227
Az ötöslottó nyerőszámainak kitalálása!
  • 5c0rp330n
    #106
    nem hát. ha piára költöd, garantáltan be fogsz baszni ha akarsz, és ezt te is tudod. ha lottózol, tudod, hogy 1:43949268 a pontos esélyed, hogy nyerj, és ha nem nyersz, az ablakon basztad ki a pénzt, márpedig gyakorlatilag a nyerés esélye elhanyagolhatóan csekély, aki erre alapoz, az hülye, márpedig aki lottózik, az erre alapoz. ennyi.
  • moralosan
    #105
    [URL=http://mek.oszk.hu/01500/01547/]Addig itt van ez [/URL]
  • loghboy
    #104
    Egy biztos,---->>>> a héten veszek egy szelvényt :) lehet 2őt is...az már dupla annyi esély....
  • rumkola
    #103
    attól mert szerencsejátékot játszik valaki heti párszáz forinttal, attól még nem hülye
    :)

    sőt, inkább azt nevezném annak, aki még az esélyét sem adja meg magának...
    :D
  • Cat 02 #102
    Dev-Pascal. C-seket (gondolom az) nem tom mivel lehet, azt majd egyetemen :D
  • FZoleee
    #101
    Halljátok, nem tudtok linkelni valami progit, amibe be tudom másolni az általatok megalkotott nagyszerű forráskódokat? nem találtam egy működőt se XD
  • loghboy
    #100
    nem mind1 ki mire bassza el a pénzét?
  • Sadist
    #99
    Idézet az egyik alább linkelt oldalról:
    Gondoljunk csak bele, mennyi a bevétele a Szerencsejáték Rt-nek csak a lottóból. Egyetlen játékhéten 1 millió szelvény van játékban (volt már 10 millió is, amikor nagyjából 4 milliárd volt a nyeremény), ami 175 millió Ft bevételt jelent. Ha az 5-öst nem húzzák ki 20 héten keresztül, akkor a bevétel 3,5 milliárd. Ekkor 1 milliárdot simán kifizetnek, hiszen nyertek 2,5-öt. Viszont ekkor már nem csak 1 millió szelvény szokott játszani. Az a 4 milliárdos nyeremény kb 40 héten keresztül halmozódott. Az utolsó hónapokban már majdnem 10 millió játékszelvénnyel.

    Szóval miről is beszélünk? Tudom nehéz elfogadni, de a matek ilyen, lehet csűrni csavarni, saját szád íze szerint értelmezni, de átbaszni nem fogod.
    Ha valaki buta és nem tanult matematikát, az így járt, nem gondol bele, hogy feleslegesen szórja a pénzét. De ha valaki matek tanár létére ilyen -EV-s játékot játszik, arra csakis a hülye a megfelelő szó.
  • bazza
    #98
    Szerinted hányan lottóznak Magyarországon? És hány szelvénnyel? Tegyük fel, hogy az összlakosság 20% játszik minden héten, átlag 2 szelvénnyel. Ez kb. 4 millió szelvény. De miről is beszélünk? Szerinted hülye aki lottózik. Szerintem meg senkit se nevezz hülyének, vagy betegnek csak azért mert te nem értesz vele egyet, vagy nem látod értelmét.
  • 5c0rp330n
    #97
    ez így le sem fordult nálam, gondolom a time alapból nincs benne az iostream-ben, sima c-s tapasztalattal egy #include <time.h> odabiggyesztése után már lefutott, c++ban nemtom még, hogy van-e ennek valami jobb megfelelője.
  • precision
    #96
    ja hát a sok pro coder forma futtatható állományt már lusta volt csinálni belőle :D
    ha annyira pro -k lennének akkor egy kezdetleges grafikus felületet is írnának hozzá :)

  • Sadist
    #95
    "És kit érdekel mennyi szelvényből?"

