30
  • Tomasz Man
    #30
    A Yahoo másik nagy hátránya, hogy nem lokalizálták különböző nyelvekre, mint a drága Google-t és MSN Search-t. Legalábbis én nem láttam soha, hol is kellene magyar nyelvre átállítani a Yahoo kereső felületét.
  • Gabe Dearborne
    #29
    Rinyálhat, aki akar, hogy a Google így meg a Google úgy. Ha eredményt akarnak elérni, akkor DOLGOZZANAK MEG ÉRTE. Potyóresz senkinek sem hull az ölébe a siker.
  • djw
    #28
    meg a google is
  • djw
    #27
    ie monnyon le
  • Turdus
    #26
    Az acid teszt nem felel meg a W3C szabványnak. Innentől kezdve szerintem irreleváns, mit mér.

    Másik: fejlesztőként a következő a sorrend (szabvány támogatás ügyileg, azaz a fejlesztés "könnyűsége" szerint):
    1) Firefox (akár tetszik, akár nem, ez követi leginkább a szabványt)
    2) Opera (jócskán lemaradva javascript ügyben, pl obj.innerHTML meg hasonlók)
    3) Safari (javascript és css lemaradás, elég jelentős)
    4) IE (tudjuk miért)

    Szóval hiába tud 100/100-at az Opera az acid teszten, ha a szabványos oldalt rosszul jeleníti meg, és trükközni kell, hogy jó legyen, de még szabványos is maradjon (webfejlesztők rémálma, különösen IE-n).
  • Tpe
    #25
    ??? Szabvány? Akkor? ;)
  • CollerbladE
    #24
    aha és ki az aki a css-ban majd hexa kódokkal adja meg a képet? (mert pl ez is van az acid3 tesztben..)
  • sh0x
    #23
    opera 10 alpha: acid3 test: 100/100
    cu on.
  • Reg5
    #22
    Azért a divatnak volt ott szerepe. Másrészt én inkább a többablakos böngészés miatt áltam át, a kiegeket nem csípem annyira.

    Cikkhez: Ez van... xD
  • hdo
    #21
    Ezzel még mindig nem bizonyítottad be hogy a Live keresője nem jó, ellenkezőleg. Bebizonyítottad hogy adott esetben a Live keresője a jobb, mert érzéketlen az ékezetekre.
  • Validus
    #20
    Nana!

    Google képkeresés: dámszarvas
    Live keresés: dámszarvas

    Így mindjárt más. Azt viszont elfogadom, hogy a Live képkeresője nem rossz. Egyébként nem árt több keresőt párhuzamosan használni, léteznek keresőket integráló megoldások is.
  • hdo
    #19
    írd be operába hogy:

    opera:config

    a listában válaszd ki a "Bittorent"-et

    és ott vedd ki az Enable-ből a pipát ... máris a megszokott párbeszédablakot fogja mutatni, amiben a megnyitást választva az általad beállított programmal indul a torrent.
  • szily3
    #18
    Én csak Operat hasznalok! Sokkal sokkal jobb mint a ff, a gyorsasagban sincs lemaradva, egyedul az zavar sajat p2p kilensevel kezeli a fajlcsereleseimet, szal olyankor bejon kepbe a googlechrome...

    Amugy be butta vok: gyorshivo>google>'live search' Na igen ezt teszi a megszokas...
  • hdo
    #17
    Ezzel tudnék mit vitatkozni, Nokiát pontosan az átláthatatlan szar menüje miatt nem vettem sose, Sony Ericsson a befutó nálam, és anyámnál is, aki ráadásul velem ellentétben analfabéta a híradástechnikai cuccokhoz, mégis szerinte is a SE menüje az egyszerűbb.
  • balee66
    #16
    A google már akkor létezett, amikor még yahoo és windows search sehol se volt...

