29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #28699
    Szia Tom!

    Megnéztem amit kértél, de a S.E.Va-n baloldalt, lent van a bombaoldó kar...
    Érdekes a forrás, amit linkeltél, mert ezen képen az a szerkezet, ha jól láttam nincs ott.
    A szimuban is bal oldalt egy db kar a bombaoldó.
  • feca1229
    #28698
    Engem meggyöztél! :-)
    Holnap megnézem, hogy ott van-e, és hogy hogyan müködik.
  • VO101Tom
    #28697
    Szia.
    Nem, az biztosan a bombavető kar.
  • feca1229
    #28696
    Szia Tom!
    Nekem meg van a gép, marmint a játékban. Azonban költözés miatt mnincs összerakva még a szám.gép. Ha aktuális hétvégén megnézm azt a bombavető kart, ha 777nél isigy van. Csak egy gyors kétdés, biztos, hogy az bombavető kapcsolója? Nem leht esetleg valami olajsürüség állitó, vagy valamilyen csap, szelep, tudom, hogy ezek baloldat szoktak lenni, de ki tudja, angolokról van szó.:-)
  • VO101Tom
    #28695
    Üdv a topiklakóknak. Egy szakmai jellegű kérdésem lenne a ww1-es angol technikával kapcsolatban, hátha ti tudtok benne segíteni :)
    Az angol gépekben volt egy bombaoldó kar (itt a fekete kar jobboldalt a műszerfalhoz közel). Ezt hogyan használták? Amikor minden helyen függött bomba, akkor a kar teljesen felfelé áll, és ahogy a kart tolod lefelé úgy oldja a bombákat egyesével/párosával? A kis hosszűkás bütykök segítenek abban, hogy ne oldj többet, mint szeretnél? Amikor mindent oldani akarsz, akkor meg koppig lenyomod?

    Kép alapján nekem ez tűnne logikusnak, de ww1-es megoldásokkal annyira nem vagyok jártas, hátha ROF-ban is van ilyen, vagy anélkül is tudjátok.

    Előre is köszi.
    T
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2017.09.14. 17:27:42
  • Papa01 #28694
    Wow, azt, hogy jó drága... ez sima X52, ugye? :)

    Szerk: A Logitech weboldal fel sem tűnt, amíg Solt linkjét meg nem néztem.. :D
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.09.12. 19:12:11
  • Solt
    #28693
    LINK
  • Relax99
    #28692
    http://gaming.logitech.com/en-gb/product/x52-space-flight-simulator-controller

    Papa erről te mit tudsz? :D
  • Papa01 #28691
    Azért ehhez szerintem az is hozzátartozik, hogy ezek alapvetően játékprogramok. Ez alatt azt értem, hogy az orosz fejlesztő valószínűleg nem fogja az akkori orosz gépeket a lehető legpontosabban lemodellezni (sőt!), mert hát ki repülne olyan géppel, amelyet a másik oldal pilótái a sokkal könnyebben lelőttek...
    Kivétel talán a Clod, bár ott is olvastam olyanokat, hogy a Spitfire jelentősen túl volt modellezve, pedig -szerintem- nincs akkora különbség a két oldal gépei között, minta keleti fronton. De a Clodnál tényleg törekszenek a történelmi hűségnek megfelelő modellek összerakására.
    Ha BoS vonalon is javulás van, ez nagyon jó, de nekik az abban az érában repülő gépekkel ez -szerintem- kevésbé megvalósítható, és emiatt nem szabad rájuk haragudni.
  • feca1229
    #28690
    Gondolom azért valtozott meg a forum hsz.-ek hangulata mert az első vh. Gépekkel kapcsolatosan könnyebben figadta el mindenki, hogy igy repülhettem, mig a második vh. témában sokkal több doku anyag van és nagyobb is volt a nem tetszés kinyilvánitása. Amugy a 777 valóban érdekes módon kezelte a gépek FM-jét. Amugy sokat javultak.
  • feca1229
    #28689
    Látod a végén már egy moderátor zárta le a topikot. Gondolom csak úgy magátol nem tudná...
    Ez sokszor visszatérő dolog! Sokan szóváteszik, hogy szertenék ha menne tovább. Jasonék mindig közlik, hogy megy majd tovább, csak kicsit most mással foglakoznak. Nyilván nem mondhatnak mást.
    Én akkor is azt mondom, vagy szeretnék benne hinni, hogy csak csinálnak valamit vele, ha már ennyien sírnak érte.
    Leon: Szerintem is nagy hangulata van az egész játéknak, én nagyon szerettem egy időben, bár most kevés az időm erre is.
    Mikor ezt a szimet csinálták Jasonék akkor nagyon normális hangnemben ment az egész forumozás, akkor kezdődtek a problémák mikor belefogtak a BOSba.
  • Papa01 #28688
    Köszi a linket! :) De ahogyan látom ez "csak" userek beszélgetése... persze jó lenne ha folytatódna bármilyen formában a RoF. :)
    Én sem értem miért nem maradt a RoF prioritás, hisz azért 2. vh témakörben kemény a konkurencia... ebben pedig ők a piacvezetők. Mondjuk becsülettel kalapálják a BoS-t és társait is, nem érezni azt hogy gondban lenne a projekt (amennyire megítélhető...).
  • Solt
    #28687
    Ráadásul VR alatt ezek a nyitott gépek elég durvák lennének! :)
  • LeonSilver
    #28686
    Így van! Azért megvan annak a fílingje, hogy kell tudni repülni, célozni. Mondom, ha lenne 'RoF2" én vevő lennék rá. De még egy jelentősen átdolgozott RoF is lehet,k hogy visszacsalogatna.
  • feca1229
    #28685
    Én szetetnem ja tovább menne a ROF vonal. Mert amugy valoban van benne potenciál.
  • Gundark 1 1
    #28684
    Lehet hogy nagyobb a zseton, de kétlem. Második világháborús szimekkel, dunát lehet rekeszteni. Ott az Il2 és a CLOD főleg a pecsekkel olyan magasra tette a mércét hogy azt megütni nehéz. Az első világháború jóval szerényebb választék. Egy kezem meg tudom számolni a híres szimjeit. És rof egyáltalán nem rossz alap. Jó persze vannak hülyeségei, de mindegyiknek van. Ezt túltolva egy "rof 2"-vel igen sokat keresnének. Pláne ha lenne az egyszerű és a betonkemény beállítás.
  • feca1229
    #28683
    Szavazás ROF vagy a Csendes-óceán

