6569
12149940121232355297.jpg
  • Pluskast
    #359
    Vagy csak vedd Arkhimedest. Hihetetlen, hogy micsoda találmányai voltak vagy ott volt Leonardo.
  • Christiansen
    #358
    a szkepticizmusnak BIZONYÍTÉK kell, nem hit.
    tökmindegy melyik oldalról nézed.
  • Pares
    #357
    Mert ha nem "hiszek" pl.: az idegenekben, akkor szkeptikusnak hivnának, ha meg hiszek, akkor meg hivőnek, őrültnek, esetleg még a hoaxer is belefér.
  • dronkZero
    #356
    Nem, azt _minden_ irányban _kell_ alkalmazni, különben nem szkepticizmus, hanem fanatizmus.
  • Pares
    #355
    A szkepticizmus is csak attól függ, melyik irányba "alkalmazzuk".
  • Christiansen
    #354
    na végre..kezdesz szkeptikus lenni
  • Pares
    #353
    "de lehet 10-20-30 év és minden dugába dől"

    Minden lehet.

    "noname szakemberek is élhettek náluk korábban nem?..."

    Hát valaki biztos értett hozzá.
  • Pares
    #352
    Érdekes, máshol a papokat még maszkban is jól fel lehet ismerni... Igaz ezek kicsit nagyobbak.
  • Christiansen
    #351
    amíg nem bizonyították be hogy csinálták ezeket az épületeket
    még megy a mendemonda, de lehet 10-20-30 év és minden dugába dől,
    egyre kevesebb ufó téma marad..nembaj majd öregkorotokban
    benne lesztek a balázssóban, hogy "énláttaam" :PPPP

    annyit még: a gránit ugyan egy kemény anyag, de most utánaolvastam
    és faragással megoldható.
    pontosság, precizitás?..
    Müron-Gondolkodó
    Michaelangelo-Piéta
    Pheidias művei stb-stb.
    noname szakemberek is élhettek náluk korábban nem?..
  • Pares
    #350
    Vagy pl.: ott az a kiegyensúlyozott váza is a 300. hsz.-ben...
  • Pares
    #349
    Jó akkor haggyuk azt a képet, a művészetet mindenre rá lehet fogni...

    Húsos maja, ez jó volt!
  • Pares
    #348
    Nah akkor:

    A kövekkel kapcsolatban az az érdekes, hogy SENKI se tudja, hogyan csinálták, még a tudósoknak sincs rá tiszta válaszuk.

    "Ha ufók, miért csak kőépületek maradtak utánuk?"

    Paraszti ész: Talán mert nem volt módjukban cipelni magukkal a nemtommmilyen idegen épitőanyagot fényéveken kersztül, ez az egyik, a másik meg hogy kőből van itt akár mennyi.

    Piramis:

    Milyen ufóleszállóhley? Ki mondott ilyet?

    Meg úgy az egész...:
    Honnan veszed azt, hogy csak faragni tanitották meg őket? Rengeteg helyen a világon vannak még ma is élő törzsek, amik azt vallják, hogy őket a csillagokból jött istenek tanitották meg irni, épiteni, törvényeket hozni, stb. Erre legjobb példa a sumérok.

    "Én semmi természetfelettit nem látok a kőműves és anyagmozgatási munkákban. Ez szerintem a tipikus parasztvakítás "aztaaaaaa, nézdmekkoraaaaaa! bazmeeeeg, hogy rakták ezt odaaaaaa?" Aztán itt meg is áll a tudomány meg a józan ész, nem ám emelő, meg állati erő, meg technika,, esetleg kitaláljuk, hogy is volt. Neeem, inkább Istenke tette oda saját kezűleg, meg az ufók."

