29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #25352
    Az igen, jó pörgős lett az életed! :) Remélem, azért később újra lesz időd repülni is! :) Majd a vadász élményeidről számolj be! :)
    @ Zéti: Köszi ezt a videót is! :) Nagyon ott van. Szerintem ezeket ki fogom post-olni, remélhetőleg hétvégén! :) Azért az érdekes, hogy a hűtőt nem csak max-ra állítja és kész, hanem repülés közben is igazít rajta.
    @ Peti: Köszi a plusz infókat, sajnos hétvégénél hamarabb nem tudok foglalkozni az oldallal, beindultak újra a konzultációk.
    @ Zsolti: Gratulálok, remélem, hamarosan gyakorlatban is az leszel, és tudunk tesztelni is! :)
    @ Macleody: Én akkor jártam így, amikor a küldetés szerkesztése során sikerült a W12-es betenni szárazföldi reptérre! :D
  • sakkay
    #25351
    Igen, ilyet-főleg a legutóbbi patch óta gyakran látni.
  • macleody
    #25350
    Megy a hajó a ... ööö ...szigeten :)

  • sakkay
    #25349
    Hohó, gratula.
  • whiteskull
    #25348
    Na gyerekek elvi tulajdonosa lettem egy G940-nek, és egy TracIR-nek. :)))

    Remélem valami maradt a Joyban Márkó tehetségéből is. :DDD
  • 2Pete
    #25347
    Szívesen.
    Snap view-ból van három fajta. Az F9 ezeket váltogatja, +1 pan view-t. Neked alapból a pan view volt beállítva, ezért nem müködött. De f9-el átváltottál a centered snap view-re ezért lett jó.
    A launcherben van egy camera nevű fül, itt állítsd át a default mode-t a fent említettre, és akkor nem kell többet f9-et nyomnod.

    Elég sokat Papa. De jó is nagyon. :)
  • whiteskull
    #25346
    Ez hatalmas volt! :)))
  • kmarkdev
    #25345
    Helyzetjelentés:
    Sok munka, kevés szabadidő.
    Van egy új párom, akivel komolyan gondoljuk a dolgot. A lány tőlem 800 m-re lakik, de csak hétvégén. Hétközben 50 km-re dolgozik, ott tart fenn egy albérletet. Én meg H-Csüt. mindennap autózok 100 km-t, ami kb. napi 2 óra. Mire odaérek, már nincs kedvem / energiám bekapcsolni a számítógépet. A ROF frissítéseit letöltögetem, meg vásárolgatok is a Shop-ban, meg ámulok a sok szép újdonságon, amit fejlesztésként látok. Néha érzek egy-egy hétvégén halvány késztetést egy repülésre, de ahogy bekapcsolom a gépet, valahogy mindig elmúlik...
    A horgászat, mint hobbi mellé bejött a vadászat is, most éppen a fegyvertartási engedély megszerzésén dolgozom...
  • Relax99
    #25344
  • Papa01 #25343
    Öö, mondjuk én nem nagyon bombázok, de szerintem minden ott van aminek ott kell lennie. Mire gondolsz?
  • GaBika6
    #25342
    Igen, de nem látom, hogy lenne benne olyan szintű műszerezettség, mint a handley-ben. Persze a handley erre lett kitalálva.
  • Papa01 #25341
    Ott is van bombacélzó! :) (v)
  • GaBika6
    #25340
    Még egy kérdés mára... Bristol-al lehet pontosan bombázni, mint mondjuk a handley 0-400-al? Vagy csak zuhanásból?

    Freetrack kikapcsolva indítottam. Megnyomtam az f9-et és akkor ha gombokkal elnéztem balra kint maradt a nézet, ha újra megnyomtam f9-et, akkor ha balra néztem utána visszaállt az alapnézetre. Szal még igen csak kezdő vagyok, de mást nem állítottam és kipróbáltam megint, ugyan ez volt. Nálam ez volt a gond, de most már szuper. THX!
  • Papa01 #25339
  • whiteskull
    #25338
    Ne is kapkodj! Inkább igyál egy pohár bort! :)))
  • Papa01 #25337
    Igen, ráz is a hideg! :D De Peti ötlete a a benzinóra, iránytű, stb kapcsán nagyon jó, ezzel ki fogom egészíteni a cikket. De már csak holnap! :)
  • whiteskull
    #25336
    Ne aggódj! Papának nem az volt a legnagyobb baja, hogy kérdeztél, hanem az, hogy nem ő válaszolt olyan kimerítően, mint Peti. :DDD
  • Papa01 #25335
    Hmm, hogy érted, hogy az F9-et? Menteni az F10 menti el. :) Vagy a TrackIR átmeneti kikapcsolására gondolsz?
    Bombázd csak bátran, mert látod, én csak most tudtam reagálni! :)

