6569
12149940121232355297.jpg
  • dronkZero
    #319
    És a gazda mikor farag kőköcsögöket a disznónak NASA technológiával?

    Amiket kiszültök magatokból, az mindig szép, összefüggő, és kerek. Csak ha egyetlen szálát megpróbálom kifejteni, akkor akkora faszságba szaladok mindig, hogy csak úgy csattan.

    Ez titeket egy kicsit sem zavar? Hogy ezekből az elképzelésekből az égvilágon semmi következtetést nem lehet levonni, hülyeség, ellentmondásos önmagával is, meg minden mással is? Ez nem gond?

    Egyébként meg egy csillagközi távolságokat leküzdeni tudó civilizációnak gondolod, hogy pont az ÉLELEM a legnagyobb problémája? Ezt tényleg komolyan..?
  • OKkultist
    #318
    Igen, mert az összes élőlény 5 ujjal mozog mostanában, igaz ez 60-100millió éve még 3 volt. (meg 6)
  • Saintgerman
    #317
    Amikor a gazda a disznót a karámban eteti, elárulja-e neki, hogy csak azért tartja jól, hogy egyszer majd kolbászt és sonkát csinál belőle ?

    Úgy mint a disznónak a karám a világa, nekünk is az egész világnak egy parányi töredéke, ez a 3 D-s világunk a karám, amiből a "gazda" nemszeretné ha kiszabadulnánk.....
  • Pluskast
    #316
    Nekem ezzel az egész UFO dologgal egyetlen bajom van. Ha akkor mindennaposak voltak és állandó jelleggel itt lebzseltek - lásd a sumerok - akkor ma mi a fenéért titkolódznak?? Ne mondjátok nekem, hogy mert az USA kormánya eltitkolja! Miért nem száll le teszem azt egy UFO a kapitólium előtt és mondja hello itt vagyunk már úgy 10000 éve egy darabig segítettünk titeket a fejlődésben genetikailag kísérleteztünk veletek mint a labor patkányokkal néhány földi nőt jól megdugtunk aztán bújócskáztunk egy kicsit de meguntuk és most ismét itt vagyunk.

    Szóval hol ebben a logika? Ugyan ha évezredekig megszokott jelenségek voltak az égen és mindenki tudott róluk akkor hirtelen milyen megfontolásból kezdtek el bújócskázni?
  • dronkZero
    #315
    Ha meg négy ujja lenne, akkor az lenne a kérdés, hogy "miért PONT 4 ujja van?", ha meg 6, akkor meg az lenne "gyanús".

    De persze nyilván ez is valami szörnyű titkot rejt... :D Mint a te szemedben a világ _ÖSSZES_ dolga.
  • dronkZero
    #314
    Még visszatérnék a kövekre egy picit.

    Egy másik megközelítésből:
    Tehát akkor erre az akkori emberek szerintetek nem lehettek képesek.
    Hát de akkor mi?
    Sok-sok fényév távolságból UFÓ Géza és UFÓ Gézáné született Arcturusi Pirike gondol egyet, átutazza a fél ismert világegyetemet, idejön a Földre...és farag nekünk egy kőköcsögöt? Meg még unalmában felhúz két piramist, egy nagyobbacska falat(persze kőből) aztán huss, hazarepül.

    Ez csak én találom teljesen debil idióta elképzelésnek?
  • dronkZero
    #313
    Ez egy fotópályázatra készített fotosopp kép. Voltak ott még hasonlók, de sokkal gagyibb minőségben. Ez egy díjazott munka.