    A legutólsó hsz.-el le is zárják, hogy a ROF nem halt meg, csak másra megy el az erőforrás!

    Szóval nincs az elfelejtve, mert valahogy mindig szóba kerül...

    Pedig valahol olvastam csak már nem találom, hogy ha lesz idejük akkor a ROF-al is fognak foglalkozni, de ennek simán van már egy éve mikor olvastam. Gondolom kevesen vannak a munka meg nagy és a második vh. szimben nagyobb zseton van!
  • Papa01 #28682
    Azért egy új gép/év erőforrást hagyhattak volna..., az még a konyhára is hozott volna valamennyit... :)
    @Vesporigo: Idő, kedv, Fallout 4. :) A multi azért hiányzik, nagyon sokat repültünk együtt.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.09.05. 12:58:44
  • Vesporigo
    #28681
    Papa, miért repülsz keveset mostanában?
  • feca1229
    #28680
    Igen a Roffal az a helyzet, hogy nem igazán hozza a pénzt, és most pedig minden kapacitásukat a BOSba teszik. A másik gond szerintem, hogy a nem tudják a két játok összekombinálni egy játékba. azt a az utat választották amiből öbb pénzt tudnak kiszedni. Mindenestre pedig volt témában, hogy nem hagyják el a Rofot, nyilván nem mondhatják, hogy nem foglalkozunk vele. Meglátjuk mi lesz. :-)
    Nagy reményeket fűztek a BOShoz is, aztán még sem úgy alakúlt. A TF patchre leszek kiváncsi, a végén még felszámolják Tomékat ha durván jobb lesz mint az övéké. Ez persze csak tréfa volt, de biztos nagy dobás lesz a Következő TF patch!
  • Papa01 #28679
    Szerintem ennek sem rossz az FM-je... bááár ami nekem feltűnt (és én azért valamennyire elfogult vagyok a RoF-al :) ), hogy az Alba D.Va (az egyik ingyenes gép) modellje egyszer csak sokkal jobb lett.. korábban a Pfalz D.IIIa megette reggelire az Albát... most esélye nincs ellene. Azért ez érdekes.

    De lehet, csak szeretett Pfalz-om FM-jét butították le egy kicsit... :D
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.09.04. 09:26:31
  • LeonSilver
    #28678
    Ha a RoF hibáit kiküszöbölnék és kijönnének egy szép, fasza, jó FM-el rendelkező RoF II-vel én tuti vevő lennék rá.
    Szerettem a RoF-ot, amíg ezek a pöcsök el nem vették a kedvem tőle. És igen is van fantázia a régi gépekben, abban a korban játszódó szimben.
  • Papa01 #28677
    Igaz, nem szereted őket, ez tény.. :D
    De ettől eltekintve szerintem sem foglalkoznak vele... mert hát ha két év alatt tényleg nem jön ki semmi, akkor szerintem nem foglalkoznak a projekttel.. Bíztam abban, hogy az IL-2-es fejlesztésének egy részét visszateszik a RoF-ba is (pl VR), mert egy komoly mag azért van aki venné az új tartalmat... Mondjuk szerintem kapacitásuk sincs annyi. Talán egyszer lesz egy RoF 2.0, de szerintem én azt már kihagyom, vagy max ha már nagyon akciós lesz... :) Nagyon keveset repülök az az igazság.
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.09.04. 08:27:50
  • LeonSilver
    #28676
    Hát... elég erősen meglepődnék, ha valami komoly dolog történne még rofilag. Nem nagyon van már benne pénz, ezt mutatja az is, hogy ahogyan Papa mondja már qrva rég nem jött ki hozzá gép sem. Márpedig ha nem látnak benne komoly zsetont, akkor semmit sem fognak csinálni. Ingyen vagy veszteséget termelni? Tuti, hogy nem. Szép volt, jó volt és nyugodtan el is mehetnek a 3.14csába. Utálom őket már egy ideje, igaz Papa? :)
  • feca1229
    #28675
    Most a bost nyomatják mert nagyobb penz van benne, meg szerintem azt hitték könnyebben fog ez nekik menni.
    Asolyom: Amugy a wartündértöl tényleg komolyabb, de az elején nagyon könnyelműen kezelték az FMet. Mostmár van változás, majd meglátjuk. Amugy megvan az ösdzes map és repcsi amit kiadtak. A kezdetekhez képest van fejlődés minden téren.
  • Papa01 #28674
    Én egy kicsit szkeptikus vagyok... 2több mint 2 éve egy gép se jött ki, illetve semmi egyéb tartalom.. inkább a Sturmovik vonalat nyomják már szerintem.
    Persze örülnék, ha ez változna. :)
  • asolyom
    #28673
    Azért nagyon nem War Thunder. :)

