99
  • GregSB
    #59
    Bajban a Palm.
  • pyrohun #58
    na jó, de akkor is ott van alatta a rendes kb. minek? :D gyártsanak anélküli változatot :DDDD
  • precision
    #57
    hát igen, ahogyan kattog az szörnyű
    csak lesz rá vmi onscreen keyboard, nem?:)
  • pyrohun #56
    elég jó lesz a telefon, csak a hülye billentyűzet.. wráh. :)
  • precision
    #55
    egy kis live demo a telefonról... ez azúgy nevezett "cards", minden egyes cardon egy-egy program fut, ja és a végén az egyik fontos kérdés, hogy instant messaging programoknál (mint pl msn) ha átváltok egy másik program "cardjára" akkor sem dob le hanem online maradok... szóval ez már tényleg igazi multitask
    jó lenne ez card cucc iphone -ra is :)

  • GregSB
    #54
    Remélem nem fogják perelni a Palmot, ha pedig perelik akkor elvesztik a meccset. Ezzel most gyakorlatilag nem mást csinálnak, mint az innovációt gátolják profitszerzés reményében.
  • pyrohun #53
    Hát erre nem tudok mit mondani, ez olyan szinten szánalom számba megy, hogy hihetetlen. Az Apple is ugyanaz a nagy gané multi lett (volt is mindig ezek szerint), mint az MS. Tipikus hánynivaló hozzáállás: nem fejlesztünk lóf*szt sem, inkább levédetjük ezt, így lemásolni nem lehet.

    B*meg, a levegővételt nem akarják levédeni? 6 milliárd ember fizethetne minden másodpercben... -.-

    Ebből kb. az lesz, hogy egyre több nyilt forráskódú oprendszerrel rendelkező mobil device fog a piacra kerülni, amire okos kis srácok az Aplle iPhone gui-ját KENTERBE VERŐ (és persze a szabadalmakra nagy ívben szaró) gui-t fognak fejéleszteni. Akkor kit perel majd be az idióta alma? Aki használja az open source oprendszert?

    Szánalom. P*csába az iphone-ommal.
  • GregSB
    #52
    Cikk az Indexen.
  • GregSB
    #51
    Pedig úgy tűnik erről van szó...
  • pyrohun #50
    Na nehogymár le legyen védve a multi-touch, mert körberöhögöm az apple-t... Meg azt is aki engedne ilyet levédetni. Bér a dupla kattintás után már semmin nem lepődök meg...
  • GregSB
    #49
    Nem tudom mi miatt tudnának perelni, talán a kapacitív multi-touch kijelző miatt (nem hiába nem jelent meg még egy konkurensnél sem).
  • pyrohun #48
    de most KONKRÉTAN mi a bajuk?
    Nem értem. De hogy őszinte legyek: hényingerem van ettől. Ahogy kijön az első jobb GUI, egyből perlik - szánalom, amit az Apple művel most már.
  • GregSB
    #47
    Most volt az Apple első negyedéves üzleti jelentése, ahol Tim Cook - miután kérdezték a Palm Pre-ről - azt nyilatkozta hogy semmi bajuk a konkurenciával. Sőt, szeretik is ha konkurencia van a piacon, viszont azt nagyon nem szeretik ha a saját IP-jüket (Intellectual Property - szellemi tulajdon kb) másolja valaki, és minden jogi eszközt be fognak vetni az ilyenek ellen.

    Egyébként mellékes info, de érdekes: az az arc, aki kifejlesztette a Pre-t a Palmnál, 97-től együtt dolgozott Jobs-al az Applenél több éven át (Jobs csábította oda őt), és együtt fejlesztették ki többek közt az iPodot és az új Maceket is.
  • precision
    #46
    lusta vagyok végigolvasni
    leírnád röviden, hogy miért is perel az apple? mi az indok vagy mire hivatkozik?
  • GregSB
    #45
    Az apple nagy valószínűséggel be fogja perelni a Palm-ot.

    Jogilag érthető amit csinálnak, de nagyon remélem hogy nem fogják megnyerni ezt a pert :S
  • pyrohun #44
    lol, ez így reggel sok(k) :)))))))))
    amúgy egyetértek! :)
  • ZilogR
    #43
    Az átlag emberek "komplex számítása" tapasztalat szerint kimerül abban, h hány liter tejet kell még vennem kedden, ha azt akarom hogy szombatra maradjon... Komplex számítás? Vajon mi lehet az? Csak nem egy ERSTE hitelkalkulátor? Ugye nem azt akarod mondani, hogy az átlagemberek Fourier-transzformációt csinálnak EXCEL-ben? Netalán szigeteletlen acélcsövek hőleadását számítják? Esetleg acélrudakat méreteznek kihajlásra???