    Ja hogy úgy. Szerintem neked kellene elgondolkodnod valamin.
  • autoszimulator
    #94
    csak nem c++ vizsga lesz
  • norbi56
    #93
    Ezeket hol kell lefuttatni?Nem értek hozzá.:/
  • bazza
    #92
    Hát nem is tudom, ahogy elnézem idén 9 db ötös találat volt. Az nagyjából azt jelenti, hogy minden 6,5. héten volt találat, szóval úgy másfél havonta. És kit érdekel mennyi szelvényből? De nyugodtan merem állítani, hogy nem 45 millió szelvényből.
  • kuci06
    #91
    haragszom
  • Sadist
    #90
    Mesélj, milyen gyakran szokott telitalálat lenni? Ha látok egy statisztikát, hogy mondjuk nem 43 millió szelvényre jut egy telitalálat, hanem mondjuk csak 5 millióra, akkor még akár el is hiszem.
  • Sadist
    #89
    Mármint melyik for ciklusnál?
  • bazza
    #88
    Inkább azon gondolkozzatok el, hogy ha ilyen rohadt kicsi az esélye, akkor miért jön be telitalálat viszonylag gyakran? (a nyerési esélyhez képest) Nah ez a szerencse... És itt dől meg a "lottózik => hülye" elmélet.
  • [HUN]FaTaL
    #87
    Ez nem neked való mama, lepkefingnyi agyaddal még a betűket sem tudod értelmezni nem, hogy bármilyen forráskódot :/
  • mama 2
    #86
    ezeknek mi értelme van, már ne is haragudjatok?:D
    Hol kell ezt lefuttatni?:D
  • edios
    #85
    Ha elég sokszor lefuttatjátok, 100%-os pontosságú eredményt fog adni!
  • loghboy
    #84
    :)
  • John Cena
    #83
    kocka háború..
  • edios
    #82
    Javított, továbbfejlesztésre alkalmas verzióm:

    #include <iostream>
    #include <list>
    using namespace std;
    void print_list(const list<int>& l)
    {
    cout << "Jovo heti lottoszamok: " << endl;
    for (list<int>::const_iterator iter = l.begin(); iter != l.end(); iter++)
    cout << *iter << " ";
    cout << endl;
    }
    int main()
    {
    list<int> l;
    list<int>::iterator iter;
    srand( time(NULL) );
    while ( l.size() < 5 )
    {
    l.push_back(rand() % 90 + 1);
    l.unique();
    }
    l.sort();
    print_list(l);
    char ch;
    cin >> ch;
    return 0;
    }
  • gercse
    #81
    meg kell mutatni, ki az okosabb, nem esett még le?:D
  • precision
    #80
    minek szenvedtek a programkódokkal mikor itt linkeltem egy odalt ami pont ezt csinálja
    1-90 -ig 5 random számot dob ki :)
  • ba32107
    #79
    Ja, elbasztam. A random_shuffle sejtésem szerint egy különálló függvény az <algorithm> -ből ugye? Akkor nem szóltam.
  • ba32107
    #78
    Ha már átmentünk programozó topikba :D

    a random_shuffle elé nem kéne egy v.?

    Amúgy ha már for ciklus, akkor szebb iterátorral. Jó megoldás, nem is ismertem ezt a keverő tagfüggvényt.
  • nearo
    #77
    jelenlegi ismereteim alapján ilyet még nem tudok, csak olyat, ami újat sorsol, ha olyat sorsolt ami már szerepel
    azt elismerem, hogy lehetett volna szebben is csinálni, de most nem ez volt a célom, hanem hogy gyorsan összedobjak valamit
  • Mirk
    #76
    Akkor ő beteg:)
  • Sadist
    #75
    Ja, hogy a v[ i ]-nél eltűntette a szögletes zárójelet, és azért lett dőlt betűs a többi szöveg.
  • Sadist
    #74
    j mondjuk nem kell már.
  • Sadist
    #73
    #include <algorithm>
    #include <iostream>

    int main(int argc, char* argv[]){

    vector<int> v;
    int j = 1;

    for (int i = 1; i < 91; i++) v.push_back(i);
    random_shuffle(v.begin(), v.end());

    for (i=0; i<5; i++){
    cout << v[i] << endl;
    }

    }

    Parancsolj. Ennél egyszerűbben nem fogod kikerülni az ismétlődést. A lentebb vázolt megoldásnál pedig nem igen találsz hatékonyabbat.
  • 5c0rp330n
    #72
    inkább lenne mondjuk értelme olyan programot írni, ami megmondja, hogy az aktuális főnyeremény nagyobb-e, mint 43949268*[szelvény ára], ha teljesül, érdemes megjátszani az összes számot, aztán ha másvalakinek is bejött és osztozni kell, csúnyán ráb@sztál :)
  • nearo
    #71
    ez biza számomra ismeretlen nyelv...
    egyébként nem hülyeség, for ciklusra nem is gondoltam, de mondjuk még mindig ki kell szűrni valahogy az egyforma számokat
  • 5c0rp330n
    #70
    3. nem rendezi a kisorsolt értékeket. mondjuk ez már inkább kényelmi funkció, de akkoris, ne legyünk már ilyen igénytelenek.
  • Sadist
    #69
    1. random szám generátort nem inicializáltad
    2. nem ellenőrizted, hogy kidobja-e ugyanazt a számot többször
    "Hát keciokos vagy "
  • Jim Morrison
    #68
    Ez tényleg jó! (Én delphibe írtam be)
    Grat!
  • ba32107
    #67
    Fail

    Ennek nyugodtan lehet ez is a kimenete: 43, 2, 76, 2, 15

    Márpedig ez nem valid lottószám