103
Szamuráj,nindzsa harcművészet,életmód
  • Fbn Lx
    #23
    na végre egy értelmes topik :) már elég régóta szeretnék belekóstolni, hogy hogyan forgatták a szamurájok a kardot...
  • Mirk
    #22
    Ja de.
    Nippooooon:)
  • Mirk
    #21
    A szamurájoknak meg a nindzsáknak nem sok közük van egymáshoz.
  • nan76
    #20
    Sziasztok.Amikor megláttam a topick címet rögtön ez ugrott be:):

    Gyerekkoromban imádtam a ninjás filmeket,szinte habszoltm őket.Megragadott a technikájuk,a fegyvereik a mozgásuk a kultúrájuk.Aztán ahogy idősödtem úgy tüntek egyre viccesebnek azek a dolgok.Ma már csak nosztalgiával gondolok rájuk.A szamurájok viszont a mai napig le tudnak nyűgözni!?Hát dióhéjban ennyi:)..sziasztok
  • bcrics
    #19
    hát én régen tai chi-t műveltem,ami azért volt jó mert letisztult és könnyed...másrészről a feles energiáid nemigazán bírta levezetni,
  • Retsu
    #18
    Nagyrészt tényleg orgyilkosokként tevékenykedtek, meg szabotázs akciókat hajtottak végre. De olvastam, hogy volt mikor szamurájok seregei "ostromolták" őket úgymond. A sógun kicsit haragudott rájuk, és kifüstölte a nagyját. De az igaz, hogy bár elsősorban gyilkosok voltak, azért harcban is megállták a helyüket.
  • FL Zoli
    #17
    Én tanultam ninjutsut, elég brutál harcművészet...és szerintem az egyik legjobban használható. Arról szól, hogy "csomagolj össze egy embert":) pl. az se akadály ha bizonyos szögben nem hajlik a könyöke...
  • Nuki
    #16
    Ha a Róninnak fizettek, ő is ölt, szóval ez nem volt máshogy japánban sem.

    #12: nem könnyű, főleg ezekben az időkben, Magyarországon, ahol a nindzsákat összekeverik a szamurájokkal, akik kínaiak vagy talán koreaiak lehettek?
  • Sadist
    #15
    A nindzsák inkább amolyan bérgyilkosok, szabotőrök, felderítők. Ha szemtől szemben kellett harcolnia, akkor elcseszett valamit.
  • Calver
    #14
    Alien-ek viccesebbek. esetleg zombik. sőt, az tuti hogy ők a leglazábbak.

    on:
    Ninjutsu mint harcművészet (küzdősport?) nem pont erről szól?
  • Szeszmester
    #13
    Nekem nem jött be az a film.
    A néger bérgyilkos a Hagakurét követve öl. Remek.
  • highlander15
    #12
    A film megnézése tervbe van véve.Én törekszem a busidó szerint élni kisebb-nagyobb sikerrel.
  • Nuki
    #11
    Nagyon ajánlom a Szellemkutya című filmet. Az pont erről szól. Szamurájnak lenni a mai világban.
  • Pistike 007
    #10
    Vessző után szóközt raknak a nindzsák is.
  • Retsu
    #9
    A szamuráj erények, a bushido gyakorolhatók a mai világban is. De szerintem se lehet csak ezen a módon élni sajnos. Azért sajnálatos ez, mert például én a közelmúltig totál úgy viselkedtem. Legalábbis ha a történelem hitelesen őrizte meg a dolgokat,nagyon hajlottam rá.Én is rajongója vagyok a témának, gondolom ezek után nem csoda:) A harcművészetek szempontjából nézve a dolgot, a szamurájok az egyenes, becsületes küzdelemre fektettek nagy hangsúlyt. A nindzsák meg inkább a hatékonyságot, gyakorlatiasságot vették alapul. Mondjuk szükségük is volt a trükkjeikre, ha belegondolunk, sokszor hányszoros túlerő ellen harcoltak.

    #7: Bizony, az animék nem megvetendők:)
  • Atkamon
    #8
    Hát ööh... azokból jött az ötlet, hogy tanuljam:D De igen, szeretem nagyon az animéket, emg az egész japán kultúrát.
  • MR ME
    #7
    animékhoz kell mi? :D
  • MR ME
    #6
    :DDDDD
  • Atkamon
    #5
    Hát teljesen a bushido szerint nem lehet élni szerintem a mai világban, de törekedni lehet rá, illetve hobbiként nagyon jók a japán harcművészetek, én aikidoztam és nagyon jó volt. Nem is igazán rtem miért hagytam abba, főleg lustaság miatt xD Majd valamikor újrakezdem biztosan, most egyenlőre japánul tanulok:)
  • Punker
    #4
  • Hellhammer
    #3


  • tigeroo
    #2
    én inkább jedi lennék :D
  • highlander15
    #1
    Ki mit tud ezekről a nagyszerű harcosokról?Engem már kiskoromtól kezdve érdekelnek,sokat olvastam róluk,mostanában megint visszatért az érdeklődésem a japán harcosok,főleg a szamurájok és a busidó(a harcos útja)iránt.Szerintetek a mai világba mennyire illenek bele a szamuráj erények,lehet-e a busidó szerint élni a mában?