    Én se látok ebben semmi természetfelettit. Te biztos jobban tudod mindenkinél, amikor még az archeológusoknak sincs rá válasza. Beszélsz itt technikáról, emelőkről, meg a többiről... Ezeknek a cuccoknak a többsége akkor készült, amikor az ember éppen kilépett a kőkorszakból. Itt nem 4000 évvel ezelőttről beszélünk! Kr.e. 7-10 ezer évekről van szó! Bisztosan volt sok fejlett tárgyuk, amikkel nagy köveket tudtak volna mozgatni, nade nem ekkorákat! És főleg minek? Amikor egyszserűbben is meg lehetett volna oldani.
    Ez olyan, mintha a mai technikával a Holdat akarnád áthelyezni más pályára. Nem lehetetlen, csak baromi sok erő kell hozzá, és minek?
  • Christiansen
    #347
    igazából azt sajnálom, hogy tök jó topikot nyitott
    egy csillagász srác, és akkor ilyeneket kell olvasnia. gyász
  • dronkZero
    #346
    Bakker, az Élient, meg a Predátort miért kellett pont olyanra ábrázolni, Ápiszt miért bikaként? Shiva miért hat karú? Neptunusznak miért háromágú a szigonya?

    Mert. Csak. MŰVÉSZET. Hihetetlen, hogy ezt nem vagytok képesek felfogni.

    Egyébként semmi furát nem találok rajta, teljesen antropomorf. Van két karja, két lába, a kezek, lábfejek valami ragadozómadáré. Van szeme, szája, foga, füle. Szerintem simán egy maszk. Egy papon, vagy uralkodón.

    Van ruhája is. Azóta sem sokat változott a saját matyóhímzésük: kép
  • Pluskast
    #345
    Japánban is találsz ehhez hasonló ősi ábrákat, sőt a hellén világban is mégsem sincsenek arról szóló feljegyzések, hogy istenek lennének. Ha mondjuk úgy 2000 év múlva találkoznánk teszem azt olyasfajta lényekkel mint az alien akkor fogadni mernék, hogy valaki elővenné a filmet és ráfogná, tessék már akkor itt jártak közöttünk!
  • Christiansen
    #344
    nem tudom..de szerintem pl. pont egy husos majára hasonlít némi jaguárosított mészáros beütéssel..


    piramisépítés: pontosan, abban a korban a fáraó/uralkodó
    istenként élt

    amúgy nagyon várom már, hogy szerte a világon beinduljanak rendesen
    a nagyszabású ásatások a legmodernebb technológiával,
    mert tanulságos lenne..csak hát ugye ez nem érdeke senkinek,
    nincs rá pénz, inkább turizmus meg mendemondák stb-stb..
  • Pares
    #343
    Az az eset nálam a maradékba esik.
  • Pluskast
    #342
    Nem tudom de szerintem egyből megváltozna az emberek hozzáállása a dolgokhoz ha megtörténne egy kapcsolatfelvétel. Ebböl következően sok minden másképp lenne, lehet nem írtanánk egymást állandóan. Amúgy meg akkor azon a fejlettségi színten sem voltunk rá készen szóval ez nem hiszem, hogy megfelelő indok.
  • dronkZero
    #341
    Ne viccelj már, eddig mit csináltam?

    (Elméletnek még távolról sem lehet nevezni, maximum hipotézisnek, feltevésnek)

    De akkor még egyszer.

    Vegyük a #292-es második képét.
    Ti mit állítotok(mert ez sem tiszta)?
    Hogy idejöttek az ufókok, és felhúztak nekünk egy kőfalat? Hogy megmutatták, hogy kell?(Akkor mégiscsak emberek csinálták!) Vagy mi?
    Ha ufók, miért csak kőépületek maradtak utánuk?

    Piramis
    Miért különböznek totálisan egymástól a különböző piramisok, ha ugyanúgy ufóleszállópályák? Az egyiptomi hegyes, sík lapokból van, és lent van a bejárat, alig némi belső térrel, ezzel szemben a maja piramis lépcsős, fent van a bejárat, templom van benne, meg egy mély függőleges akna.

    Meg úgy az egész... Minek jöttek ide? Kőizéket farigcsálni? E.T. néprajzi csoport?
    Uralkodni? Akkor miért unták meg a teljhatalmat?
    Tanítani? Akkor miért csak követ faragni tanítottak? Meg hülye ábrákat festeni?

    "Egyébként meg nem ismerhetjük egy idegen civilizáció viselkedését, kultúráját, stb..."

