103
Szamuráj,nindzsa harcművészet,életmód
  • zoltang
    #103
    13 Assassins (Jûsan-nin no shikaku, 2010)

    http://filmdroid.blog.hu
  • Nuki
    #102
    Én is pontosan azt a harcművészetet tanultam amit te, csak sajnálatos módon abbahagyta a mesterem, és én is (nem csak emiatt).
    Én kb. 3 éve hagytam abba, de 1-1,5 évnél nem tudtam többet járni, de az a kevéske idő is nagyon élménygazdag volt számomra.
  • lpmaskmancick
    #101
    Én lassan 2 éve űzök szamuráj harcművészetet, igaz nem teljesen szamuráj mert vannak benne technikák más távol-keleti harcművészetekből is. Fegyveres és pusztakezes harcművészet ez. Tanuljuk a katana, nunchaku, say-villa, tonfa használatát, emellett a ütéseket, rúgásokat, szabadulástechnikákat. A harcművészet neve: Bujutsu-Kai Kenshin Ryú, régebben Iaido-Kobudo néven volt ismert.
  • MaRee
    #100
    Szamuráj filmek közül kettőt tudok ajánlani.

    Az egyik a The Hidden Blade, a másik pedig a The Twilight Samurai című, egyik sem a harcról és a vagdalkozásról(nem kell megijedni, van benne az is:)) szól, de szép és elgondolkodtató filmek, neves japán színészekkel.
  • zoltang
    #99
    Egész jó könyv:

    Conlan, Thomas D.: Szamurájok - Fegyverek és harci technikák 1200-1877
    Ventus Libro Kiadó, 2010



    http://bookline.hu/
  • gyuri12
    #98
    Ezzel annyi a gond,hogy mivel nem jött össze a diákmunka,így nincs pénzem, nincs miből kendózni. Anyámtól meg nincs pofám pénzt kérni...
    De azért utánakérdezősködöm,csak nincs értelme...:(
  • minigirl
    #97
    Szolnokról sajna nem tudok semmit, és már nem is nagyon tudok utánakérdezni, mert elköltöztem Pestről, és nem nagyon tartom az ottaniakkal a kapcsolatot.
    De szerintem ímélben nyugodtan kérhetsz infót, és biztos azt is megengedik, hogy megnézz egy edzést. :)
  • gyuri12
    #96
    Szolnokon nincsen egy sem? Most szeptemberben szerettem volna elkezdeni egy szolnoki klubban,de mivel egy ímélcímen kívül semmit sem tudok arról a kendo klubról,így szerintem nem fogok. Majd jövőre,vagy ilyesmi.
  • highlander15
    #95
    Én sajnos nem tudtam megnézni,mert későn kezdődött és nem bírtam addig fentmaradni.
    Egyéb:szívesen beszélgetnék MSN-en a szamuráj életmódról,a busidóról,címem a profilomban,leginkább olyanokkal szeretném felvenni a kapcsolatot,akik jártasabbak nálam a témában.
  • Nuki
    #94
    Megnéztem és szerintem nagyon jó volt!
  • Nuki
    #93

    Köszönjük!
  • highlander15
    #92
    Ma este 23:45-kor az M2-n a Harakiri című filmet vetítik!
  • highlander15
    #91
    És nem tudja valaki,hogy meg lehet-e venni vagy le lehet-e tölteni valahonnan a filmváltozatát?
  • highlander15
    #90
    Kiolvastam ma a Sógun első kötetét,és meg kell mondjam,hogy nagyon tetszik.Hihetetlen,mennyi mindent megtud belőle az ember a japán kultúráról,emberekről,és ami nekem a legfontosabb,a szamurájokról.
  • Fbn Lx
    #89
    én a kendón gondolkodok mostanában, hogy kipróbáljam-e :|
    nem tudjátok ott hogy működik?
    csak beállítok egy edzésre az adott időpontban mondjuk egy szabadidőben és fehér pólóban? És első alkalom ingyenes?

    Mert pusztakezes harcművészetek mellett a kardokat imádtam mindig, viszont soha nem volt rá alkalmam, és nem is tartottam fontosnak megtanulni forgatni (ugye nem egy modern fegyver, ami csak úgy előkapsz az utcán), de számos egyéb készséget is fejleszthet. Ha meg kipróbálom, és nem jön be, nem vesztek vele semmit :)
  • piros mogyi
    #88
    De Bécsben van.
  • highlander15
    #87
    Köszi!Azt tudom,hogy Zalában sehol sincs kendo,vagy ninjutsu egyesület.
  • minigirl
    #86
    Magyar kendo klubok
    Budapest Főnix Kendo & Iaido Klub
    Aka Tonbo Kendo Klub
    Altinum Kendo Klub
    Arrabona Kendo Klub, Győr
    Bakony Kendo és Iaido Klub
    Magyar Japán Kendo Klub
    Musin Kendo Klub, Miskolc
    Pécsi Iaido és Kendo Klub
    Szeged Kendo Klub
    Szigetközi Junior Kendo Klub
    Soproni Harcművészeti Klub - KENDO szakág
    Székesfehérvári Kendo Klub

