55
  • Willenbrock
    #55
    Na még egy dolog eszembe jutott:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Eli tulajdonképpen önző,mivel emberek ezreinek az élete árán tud olyan sokáig élni-és akar élni mégis.A másik nő pedig önként úgy döntött hogy így nem akar élni.
  • Willenbrock
    #54
    Nem volt rossz film,eredeti az biztos.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tetszett benne hogy-bár alkalmazták az összes vámpíros klisét szinte-mégsem volt unalmas,mintha természetes dolog lenne hogy ilyen lények élnek.Hakanról azt hittem biztos gyerekkorába szeretett bele Elibe,most olvastam hogy pedobear volt.Szerepén látszott is az önmegvetés,nem sokra tartotta magát,elég csúnya véget is ért.(de miért öntötte le magát savval,ha már nem tud vért vinni akkor meg akart halni-ennek kényelmesebb módja egy pisztoly pl.)Ezek a vámpírok lámpafényben nem égenek el csak napfényben ezek szerint-mert a nő a napfénytől elégett.Oskar anyja miért kiabált egyszer vele,mert későn ment haza?Hova mehettek a végén vonattal?Ha együtt akarnak élni egyszerűbb lenne ha megmarná Oszkárt,így az sem öregedne és akkor frankón ellehetnének még párszáz évig.
  • Hoz_Hun
    #53
    A film csodás. :)
    A könyv megjelenését várom már nagyon.
  • Locna
    #52
    Utálok posztolni valami mellett és valami ellen, ha csak nem az emberi butaság az de...
    Tényleg, ez a film valami csoadálatos, maradandó! Nem holmi "megnéztem 10X és elfelejtem".
    hatalmas pont a színészeknek!
    Ez csak ajánlható, a mai alkonyat meg saw kutyaszarok közepette!!
  • angelslie
    #51
    Közben megtaláltam, én az Alexandrából fogom beszerezni :)
    2 napja hogy láttam a filmet de még mindig ezen gondolkodok... :)
  • filuanna
    #50
    A könyv november 17-én jelenik meg, én a Bookline-on jegyeztem elő
  • angelslie
    #49
    Na én lehet kicsit lemaradva, de most láttam még csak a filmet tegnap. De most ahogy visszagondolok rá még mindig magával ragad, nagyon tetszett :)
    Érdekelne hogy a könyvet magyarul be lehet szerezni valahonnan?
  • jamamura
    #48
    ma jelent meg dvd-n (1.990 ft, kétoldalas borítóval, extrákkal, svéd dts-sel: kihagyhatatlanul :)
    engedj be! DVD
  • Kemény Husi
    #47
    Imageshack.us-nak egy vastag fanyársat az arcába, a posztert megtaláljátok az aeon flux blogon.
  • Hoz_Hun
    #46
    Hű ez nagyon jó hír! Főleg a regénynek örülök.
  • Kemény Husi
    #45


    Magyar premier júniusban. Hamarosan a regény is kijön nálunk.
  • gabe paul logan
    #44
    Köszi, ezekre a kérdésekre szerettem volna választ! Így elég fura számomra a kapcsolatuk...mert én azt hittem Oskar szerelmes Elibe...Az is lehet hogy ezzel a sok hiánnyal a könyv vásárlásra is akarták készíteni a "rajongókat".
    Az év egyik legjobb filmje szerintem éppen lecsúszik a Wrestler miatt az 1. helyről.
  • Kemény Husi
    #43
    Elit a kórház halljába is beinvitálják, bár nem látszik a képben a "behívó", csak a hangját lehet hallani (meg a feliratot olvasni, attól függ, melyik screenert nézed). Egyébként nem más játsza ezt az apró szerepet, mint John Ajvide Lindqvist, a regény írója. :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezért aztán kissé gyanús, hogy a macskás jelenet után Virginiát is minden további "komplikáció" nélkül betolják a hordágyon, a lépcsőházak meg úgy tűnik, tényleg kivételt képeznek, ki érti ezt. :) De ezeket az apróságokat szerintem bőven el lehet nézni.
    Az uszodás jelenet abszolút nem gáz, végülis nem látjuk, hogyan jut be Eli.
  • Ironka
    #42
    Imádom ezt a filmet! 2008 abszolút favoritja nálam, már háromszor láttam, mindig újabb ismerősnek megmutatva, de nem tudok ráunni. :) Persze Eli ment desktop háttérnek is. :D Nem tudom mi bajotok a svéd nyelvvel, én nagyon bírom (mint az összes beteg skandinávot ;)), és teljesen passzol a film hangulatához. Ráadásul 80-as évek, ami még plusz pont.
    A könyvet nagyon sürgősen be kéne szerezni az amazonról...