    Na ez kétélű fegyver... Mert én ugyanezt mondom a számotokra hihetetlen alkotásokra, meg az ábrázolt "ufókra". Nem ismered a 2-3-4ezer évvel ezelőtt élt ember gondolkodásmódját, mindennapjait, és főleg a technikai tudását és szakértelmét.
    Én semmi természetfelettit nem látok a kőműves és anyagmozgatási munkákban. Ez szerintem a tipikus parasztvakítás "aztaaaaaa, nézdmekkoraaaaaa! bazmeeeeg, hogy rakták ezt odaaaaaa?" Aztán itt meg is áll a tudomány meg a józan ész, nem ám emelő, meg állati erő, meg technika,, esetleg kitaláljuk, hogy is volt. Neeem, inkább Istenke tette oda saját kezűleg, meg az ufók.

    Na persze.
  • Pares
    #340
    Értem én, de mindek kellett pont ilyennek ábrázolni? Emberre, állatra nem hasonlit, megeszi az emberi szivet, a csillagok közül jöttek, stb...
  • Pluskast
    #339
    Mondjuk erre a legjobb példa (piramisépítés) ugye, hogy amíg fel nem fedezték azt a külön várost amit a piramisok építői hoztak létre, szent meggyőződésük volt a tudósoknak, hogy ezt csak rabszolgákkal lehetett felhúzni. Sokoszor elfelejti a modern kor embere, hogy abban az időben totál másképpen gondolkodtak a világról az emberek. Nem is tudták mi az, hogy egyéni szabadság. Az volt az életük, hogy a fáraónak dolgozhatnak és nemhogy nem lázadoztak ellene, hanem még kitüntetésnek vették.
  • tomcat1
    #338
    és a 89'-es Belga eset?
    Csak kíváncsiságból, szerinted mi történt?
  • Pares
    #337
    Ezt ne tőlem kérdezd. Ne várd el tőlem, hogy megmagyarázzam neked egy földönkivüli civilizáció viselkedését, kultúrájt, stb.
    Arra meg, hogy miért nem adnak nekünk fejltettebb technikát, amikor már megértenénk, egyszerű a válasz:
    1. A megértés relativ dolog.
    2. A jelenlegi helyzetünket nézve lehet, hogy nem éppen békés célokra használnánk.
    3. A már sokszor hangoztatott "nem vagyunk rá még készek" mondat...
    4. Genetikai fejlesztés már véget ért. Ilyenkor jut eszembe az "isten a saját képére teremtette az embert"...
    5. Jelenleg nincsenek itt.

    Msot kb. ennyi jut eszembe.
  • Christiansen
    #336
    én nem értek hozzá, de attól még nem hiszem azt hogy földönkívüliek műve..
    egy ilyesmi fejlett kultúra mint pl. Egyiptom is képes hihetetlennek tűnő dolgokra..csillagászat, orvostudomány, építészet..

    hidd el ha földönkívüli beavatkozás lett volna már rég felfújta volna
    a média, mert ott csak a nézettség a cél..tévében ilyesmiről nem hallani,
    de tonnaszámra jelennek meg a nektek szóló "tudományos" magazinok..
  • OKkultist
    #335
    Nem az ék a gond, hanem az, hogy oldották meg: soktonnás tömbök közé kell bejuttatni (a rézkapcsokat folyékony állapotban beleönteni!!!) mindez 2-3ezer m magasan, elektromos minikohó és daruk nélkül. Nem sok maradt meg, mert az utóbbi párezer évben lemozdultak (selejt munka) és a bennszülöttek az összes fémcuccra rábuktak, mint gyöngytyúk a takonyra, beolvasztották és mindenféle saját cuccot gyártottak belőle.
  • Christiansen
    #334
    minden kultúra ábrázolta isteneit,
    akkor miért kell itt a földönkívüli szart erőltetni?...
  • Pares
    #333
    Hát épp ez az, hogy az egy Istenség!
  • OKkultist
    #332
    Bármi lehet, akár az is, hogy más alienek megbüntették az itt tartózkodó rebellis beavatkozó alieneket, (tehát eltávolították őket) ezt érzékelték úgy a bennszülöttek, hogy az istenek hazamentek. (pedig igazából lesittelték őket, mert megszegték a törvényt) Egy csomó nyom, meg berendezés meg ittmaradt, és most senki nem tud/akar vele mit kezdenni.
  • Pluskast
    #331
    Ez asszem nekem szólt:) Nekem a tendenciával van bajom. Találunk ókori maja, héber, szemita stb törzsek népcsoportok egyes embereinek leírásait, amire azt mondjuk ezek földön kívüliek észlelései és azokkal való kapcsolattartás. Aztán ez egyszer csak hip-hop eltűnik. Semmi feljegyzés vagy valami hasonló. Ha akkor sokkal primitívebb fejletségi és felfogásbeli szinten élő őseinkkel tartották a kapcsolatot és ahogy sok írásból kiderül - akik ezt vallják, mondják - sokszor technológiát adtak nekünk és fejlesztettek minket genetikailag, hogy fejlettebbek legyünk technikailag, biológiailag, társadalmilag akkor ezt most miért nem teszik? Amikor ráadásul képesek is lennénk felfogni, hogy nem istenek hanem egy másik idegen civilizáció képviselői. Nekem ezért tűnik logikátlannak a dolog.
  • Christiansen
    #330
    azért van az a kis ék, hogy ne csússzon el..
    de ennyi erővel a kerék is isteni adomány,
    mert mindenhol megjelent..

