85
Hunyadi hadai
  • LasDen #45
    nah kiváncsi leszek..... :D remélem fasza lesz .D
  • Montanosz
    #44
    TÖLTHETŐ!!!


    Hunyadi hadai
  • Montanosz
    #43
    meg valószínű nagy segítséget kell, kellene jelenteni a segélycsapatoknak, kereszteseknek vagy a balkáni szövetségeseknek.

    amúgy kiváncsi vagyok husszita zsoldosok és harciszekerek lesznek-é benne, mert egyik kedvenceim
    szívesen látnám ha ők is felbukkannának mint zsoldosok.
  • LasDen #42
    Két erőforrás: Az erőforrások számát csökkentettük, most már csak ellátmányra és aranyra épül a gazdasági rendszer (az újfajta toborzás miatt ennyi elegendő lesz).

    ez eléggé leegyszerűsített....de biztos jó lesz...
  • BlackVoid
    #41
    Penzmosas? Ne vicceljetek. Ha a politikusaink csak ennyit lopnanak, akkor mehetnenk az utcara unnepelni. A penzmosas nagyobb tetelekben megy.
  • Montanosz
    #40
    megleptél kellemesen)))
    nagyon sokat nyomtam vele, ketten az egyik haverommal.
    koei jókat nyomott, a második világháborússal is sokat játszottam,de címére már nem emlékszem.

    amúgy szívesen vennék egy honfoglalós-kalandozós játékot is
  • a.carkey
    #39
    Minden idők legjobb legjobb történelmi körökreosztott startégiája szerintem változatlanul a Genghis Khan a KOEItől. van már vagy 18 éves (vagy több).
  • a.carkey
    #38
    Egy jó első világháborús játék hasonló kivielezésben nem lenne rossz. Abban van magyar vonal és nemzetközi is (bár az Ageod "új" játéka a peccsekkel már nagyon jó lett).

    Vagy egy játék 1541től a 1699ig.
  • Vardar
    #37
    Árpád kori háborúk? Ott vannak sikerek azért. Vagy Hunyadi hadai II. Mátyás hódításai?
    Ahhh. Tudod milyen idegesítő, hogy minden városban őrséget kell tartanod mert csak úgy átküld 200 lovast poénból és elfoglalja az összes tejelő városomat?
  • Montanosz
    #36
    lehetne esetleg persze Árpád-kori,Anjou háborúk vagy Mátyás hadakozásai.
    viszont jellegéből adódóan kevés de mindent eldöntő csaták voltak. dupla vagy semmi alapon.
    így megint nem lenne élvezetes a játék.

    ha viszont nem élethű szimulációra törekednek, megalkotjuk a Nagymagyar Birodalmat, elfoglaljuk kamcsatkát is....ez számomra már nem lenne élvezetes.
  • Montanosz
    #35
    ja magyar téma az jó lenne!
    kikirályokkal az a baj hogy nemigen volt látványos csata, meg elég kis létszámú csapatok mozogtak.
    a portyázást,lesvetést meg nehéz megvalósítani egy ilyen játékban, ami jellemző volt a magyarok harcmodorára...viszont élvezetessé tenné a játékot.
    ugyanakkor az török harcok végére a magyar csapatok harcértéke 0 csökkent..lásd a rákóczi-szabadságharcot ahol 6 ezer fős császári csapatot képtelenek voltak legyőzni öszvisz számszerileg 70 ezer fős magyar seregek.(csallóköz)
    tehát a megvalósítás nehézségei miatt nemigen marad magyar téma, esetleg a második világháború,ami alapból vesztes ugyi.
  • Vardar
    #34
    ÁÁÁh. Nem magyar téma?:D Hova gondolsz? Inkább valami Károly Robi féle kiskirályok:D Több frakció, érdekesebb játék menet.
    Amúgy meg csináltak egy fizetős játékot Napoleon in Italy vagy mi a címe, de az fizetős szóval hungarian téma=ingyenes
    Az lenne a jó ha teljesen modolhatóvá tennék. Vagy már most is az?
  • Montanosz
    #33
    bocsánat
    edios hozzászólására akartam reagálni a pénzmosodát illetően
    csak első olvasatra egyetértőnek véltem írásod, de látom már tévedtem))))
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Nem ezt mondtam?
  • Montanosz
    #31
    következő téma kör lehetne a huszita háborúk vagy a százéves háború.
    a grafikát nem nagyon kellene változtatni, így hamar kész lenne
  • Scharnhorst
    #30
    ja és azt még elmondom h inkább ezeknek az embereknek a zsebébe menjen pénz mint az OM embereinek zsebébe maradjon.
  • Scharnhorst
    #29
    Akinek tetszett a Panzer General sorozat az tudja értékelni, másrészt ezekben a témakörökben nincs más játék így örülnétek hogy van ilyen és örüljetek h azok az emberek a saját szabadidejükből elvéve készítik ezeket a játékokat.
  • bakvarnyu
    #28
    amerikai zászlóval mennek
  • Montanosz
    #27
    amíg nem jelenik meg játszatok a Cath'thir-al. csináltam neki is topikot, ott az Erdélyi fejedelemség oldalán kell harcolni az 1600-as évek elején, és lehet multiban is tolni.
  • Montanosz
    #26
    alant közölt linkeken csak a béta verzió volt elérhető.
    remélem pár nap múlva tényleg irthatjuk a hitetleneket))
    bár a töröknek már akkor nagyobb volt a potenciálja, hiába veszett oda egy serege seperc alatt felálított egy másikat, míg a magyarok egy vesztett csata után nemzetközi összefogással is képtelenek voltak.
    állandó zsoldos seregre meg nemigen volt lóvé, nemesi felkelés hatékonyságáról meg nem is kell szót vesztegetni(((
  • FL Zoli
    #25
    Színvonalhoz nem kell nagy tőke, sem sok ember, nézz körül milyen flash játékokat csinálnak s raknak fel apró noname stúdiók a netre. Vagy pl. a Mount & Blade játékot amit pár évvel ezelőtt egy török házaspár "hegesztett a konyhaasztalon".