    Pár aprósággal kiegészíteném a spoilert:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én úgy olvastam, hogy csak a halandók lakásába/házába kell engedélyt kérnie, középületbe nem, és ezt nagyon következetesen végig is viszik a filmben. Különben a lakótömb lépcsőházába vagy a kórház halljába se tudott volna bemenni. Ahol viszont vki lakik/alszik/él, oda igen, így a kórterembe is. Nem hagyták ki ezt a megharapott nőnél sem, ő sem megy be a macskás fazonhoz, amíg be nem hívják. Ezért sztem nincs gond az uszodás jelenettel, sőt. :)

    Amúgy meg, mikor először láttuk, néhányan végig azt találgatták, hogy Eli lány-e vagy fiú, mert a hangja nagyon fiús. Persze a meglesős jelenetnél megnyugodtunk, mert a monitoron nem látszott rendesen a vízszintes sebhely és hogy semmi más nincs azon kívül. Utána olvastam én is az igazságot, meg azt is, hogy utószinkronizáltak a színész lányt egy fiúval.
    Az igazi hangja lányosabb:
    http://www.youtube.com/watch?v=RXXf8SW-20s
    http://www.youtube.com/watch?v=zXP6i-jdLSk
  • Morphin
    #41
    mivel nincs szinkron,így csak svédül tudom megnézni felirattal(már jön le a film^^)de tény, hogy az eredeti hang,nyelv mindig jobb(sztem)

    én ajánlom mindenkinek a BenX-et is...engem nagyon megfogott, csak nehogy elolvassatok előtte, filmkritikát, ami lelövi a slusszpoént a végéről...eszméletlen, fiú létemre majdnem megkönnyeztem a Ben-t...
  • Gnome
    #40
    sztem tökjó nyelv...és a filmeket is érdemes az eredeti szinkronnal megnézni(kivételt képez nállam a torrente, mert már magától a magyar hangtól röhögőgörcsöt kapok annyira jol el lett találva) figyeld meg, h egy idő után észre sem fogod venni...
  • Morphin
    #39
    ezis olyasmi mint a Ben X?? az nagyon bejött!! csak kicsit zavar ez az északi makogás...(sajna nem szinkronizálják ezeket)
  • mucsácsó
    #38
    Iszonyat jó film, tényleg nagy hatással van az emberre. Sok horror oldalnak a 2008as filmlistáján megkapta az méltó 1. helyezést, de bőven meg is érdemli. Viszont aki kemény horrort vár, az nagyot fog csalódni, mert csak horror elemek vannak inkább benne. Viszont ez nem változtat a tényen: 2008 legnagyobb drámája, NÉZZÉTEK MEG! Nemhiába 195. épp imdb.com-on a TOP 250-es listán.
  • Hajnalcat
    #37
    Sőt, biztos, hogy megnézem. :O
  • Hajnalcat
    #36
    Ha olyan jó, mint a lilja4ever, akkor megnézem mindenképp.
  • Kemény Husi
    #35
    Elég nyitott befejezés valóban, és sok mindent bele lehet látni. John Ajvide Lindqvist tervezi is egy konkrét (5-6 oldalas) epilógus megjelentetését egy novelláskötetben, hogy tisztázza a dolgokat. A címe egyébként "Let the Old Dreams Die" lesz a Morrissey dal második sora nyomán, ennek ellenére az író azt nyilatkozta, az ő elképzelése szerint happy enddel végződik a sztori.