    félelmetes mik mennek ebben a topikban :C
  • OKkultist
    #329
    Nem ilyen egyszerű, valószínűleg itt maradt pár berendezés, amivel pl. a köveket lehetett gyorsan könnyen megmunkálni, és/vagy szállítani, meg hasonlók. Ezek a cuccok időközben eltüntek és/vagy "gondos kezek" begyűjtötték , és nem nyilvános helyeken tanulmányozzák. Ha voltak is itt valakik valahonnan, azok már nagyívben sz*rnak rá, hogy a bennszülöttek mit csinálnak, arra meg főleg, hogy róluk mit gondolnak.
  • Pares
    #328
    Jah, hogy az Istenek dicsőítésére kellett! Akkoriban ugy látszik bármire képesek voltak az emberek az Istenekért.
  • Christiansen
    #327
    de basszus ez egy áldozati szertartás, jobbra a szörny csak
    egy ISTENSÉG akinek a szív az ajándék..(aorta, szívből jön:)


  • Pares
    #326
    Tudom én, hogy a kifogyhatatlan ember anyag és időkorlát hiánya csodákra képes, de rengeteg olyan dolog van, amit:
    1. egyszerűbben is meg lehetett volna oldani
    2. miért csinálták?
    3. nem volt rá szükségük
  • Pares
    #325
    Nem kell ez a terelős duma. Sose áll szándékomban terleni. Azt ne mértem, számodra miért annyira elfogadhatatlan mindez? És külömben is ez nem szintiszta hit. Én se gondolkoznák ilyeneken, ha nem lennének a lentebb felsorolt és belinkelt "anomáliák", amiket még a tudósok se tudnak megmagyarázni, és inkább kerülik a dolgot.
  • Pares
    #324
    Az a jobbra lévő lény teljesen biztos, hogy nem ember, mivel a másik oldalon jól ábrázolták az emberi testet.

    "Nekem ezzel az egész UFO dologgal egyetlen bajom van. Ha akkor mindennaposak voltak és állandó jelleggel itt lebzseltek - lásd a sumerok - akkor ma mi a fenéért titkolódznak?? Ne mondjátok nekem, hogy mert az USA kormánya eltitkolja! Miért nem száll le teszem azt egy UFO a kapitólium előtt és mondja hello itt vagyunk már úgy 10000 éve egy darabig segítettünk titeket a fejlődésben genetikailag kísérleteztünk veletek mint a labor patkányokkal néhány földi nőt jól megdugtunk aztán bújócskáztunk egy kicsit de meguntuk és most ismét itt vagyunk."

