6569
12149940121232355297.jpg
  • Montanosz
    #199
    nem biztos, a tudomány nagyon gyorsan fejlődik. a működő időgépet kitárgyaltuk egy másik topikban (Ronald Mallett amerikai fizikus találta fel), csillagköziutazást is egy véletlen felfedezés megoldhatja akár holnap!
  • Christiansen
    #198
    íme

    ebben a topikban pont hogy arról kéne álmodoznunk,
    hogy ha már 11 milliárd éve ott víz volt (a Föld 4,6 milliárd éves,
    és még ekkor még nem volt víz) vajon mi történhetett egy ott létrejövő
    életformá(kk)val..

  • dronkZero
    #197
    "így visszakerültünk az eredeti problémához: mindezt honnan tudták több ezer éve? talán földönkivüli lények segítségével?"

    Vagy mondjuk a hajósok észrevették a Föld görbületét...
  • Christiansen
    #196
    a vallás mindig is visszatartotta a tudományt, az ember képzeletét
    korlátozta ill. az intézményesítése meg fizikailag is..

    nem tudsz olyat mutatni, amit a Biblia már régen leírt volna és a tudomány csak most jött volna rá. Már rég szenzáció lett volna belőle,
    és a tudósok áttértek volna a keresztény hitre(mert ők racionális emberek) Ha már mindenképpen vallást kell erőltetni, a valósághoz a buddhizmus áll igencsak közel..húrelmélet és társai..



    High End: nemrég cukrot és vizet(!!) is találtak több ezer fényévnyire
    tőlünk, előkeresem neked
  • Montanosz
    #195
    miért?
    ott vannak a városok a fekete-tenger mélyén, kuba partjai mentén.
    ezeket megnézheted bármely tv adó ezzel foglalkozó műsorában.
    csak poén kedvéért: még vízöblítéses wc-k is voltak ezekben a városokban.
    miből gondolod hogy iparosodott társadalom lehetett?
    hisz épp arról szól a topik hogy földönkivüli beavatkozás is történhetett, történhet. mi van ha a föld csak dinópark volt kirándulóknak? bízonyítani ezt sem lehet,de cáfolni sem)))
  • High end PC #194
    Ó igen, lehetőségek tárháza :)

    Sajnos ahhoz, hogy szondákat küldjünk a legközelebbi naprendszerbe is, több tízezer évig tartana az utazásuk ha jól tudom, így maximum csak távcsővel, rádióhullámokkal, vagy egyébb távolabbi módszerekkel tudjuk csak keresni távolabbi tartományokban az életgyanús égitesteket még a közeljövőben is :(
  • Montanosz
    #193
    egy szóra: nem összekeverendő a katolikus egyház tanítása és amit a biblia mond.
    példa: a biblia évezredek óta mondja hogy a föld kerek, ha elindulsz egy irányba akkor visszaérkezel egy idő után az elindulási helyedre.
    ennek ellentétét tanítja a katolikus egyház századokon át.
    így van ez az ősrobbanással és minden mással mis.
    tehát a biblia épp hogy alátámasztja az új tudományos elméleteket, és viszont. a tudomány bízonnyítja a bibbliában éeírtakat.

    így visszakerültünk az eredeti problémához: mindezt honnan tudták több ezer éve? talán földönkivüli lények segítségével?
  • Christiansen
    #192
    + ott az Europa is,
    meg a Mars-i Anik..metán:)
  • High end PC #191
    Igazad van. Akkor kezdem én.
    Jelenleg talán a Szaturnusz holdjainak kutatása terén várhatunk jelentős áttöréseket a földön kívüli élet kutatásának szempontjából: az Enceladus nevezetű holdján, és a Titán nevű holdján. Ha a közeljövőben olyan űrszondákat és leszállóegységeket tudnánk oda küldeni, amik átfúrják a fagyott felszínt, és mikróbákat/baktériumokat keresnek, órási áttörés lehet a földönkívüli életet illetően, ha sikerrel járnának ezen életgyanús égitesteken.
  • uwu
    #190
    Jó lenne ha végre tényleg a földönkívüli élettel tudományos szempontokból foglalkoznánk.
  • uwu
    #189
    Ez valóban régészeti bizonyíték, csak nem bizonyítja az állításodat, miszerint földönkívüli intelligens lényeknek köze van a földi civilizációkhoz.
    Sok minden előkerül a föld alól. Sokféle elmélet születik ezek magyarázatára tudományos alapokon. Az ezzel kapcsolatos elméletek akkor válnak tudományosan elfogadottá, ha illeszkednek a többi lelet alapján támasztott feltevések rendszerébe. Egy-egy lelet alapján nem lehet új tudományos elméletet felállítani.
    Úgy végképp nem fog összejönni, a tudomány megreformálása, ha egy erőltetett elméletre próbálsz mindenhonnan bizonyítékot összeharácsolni, figyelmen kívül hagyva azokat, maik nem illenek bele.