    A grafikonok arra kellenek, pl. h ha valaki nem tudja eldönteni, hogy az euró éppen csak visszaesett vagy tartósan csökken az árfolyam, kell-e aggódnia...
  • Ulkesh
    #42
    "Navigációs program alapból lesz benne"

    S mint olyan natív alkalmazás. A kiadott SDK-val viszont ilyen nem készíthető.

    -----

    "az irodai programok közül a táblázatkezelők fokmérője az (sztem), h tud-e grafikont rajzolni, vagy sem"

    Engem,meg még jó sok embert hidegen hagynak a diagrammok, főleg egy mobil eszközön, de az nem mindegy, hogy egy komplexebb számítást mennyi ideig tart feldolgoznia az adott alkalmazásnak, főleg nagyobb táblázatok esetén.
  • ZilogR
    #41
    az irodai programok közül a táblázatkezelők fokmérője az (sztem), h tud-e grafikont rajzolni, vagy sem... Sok windows alapú Pocket Excel-ből kimaradt... Mit kezdesz egy rakás számmal, ha nem rakhatod fel diagramba?
  • GregSB
    #40
    Navigációs program alapból lesz benne, ez a hivatalos oldalon lévp galleryből van:

  • pyrohun #39
    egyetértek, meglátjuk mi sül ki belőle.
  • Ulkesh
    #38
    "Kb. az az eset áll fent, amikor van két dolog, papíron az egyik jóval túlmutat a másikon - ez az iPhone - mégis a gyakorlatban a Palm Pre jóval többet nyújt - a videó alapján. Ha hozzávesszük, hogy hónapok telnek még el mire megjelenik, enneél sokkal jobb is lehet. "

    Ezt nem vitatom, mert nekem is hasonló a véleményem. DE jelenleg a készülék programellátottsága 0, az SDK amit kiadtak csak web-es technológiákat támogat, lehet, hogy téged nem érdekel a 3D (engem sem), de ilyen külső felületen futtatott, a hardvertől és alap rendszertől elzárt megoldásokkal nem lehet kiaknázni a készülék lehetőségeit, a teljesítményre nem csak játékoknál van szükség, hanem akár táblázatszerkesztésnél, vagy navigációnál is. Natív alkalmazások nélkül eléggé beszűkülnek a készülék lehetőségei. (Az Apple ugyanezt az utat szerette volna járni, de ők is visszakoztak, mert a piac nem vevő erre.)
  • pyrohun #37
    Kb. az az eset áll fent, amikor van két dolog, papíron az egyik jóval túlmutat a másikon - ez az iPhone - mégis a gyakorlatban a Palm Pre jóval többet nyújt - a videó alapján. Ha hozzávesszük, hogy hónapok telnek még el mire megjelenik, enneél sokkal jobb is lehet. De hidd el én lennék a legboldogabb, ha az apple most megmutatná! Ha végre ők is fejlesztenének valamit..
  • pyrohun #36
    Mások az igények. Én nem játszani akarok a telefonon. És nem abból ítélek meg valamit, hogy készíthetőek-e rá 3d játékok :) A bemutató videó alapján KENTERBE veri az iphone os(x)-et. Jelenleg. Az meg, hogy melyik a fejlettebb, igen elméleti. Az Apple hülyefasz szemlélete miatt (az itunes zenebolt miatt főleg...) soha nem lesz rendes bluetooth, soha nem lesz rendes fájlkezelési funkció (hiszen akkor a zenéket is ideoda másolgathatnád), ésatöbbi... az iphone-ban. Lehet, hogy ez sokaknak nem hiányzik, nekem igen. De iphone ui-val megoldva. Na ez a Palm Pre.
  • Ulkesh
    #35
    "Nem teljesen ugyanaz, ugyanis a webOS-ben minden szarhoz hozzáférsz a telefonon. Tehát az alkalmazások html5, css és javascript alapokon futnak, de nem böngészőben, hanem natívban az os futtatja őket."

    Maga az OS egyfajta böngésző és nem férsz hozzá semmihez hardver szinten, így pl. egy normál 3D-s játék sem készíthető el rá.

    "Felsoroljam, hogy a világ összes mobilja közül hányban van benne ez a funkció? Szerinted akkor az mind üzleti...?"

    Igen.
    A WinMo eszközök alapból üzleti felhasználásra vannak szánva (akit a multimédia érdekel elsősorban, az nem éppen ezt a platformot választja).
    A Nokia a Symbian platformnál meg elég élesen el is választja ezt a kérdést, az E jelzésű üzleti modellek esetében alapból fent van olyan alkalmazás amivel szerkeszthetők az Office alkalmazások, míg az N sorozatnál ez már csak az olvasásra korlátozódik.
  • passatgt
    #34
    mindegyiken van quickoffice alapból, azért lehet szerkeszteni

    kb:)
  • pyrohun #33
    'Mutasd meg, hol írták azt, hogy az iPhone üzleti modell?'

