-én gondolkodom, nem tudom érdemes -e, gyorsítana vajon az alkalmazások betöltésében?
  • whiteskull
    #18068
    Gondolom a ROF sem lehetett sokkal jobb állapotban, mikor megjelent. :)))

  • whiteskull
    #18067
    A cd galaxisnál jeleztem, hogy kérnék tőlük egyet. :)))
  • whiteskull
    #18066
    Na, a másik. :))

    Körvonalazódni látszik egy gépcsere nálam. És egyenlőre fogalmam sincs, hogy mit vegyek. A mostani konfigom se nagyon rossz (Phenom II X2 555, 4 GB Ram, Saphire 5770 1 GB, meg valami Asrock alaplap, ja meg még valami néhány éves vinyó), de megjött egy kicsit az étvágyam. :)))
  • Papa01 #18065
    Még sehonnan, lehet egy darabig nem is fogom, nem tudom.. :) A dobozos elvileg jövőhéten megjelenik.. letöltősben már most elérhető.

    @ Whitwskull: Igen, én is olvasgatom, az első patch szerintem sok mindent fog javítani... :)
  • whiteskull
    #18064
    Most már ahogy olvastam az il-2 topicot, nem is olyan gázos a progi. :)

    A hangulatát igazából dicsérte mindenki, és egy játéknál ez a legfontosabb szerintem. :)))
  • Gascan #18063
    honnan veszed meg a CODot?
  • Papa01 #18062
    Engem is csak a ROF esetében érdekelme, bár a COD-ban elég jó kis dolgokat adnak a gyűjtői verzióhoz.. de amíg az egész egy nagy bug birodalom, nem foglalkozom vele...
  • Papa01 #18061
    Sakkay mester, a Shogun 2 hogy tetszik? Magyar nyelvű?
  • whiteskull
    #18060
    Nekem tegnap este majdnem összejött. :)))

    De ma nem engedek, és repülök. Így vagy úgy, de mindenhogyan. :))))

    Az ilyen izék nagyon nem érdekelnek engem. :)))
  • Papa01 #18059
    Biza.. :) Olyan rég repültem már, hiányzik is nagyon.... :(

    Urak, ezt a collectors edition-t olyan kár, h nem lehet beszerezni...
  • whiteskull
    #18058
    Nekem is. :)))

    Holnap szabadnap van: :)))
  • Papa01 #18057

    Mákom van, hogy ma pont péntek van! :)
  • whiteskull
    #18056
    BAzzz! Beugrottam. :DDD
  • Relax99
    #18055
    Ja, 312mb most rakom fel.
  • Papa01 #18054
    Elérhető az 1.019-es javítás!!!