6569
12149940121232355297.jpg
  • kuci06
    #239
    ;)
    A címe "Alien Planet"
  • Pluskast
    #238
    Mondjuk ez szerintem is igaz lehet, bár azért ez függ az adott bolygó tömegétől is. Gondolj bele. Nagyobb G erő esetén nyilvánvalóan a szervezet máshogy épül fel és fordítva is igaz lehet. Kérdés persze az is, hogy ugye a mi bolygónkon végbement evolúció mennyire tipikus? A választ ugye mindaddig nem fogjuk megtudni amíg más hasonló bolygóra nem megyünk el és nem fedezzük fel azt. Viszont én azt gondolom, hogy akárcsak a természetben az univerzumban is szabályszerűség uralkodik. Ugye egyre több bolygót fedeznek fel ami hasonlóan épül fel - mondjuk csak most kezdenek a tudósok rájönni, hogy pl a mi szabályos kör alapú keringésünk a nap körül elég ritka és inkább az elnyújtott ellipszis pálya a jellemző - mint a mi naprendszerünk. Én nem hiszem, hogy a Föld egy egyedi jelenség lenne az univerzumban.
  • High end PC #237
    Láttam én is, csak épp a címére nem emlékszem :D
  • Pares
    #236
    Az egész egy remek CGI volt, a tudósok közül, akik kommentálták, csak Michio Kakura emlékszem...
  • Pares
    #235
    Kicsit off:

    2-3 éve a discovery-n futott egy sorozat, hogy 50 év mulva kiküldenek két szuperspéci szondát, hogy az addig felfedezett bolygókat kutassák élet után. Az egész arról szólt, hogy milyen extrém életformák jöhetnek létre (Hidrogénzsákos lebegő golyó-féle izék, hatalmas rugacsos lila élőlény-tenger, stb...). Talán majd még a két szonda neve is az eszembe jut később. Mindenesetre nagyon örülnék, ha vki tudná a nevét a sorozatnak.
  • mila69en
    #234
    a natgeos videókat láttátok? 1 hét az űrben
    hubble űrtávcső
    Utazás az Univerzum peremére
    Kozmikus szörnyek
    nagyon jó kis dokumentum filmek az univerzum kialakulásáról galaxisok csillagok születéséről/haláláról tök jó!:)
  • sz4bolcs
    #233
    gratula a bannerhez, tök jó lett.
  • Christiansen
    #232
    dehát ez ősrobbanós:)
    de amúgy király
  • High end PC #231
    Elkészült a banner :)
  • OKkultist
    #230
    "csak egy kézzelfogható csk1 csillagkapú győzne meg?"
    OTT SEM olyan kézzelfogható a technológia , kivéve a fegyverek, de pl. sokminden csak ékszernek , korsónak, dísztárgynak látszik, és használni sem tudnánk, mert "felhasználói profilhoz" van kötve, vagy genetikai sajátossághoz. (az energiakibocsátását lehetne érzékelni, de mivel nem ismerjük azt az energiát, amivel ezek mennek, a jelenlétét sem tudjuk érzékelni) Mármint a Csillagkapu szerint.
  • Pares
    #229
    Sajnos még mindig benne van az eshetőség, hogy nincs légköre, vagy ha van, akkor olyan mint a Vénusz, vagy ha mégse, akkor -100 fok van rajta, stb. De remélem kiderül hogy nem!
  • High end PC #228
    Kitűnő hír :)
  • Christiansen
    #227
    Egy mai hír:) juhí:DD:D
  • dronkZero
    #226
    Szilíciumot szokták még emlegetni, az kémiailag majdnem ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a szén. Viszont kissé ellene szól, hogy hiába a Föld 2. leggyakrabb eleme az oxigén után, mégis szénből lett itt élet. Gondolom akkor annyira azért nem alkalmas erre...
  • Montanosz
    #225
    igen pont olvatam én is egy erről szóló cikket.
    valami zúzmó szerű izéket is találtak a jég alatt, meg talán egy minimális légkörű bolygón is életben maradnának

    a kövekkel dobálás jó ötlet, a tunguz meteorit is tényleg jó kis pusztítást végzett bár nem volt hatalmas.
  • dronkZero
    #224
    Ez valóban inspiráló, de egy gond van vele: kell hozzá már létező élet, bioszféra. Tehát az egy dolog, hogy vannak extremofil élőlények (én is szeretem az agyamat szétkalapáló metált... :P), de azok nem külön létrejött "odavaló" élet. "Normális" élőlények evolválódtak egyre jobban és jobban hideg-/meleg-/sötét-/sugárzás-/akármi-tűrővé.

    Ugyanakkor ezek között az extrém környezeti viszonyok között majdnem kizárt, hogy _kialakuljon_ az élet.

    Én legalábbis így gondolom.
  • High end PC #223
    Én úgy tudom, hogy a szénláncok teszik lehetővé a hatalmas kapcsolódási változatosságot a molekulákon belül, és ezért is volt sikeres a szén alapú élet kialakulása. Éppen ezért jelenleg csak is szén alapú életformákat tudunk elképzelni szerintem.
  • dronkZero
    #222
    Hát... A szén alapú élet is olyan rettentő bonyolult, hogy máig nem vagyunk mindennel tisztában, hiába van itt az orrunk előtt.