    Még egy kis apróság a film végével kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó jelenetben a szó, amit egymásnak morzéznak a P-U-S-S, svédül "puszi"-t jelent. Ez is egy bizonyítéka annak, hogy Eli valóban szereti Oskart.
  • szucsy89
    #34
    olvasd el a 3.kommentben lévő információkat azok hátha segítenek
  • ZilogR
    #33
    épp most végeztem a filmmel... nem igazán merek lefeküdni.
    Igazából az izgat, hogy mi a történet vége?!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem éreztem erős feloldásnak a végén a " "lány" a dobozból morzézik a srácnak, akiről tudjuk, hogy sosem marja meg" jelenetet.
    A klasszikus "vámpír-klisék" tetszettek és innen a para.

    Számomra a leginkább megindító jelenetek azok, ahol a gyermekek világának "minden lehet valóság" képei beleágyazódnak a valódi hétköznapokba. A vért könnyező lány reakciójára úgy reagáló Oscar, hogy "bármikor bejöhetsz" egyenesen arcul csapja az embert, mégpedig azzal, hogy a gyermeki gondolkodás mennyire más lényeget ragad meg. Ebben a szituációban egy felnőtt biztosan elbukna.



    Megérte megvárni míg elcsendesül a ház és így végignézni!
  • Kemény Husi
    #32
    Örülök, hogy tetszett a kritika. :)

    A Let the Right One In-t ajánlanám itt is mindenkinek, egyszer mindenképpen érdemes megpróbálkozni vele a horrorrajongóknak és a megható drámák kedvelőinek egyaránt.
    Kevés érzelmes film van, amely ennyire tetszett, mióta pedig olvastam a regényt, egyszerűen teljesen el vagyok varázsolva a sztoritól.
  • Fehercsoki
    #31
    Nemengedlekbe.
  • Sanyix
    #30
    letőtjük :)
  • Hoz_Hun
    #29
    Interjú a rendezővel magyarul:
    Tomas Alfredson: A horrorfilmek nem izgatnak
    (Forrás: Origó - Filmklub)

    Itt meg egy kritika, elég részletes, érdemes elolvasni:
    Engedj Be! ( Let the Right One In )
    (Forrás: Fear Huggers)
  • Neoncsoves
    #28
    Nem engedlek, lófasz a seggedbe!
  • Kaplan
    #27
    Megnéztem a filmet, és nem tudom, hogy nagyon nem tetszett vagy életem egyik legmeghatározóbb filmje-e.

    Minden esetre nagyon elvarázsolt és elolvastam a második kommentben a könyvből kiollózott magyarázatokat. Azért jó lenne ha magyar honban is megjelenne igazán érdekelne végig a könyv.
  • ZilogR
    #26
    Csak hogy mindenki ráérezzen - bár én még nem láttam, de elkapott a hangulata...
  • DeerHunter01
    #25
    Sosem hazuttolod meg önmagad.
  • Gnome
    #24
    nem
    igen
    pl torrent
  • Magic Boy
    #23
    Érdekes film lehet.
    Azt írjátok, hogy leszedhető a netről.
    Szinkronizálva?
    Ingyen?
    Tudtok adni egy linket ahonnan letölthető?
  • Landor
    #22
    vótmá
  • Nitramk
    #21
    Kismalac, kismalac ENGEDJ BE!
  • Landor
    #20
    wiillmaaa! engeedj beeee!! :D:D:Dd
  • Montanosz
    #19
    szószerint!!! idézve rám is igaz!

    "...rám ez a film volt 2008ban a legnagyobb hatással..nagyon szép film a szó bizarrabb formájában..^^"
    előtte még valamikor a lilja4ever hatott így rám, szintén zenész illetve svéd))), napokat rágodva egy filmen)))
  • tigeroo
    #18
    apja te csak ezt tudod fújni?

    ezt a sort biztos a szinvonalas magántanulói éveid alatt jegyezted meg
  • BB7
    #17
    -.-"
  • mama 2
    #16
    Télleg? Nem tudtam, nem láttam a filmet, én csak beírtam a régi nótából egy sort:D. KIS MALAC KIS MALAC ENGEDJ BE!xD