    1. Nem hiszem, hogy 10000 éve itt lebzselnek. Ha tényleg alienekről beszélünk, akkor max. pár megfigyelő maradt itt, mig a többiek hazautaztak, ami lehet több ezer évig is eltart.
    2. Ez a több ezer éves utazás számunkra lehetetlen, de lehet, hogy nekik pl.: az 500 év a normális élettartam.
    3. A mai ufoészlelések fele hamis, a másikfelének háromnegyede félreértelmezett, a maradék tisztázatlan.
    4. A média hülyeségként kezeli az egészet. A TV-ben csak ilyen 70-éves piás öreg ...-okat látsz, akik a két karólefejelés között meglátták a szomszédasszonyt, oszt rámondta, hogy ott egy ufó. Pfujjj
  • dronkZero
    #323
    Most nem arról van szó, hogy más a véleményünk. Nekem leginkább az a problémám, hogy egyálatalán semmi, józan paraszti ésszel végigondolható megoldását nem találom azoknak a dolgoknak, amit mondtok. Egyszerűen FELFOGHATATLAN, hogy hogyan tarthatjátok igaznak, mikor nem hogy minden ismeretünknek, de ÖNMAGÁNAK is ellent mond. Komolyan, ki kell facsarnom az agyam, hogy valami látszólag elfogadható megoldást találjak.

    Egyszerűen SEMMI ÉRTELME.

    Szerintetek van, ti értitek. Aztán mégiscsak a terelést kapom, mikor valamire rákérdezek.

    De komolyan, mint a katolikus papok. Ha jön egy kényes kérdés, akkor gyors témaváltás, meg "Isten útjai kifürkészhetetlenek".

    Ellenben ha ez színtiszta hit, akkor tessék szépen beismerni, hogy "bizonyíték ugyan nincs, én ezt hiszem, ne kritizáld a vallásomat", és akkor békén hagylak titeket.
  • Pares
    #322
    Mond, mi bajod ezzel az ELMÉLETTEL? Milyen ellentmondások? Miért hülyeség? Azért, mert kis korod óta és az iskolában is ugy voltál nevelve, csak ugy, mint én, hogy az ilyesfajta gondolatokat kapásból eldobd? Ird le, pontosan, hogy mi bajod vele, és hol bukik meg szerinted, és megvitatjuk. A tudósoknak sincs döntő bizonyítékuk ezen idők pontos történéseinek meghatározására, vagyis legalább annyi szól ellenük.

    Egyébként meg nem ismerhetjük egy idegen civilizáció viselkedését, kultúráját, stb... Erről nekem az Alien vs Predator film jut eszembe. Főleg az a rész, amikor a prof elmeséli, hogy is volt az a majákkal...
  • dronkZero
    #321
    Ezt mikor álmodtad?
  • Pares
    #320
    Ez a te véleményed, és én ezt tiszteletben tartom.
    De ha utánna olvasol az ősi mítoszoknak, legendáknak, történeteknek, iratoknak, vagy elég csak elővenni a számtalanszor emlegetett Mahábharátát vagy Vimánika-Shaastrát, és meglátod, hogy azért valami nem volt rendben.
    Nem vagyok hülye, nem vagyok holdkóros meg ilyenek. De elég ránézni ezekre az alkotásokra, ugyebár ezeket állitólag a kőkorszakból éppen kijött ember csinálta.
    Nade, puszta paraszti ésszel, nem lett volna egyszerűbb ezt az 1200 tonás szinte mozgathatlan követ vagy a többit több kisebb kővel helyettesiteni? Vagy ott van Tehotihuacan, a Maja piramisok, rajzok, stb.
    Ráadásul az ősi iratokban hegyin hátán emlegetik a repkedő Isteneket meg tüzes szekereket. Ezek nem olyan Istenek voltak, amiket pl.: a rómaiak vagy a görögök imádtak, mint pl.: a tűz istene meg víz istene, amik természeti jelenségeket helyettesitettek.
    Nagyon sokszor közvetlen kapcsolatban voltak az emberekkel, mint pl.: Ezékiel próféta, aki fejezeteken keresztül csak az Isten dicsőségének adatait irja le, vagy az Ábrahám apokrifben emlitett találkozás Ábrahám és a "nem emberi módon lélegző lények" közt.
    Nemtudom, hogy mi történhetett ezekkel az ősi látogatókkal, nemtudom most hol vannak, ma több mint a fele ezeknek az ufo észleléseknek hülyeség, meg ráadásul a média is hülyeséget csinál az egészből.
    Az se biztos, hogy ezek a látogatók egy másik boylgóról jöttek, lehet, hogy itt lép be a képbe az atlantiszi legenda...