    Ebből kiindulva szerintem más alapú életet még megközelítőleg sem tudunk még csak elképzelni sem, a legvadabb fantáziáinknál is bonyolultabbnak bizonyulhat a valóság.

    Elég csak arra gondolni (bocs, hogy megint visszatérek, de ez most túl jó analógia, hogy kihagyhassam), hogy mit hittünk az ókorban-középkorban magunkról. Nagyjából, hogy van az ember, kell bele kaja, akkor működik, szaporodik, meg drasztikusan tönkre lehet tenni, helyenként jobban, mint máshol.
    Ma meg DNSről, ATP körforgásról, agyhullámokról, stbről beszélünk.
    Kíváncsi lennék, mit szólna ezekhez a dolgokhoz egy ókori sumér, pl...
  • High end PC #221
    Vannak hal fajok a Földön az óceánok mélyén, amik sosem láttak fényt, ha jól tudom ez volt a legelső bizonyíték annak idején, hogy nem feltétlenül szükséges napfény az élet számára. Meg aztán van olyan feltevés is, hogy a hatalmas Szaturnusz körüli gravitáció miatt fellépő holdbéli belső súrlódás is termelhet némi energiát, és melegítheti a bolygó belsejét. Ez utóbbi azonban még nem bizonyított.
  • Christiansen
    #220
    olvasd végig, inspiráló lesz;)
  • dronkZero
    #219
    Ja, basszus, bocs, én is mindig elcsábulok sci-fi irányba... :)

    Tudományos szempontból elég száraz a téma, csak feltevéseink vannak, meg ezek a különböző anyag-észlelések a színképelemzésből... Azért valljuk be, ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.

    Szaturnusz-holdakra visszatérve, milyen életformákat ismerünk itt a Földön, amik elélnének ott a jég alatt? Van ilyen? A mélytengeri vulkánok baktériumairól hallottam, de sokminden mást nem tudok elképzelni. Fotoszintézis gyakorlatilag ki van zárva. Ha van más, hasznosítható energia, akkor az azt kiaknázó "növények"-et fogyasztó állatok is létezhetnek. Már amennyiben a zsákmányban van elég energia a "vadászatra" és "emésztésre".
    Az élővilág léte gyakorlatilag az energiamérlegen múlik. Itt a Földön kapunk belőle bőven, de egy Szaturnusz-hold már elég kevéske krafton tengődik...
  • Christiansen
    #218
    na: gondolkodjunk kicsit ezen a vonalon

    ugye az univerzumban fokozatosan álltak össze anyag kombinációi
    egyre bonyolultabb elemekké, vegyületekké
    ám mint ahogy bizonyították is, az univerzum "mindenhol ugyanolyan"
    a víz 11 milliárd fényévre is víz, a kövek itt vannak a játszótéren
    ahogy a holdon és a Marson is stb.
    mi is csak szénből,vízből,kalciumból stb. állunk (csak tudatra ébredtünk), a földönkívüliek is hasonló anyagokból épülhetnek fel,
    és az adott bolygó körülményeihez alkalmazkodva alakíthatta őket az evolúció...mit gondoltok erről?
  • Christiansen
    #217
    vagy ennyi erővel pl. egy bolygó mágneses terének megzavarása is teljes
    katasztrófához vezetne, elég lenne egy árnyékolt űrhajót a közelbe küldeni
    azt viszlát'..

    de már megint sci-fi téma van NEM JÓ!!
  • blackgamer
    #216
    a hitnek semmi köze a tudományhoz
    a tudományban is lehetnek feltevések de amíg nincs bizonyítva addig csak feltevés marad
    ellenben a hittel ahol nem is bizonyítanak semmit, csak elfogadják hogy úgy van ahogy gondolják, közben nagyokat tévednek

    és most nem a vallásról beszélek, mert az legalább vasárnap összehozza az embereket, az hasznos közösségépítő
    de az áltudományos ufóhívők csak a tudománynak ártanak a sok zöldséggel
  • dronkZero
    #215
    Már a Holdra gondolsz, kráterek kapcsán? Vagy mire?
    És egyébként minek bonyolítani, hogy atombomba?

