93
Ütésálló mobiltelefonok - ergonómia, design, trend
  • Trixys
    #93
    Az a baj az ilyen ütésálló tokokkal és telókkal, hogy kicsit bumszlik, meg randák, de valamit valamiért. Amiket eddig láttam és tetszettek a Grovemade, Captains és a Design I Do.

  • Tetsuo
    #92
    Az ilyen "túlélő telefonok" nem csak ütésállóak, hanem a kirándulásokra van optimalizálva szoftveresen, tudásban is.
    Pl. jóval tovább bírja az akku, jobb a GPS-antenna stb.
  • frikfrak
    #91
    Samsung Galaxy Xcover 2 ha már ilyen teló kell valakinak sztm. Telefontok azért ehhez sem árt soha nem lehet tudni. :-)
  • Bootti75
    #90
    http://iphonetok.hu/ballistic/ballistic-hard-core-hc-series-iphone-4s-tok
  • Bootti75
    #89
    Ámulok és bámulok :D :D
    De ma már minden kényes telora kapni,olyan ütésbiztos, vízálló, merülésálló tokokat, amikben tökéletesen védve van. pl. az iphone.
    És akkor még mindig ott van, egy nagy tudású telefon....
    szóval az ára biztos jobb, na de ne a körülményeket hozzuk fel.
    én pl a 4s iphonehoz egy BAllistic HardCore nevű tokot használtam, és el volt intézve :) Ha úgy volt dobáltam, sportoltam vele. szóval akkor ez most hogy van? o.O
    persze értem én :D
  • TitaniumRR
    #88
    Láthatóan magyar anyacég által fejlesztett készülékekről van szó.
    Sporthoz, extrém munkakörülményekhez, szabadidős eseményekhez ajánlott,
    mivel kifejezetten jól bírja az ütéseket, vizet, port.

    TESZT itt készült róla.
    Sok itthoni kereskedés felvette a termékkörébe és árulja.
    Egészen jó árfekvésűek.

    Van-e valakinek?
    Mik a felhasználási tapasztalatok?
    Telefonálási hangminőség, igénybevétel ellenállóság, kezelhetőség, anyaghasználat, akkumulátor üzemidő, stb?



  • Tetsuo
    #87
    Nekem Samsung GT-B2710 van, nem rossz.
    Neked jol johet talan ez is:
    http://www.ipon.hu/hir/earl___tablagep_uttalan_utakra_tervezve/25226
    A GPS-es kirandulasokhoz.
  • iszakos
    #86
    én nekem Cat B25 telom van most már 3. hónapja.
    Kezelhetősége bmilyen vastag munkáskesztyűben is könnyű,micro sd-vel bővithető,magának az egész telonak biztos fogása van minden körülmények között.6-7 napot elmegy az akksija. Semmilyen plusz tokot nem kell hozzá venni!Ha az építőipart kibirja,akkor a Te igényednek is biztos megfelelne!:)
  • steweee
    #85
    na csak találtam egy ilyen topicot ! :)

    a segítségeteket szeretném kérni. strapabíró mobilt keresek, olcsón. túrázáshoz, bringázáshoz, nyaraláshoz stb.

    komolyan ütésálló, enyhén vízálló, erős akksi, bővíthető memória, kamera video és hangfelvétellel, nagy gombok, nem baj ha a készülék nagy, sőt legyen inkább jó nagy. képernyő mérete és minősége másodlagos, de azért MMS-t illetve kép video megjelenítésére legyen alkalmas mégha szar minőségben is.

    vmi hasonlót ajánlottak, nekem ez szimpibb

    http://mobil-telefon.teszvesz.hu/mobiltelefon/samsung_mobiltelefon/c_szeria/samsung_c3350_xcover_ii_utesallo_vizallo_ip67_nma_1710235019.html


  • iszakos
    #84
    végülis cat b25 lett a nyerő,eddig semmi rosszat nem tudok rá mondani!
  • iszakos
    #83
    Én a JCB Sitemaster2 tipusú telot gondoltam magamnak.
    Öszintén szólva én nem bizok az ütésálló okos telofonok strapabiróságában.
    Vkinek vannak tapasztalatai Xperia actvie/go vagy a Motorola Defy/ Defy + üzemeltetése terén?
  • ZilogR
    #82
    jut eszembe, hol a telóm?!?!??!?!

    ;) :D
  • Zod
    #81
    Sziasztok!

    Sonyericssonból kéne egy jóféle ütésálló teló. Betonon pattogás is esélyes, szóval... Munkára kell, ha elromlik, nem tudok dolgozni.

    Köszi.
  • TitaniumRR
    #80
    Külföldről beszerezhető: - Motorola Brute i680

  • TitaniumRR
    #79
    Nemsokára jön a Samsung E2370 modellje.

    Kiemelt info:

    - 2000 (!) mAh-os akkumulátor
    - Ez "csak" cseppálló, a B2100 vízálló volt.

  • flashpointer
    #78
    najó, szumós ráesik hiába nehéz de puha mert hájas :D körbefollya a telót és egyenletesen oszlik el rajta a nyomás
  • TitaniumRR
    #77
    A Samsung-ra ezügyben páran fogadnának veled. Olvasd csak el a tesztjét.