    Ezek tipikusan áltudományos módszerek, ez emberek megtévesztésére, kétes, rövidtávú dicsőség reményében.
    Az ilyenek előbb utóbb elbuknak. Sokan a scifi-t komolyan veszik, és tényként kezelik, pedig az csak szórakoztatásra való, az elme szárnyalása mindenféle fura világba.
    A tudomány egész más, vannak akik abból élnek, hogy a scifit áltudományos módszerekkel, megpróbálják tudománnyá alakítani. Etikailag igencsak elítélendő mesterség, aki utat enged ezeknek az élősködőknek, és tudatában van annak, hogy mit csinál, az maga is egy féreg. Akit elragad az élősködők által generát szenny, az csak áldozat, a saját tudatlanságának áldozata.
    Te melyik embercsoporthoz tartozol?
  • Christiansen
    #188
    Az egészről az a véleményem, hogy a szerencsétlen áltudományos
    internetes oldalak helyett inkább megbízható forrásból származó könyveket kellene olvasni. És ez nem zárja ki a vallást, Einstein is vallásos volt..csak nem hithű elfogult katolikus..
  • Christiansen
    #187
    meteorológiai léggömb a 90%-uk..
    ha még találnának is valami nagyon gyanúsat, nem teszik fel a netre.
    Pont az ilyen hülyékből próbálnak egy kis pénzt keresni.
  • dronkZero
    #186
    UFO =/= földönkívüli. Ismeretlen valami észleléseket tettek közzé. Találtál köztük idegen űrhajót? Én bevallom töredelmesen, PDF-enként 3.5 fontot(~egy ezres?) nekem nem ér meg, így fogalmam sincs, mi van bennük.
  • Christiansen
    #185
    ennyi. nem lehet a múltat csak úgy "leformattálni".
    A Vatikán is belátta, hogy 13,7 milliárd évvel ezelőttől minden
    úgy történt, ahogy a tudomány leírja, szépen végig az evolúciót.

    Az egész keresztény vallásnak innentől csak az Univerzum keletkezésének
    magyarázatára és szép eszmék terjesztésére van lehetősége.
    Az Ószövetségből meg hiába idéznek-belemagyaráznak kuka az egész..
  • High end PC #184
    Nemár, ezt nem mondhatod komolyan. A Földön volt egy civilizáció az emberi előtt, akik elérték az űrkorszakot és továbbálltak? Ugye ilyen butaságokat nem beszélünk ám. :)

    A Homo sapiens sapiens közel 200 ezer éve jelent meg a Földön tudomásom szerint. Ettől kezdve a régészeti letetek alapján nagyjábból lekövethető az evolúciós fejlődése napjainkig -tudomásom szerint.

    Ha ez igaz lenne, hogy előtte volt egy űrkorszakot elérő faj a bolygónkon, ahhoz óriási iparosodásnak kellett volna bekövetkeznie a bolygó nagy részén, nyersanyagokat kellett volna kinyerni, fosszilis energiahordozókat, hihetetlenül nagy tudományos és technikai fejlődésnek, és városodásnak kellett volna végbemennie, amik mind nyomot hagytak volna a Földön, amiket nem lehet csak úgy eltűntetni még készakarva sem, nyomot hagytak volna, folyamatosan ásnánk ki az előttünk lévő civilizáció technológiáját és eszközeit a föld alól, képzel el, hogy ha a mai emberiség csak úgy tovább állna a bolygóról (amit nem tud megtenni még talán a távoli jövőben sem), de játszunk el a gondolattal, hogy ha tovább állna, akkor mennyi nyoma maradna az ittlétünknek még millió évek múltán is. Ezeket nem lehet csak úgy eltörölni.

    Szóval a Sci-fi és vallásos elemek összemosódását tegyük félre légyszíves, vagy meséld ezeket egy komolytalanabb topikban.
  • Christiansen
    #183
    arról nem is beszélve, hogy a Vatikán is kénytelen volt elfogadni
    az Ősrobbanást..inkvizíció már nem játszik, marad az alkalmazkodás
    a tudományhoz.
  • msstz
    #182
    de nem hinni kell bennük régészeti leletek vagy bármi alapján, amiket ebbe a topikba a nem hozzáértők belinkelnek.
    szilárd, kézzel fogható bizonyíték kell.
  • dronkZero
    #181
    "de ha nincs hited rá és tudományos, régészeti magyarázatokat sem hiszed el..néhány valóban fikció még,míg egy újjabb felfedezés nem igazolja.
    akkor mi légyen?"