    Firefoxot pedig az open-source irányultsága miatt lett olyan hype-olt.
    Ha ff is csak egy apró európai cég terméke lett volna, akkor a fene se figyel fel rá.
    Opera, Chrome, FireFox... egymást erősítik, hisz amíg verseny van, addig a kisebb böngészőkre is oda fognak figyelni.
  • hdo
    #15
    Szerintem meg annak az 5,9%-nak a döntő többsége abból származik hogy az 1.0-ás Pistike szintű "felhasználók", akik megelégszenek IE-vel is, néha - vagy többször - elbaltázzák a cím beírását, és ugye akkor 404 helyett az a mocskos live search jön be, hogy miket talált arra amit te URL-nek szántál.
  • grobs
    #14
    Azért nem tudja növelni a részesedését, mert mire a banner kikerült belőle a Firefox régen a "piacra" került, és veszített vele szemben. Amit egyszer elveszít egy cég, azt csak nagyon-nagyon sok pénzzel fordíthatja vissza. Ez a pénz mennyiség nem áll az Opera rendelkezésére.
    Ma az Opera a legjobb mobil böngésző. Ebből élnek, és erre koncentrálnak.
  • DjDano
    #13
    Jó pár éve nem fizetős az Opera és mégse képes növelni a népszerűségét... Sőt már a Safari és Google Chrome is megelőzi
  • DjDano
    #12
    Mi a közös az alábbiakban?

    Firefox, Windows, Nokia mobilok, Google kereső

    A Kezelőfelület egyszerűsége, közérthetősége, letisztultsága! Ez minden siker alapja... Persze önmagában ez kevés, de ha ez az alap hiányzik akkor már minden más hiába való lásd Linux
  • MerlinW
    #11
    Többek között azért sem, mert Opera sokáig fizetős volt.
  • DjDano
    #10
    Rám még csak véletlenül se lehet azt mondani, hogy MS utáló lennék, de a Google egyszerűen annyival jobb kereső a többinél mint egy Merci - Suzuki párhuzam
  • Mcsiv
    #9
    mégse terjedt el, de valószínüleg minden ember hülye, leszámítva az opera felhasználókat:D
  • sh0x
    #8
    Opera már akkor jobb volt, mikor az ff még nem is létezett:)
  • ziipp
    #7
    Hasonloan a Firefox-hoz, azt is nagyreszt a "fiatalabbak" divatbol "terjesztettek" el.

    Ugyan... A kiegészítések miatt jobb a Firefox, ez volt a nagy újdonság, ami sok embernek megtetszett, mára pedig ott tartunk, hogy a konkurensek is átvették. De még most is az FF-ben a legjobb ez a szolgáltatás. Nem mellesleg mögöttük áll/állt a Google.

    A képkeresője szerintem is jobb a Live-nak, kösz a tippet.
  • ultrapulse
    #6
    hmmm a képkeresője tényleg jobb, most kipróbáltam :D
  • Alexease
    #5
    Az ilyen szintu elterjedese ket dolognak koszonheto, egyreszt profik, masreszt divat
    Hasonloan a Firefox-hoz, azt is nagyreszt a "fiatalabbak" divatbol "terjesztettek" el. Azok altalaban, akik azonnal felteszik a legfrissebb oprendszert, de csak az ujdonsag, a csicsa miatt. A desktopjuk olyan mint a karacsonyfa, a taskmanegeruk meg 3 kepernyo magassagu:D

    Persze a Google profi, de a LIVE sem hulye:) Pl. a kepkereso resze a LIVE-nek talan meg hasznalhatobb is. A zsigerbol ellenzoknek, legalabb egyszer ki kellene probalniuk, hogy tudjak, mit is szidnak;))

    - Google kepkereses: damszarvas

    - LIVE kepkereses: damszarvas
  • Alexease
    #4
    Miert, a Google szerinted mitcsinalt?:) Ugyanazt, csak nagysagrendekkel tobbet. Szinte minden letezo kisebb-nagyobb alkalmazasban ott vannak a toolbar-jukkal. Figyelni is kell rndesen, es olvasni, mert neha "forditva" vannak a kerdesek;)))
  • Justil
    #3
    azért ezt nem kéne annyira éljenezni szerintem. kinek lesz jó ha a google lesz az egyetlen kereső? he?
  • Gerygrey
    #2
    Microsoft kénytelen volt megelégedni az összes internetes keresések 5,9 százalékával

    Amiből 5,8 úgy jött össze, hogy a Messenger feltelepítésekor pofátlan módon már a Firefoxba is beszemtelenkedi magát a Live Search ha nem figyelsz oda...
  • cickany2
    #1