    Hátööö... A barátomat most nem tudom elérni jövő hét elejéig, de ezeket a dojokat találtam. Ezekről biztosan tudni, hogy megbízhatóak, mert a Magyar-Japán Kendo Klub fejével nagyon jóban vagyok, és ő mondta ezeket. :) Remélem, valamelyest azért tudtam segíteni. :)
  • minigirl
    #85
    Itt fel van sorolva az ország összes tisztességes dojoja. Plusz még van Pesten a Kagami, ami pár hónapja alakult, de nem hiszem, hogy az jó lenne neked. :)
    A kendónak még utánanézek, lehet, hogy a barátom tud valamit, mert ő meg kendózik. :)
  • highlander15
    #84
    Olyan embert keresek,aki tud és tanítana kendózni,vagy ninjutsuzni,lehetőleg itt Zala megyében!
  • Nuki
    #83
    Egy normális kard, katana pontosan 1 méter. 30 centi markolat, 70 centi penge.

    Ez arról beszél, hogy aminek a pengéje hosszabb mint ez a 3 shaku, az ilyen.

    Szóval igenis hosszú.
  • Fbn Lx
    #82
    1 méter?
    az nemis hosszú. Én azt hittem minden katana van annyi :D
  • Mirk
    #81
    nézzétek meg a Zatoichi című filmet
  • highlander15
    #80
    Az nekem is bejött,feliratosan néztem.Volt tartás Szellemkutyában,amikor a végén három golyóval a testében odament Louie-hoz,odaadta neki a könyvet,és mondta,hogy ha elolvasta,mondja el a véleményét.
  • Nuki
    #79
    Nekem is tetszett, főleg amikor két különböző nyelven ugyanazt mondják.
  • highlander15
    #78
    Megnéztem a Szellemkutyát,jó film volt nagyon,a vége annyira nem tetszett:-(
  • Nuki
    #77
    Annak, idézem: To qualify as a ōdachi, the sword in question must have a blade length over 3 shaku (a little under a metre).
    Vagyis a pengéjének kellett hosszúnak lennie.
  • highlander15
    #76
    Nem,az odachi katanára!
  • Nuki
    #75
    Erre gondolsz?
  • highlander15
    #74
    Azt a fajta kardot,amelyiknek hosszú volt a markolata,kik használták?
  • Nuki
    #73
    Ma láttam a Sógun orgyilkosa, és az Azumi c. filmeket. Egész jók voltak.
  • highlander15
    #72
    Nagyra becsülték,de leginkább csak eszközökként tekintettek a kardjukra,nem úgy mint a szamurájok,akiknek a kard a társuk volt.
    A Sógunban is írva vagyon,hogy Jabu daimjó is örökölte a kardját.Több hónapig készítettek egy ilyen kardot, a mester sokszor nem is véste a pengébe a monogramját, mert szerinte a minősége elárulja, hogy ki készítette a kardot.
  • Retsu
    #71
    Az biztos, hogy a nindzsák nem voltak túlságosan "eleresztve" anyagilag, szóval a gyűjtögetésban lehet valami. Végülis kb. olyanok voltak, mint a mai gerillák. Az igazán jó kardokat nagyra becsülték. Nyilván a háborúra készült tömegtermékek nem voltak túl jó minőségűek, mert ugye a kovácsolásra is igaz volt, hogy a jó munkához idő kell. Egy kovács úgy 8-10 mestermunkát készített élete folyamán. Az ilyen kardok generációkon át apáról fiúra szálltak.
  • Nuki
    #70
    Fú ez nagyon régi, de alap :D

    Amikor kisebbek voltunk szomszédommal sokszor mászkáltunk így az utcán és néztük az embereket, és menőcsávóknak éreztük magunkat

    Igazából ennél jobb trükk nem is kell, ilyen beöltözéshez egy magunkfajtának.
  • Nuki
    #69
    Sajnálom, hogy az írásban nem jön át a hangsúly, és az irónia.
  • Nuki
    #68
    Gondolom hallotta, ahogy össze a Naruto c. animét nézi az Animaxon vagy a JetX-en, ott használnak ilyen szavakat.

    Valószínűleg nem gondolta végig hogy a japán rajzfilmek ötletet, ihletet merítenek a történelemből.
  • highlander15
    #67
    A sógunt nekiálltam olvasni,nekem eddig nagyon tetszik,most van a daimjónál Blackthorne.
  • Gabo
    #66
    Biztos vagyok benne, hogy úgy tartották lelke, szelleme (kami) van a pengének. A Sintónak ugyanis az az egyik alap tézise, hogy mindennek szelleme van. Kami lakik a kőben, a fában, a fűben, a tűzhelyben, a folyóban, stb.. Nem véletlenül emlegetik néhol Japánt a 8 millió isten országaként is.
    Logikus az is, hogy a nindzsák hajlamosak voltak a gyűjtögetésre.
  • Shiwo
    #65
    hö ?
  • moralosan
    #64
    Egyébként ha már itt tartunk szerintem akit érdekel a szamuráj "harcművészet", az nyugodtan menjen el karatézni, hiszen mondhatni az az alapja. Nagy kitartást ad az embernek :).