    Csak halkan jegyzem meg - Nem sokan tesztelik Sumo-vetődéssel a telefonjukat. A többség aki ilyet vesz, kirándulás-, sportolás közben, építési területen akar elérhető lenni. Esetleg gyakran váltogatja a párkapcsolati partnereit és emellett heves vérmérsékletű... :)
  • flashpointer
    #76
    egy jó tokot kell venni és minden telefon VALÓBAN ütésálló lesz. erre ráesnék ugyanúgy eltörne mint a mostani..
  • TitaniumRR
    #75
    9 hónap utáni kínálatbővülés:

    Nokia 3720 Classic - Teszt



    Samsung B2100 Explorer - Teszt



    Ez utóbbi mindennapi felhasználásáról jöhetnek a vélemények (akinek tartósan volt/ van).
  • desigo
    #74
    6250 az...
  • extramagascsaj
    #73
    300 vagyok te bunkó -.-
  • pzoli00
    #72
    márpedig ütésálló telefonok nem léteznek !
  • ZilogR
    #71
    Siemens C45 ?? A Nokia-nak efféle nemigen volt!
  • Cat 02 #70
    Nekem mostani telóm jól bírja, bár csak a padlóra esett ki a zsebemből, de akkor is ^^
  • Molnibalage
    #69
    Fantasztikus.
  • pista89
    #68
    Hát ne is térdeljenek rá 150kilós nőszemélyek.
  • Molnibalage
    #67
    Fantasztikus.
  • Molnibalage
    #66
    A régi telefonok annyit kibírtak, hogy a mai telefoknál az elképzelhetetlen.

    A régi Nokia C45-ös telómmal szó szerint focizni is lehetett és max a SIM kártya lazult meg benne. A ráléptél azon kellett aggódni, hogy ne a bokád törjön ki, mert csak kicsószott a lábad alól. Egy mai széthajthatós telefont véletlenül rosszul ejtesz le és 2 darabra törik a kijelző meg reped... A régi telefonomat talán csak kalapácsal lehetett volna tönktretenni, de ahhoz is le kell rögzíteni, mert alakja miatt ütéskor inkább csak kicsúszna az igénybevétel miatt.
  • nonicks
    #65
    mi az hogy awesome?
  • TitaniumRR
    #64
    Na, megtörtént a humor - mindenki ki jól kimosolyogta magát, most nézzük meg egy picit megítélés szempontjából is ezeket a telefonokat:

    Ha látjuk a lenti telefon bármelyikét egy sportoló, vagy egy gyári munkás/ vezető kezében, az nem nagy kunszt. Ők a kifejezett célcsoport.

    Mit gondoltok, ha egy manager/ üzletember kezében tűnik fel a készélük?

    Mi fordul meg a fejetekben, ha egy roppant csinos hölgy kagylózik jól láthatóan ilyen rádiótelefonnal?

    Rüzsümák szerint, jó csajnál "awesome"

    Üzletembernél is awesome, mindenki más szerint? :-)




  • 12346
    #63
    de kecidrágán árulja:c kicsit occsób mindenhol a felújított:)
    egyébként jófélék voltak tényleg. autóval is sikerült rajta átmeni nem 1x, aztán semmi baja nem lett.
  • AudiQuattro
    #62
    Szerintetek ütésálló?

  • ZilogR
    #61
    akiknek megvan még ez az R310-es Ericsson, igazán tehetne nekem egy pofátlanul alacsony ajánlatot, amiért ideadja nekem! Pár üveg sör, némi aprópénz... :) Én tényleg csak gyűjtöm ezeket, nem adok túl rajtuk, nem akarom Aproneten horribilis áron továbbpasszolni, stb, stb...
  • ZS90
    #60
    Tyű a régi szép idők! Én több mint 4 évig nyúztam az r310-est, zseniális telefon volt! Mindent kibírt csak hát az ormótlan nagysága ne lett volna, ha zsebembe volt egy-egy rossz mozdulatnál keresztül szúrt a cápa antenna:) bár fegyverként is működött:))) Egy biztos, szinte elpusztíthatatlan volt:)
  • R0zs0máK
    #59
    'szt miért? ugyanolyan szép okos hűséges egy kis testű kutya is, mint egy nagy...na mind1, kár itt offolni ezen :DDD
  • extramagascsaj
    #58
    egy cuki kis tacskókeverék volt,és imádtam...de nem ezért lett menesztve, hanem mert megharapta ez a vadállat a postást
  • TitaniumRR
    #57
    Milyen kutya volt és milyen telefon?

    Érdemes mérlegelni a kutya és a telefon ár/ érték arányát.

    Ha a kutyus németjuhász, dobermann, akkor kár értük. Nincs az a telefon ami kárpótolna egy szép, okos, erős, harcias, hűséges farkaskutyiért vagy dobiért. Legközelebb nem kell a kutya előtt hagyni a telefont.
    ;-)

    Minden más kutya fajta esetében különösen, ha 100 e. feletti készülékről van szó, kutty
    Kiemelten igaz ez a pekingi, chui-wa-wa, yorkshire és egyéb ugató "egerekre" :-)
  • Gando
    #56
    Siemens ME75 ilyenekre találták ki, csak nekem az mp3 lejátszás meg a bluetooth hiányzik belőle, de ezt nem könnyű kinyírni :)
  • extramagascsaj
    #55
    hm
    az új telók már nem bírnak ilyet...
    tapasztalatból mondom :D
    egy régi telómat a kutyám rágta szét (már nincs kutyám)
  • tigeroo
    #54
    miért? én kiskoromban kukorica helyett telefonokon térdepeltem büntiből