    Nem fénykép, nem dokumentum, nem ekkorák a csontok.
  • noti83
    #312
  • noti83
    #311
    http://4.bp.blogspot.com/_LoGx3wStJZo/RyX3uZuXbyI/AAAAAAAAACU/v1SH3obk-s4/s400/alien.jpg
    akár ez is lehetett volna az ötletük
  • Balumann
    #310
    Valószínűleg ez egy kiságynak az egyik megmaradt oldala :D
  • OKkultist
    #309
    De az ötlet honnan jött? hogy PONT 3ujjú karom legyen, meg húsevő? Akár a vadló, vagy a bölény is lehetett volna a példakép. Az meg nem eszik nyers emberszivet.
  • noti83
    #308
    meg a hétvégi termékenység-partyn a papok rágyúrtak jelmezre
  • noti83
    #307
    a horrorképregényt már akkor is szerették...
  • mila69en
    #306
    vaaagy valami fából voltak építve ilyen emelő daruk! ami mára elrohadt! és ezért nem taláni semmit:D
  • mila69en
    #305
    hát vagy a jeti cipelte a köveket!


    vagy ők
  • Saintgerman
    #304
    Na itt lassan már bejönnek a képbe az én "kedvenceim" is.
  • OKkultist
    #303
    Ha már alienek, akkor mi a lóf*sz lehet az ott jobbra, akinek(aminek) átadják az áldozatok szivét?????????????? (érdekes a feje, lába, és biztos, hogy nem jár manikűrözésre:)
  • OKkultist
    #302
    Várom a választ, hogy a gránit és a diorit mivel alakítható, ha csak fa és réz van kéznél, esetleg víz és homok. (és nem élsz hozzá 1000évig, csak mondjuk 30-ig) 5 tengelyes titánmarós cnc gép használata tilos!
  • OKkultist
    #301
    Akkoriban erősebbek és nagyobbak voltak az emberek.(haha)
  • OKkultist
    #300
    Ez a gyengébb kivitel, van olyan is, aminek félgömb az alja, és olyan precízen van üregesre kialakítva, hogy pontosan egyenesen megáll, és ez is egy darab gránitból van kialakítva. Na azt hogy alkották meg az ősemberek? (hahaha, a gránit elég kemény anyag, és nem tudok róla, hogy titánium, vagy wolfram-karbid marókkal dolgoztak volna)


    (At least one piece is so flawlessly turned that the entire bowl (about 9" in diameter, fully hollowed out including an undercut of the 3in opening in the top) balances perfectly (the top rests horizontally when the bowl is placed on a glass shelf) on a round tipped bottom no bigger than the size and shape of the tip of a hen's egg !)


    Ez sem akármi:

    (This schist disc was discovered at Saqqara. Its purpose is only to be guessed at. It is approximately 30cm in diameter, and is only 1cm thick. It is currently on display in the Cairo museum, and is labelled as an incense container, although there is no evidence to support this. What is certain is that at this early time, stone carving is already a sophisticated skill.)
    Meg ez:

    (This Schist (slate) plate is from the 3rd dynasty. It shows the same folded corners as the disc above from Saqqara. It is currently on display in the Cairo museum.)

    Itt a többi ősember technológia
  • Pares
    #299
    Jó a videó!
  • Pares
    #298
    Értem én, hogy a rabszolgák bármit el tudtak vinni, de vajon ehez elég volt-e a puszta emberi erő:

    Libanon, Baalbek-i templom-komplexum egyik legnagyobb köve, megközelitőleg 1200 TONNA:



    További hatlamas sziklatömbök:



    Még az archeológusok se tudják, hogyan mozgatták ezeket a köveket.
  • mrzool
    #297
    A pénz-idő-featureset mágikus háromszögről hallottál már? Esetleg a profitéhségről? Nincs ebben semmi érdekes, max. szomorú.
  • Pares
    #296
    Az az érdekes, hogy több helyen is megfigyelhető, hogy az ilyen épitményeket az idő múlásával egyre "selejtebbül" épitették meg. Magyarul az öregebb a jobb.
  • Pares
    #295
    Ja, jó.
  • dronkZero
    #294
    És ezek közül melyik az, amit egyszerű eszközökkel és végtelen ingyenes munkaórával ne lehetne megcsinálni? Szép, pontos, nagyon odafigyeltek, és nagyon hozzáértők készítették. Csodás dolog, hogy már párezer éve ilyeneket tudtunk.
  • Pares
    #293
    Erről a vázáról még nem is hallottam
  • OKkultist
    #292
    Nézzünk egy egyszerűt:



