25
  • bakagaijin
    #25
    Csak az előadást, nem a művet magát. De azt is tudni kell, hogy az előadásra jóval kevesebb ideig tart az idő, mint amennyi a szerzői jogdíjnál van. Emiatt is sírnak azok a zenekarok, akik nem maguk írják a dalaikat, hiszen ők csak előadói annak :).

    US-ben ez azzal van csavarva, hogy eltérő szabályozás vonatkozik emebrekre és cégekre (tehát ha egy cég birtokolja a mű felett a tulajdonjogot az plusz 15? 20? év.). Tehát Bachot, Mozartot nyugodtan dúdolhatsz a buszmegállóban, dobolhatsz üresüvegen, stb. a happy birthday-t nem.
  • bakagaijin
    #24
    Mikiegér átvette az uralmat az EU felett? :). SonnyBono act
  • Adenoma
    #23
    ok, de akkor minden egyes dalt regisztráltassanak be, és szolgáltassák be a hangmintát, és fizessék be a borsos regisztrációs díjjat, ne csak azt, hogy összefingok 1 zenét, 1 millió dollárból megveszek vagy 400 rádiót, hogy csak ezt nyomassák, hogy tip-toplista elejére kerüljenek.
    a zenészek és a kiadók túl sokat keresnek, emellett a kezdő zenészek meg nem keresnek semim...
  • Mike
    #22
    ezt a film 5 évet honnét szedted?
  • tmisi
    #21
    "Ez már csak azért is röhej, mert a zeneszámok többségére már 10-20 év múlva sem fog emlékezni senki."
    Ezt én kiegészíteném azzal, hogy a "MAI zeneszámok többségére". Mert azért pl. a Beatlest még ma is sokan szeretik.
  • arty
    #20
    én az örökös jogvédelmet javaslom, hogy többet ne kelljen ezzel foglalkozni ...

    ELVBŐL nem vásárolok nagy kiadóktól albumot. SOHA. Világ legalja cégei.
  • smv
    #19
    lol :D Teljesen igazuk van de szerintem legyen 947 év 6 hónap 18 nap
  • szlovákiai hun
    #18
    "95 évre hosszabbítanák a zenei művek jogvédelmét"

    Abnormális banda, már a cím sokat mondó, jelenleg egy film licence 5 év után elévül, tehát szabadon másolhatod, terjesztheted, ezek meg a zenei műveket 95 évre? Abnormális banda, 95 év után már ezek a faszkalapok is akik kitalálták már alulról fogják szagolni az ibolyát, meg addig minő világ lesz..NO Comment.
  • Mike
    #15
    nem tudom minek ez a hosszabítgatás, ahogy telik az idő
    legyen 10000 év, mit szarakodnak!!!

    egyébként meg kurvaanyjukat
  • Molnibalage
    #14
    90 év? Aha. Akkor legyen örök időkig és nem kell szenvedni. Agyrém. A techológiai szabadalmak még asszem 20 évet sem kapnak és fizteni kell a levédetésért kurva sokat. Szánalom.
  • Kaadi
    #11
    még néhány módosító javaslat és Arisztotelész is jogvédett lesz. Talán a barlangrajzok is...
    Még jó hogy a Biblia eredeti írásain nem szerepelt kiadó. Most fizethetnénk jogdíjat minden vasárnap.
    Tudtátok, hogy a klasszikus zenéket is védik? A zeneszerző kétszáz éve meghalt, de mivel az előadásokat védik a szimfónikus zenekarok, ezért azok is jogdíjkötelesek.
  • Cat #7
    Jó az így, az eredeti szerint összhangba hozzák a különböző jogokat (70 év az alkotó halála után és 50 év a szomszédos jogokra az esemény után).

    "The Directive establishes a total harmonisation of the period of protection for each type of work and each related right in the Member States – e.g. 70 years after the death of the author for works and 50 years after the event setting the time running for neighbouring rights."
  • Balintos
    #6
    Ez egy jó módszer, hogy egy (időtállóan) népszerű zenész unokája-dédunokája is megéljen belőle.
  • B0nFire
    #5
    Valami nem kóser a cikkben: A hivatalos előterjesztés alapján a jogvédelem az eddigi 50 helyett 95 esztendőre szólna, vagyis közel egy évszázadig védené a szerzői jog a zeneszámokat és a zenei albumokat." Később pedig már 70 évet írnak.

    Egyébként kár, mert azt a 70 évet még csak kibírtam volna valahogy, de ez a 95 már elviselhetetlen. Azt se tudom, mit csináljak.
  • Reg5
    #4
    Legyen inkább 100 év, sőt 1000
  • Polemius
    #3
    Nem növelni kellene ezt az időtartamot, hanem csökkenteni.
    Csak az extraprofitot lefölöző nagy cégeknek, na meg az ingyenélő "jogvédőknek" érdeke egyre jobban kitolni.
  • Alvarez999
    #2
    Ettől talán kevesebben fogják torrentről stb. letölteni ezeket a zeneszámokat? Ez már csak azért is röhej, mert a zeneszámok többségére már 10-20 év múlva sem fog emlékezni senki.

    Valami kurva nagy baj van az ilyesmit javasló, megszavazó emberek értékrendjével. A noname zenekarocskák "művei" valóban érdemesek ilyen komoly jogi védelemre?
  • nyalógép
    #1
    Már az 50 évet is abnormálisan soknak tartom