    Én speciel a mai nap jobban szórakozok a Dune2 vel, hogy kategóriánál maradjak ('92), mint pár éve az 1848 al...
    kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk...bár akkor inkább Imperium galactica
  • David2
    #24
    látom megjöttek a szakértők

    gondolod, h a cossacksot 10 millából hozták össze? Ha esetlegesen összeállna az agyadban a kép, h mennyi ember, mennyi tudással, mennyi ideig készítette, akkor nem írogatnál hasonló bölcsességeket.
  • pinnacle
    #23
    azért egy cossack-ot és egy wargame-t összehasonlitani azért nagyon merész dolog...:)
  • LasDen #22
    én - akármilyenek is ezek a játékok - örülök, hogy ilyen témában is készülnek játékok.....szeretem a történelmet, így mindig örömmel fogadom ezen játékokat.....

    már csak egy filmet kéne csinálni a Nándorfehérvári diadalról :D
  • FL Zoli
    #21
    megkerestem az Om honlapján 9.8 millió +ÁFA...
  • FL Zoli
    #20
    Anno az 1848 at kb 10 milláért vette meg az OM...szerintetek megérte? nnyiből már jobbra is telt volna pl. Cossacks színvonalú játékra
  • tigeroo
    #19
    nah le is szedték a 2. linkről...

    várhatunk a "hivatalos" megjelenésig..pedig kipróbáltam volna ám
  • Montanosz
    #18
    nem hinném hogy pénzmosoda lenne ha 7 ember vért izzadva hónapokig programozgat egy élethű stratégiai szimulációt: szeretetből szószerint!
    Hisz tudható hogy elég szükkörű a wargame rajongó tábora.
    És ezt némiképp megfizetik, biztosra menve mint bizonytalanra: azaz szerződésben az om-el.
    Nem ebből lesznek kapitalisták nyugi!
    Inkább örülhetünk hogy szószerint adományképp kapunk egy nagyszerű játékot!
  • edios
    #17
  • Montanosz
    #16
    ne beszélj hülyeséget
  • PrasCo
    #15
    Ja, hoppá, ahogy nézem, mégiscsak van valami köze azért a minyisztérijumnak - mindegy, lényeg a lényeg, valaki megvette és ingyenesen letölthetővé tette a magyar deákság javára. Isten é'tesse!
  • PrasCo
    #14
    1848-cal annyira nem voltam el, de a Pro Libertate már igencsak le tudott kötni. A "pénzmosodához" meg annyit, hogy az OM még inkább ide ölje a zsozsót, mint az érettségi botrányokba... Amúgy gyanítom, hogy ez úgy lesz ingyenes, hogy az OM se fizetett érte egy vasat se, tehát tényleg "ajándék ló", azért is van "csak" ráhúzva a Pro Libertate-re. Szeretem ezt a korszakot, minden bizonnyal kipróbálom majd. :)
  • [HUN]FaTaL
    #13
    pénzmosoda ingyenes játékkal, grat :D
  • Montanosz
    #12
    sokkal kidolgozottam, rengeteg tulajdonság miatt nagyon élethű szimuláció lett.
  • LasDen #11
    egy próbát megér....a 48-cal játszottam....Rákóczi kimaradt....
  • edios
    #10
    Ugyanaz az engine, uaz a modellek, gondolom hangok is kb. Valszeg kicserélték a neveket, és így lett az "új" játék. Nem vagyok képben a költségvetést illetően (ha van egyáltalán) de ha igen, akkor bizony pénzmosoda

    Játékkal kapcs: 1848-al egész jól elszórakoztam anno, bár az sokkal inkább a történelemnek volt köszönhető, mint a játéknak
  • Montanosz
    #9
    Megjelenés: 2009 január 23 v. 24
  • Montanosz
    #8
    csak egy adat: a teljes hadjárat 650 kör!!!!!!



  • Montanosz
    #7
    osztán meg ne tudjam hogy valaki a vlach népséggel szövetséget köt
  • Montanosz
    #6