    Én elég sokat nyomtam a WoW-et, meg a WoT-ban is, meg kicsit a WT-t is, de megcsömörlöttem a vég nélküli grind-tól, meg az IQ nélküli játékosoktól.

    Engem a RoF, vagy BoS féle szimulációk inkább megnyugtatnak, és kikapcsolnak.
  • feca1229
    #28672
    Nem tudom, hogy szoktátok-e olvasgatni a Bos forumot, de ott visszatérő kerdés, hohy mi van a Rof-al? Mi lesz vele? Tehát szerintem a Jasonek latnak benne potenciált, csak azt hitték, hogy összelöknek valami warthunder jellegű 2.világháborus repcsis szimet kicsit jobb FM-el aztán mindenki elalel tőle! Aztán azóta nem győzik kalapálni.
    Tehát szerintem lesz még itt Rof.
  • Solt
    #28671
    Már az nagyon jó lenne, ha megkapná a DX11-t és a VR támogatást... :)
  • Papa01 #28670
    Háát, reménykedjünk... hátha. :)
  • feca1229
    #28669
    Nem sajnos nemtudok linket. Az il 2 forum oldalát szoktam nézegetni, és volt egyszer valami ilyesmi irva, hogy nem akarják abba hagyni a ROFot, csak most kapacitád hiányuk van és szinte mindenki a Bost büvöli náluk. Ami inkább a lényeg, hogy nem mondtak le róla, és az il2 a forum oldalan sem felejtkeztek el róla, egy-két havonta mindig feldobja valaki a témat, hogy mi lesz a Rofal.
  • Papa01 #28668
    Semmi gond... :)) De ez a hír nagyon érdekes.. hol olvastad? Linket tudnál dobni?
  • feca1229
    #28667
    forum.il2sturmovik.com/topic/30784-purchase-bos-bom-or-bok-and-take-33-3-collector-planes/#entry502870
    Én itt láttam, nagyon nem neztem bele, meft nekem megvan mind. Bár most ugy látom, hogy lahet ha 3 at veszel akkor kerül ennyibe.
    Papatol meg elnezést kérünk az offért. De hogy legyen szó a ROFrol is, azt olvastam, valahol, hogy a nyomás hatására lehet, hogy folytatják továbbra is. Azonban most minden erejüket a BOSba fektetik. Kár lenne a ROFért.
  • Klusi86
    #28666
    Nem akarom offolni a topicot, de hol olcsóbbak a gyűjtői gépek? Néztem, de ezekre a 20$ körüli árakra emlékszem, hogy régebben is voltak. Be is léptem a profilomba, hogy hátha úgy látom csak, vagy van valami kupon kód, de semmi
    Utoljára szerkesztette: Klusi86, 2017.08.30. 19:26:01
  • feca1229
    #28665
    A kubáni map tegnap jött ki. Szerintem egészen szép lett, és még az FM- en is javitittak. Még nem próbáltam de külsőre az eddigi legszebb map. Most akciósak a "gyüjtői" gépek.
  • asolyom
    #28664
    Hali!

    Kicsit off.

    Egy időben sokat nyomtam a RoF-ot, de aztán valahogy ráuntam. Most nézegetem az Il-2 legfrissebb epizódjait (Sztálingrád, Moszkva, Kubány). Érdemes ezekből megvenni valamelyiket, ha egyszer lesz akció?
  • Papa01 #28663

    Meghalt Brian W. Aldiss.
    :(((
    Döbbenet ma olvastam sokadjára újra az Amíg ​világ a világ című regényét. Az egyik nagy kedvencem ez a könyv...

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2017.08.21. 21:45:28
  • Papa01 #28662
    Köszi, jó írás! :)
  • LeonSilver
    #28661
    Persze :)

    http://www.szrk.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=7
  • Papa01 #28660
    Wow, nem semmi kép! :) Most is van arrafelé működő reptér?