    Nehéz azt mondani, hogy "nem tudjuk"? Tényleg feltétlenül szükséges állást foglalni, mikor szinte biztos, hogy tévedsz (tekintve, hogy kevés az információ)?
    Ez a másik fele a "hitetlenségemnek", amiről pontosan 0 információnk van, úgy az emberiség egészének, arról ne akarja már nekem senki bemesélni, hogy ő tudja, tutira biztosan.
    Az ilyenekből jön az, hogy "jaj, hát azt nem úgy kell értelmezni" dolog, ami meg aztán tényleg a legalja az érveléstechnikáknak... Én azon vigyorgok, ahogy Isten meg az angyalai menekülnek előlünk. Először csak a felhők fölött (ahová nagyjából az Olyposzról menekült), aztán ki, messzire, ma meg már fekete lyukak belsejébe, vagy másik dimenzióba száműztük...

    "csak egy kézzelfogható csk1 csillagkapú győzne meg?"

    Mindenesetre egy darab faragott kő nem.
    Itt van például ez az őskori termékenység idol:

    Természetesen ez csak tipp, hogy termékenység-szobrocska. Lehet rá azt mondani, hogy az őskorban humanoid, de extrém módon dús méretekkel rendelkező faj látogatta meg az őseinket?
    Kb ennyire tudom komolyan venni ezeket a szobrokat, mint "bizonyítékot".
  • Montanosz
    #180
    hagyjuk a hitgyüliseket vagy a vallásokat.
    épp a topik témájában írom hogy könnyebb hinni a földönkivüli lényekben,mint nem.
    épp ezért nem szándékom pontos adatokkal vagy csillagkaputöredékekkel lavírozni.
    magyarázatom csak arra szorul: ha csak egyetlen esetben a sok hamis közül valós egy földönkivüli észlelése, meg dől minden ellenvetés.

    amúgy az angol minisztérium a francia után nyilvánossá tette a katonai ufo észleléseket. ha az angol minisztérium igazmondásában kételkedtek
    akkor valóban semmi nem győz meg benneteket. ez viszont már összeeskövés elmélet szintjét borzolja, és orvosi eset.


    Angol nemzeti ufo archivum
  • Montanosz
    #179
    igen ez is igaz amit írsz
  • Montanosz
    #178
    persze értelek csak nem értek egyet)))
    de ha nincs hited rá és tudományos, régészeti magyarázatokat sem hiszed el..néhány valóban fikció még,míg egy újjabb felfedezés nem igazolja.
    akkor mi légyen?
    csak egy kézzelfogható csk1 csillagkapú győzne meg?
  • Montanosz
    #177
    nem éppen.
    senki nem állítja hogy 5000 éves a föld..ezt nem tudod honnan vetted.
    a biblia épp azt mondja hogy az adamita faj előtt is volt civilizáció amelynek rengetek régészeti bizonyítéka van.
    valószínűleg elérték az űrkorszakot is, saját maguk, vagy földönkivüli segítségével
    valószinűleg luciferinek aki a lázadást szervezte afféle főhadiszállása volt itt, így nem is csuda hogy szószerint porrá zúzták az ellenfelei.

    szóval a 6 (nap) azaz 6 ezer év egy új civilizáció születése volt, ami gondolom számodra is elfogadható időmennyiség)))

    amúgy pont a kereszténység újjászületése zajlik manapság, főleg afrikában és dél-amerikában. évente több száz millió ember születik újjá!
    a katolikus többségű dél-amerikan röpke 20 év alatt protestáns többségű lett néhány nemzet.
  • dronkZero
    #176
    Nem, azok a szcientológusok... :P :D
  • High end PC #175
    Szerintem is térjünk vissza a topik eredeti témájához.
  • Vlala #174
    Hű, de félrement a topic.
    A hitgyülisek ufók?
  • High end PC #173
    Ezek a számadatok szerintem nem bizonyítanak semmit, ugyanis a Földön a népesség eloszlása nem korrelált az ismeretségi szinttel, úgy értem, a Földön még rengeteg, a hagyományaikat őrző ember él, elég ha az Afrikai kontinenst nézzük, valamint a Kínaiakat, és a többi elzárkózott kis országot a Földön (pl.: Buthán), és máris kijön egy hatalmas szám a vallásos meggyőződési nézetekre.