    @ Zolti: Várjuk! :)
  • GaBika6
    #25334
    Elolvastam! Mindig ott keresgélek, ha valami nem tiszta... A gondom az volt, hogy az f9 billentyűt kellett megnyomnom 1x és onnantól működik az állítás a leírtak szerint. Sajnos ezt nem találtam a leírásoknál. Végigpróbáltam mindent és csak utána, végső elkeseredésemben bombáztam a nagyközönséget.
  • whiteskull
    #25333
    Nem is fájdítom a szívem vele. Már csak néhány hét aztán bot mögé ólhetek megint. :)))
  • Papa01 #25332
    Viszonylag új a Bristol-os típusismertető... Hátha nem olvastad még! :)
  • whiteskull
    #25331
    Érdekes a te cikkeid jobban megértem. :)))
  • Papa01 #25330
    Tényleg érdemes lenne átolvasnod a GYIK-et, mert OTT is megtalálod! :)
    @ Peti: Köszi szépen a videókat, nagyon hangulatosak! :) Sokat nyomod?
    @ Márkó: Kösz, várom! De nincs gáz ugye? :)
    @ Zsolti: Örülök, hogy tetszett!
  • GaBika6
    #25329
    THX! Müxik...
  • whiteskull
    #25328
    Nagyon hangulatos írás. :)))

    Igaz egy mukkot sem értettem belőle, de ez nem a cikk hibája. :)))
  • sakkay
    #25327
    Köszönöm továbbítom, de valószínűleg nem lesz belőle semmi. Az ár amúgy jó.
  • kmarkdev
    #25326
    Szia, Papa, szerdán munkaidőben írok egy kicsit :)
  • whiteskull
    #25325
    Szia! :)))
    Írtam privit. :)
  • 2Pete
    #25324
    1. Controlsban megkeresed a pilot head controlt.
    2. Itt kiválasztod valamelyik head snap billentyűt. Ezek arra vannak hogy ha lenyomod akkor a kívánt irányba fordítja a fejed. Alapból a numerikus számok vannak beállítva, de érdemesebb a joyra tenni, egy kézre eső gombra.
    3. Beülsz a gépbe, és miközben nyomva tartod a gombot, egérrel és a insert,delete,home,end,pageup,pagedown gombokkal beállítod hogy merre nézzen a pilóta. Itt kell beállítani a célkeresztet. Fontos hogy (ha van) a trackir ki legyen kapcsolva, és hogy azelőtt mentsd el a nézetet F10-el, mielőtt felengeded a gombot.
    De ugyan így be lehet állítani egy gombot az iránytűre, és a benzinórára is.
  • GaBika6
    #25323
    Skacok! Hogy tudom beállítani a kamerát, hogy alapbeállításról egy gombbal a 20mm becker célzónézetébe váltsak, majd vissza?
    Ilyesmire gondoltam...



    Link, ha nem látszik...
  • Papa01 #25322
    Írás a RoF-ról a PCGamer-en.
    Nem igazán cikk, inkább kedvcsináló. :)
  • Papa01 #25321
    Szia Márkó!

    Mi van veled, hogy telnek a napjaid? Írnál pár szót? :)Ha gondolod akár priviben is! :)
  • kmarkdev
    #25320
    Szia, Urak!
    Hosszú távollét után újra jelentkezem, de időm repülésre sajnos továbbra sincs, és valószínűleg nem is lesz.
    Ha valakit érdekel egy alig használt (1 éves, de gyakorlatilag új) Logitech G940, és egy ugyanilyen állapotú TrackIR 5, +TrackClip Pro, akkor privátban megbeszélhetjük a részleteket...
  • Papa01 #25319
    Jó kérdés, szerintem nem. :)
  • sakkay
    #25318
    Ha nincsen beállítva egy szerón a külső nézet mint lehetőség, akkor nem lehet nézelődni sem játékon kívül ugye? Spectat-valami opció..
  • Papa01 #25317
    Az a baj, hogy engem elkap a harci! :D
    Alapvetően azért zavar a dolog, mert nem bombázni megy hanem berepül a vadászok közé, és hagyja, hogy az AI lövész tegye a dolgát. Szemétség! :)
  • sakkay
    #25316
    Szerintem meg hagyni kell a gyerekeket játszani. Egész nagy élvezet végül is levadászni az ilyen gépeket, csak más dolgokra kell figyelni. Ha betartod a szabályokat megint csat ugyanaz lenne mint amúgy is..nincsen esélyük. A bomba meg tényleg szemét dolog, de legalább kiegyenlítődnek az esélyek!!! Amúgy annyi, hogy nem ülsz be mögé alacsonyan max pár másodpercre. Elég nagy eséllyel lehet amúgy kilőni a lövész.
    Ha gyors misszióban beállítod, már a 3. kör után meglátjátok mennyire nem vészes a dolog...csak ne kapjon el a harci, mert akkor általában tényleg találat a vége.
  • Papa01 #25315
    Az első ötleted bennem már nagyon régen megfogalmazódott. :) De a másik is tetszik! :)
  • Relax99
    #25314
    Ezt is nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a szerver beállításokhoz kéne 2 plusz kapcsoló 1 az ai lövészek kikapcsolására, 1 pedig, hogy bizonyos magasság alatt nem robban fel a bomba. Nem hinném, hogy hp-val vagy gothaval is 10m magasból bombáztak volna.
  • sakkay
    #25313
    Köszönöm..duplán...mint mondtam a pup a géped akkor is.