29
  • KasztnerTokman
    #29
    "Rendszer meghajtónak? 12-15 gigás oprendszerek jönnek ember, és akkor még nem is telepítettél rá semmit."

    Vedd ki belöle ami nem kell:
    Vistához: http://www.vlite.net/
    Aszem van ilyen Xp-hez de nem használok XP-t most meg nem kezdek el googlizni,
    de ez a TinyXp is igy készult.
  • NEXUS6
    #28
    Őöööö, kicsit dedós hasonlat, de pl itt van a CivIV játék. Az adatbázisai xml-ben vannak írva. Ez általában azt is jelenti, hogy az abban megadott változók, paraméterek a hipertextes kapcsolódások miatt mindig egy név azonosítóval jelennek meg. Miközben pl régebben a játékoknál az egyszerű tömbszerű adatbázisban az abban elfoglalt hely jelölte ki azt, hogy adott érték mire vonatkozik.

    Ezek az új xml adatbázisok így 100X akkorák miközben ugyan azt tudják. Ergo hiába nagyobb a gép teljesítménye, gyak ugyan az a sztring van milliószor a fájlban és a memóriában, gyakorlatilag tök feleslegesen, és pl. a játékállás betöltése ugyan annyi, ha nem hosszabb idő, a szükséges memória mérete meg az egekben van.
  • [HUN]FaTaL
    #27
    Persze egy böngésző elindítása pl. ugyanannyi időbe telik, csak nézd meg, hogy mit tudott egy böngésző 10 éve és mit tud ma. Meg egyáltalán, hogy mit tudtál a neten csinálni 10 éve és mit ma.
  • jaspercry
    #26
  • qwas
    #25
    Effektiv teljesitmenyben megis ugyanott tartunk ha egy dokumentum megnyitasa ugyanannyi ideig tart. Sot egy bizonyos szempontbol vissza fele fejlodunk mert ugyanahoz a dologhoz most sokkal tobb szamitas kell es ezaltal energia. Amugy mi elbeszelunk egymas mellett szerintem. Nem kicsit.

    Az emberi idegrendszerrel nincs semmi gond. Meg nagyon messze jarunk attol, hogy hasonlo teljesitmenyu szg-et epitsunk. Azonban egy embernek csak ket keze van azzal meg nehez lenne egy olyan repulo minden szukseges vezerlo parameteret egyszerre allitani.
  • jaspercry
    #24
    az ember idegrendszere nem valtozott 10000.éve....
    pl:ezert lesznek ember nélkuli harci repulok
    a Terminátorba is ez vot..nem
    ha már az ember nem képes idegrendszerével x-23-at irányitani ezért az irányitást leegyszerusitették,mint egy kis "csesznát irányitanál"a tobbit a commputer megcsinálja helyette.....nem nem no még egy fej vagy kéz...
  • jaspercry
    #23
    igen de a gomb nyomás gombnyomás maradt!!!15 éve 1 gombnyomásra 50muvelet hajtodott vegre most meg 2milliárd,de a gombnyomás nem vaáltozott(csokkent elmélyu)maradt ugyan olyan ha az auto irányitasa is gyorsult volna akkor az idegrencernek is kelletett volna gyorsulnia...kár lehet ,hogy ugyan arra gondolsz csak rosszul fogalmazol....
  • qwas
    #22
    Szerintem ez a hasonlat santit. Olyan mint ha azt mondanad, hogy a kerek meg mindig kerek. :) Nezd meg az autokat 100 eve meg most mondjuk a vegsebesseg vagy a biztonsag szempontjabol. Na az fejlodes.
  • jaspercry
    #21
    de értem de általános felhasználás sebessége mindig az emberi reakciora mozgásához van méretezve!!!tehát egy kocsit 40éve is ugyn olyan kormánymozdulattal irányitottuk mint ma ,hulyen nézne ki hogy gyorsult volna ez is...... már boccs
  • qwas
    #20
    Nem igaz, hogy nem ertetted a lenyeget.
  • jaspercry
    #19
    az lehet, de milyen amiga ment 50mhz-el mert az enyem 16Mhz mukodott amiga600
    500-as meg 8mhz-en ment a 2000es amiga ugye desktob 500-as volt
    talán az amiga 3000......az meg 15éve is 350000ft ba kerult arany árba...
    azért szerintem felhasználo szinten mondjuk aze van gyorsulás
    nem sok de van........
  • NEXUS6
    #18
    Igazából tényleg nincs rá szükségem. Csak éppen az zavar, hogy 15 éve az 50 Mhz-es Amigámon is ugyan annyi idő alatt indult el egy progi, töltődött be egy átlagos fájl, mint most.