    Felsoroljam, hogy a világ összes mobilja közül hányban van benne ez a funkció? Szerinted akkor az mind üzleti...?
  • pyrohun #32
    '- natív alkalmazás nem készíthető rá, csak webes megoldások, gyakorlatilag azzal próbálkoznak, mint az Apple az első generációs készülék kiadásakor iPhone WEB Apps csak az Apple is rájött, hogy ez nem járható út'

    Nem teljesen ugyanaz, ugyanis a webOS-ben minden szarhoz hozzáférsz a telefonon. Tehát az alkalmazások html5, css és javascript alapokon futnak, de nem böngészőben, hanem natívban az os futtatja őket. Hozzáférhetsz a telefon adataihoz, az információs sávokhoz, stb, stb. Igen sok dolgot tartogat szerintem, jóval túlmutat a webapps-on.
  • GregSB
    #31
    "- a régi Palm alkalmazások nem futtathatók rajta"

    Erről asszem azt nyilatkozták a CES-en, hogy lesz rá megoldás (asszem emulátorral?)
  • magus
    #30
    na jó jó, hogy van flashben, de akkorsincs iphonera : ) egyszerűen az érintőképernyős megoldás nem a legjobb játékra. hiába van rá emulátorral final fantasy (azonkivul h akad kicsit), a vay féle megoldás sokkal jobb, hogy ahova nyomsz oda megy, és nem a gombokat rajzolják rá a képernyőre. Simán meg lehetne csinálni, csak vmiért nem teszik. Pedig sok lehetőség van a gépben.

    A kalandjátékok jók, csak olyanok mint az emulátoros játékok. Azonkívül hogy elámulsz, hogy váo, ilyen is van, nem jó velük játszani. Monkey Islandben pont emléksze, hogy amit a nagy képernyőn is centikről kerestem, az egy ilyen kis képernyőn nem túl szembarát (persze ez nem az iphone hibája)
  • Ulkesh
    #29
    "olyan verekedős játékok mint a King of Fighters, és még sorolhatnám. Azok jóval túlmutatnak egy flash játékon"

    Az mondjuk vicces, hogy erre rákerestem és rögtön a Flash verzióját találtam meg, szóval ez éppen nem mutat túl azokon.

    Szerep és kalandjáték is van pár iPhone-ra, de mivel ezek engem nem érdekelnek, így nem tudom, hogy mennyire jók.
    Viszont valami jó stratégiai játékot már várok rá, mert az érintőkijelző adja magát az ilyen programokhoz.
  • magus
    #28
    ha jól emlékszem most lépte át a 10.000-es határt az alkalmazások száma, ebből ugyan nem tudom mennyi játék, de attól még, hogy jól néz ki, mert amiket leírtál ide jól nézek ki, attól még épp oly bugyuták mint egy flash játék. A Kroll pl kimerül abban, hogy mész előre meg visszafele, ütsz, meg speciálisanütsz. Armado dettó egy vízszintes vonalon mozog. Szórakoztatóak, meg szépek nem mondom, egésznap függök rajtuk (pláne a td-ken), de az említett két konzolra olyan szerepjátékok vannak, mint a Final Fantasy, olyan verekedős játékok mint a King of Fighters, és még sorolhatnám. Azok jóval túlmutatnak egy flash játékon, míg ezek max grafikában, játékmenetben egyáltalán nem. A Spore is nagy csalódás volt. Az még hagyján, hogy a pc-s is egy kupac trágya, de úgy reklámozták, hogy a legutolsó dologként jutott volna eszembe, hogy csak az első fázis van benne. Az autósjátékok jópofák, de egy-két kivételtől eltekintve szintén egy jobban sikerült shockwave játék...
  • Ulkesh
    #27
    "Na NEHOGYMÁR 2009-ben ne tudjak egy "internet device"-on egy excel táblában egy cellát átírni... "

    Mutasd meg, hol írták azt, hogy az iPhone üzleti modell?
    Az iPhone egy internetezésre, médiára és szórakozásra kiélezett készülék, más gyártók ebbe a csoportba sorolt készülékein sem tudsz táblázatot szerkeszteni. Utólag telepíteni meg mindegyikre, így erre is lehet.

    --------

    "Komolyabb játékok meg az iPhonera sincsenek, tekintve hogy hihetetlen mennyiségő időt unatkozom órákon, azt hiszem nem kevés játékot játszottam végig, és 99%-uk egy flash játék szinjén van."

    Te nem valami kínai hasonmással játszol? :)

    Armado

    Brothers in arm

    Hero of Sparta

    Enigmo

    3D Racing

    Kroll

    stb...