    Ellenben nem tudom az emberiség hány százaléka ismeri a világegyetem Einsteini tér-idő szerkezetét, vagy a kvantumfizikai kaotikus modelljeit a szubatomi szinten, amik mind bizonyítottak, és vizsgálhatóak, bizonyára nagyon kis töredéke a vallásos meggyőződésű embereknek, tehát pusztán avval érvelni, hogy mennyi embert győz meg a Földön egy ideológia, nem mérvadó szerintem.
  • dronkZero
    #172
    "tulajdonképp az ateizmus 200 éves találmány és a baloldalnak köszönhetjük. de ez is vallás a maga kitorzult valójában, hisz van főpapja és papsága,satöbbi."

    Ne haragudj, de ez elég durva tájékozatlanság. Ha esetleg érdekel, hogy mi is ez valójában:
    Ateizmus honlap

    Elképesztő, hogy mennyi faszságot vagytok képesek (ti, valamilyen hívők) összehozni az ateizmusról. Még a legelvakultabb, műveletlen vulgárateista sem hord össze ennyi baromságot a kereszténységről.
    Kb mintha azt mondanám, hogy "Jézus uralkodni jött ide, jól is tették, hogy felszögelték a fára! Ha hagyjuk még 10 évig tevékenykedni, akkor meghódítja a világot a zombiseregével!". (Csak hogy érezd a súlyát annak, amit mondtál)...
  • dronkZero
    #171
    Az, hogy a kommunizmus rátelepedett az ateizmusra, az egy dolog. Kb ugyanaz, mint amikor a középkorban a királyok a pápa áldásával uralkodtak. Vagy hogy a középkori japánban a császárt istenektől származónak hitték. (Bár ez rossz példa, mert a császár csak báb volt, az igazi hatalom a shogun vagy a daimyo-k kezében volt)

    Emellett kifejezetten imponál, hogy kisebbségben vagyok, mint már említettem, számomra teljesen érdektelen, hogy hamis dolgokban hányan hisznek. A szar meg a legyek esete. Én örülök, hogy levetkőztem ezt az ókori csökevényt, ami a halálfélelmet és a gyászt hivatott enyhíteni, miközben rabszolgává tesz...

    Asimovval értek egyet, miszerint az emberiség következő nagy társadalmi fejlődése az lesz, amikor végleg felszámolja a vallásokat.
    Sajnos úgy néz ki, hogy ennél jóval hamarabb fognak ezek a vallások harmadik világháborút kirobbantani...

    De ez nem valláskritikai topic, ha folytatni akarjuk ezt, menjünk más topicba!
  • mrzool
    #170
    "Meg aztán azt sem értem, hogy a keresztények szerint 5000 éve teremtette az Isten a Földet, de akkor mi a helyzet a 100 millió évvel ezelőtti Dinoszaurusz csontokkal?"

    Te, te, hitetlen...! Azokat isten helyezte oda, hogy próbára tegye a hitünket!:)))
  • High end PC #169
    Én úgy tudom a kereszténység haldoklik, talán nem is hiába. A modern kori emberek talán egyre inkább szeretnek a tudomány reálisabb talaján megkapaszkodni, vagy kutatásaikkal még inkább a látókört bővíteni, mint évezredekkel ezelőtti vallásos meggyőződésben pusztán hinni.
    Nekem az is gyanús, hogy a vallás a korral változik, úgy értem, ha valaki tesz egy új felfedezést, ami látszólag cáfolja a Biblia szentírásait, akkor elkezdenek ködösíteni, hogy na jó-jó, de lehet másképp is értelmezni a szentírást. Nekem ez tényleg gyanús.
    Persze nem nézem le őket a hitük miatt, joguk van hinni amiben akarnak, de én azért szeretek reálisabb világban élni, és ha valaki holnap valakik felfedezik és alátámasztják a Világegyetem egy új tulajdonságát, akkor elfogadom, és nem maradok meg egyetlen vallási/nézeti dogma gondolkodásmódjánál is bármi áron.
    Meg aztán azt sem értem, hogy a keresztények szerint 5000 éve teremtette az Isten a Földet, de akkor mi a helyzet a 100 millió évvel ezelőtti Dinoszaurusz csontokkal? Vagy hogy a Föld több mint 4.5 milliárd éves, és hogy a csillagunk megmaradt közettörmelékeiből állt össze a gravitációs vonzóerő hatására, akár csak a többi kőzetbolygó a Naprendszerben.
    Bocs, ha megbántottam bárkit is, de a topik célja is eredetileg a tudományos gondolkodásmód volt.
  • Montanosz
    #168
    nem kell átmenni mert annyira nem érdekes, de gondolj bele ki volt mondjuk az ókorban aki nem hitt a természetfelettiben?
    amit mondtam úgy van, csak nálunk pont ezért elfogadott az ateizmus mert szerényen is komcsi agymosás volt évtizedekig.
    ezt nem én mondom hanem a történészek.
  • Montanosz
    #167
    na hogy ne érjen vád:
    6,1 milliárd emberből a nem vallásosak kb. 774 millióan vannak.
  • mrzool
    #166
    "tulajdonképp az ateizmus 200 éves találmány és a baloldalnak köszönhetjük. de ez is vallás a maga kitorzult valójában, hisz van főpapja és papsága,satöbbi.
    amúgy a keresztények még többen is vannak ha az elköltözetteket is figyelembe vesszük."