    Ha képesek lennénk rá, akkor nem atombombákkal fenyegetnénk egymást, hanem kurvanagy kövekkel. Űrből "ledobva" azok is simán elpusztítanak egy várost, viszont nem marad utána háttérsugárzás. Sokkal egyszerűbb és tisztább, mint az atombomba. Ha űrjáró civilizáció lennénk, nem viccelődnénk atombombával bolygóostromkor, ebben biztos vagyok.
  • Christiansen
    #214
    na látod, már jó hogy felvetettem,
    mert ez bizony így van, és ezt Nobel díjas bácsik és nénik elismerik,
    nem a hangok mondták:P
  • Montanosz
    #213
    hát akkor metaplazmabomba na..az lebomlik))

    tényleg,adásszünet?
    már riportozok is.
    az ismerősöm aki megőrült és öngyilkos lett pont ezzel kezdte: azt mondta így beszélnek hozzá az ufók, a tv-n keresztül jelekkel amikor nincs adás.
    aztán ne hogy öngyilkos légy te is)))


  • Christiansen
    #212
    olvasnivaló
  • Montanosz
    #211
    ja nem bírok magammal))
    napoleon és adolf hitler is hitt természetfeletti lényekben akik tanácsot adtak nekik. a hőn szeretett führer kedvéért csak elhiszi ezeket valaki)))))
  • Christiansen
    #210
    milyen kráterekre? :D:D:D

    a sugárzás kimutatható, meg még számtalan más nyom is..
    az anyag/energia nem vész el..


    amúgy tudtátok, hogy amikor adászünet van a tv-ben, és "mennek a hangyák",
    az kozmikus háttérsugárzás ill. az ősrobbanás maradványa?
  • High end PC #209
    Az, hogy város van a Fekete-tenger mélyén, és Kuba partjai mentén, mit bizonyít? Igen, a tektonikus lemezeken lévő kontinensek a törésvonalak mentén vándorolnak, így nem egy régen szárazföldön lévő település kerül víz alá.
    És az hogy vízöblítéses mellékhelyiséget használtak mit bizonyít? Azt, hogy már az ókorban is rájöttek, ha nem öblítenek maguk után, büdös lesz.

    Igazad van, ez mind bizonyíték arra, hogy elődeink kiléptek az űrbe önnön maguk, vagy földönkívüli élőlények segítségével.
    Kérlek, ne komolytalankodjunk. :)
  • Montanosz
    #208
    szívesen eljátszok azzal a gondolattal hogy egy jól sorozott atom támadás megoldotta ezt))) így lenne magyarázatt a sok kráterre, de csak az egyik oldalán ahol több van, a másikon kevesebb, mint a marson.
  • Christiansen
    #207
    Ezt is alá tudja támasztani a tudomány, gyógyszer nélküli gyógyulás,
    sokkal súlyosabb betegségek esetén is..
    agyhullámok,biokémia,húrelmélet:)
  • Montanosz
    #206
    az az igazság hogy most megfogtál, mivel egyáltalán nem számítottam egy olyan emberre aki aki nem hisz, illetve mindenbenn kételkedik.
    tulajdonképp nem ismerek egyetlen embert sem rajtad kivül pedig bejártam e hont szegedtől zalaegerszegig.

    talán lesz egyszer egy élményed ami véleményed megváltoztatására serkent.

    OFF:
    a nem kellene adataimat kiadni miatta hogy bízonyítsam akkor megtudnám mutatni orvosi zárójelentéseimet - mivel a cukorbetegség az orvostudomány szerint jelenleg nem gyógyítható csak szinten tartható - hogy én felgyógyultam belőle. 17-ről 5 körülire csökkent a vércukorszintem. szóval ez is zsákutca annak bízonyítására hogy gyógyszernélkül pusztán hit által meg lehet gyógyulni. esetleg ha szegedi vagy személyesen megoldható.
    ON
  • Christiansen
    #205
    jaja, pont tegnap este hallottam, hogy
    a két marsjáró szondák (titánium,napelemek stb.)
    messze túl fogják élni az emberiséget örök emléket hagyva rólunk évmilliók után is
    tisztára Wall-E :)
  • Christiansen
    #204
    félreértettél, az intézményesítést így értettem
    ugyanarról beszélünk:)
  • Montanosz
    #203
    dehogynem))
    katolikus egyház 2ezer éven keresztül tiltotta a nemzeti nyelven való biblia olvasást. pusztán hogy a papság segítségével rabságban és sötétségben tartsák a jónépet. valamint lásd inkvizíció.

    amúgy -> konkordancia = "földkerekség" példaként
    amúgy áttértek, tudod kreacionizmus
    midazok amiket felhoztál pont ellentétje van.
  • dronkZero
    #202
    Ja, egyébként meg pont erről volt szó. Hogy _megmarad_ a cucc. Szerinted a mi bányáink, atombunkereink, metróink, víztározóink, egyéb föld alatti műtárgyaink hány év múlva tűnnek el _nyomtalanul_? Akár 2-3 méter vastag vasbeton cuccokról beszélünk.
    Én erősen 50000 év fölé teszem ezt a számot.

    A másik fele meg, hogy ha számítógép lenne az öblítős vécé mellett, akkor azt mondanám, hogy van valami a földönkívülis elképzelésben. De kb kard, kapa, meg agyagedény van. Van értelme teljesen elszállni, valóságtól elszakadni egy budiból kiindulva?
  • Christiansen
    #201
    ebben egyetértek!
    a tudomány exponenciálisan fejlődik, akárcsak a számítástechnika:)
  • Christiansen
    #200
    aminosav az űrben

    cukrot találtak:)