    Persze a mértek, a teljesítmény változott, csak éppen a rendszer használhatósága maradt szinte ugyan olyan!

    Jó lenne már ebben is előrelépni, ennyi év után!
  • Sanyix
    #17
    mit mondtál mit mondtál? Kiskosárba fingottál. Jaj te kis p*ncipöcögtető... ne.. ne... nem vagyok robot!
  • M0RN1NGST4R
    #16
    ssd-t illetően rátapintottál a lényegre
  • pasi29uk
    #15
    Ezt még Szeleczky Robi alias DRM mondta annó 1996ban!!!!
    Egy nagyonjó mod-ot dobtak össze az egyik lógás alkalmával

    Greetings: DRM, DOSE, BaraCK, Rascy, AxelFoley and everybody!
    And Smool 4ever!
  • hiba
    #14
    mostakkor ezmar jo gyors megbizható lesz és hanyévet bir majd?
    mert a korabbi ilyen mini laptopoknal meg gyérebb teljesítmenyt emlitettek
  • szonik2
    #13
    MUNKÁCS VÁRÁN VAN EGY LIK, OTT NÉZETT KI ZRINYI MIK
    ERDŐ SZÉLÉN JÓ A KEDV OTT LAKIK A BARNA MEDV
  • Emmegki
    #12
    Igen, az az üzemi hőmérséklete. Pont jól érzi magát rajta.
  • Theodora
    #11
    Nekem egyszerre vagy 4 virtuális gépet kell futattnom, intenzív használat (értsd: fejlesztés) miatt, notebookon.
    Én már azon gondolkodtam, hogy veszek egy külső 5HDD-s eSATA rendszert, hogy ne arra kelljen várnom, hogy mikor lesz már "hajlandó" a fej ide-oda seekelni.
    Azaz, ha kijön egy ilyen rendszer áráér az SSD, akkor nekem már "megéri".

    De, ahogy kiveszem neked biztos nincs rá szükséged, de ettől még valakinek "megérheti", még akkor is ha nekem is sokba kerül!
  • xNoodlex
    #10
    Akkor nem tudom a te gépedben milyen winchestere van, de én az enyémet már a gép melletti fotelben sem hallom pedig a rendszer winchi most 7 éves...
  • Sanyix
    #9
    igaz, nyitott ajtónál.
  • Sanyix
    #8
    nem annak használom. Csak gáz, hogy még 2 szobával odébb is hallom azt a kva búgását.
  • NEXUS6
    #7
    Akinek van pénze 20GB-os OS-re, annak van 320GB-os SSD-re is!;DDD

    Nekem jó lesz a TinyXP, meg ilyenek, az asszem talán 400MB alapból, bár természetesen az idők során ő is hízik.

    Amúgy azt a mai napig nem hiszem el, hogy a tmp fájlokat egyszerűen nem törli ki magától windóz, de talán még csak fel sem ajánlja lemezkarbantartáskor sem, röhely!
  • dondore
    #6
    vegre menjenek a sullyesztobe az osdi xarok
    WD Caviar Black mukodes kozben majdnem 50 fokos ... pfff
  • Magiszter
    #5
    Rendszer meghajtónak? 12-15 gigás oprendszerek jönnek ember, és akkor még nem is telepítettél rá semmit. Jó dolog az SSD, de max majd 2-3 év múlva mikor már nem 300 ezer forint lesz egy 500 gigás.
    Amúgy meg én a Stargate SG1 10 évadját akarom rárakni egyre, 1080p-s HD felbontásban 7.1-es hanggal, és 12 nyelven, felirattal.
  • Nonix
    #4
    talan ne kispárnának használd...
  • Sanyix
    #3
    nem jó, mert gecihangos, és recseg
  • NEXUS6
    #2
    Rendszer meghajtónak, programok futtatására elég egy kisebb SSD meghajtó, a Szószpark 8 évadjának HD felbontású, 7.1-es hangrendszerrel kevert internetről letöltött változatára, meg bőven jó lesz a wincsi is, amíg eléggé le nem megy ezeknek az ára.
    ;DDD
  • jaspercry
    #1
    hát ja mennyibe is fog ez kerulni!!ha az 500Gigás winyomat vettem 11000HUft-ért
    horrror drága...