    Ez egyszerűen hülyeség, és semmi alapja nincs. De ezzel inkább valami vallásos topikba menjünk át.
  • Montanosz
    #165
    sehogy, írtam egy számot hogy ateista szinte nem látható mmennyiségben van jelen az emberiség történetében.
    a valós számok is hasonlót fognak mutatni ha a neten utána nézel.
    tulajdonképp az ateizmus 200 éves találmány és a baloldalnak köszönhetjük. de ez is vallás a maga kitorzult valójában, hisz van főpapja és papsága,satöbbi.
    amúgy a keresztények még többen is vannak ha az elköltözetteket is figyelembe vesszük.
  • Montanosz
    #164
    könnyű felismerned a jellegzetes pun arcformát, a sapka remélem ismerős mert fríg sapkára hajaz és a tengerészek hordták.
    a fülbevaló szintén tengerész jellegzetesség volt akkoriban,nem a kalózok találták fel.
    ha angol szövegett végig olvasod akkor jön a probléma.
    a másik is pun szobor,csak éppen olmék jellegzetességgel a fülek nyújtására szolgáló fülnehezék, és a fejpánt amiben elől egy bazi nagy ékkő volt ha élő ember hordta.
    valamint továbbra is probléma hogy mexikóban találták nem afrikában!
  • mrzool
    #163
    "jelenleg 4 milliárd keresztény, 2,5 milliárd muszlim és 2 milliárd buddhista"

    Ezt hogy számoltad ki?:)))) As of January 2009, the world's population is estimated to be about 6.7 billion
  • Montanosz
    #162
    a kereszténységet több ezer régészeti lelet igazolja.
    az hogy neem hiszel a természetfelettiben, vagy ateista vagy lehet marxista visszamaradt csökevény is amitől szabadulnod kell.
    nagyon,nagyon kissebbségben vagy.
    jelenleg 4 milliárd keresztény, 2,5 milliárd muszlim és 2 milliárd buddhista meg egyébb keleti vallások ki tudja mennyien hisz valamilyen természetfeletti lényben.
    szóval csak a emberiség maradék 10%-ba férsz bele, és általában a többség mondja meg ki a hülye.
  • dronkZero
    #161
    Ezt nekem szántad?

    De ha már így:
    Az egy dolog, hogy művészettörténetet nem vágom, mert leszarom, így nem fogok felismerni semmit.

    Ellenben azt _LÁTOM_, hogy a szem kidolgozása teljesen más technikájú, a szakáll az egyikre hazudva van (amit a szöveg kiemel, látni mégsem lehet), meg hogy _nagyjából_ hasonlóak, mert mindkettő egy emberi fej.

    "számomra és néhány milliárd ember számára nem áltudomány"

    Na, az valóban nem. Mert az áltudomány legalább megpróbál tényeket ferdíteni, a vallásnak meg még csak ez sem kell, az csak szimplán hazudik.
    Egyébként meg ugyanúgy néhány milliárd embernek, sőt, TÖBBNEK, meg pont a kereszténység hülyeség, úgy ahogy van. Mivel több ember nem hiszi el a kereszténység állításait, mint igen, ezzel igazoltam azt, hogy a kereszténység marhaság?
    Nem?
    Na, viszont akkor te sem mondtál semmit a néhány milliárd emberrel.

    Egyébként semmilyen természeti vagy jogi törvény nem tiltja, hogy néhány milliárd ember egyszerre legyen hülye...
  • dronkZero
    #160
    " Ezeknél a szobroknál nem nagyon lehet megmagyarázni, hogy mit ábrázolnak, miért, és mi célt szolgáltak ezek a szobrok."

    Bármit meg lehet magyarázni.

    Egy szobor mi célt szolgál? Azon túl, hogy foglalja a helyet? :P