    Az is érdekes, hogy az ez a kettő ennyire hasonló:


    Itt az I-beam (csatlakozó idom)


    És egy bonyultat: (gránit váza, 1darabból, belül az üreg szélesebb, mint a szája)


    Ősi hallókészülék: (vagy ki tudja, viszont kő, és kevesebb, mint 1mm vastag)



    Megvan Childress Technology of the Gods előadása is:
    Az istenek technológiája
  • Pares
    #291
    Nekem az egyik kedvenc példám az egyiptomi megalitikus épitészetre az Ápisz bika sirja. Elképesztő.
  • Pares
    #290
    Nah, már megy!
  • Pares
    #289
    őőőő, rossz smiley tettem be, csak hogy félreértés ne essék... ezt akartam:
  • Pares
    #288
    És külömben se nevezz hoaxernek. Ki nem tud nagyba gondolkozni? Miről beszélsz? Elgurult a gyógyszer?
  • Pares
    #287
    Lol, az egy dolog, hogy beirsz ide vmi hülyeséget, hülyéneknézel, de még olyat is állitasz rólam, amit nem is mondtam, és nem is gondolok. Pont ellenkezőleg, szerintem sokkal fejlettebbek voltak régen az emberek, mint mi az gondoljuk.
  • Pares
    #286
    Ott van lejjebb a példa. Am kiváncsi lennék a piramisépitős verzsönödre.
  • mrzool
    #285
    Hát igen, ez is remek példája a hoaxerek szűklátókörűségének...

    Egyrészt nem bírják elképzelni, hogy az őseink nem primitív állatok voltak, akik épphogy lemásztak a fáról, hanem kreatív, intelligens emberek, akárcsak mi... Csak nekik abból kellett dolgozniuk ami a rendelkezésükre állt, ergo a technológiát még több kreativitással, fejlesztéssel és ötletekkel kellett kiegészíteni a sok-sok munka mellett.

    Másrészt meg nem bírnak elvonatkoztatni, nagyban gondolkozni. Hogy 100 évbe telljen vmit felépíteni? Nem, azt nem lehet, hát ki dolgozna rajta 100 évig...? Ma, amikor 4 éves politikai ciklus van majd' mindenhol, akkor nyilván hihetetlen dolog, de bizony anno bele tudtak feccölni 100 évet, ha kellett akkor 200-at is. Ennyi.
  • qetuol
    #284
    az IE nem elég intelligens ilyen dolgokhoz ^^
  • Pares
    #283
    Firefoxal nem megy, vmi yahoos hülyeség ugrik ki.
  • dronkZero
    #282
    Nekem 503 Service Temporarily Unavailable. STU. STFU. Kussoljak. :P
  • dronkZero
    #281
    "Bár kétségtelen, hogy vannak dolgok, amit még a mai technológiával is szinte lehetetlen..."

    Példát, kérlek!

    Szerintem csak befektetett munkaóra kérdése. Általában ezek kőépületek (más nemigen maradt meg), azt meg nem túl misztikus rettentő precízre csinálni, csak _sokat_ kell faragni meg csiszolni. Sok képzett és gyakorlott kőműves, azt' annyi. Legfeljebb az illető (rabszolga?) fél életében egy projecten dolgozik, aztán közben megtanul pontosan faragni meg csiszolni...

    Ha konkrét dolgot mondanál, egyszerűbb lenne beszélgetni.

    De úgy általánosságban én semmi hihetetlent nem látok. Egyébként építőmérnök vagyok, ugyan nem kivitelezek hanem tervezek, meg nem Dubai vagy Hong-Kong, csak Magyarország. De azért egy csöpp rálátásom van. Én meg tudnék szervezni egy piramisépítést kizárólag emberi és állati(sőt, vizi!) erővel. Legfeljebb kurvasok melós kéne, meg rettentő sokáig tartana.
  • qetuol
    #280
    nekem jó