    Ezek tényleg átlagos flash játékoknak tűnnek nekem is...


    ============


    A Palm Pre egy ígéretes dolognak tűnik.

    Két nagy gyenge pontja van:
    - a régi Palm alkalmazások nem futtathatók rajta
    - natív alkalmazás nem készíthető rá, csak webes megoldások, gyakorlatilag azzal próbálkoznak, mint az Apple az első generációs készülék kiadásakor iPhone WEB Apps csak az Apple is rájött, hogy ez nem járható út


  • asysoft
    #26
    Ez az UI az eddig látottak alapján zseniális, legalább iPhone szint (igazából amilyen téren túlmutat rajta, az multitaskinggal kapcsolatos).
    3 dolgot sajnálok: csak HW billentyűzete van (valahogy ezek a gombok használhatatlanul kicsinek tűnnek, bár való igaz, még sosem próbáltam élőben pl egy Treot, s sokan esküsznek rá...), még legalább fél évet várni kell rá, és hogy nem tudni, mennyire biztosított a platform jövője.
  • pyrohun #25
    Igen, én telefonon akarok excelezni! Munkámat pl. sokszor excel táblában küldöm el... Na NEHOGYMÁR 2009-ben ne tudjak egy "internet device"-on egy excel táblában egy cellát átírni... -.- Nem bonyolult makrókra és az általad kissé gúnyos módon említett "banki kalkulátorokra" gondolok. De baszki... beírni egy cellába, törölni onnan, esetleg - ne adj' Isten még 1-2 alap függvényt használni... Szóval szerinted ez olyan komoly dolog? Rengeteg okostelefon tudja.

    Ugyanígy a doc fájlokkal...

    Alapból szar az egész... Miért nem tehetem meg azt, hogy kapok egy email-t, LEMENTEM A TELEFONRA A CSATOLT FÁJLT??? Miért nem tehetem meg azt, hogy SZERKESZTEM A LEMENTETT DOC / XLS fájlt? Miért nem tehetem meg, hogy CSATOLOK EGY FÁJLT a telefonról? Mindezt hack-elés nélkül gondolom.

    Bocs, de az iphone munkára tökéletesen alkalmatlan. Szórakozásra elsőosztályú, de egy ilyen hardverrel és tudással rendelkező készüléktől azért az ember elvárna egy normális email klienst és fájlkezelést. És majdnem 2 év alatt szinte semmi komoly frissítést nem kaptunk... semmit. Engem ez idegesít. Elsők között volt Magyarországon iphone-om és azóta szinte nullát fejlődött tudásban. Más készülékek gyártói sorra fejlesztenek, hogy jobb legyen a ketyere, az apple meg szarik rá. Ez az igazság.
  • magus
    #24
    te tényleg egy telefonon akarsz excelezni? azon szeretnél banki kalkulátorokat írni a makrokkal? Esetleg azon szeretnéd kiszámolni a költségvetést és megkeresni a hiányt? Esetleg a buszonjut eszedbe leltározni? Most komolyan, mondj egy helyzetet, ahol jól jön, hogy tudsz excelt szerkeszteni a telefonodon.

    Komolyabb játékok meg az iPhonera sincsenek, tekintve hogy hihetetlen mennyiségő időt unatkozom órákon, azt hiszem nem kevés játékot játszottam végig, és 99%-uk egy flash játék szinjén van. Egyik sem jutott még el odáig, mint a psp vagy az nds, komolyabb szerepjátékból van talán 2, vagy 3, és ennyi. A többi csak egy szebb flashjáték + giroszkóp.

    "gesture-areaból felhúzható quick launch sáv" - ez még sosem jutott eszembe, de úgy látszik van rá igény, ha te is kiemelted

    copypaste oke. bar tul sokszor amugy nem hianyzott az eletembol, a tenyleges tobblapos bongeszes es egy normalis gyorsitotar mar inkabb. Synergy nem rossz, bar jobban szeretem a kifejezett im klienst

    a többi a multitask hiányából fakad
  • GregSB
    #23
    Sima kopipészt a telefon honlapjáról.

    Jó anyagból nem nehéz dolgozni :)
  • pyrohun #22
    a felső banner amúgy ütős lett!! :)
  • pyrohun #21
    nem vitából írtam, csak, hogy helyretegyük a dolgokat mindenkinek :) Mármint ezekben ugye nem rosszabb mint az iphone, de nem is jobb. Viszont minden másban jobb. Egyedül nekem a design ami kicsit furcsa meg a normál billentyűzet.
  • GregSB
    #20
    Én ezt mind tudom, csak gondoltam jó ha felsorolom milyen hiányosságokról lehet tudni, mert nincs egyértelműen kommunikálva a hírekben és a telefon honlapján :)