20
  • blessyou
    #20
    nézd meg a Ponyvaregényt, abban is meg van kutyulva az időrend. anélkül tényleg csak egy szimpla ponyvaregény :D
  • torcipepe
    #19
    hát viktortól ne várjatok olyat, hogy felüt egy értelmező szótárat és megnézi.

    QT-nak eddig egy filmjét láttam, a Kill Bill-t és az nagyon tetszett. nagyon érdekes a fejezetes felbontás és a nemlineáris időbeli történetvezetés. az Animtrix-on és a Gotham Knight-on kívül nem emlékszem más olyan filmre, ahol ezt alkalmazták volna.
    csökkent agyi teljesítményű emberek persze pont emiatt tartják rossznak, képtelenek összerakni a darabokat.
  • Sance231
    #18
    Ember, ennyi idő alatt már bőven leeshetett volna, hogy direkt van helytelenül írva.
  • winnie
    #17
    mondom, eredeti cím. az inglourious értelmes? a basterds értelmes?:)
  • Davidus
    #16
    :D
  • RaveAir
    #15
    A "briganty" értelmes magyar szó?
    Csak ezzel van bajom.
  • Etinger
    #14
    Egyik filmje se tűnik számomra annyira forradalminak, mint egyesek ahogy azt annak tartják, de jól szórakozok rajtuk. Kutyaszorítóban! :D
  • Molnibalage
    #13
    A JB-n kétszer aludtam el. Harmadszorra meg sem próbáltam megnézni. A Ponyvaregény egyszer nézhető, a Kill Bill meg hulladék szerintem.
  • memento987
    #12
    Ebben egyetértek a Szekeres Viktort nagyon védő kalapos01-el, hogy az a legérettebb és talán a legjobb filmje is. Persze a többit is imádom, kivéve a Halálbiztos c. filmjét, ami igaz direkt B filmnek készült, de Rodriguez stílusosan és rendkívül szórakoztatóan megoldotta, míg QT filmje laposra sikeredett.
  • winnie
    #11
    talán, ha megnéznéd az eredeti címet.
  • Sance231
    #10
    Ettől még a tempója rossz volt, és közel sem annyira emlékezetes, mint a többi QT-film, egyedül a második felében találja meg a fonalat és válik jó filmmé.

    A többi QT-filmben pedig hiába sok a nyúlás, ha a Mester ezt úgy oldja meg, hogy egyedi íze legyen. Más ember képtelen lenne olyan forgatókönyvet összehozni, mint a Ponyvaregényé pl. Aki a Kutyaszorítóban-t pedig óriási nyúlásnak tartja, az még nem látta a Ringo Lam-mozit, ahonnan az alaptörténetet QT átvette. Teljesen más megközelítés, az alapok egyértelműen ott vannak, de minden másben eltér.
  • RaveAir
    #9
    Becstelen brigantyk? Így y-al? Mpfff... :D
    (Nem a fordítással van bajom, hanem azzal, hogy briganti szót miért nem lehet i-vel írni.)
  • kalapos01
    #8
    Pedig magasan a Jackie Brown volt a legjobb. A többi leginkább csak tisztelgés, innen-onnan van összelopva (ettől még jók), de a JB-nek legalább egy könyv az alapja.
  • Dakkon
    #7
    ha tetszett a Kill BIll, nem biztos h tetszeni fog a többi. SZtem a KB jelentősen eltér az eddigi és további filmjeitől. (akció-vér-és közel sincs benne annyi duma, folyékonyan megy a történet, függetlenül a tagoltságától), ami sztem nem baj!
  • Sance231
    #6
    A Jackie Brown-t leszámítva minden filmjét alapműnek tekintem, tehát egyértelműen moziba menős, nagy elvárásokkal szembenéző múvi lesz nálam a Basterds is:).
  • winnie
    #5
    ha egy filmet kell ajánlani, akkor a kutyaszorítóban, nem? még akkor is, ha nagyon hasonlít egy bizonyos ázsiai filmre, de attól még, ha azt nem ismeri az ember, simán bejöhet. vagy a jackie brown.
  • xmodule
    #4
    Akkor mindenképp nézd meg a többi filmjét. Mester alkotások. Főleg a Ponyvaregény(Pulp Fiction).:)
  • FoodLFG
    #3
    Az Kill Bill nekem tetszett, a többit nem láttam. :P
  • Lipi1980
    #2
    Ebben sem fogok csalódni, ahogy eddig egy filmjében sem!
    Az őrült zseni
  • tyuklepes
    #1
    Mindenképpenmozibanmegnézős ... remélem lesz vagy 3,5-4 óra :)