227
Az ötöslottó nyerőszámainak kitalálása!
  • Matthew Prosac
    #187
    két éve pókerezem, nekem már volt 3 royal flöshöm -.-
  • bazza
    #186
    Húúú végre bazzeg beláttad. Képzeld el, a véleményemet írtam le, csak "valaki" egyből okoskodott. Igen, szerintem gyakori, hogy heti < 10 millió szelvényből másfél havonta lett telitalálat 2008-ban. Igen, ez szubjektív. Ki a f*szom írta le hogy ez törvényszerű? És mielőtt még a logikát keresnéd: Nem azért írtam, hogy megéri lottózni, MERT NEM! Csak érdekesnek találtam ezt az apróságot.
    De tudod mit: Számold meg a négyszögletű kerek erdő összes oldalát csezzeg...

    És egyáltalán nem baj, ha arra kérem az embereket, hogy gondolkodjanak el ezen. Tudod ilyesmire való a fórum.

    Amit pedig mondtam, következtettem, az teljesen logikus, nem mellőz semmiféle józan paraszti gondolkodást, pont hogy a te szőrszálhasogatásod a felesleges maszlag.
  • rainbow22
    #185
    A remény hal meg utoljára :D
  • TheRock18
    #184
    én most utoljára megjátszok 5x5 számot....ha nyertem vele,megmondom a nyertes kombinációt...:D aztán elutazok... xD
    bár azaz érzésem,ezzel is csak tapasztalatot nyerek...meg kidobok vagy 800Ft-ot...:( nah ,de mindegy próba cseresznye..:D
  • rainbow22
    #183
    tapasztalatot :p
  • nearo
    #182
    mit, egy kettest?
  • NeverwinterKING
    #181
    a nyerő számok : 1-2-3-4-5

    már nyertem vele ^^
  • rainbow22
    #180
    LOL :D
  • MerlinW
    #179
    Sosem panaszkodott a Szerencsejáték Rt. Nem is tüntettek:)
  • TheRock18
    #178
    ha 150Ft-tal számolunk egy tétet...
    és két teli szelvénnyel játszunk,ami 8 db tét
    az 8x150Ft
    és nézzük azt,hogy 100000 ember játsza ezt meg
    akkor 1200Ft/hetente/fő
    1200 x 100000 x 52
    ami nálam 6.240.000.000 bevételt jelent!
    de tuti 100000 embernél sokkal többen játszanak!
  • TheRock18
    #177
    ez tényleg elég pesszimista...:)
    ezt azt vesszük,hogy 1 szelvényen 4 fogadást lehet megtenni ás van aki két szelvénnyel játszik
    nézzük,hogy tegyük fel 100000-en jáccanak,de sztem többen
    100000x2x4 tét...:) és ezt még szorozd meg 52 héttel...
    de most csak mondtam valamit,tuti többen jáccanak 100000embernél..:)
  • MerlinW
    #176
    52-es pakli 5-lappal nem 90/5 :)

    TH-ben 7 lappal játszik egy játékos. (ugye kettő a kézben, 5 az asztalon)

    Továbbá később látja az ellenfelek lapjait is. Abból tuja megmondani mi az esélye az említett kombinációnak.

    Egyébként Royal esélye 1:649 740
  • Calver
    #175
    hidd el, pókerban egy ügyes kéz nagyban meg tudja növelni a Royal Flush esélyét
  • autoszimulator
    #174
    gyakori? 2008ban 9 telitalálat volt ha jól néztem... Na most ez kb 6 hetente nyer valaki, azt jelenti, ha átlagolod. Ez szerinted jó? :D
    És akkor még ha azt vesszük, hogy heti 5ezer szelvényt adnak el (ami egy nagyon nagyon pesszimista szám), akkor is 255 ezer szelvény játszik az évben, és ebből nyert 9... Hol sok ez?
  • Sadist
    #173
    1. Nem írja, hogy az adott héten hány szelvénnyel játszottak.
    2. "mégis hol a retekbe olvastad, hogy pontosan mennyi szelvényből mennyi nyer?" Sikeresen találtál egy idézetet, amiben benne van, hogy nagyságrendileg hány szelvény szokott hetente játszani.

    "Inkább azon gondolkozzatok el, hogy ha ilyen rohadt kicsi az esélye, akkor miért jön be telitalálat viszonylag gyakran? (a nyerési esélyhez képest) Nah ez a szerencse"

    vs.

    "És igenis, nekem ez gyakori."

    Kitaláltál egy szép kis szubjektív elméletet, ami csak számodra létezik, ráadásul semmilyen téren nem állja meg a helyét, de mi gondolkodjunk el rajta.

    Fail. Nem szükséges válaszolni, a válaszod úgyis megint nélkülözne mindenféle logikát, vagy bármi józan paraszti gondolkodást.
  • Balidani
    #172
    Most valaki írja meg ezt a "hűdefaszaprogramozóvagyok" fasságot J-ben és be is lehet zárni a topikot. Éljen.
  • bazza
    #171
    Válasz #162, #163-ra.
    Nah most már le lehet szállni rólam!

    "De áruld már el honnan a rohadásból veszed, hogy annyira gyakran van ötös találat?"

    INNEN: http://www.szerencsejatek.hu/xls/otos.html

    És igenis, nekem ez gyakori.

    "mégis hol a retekbe olvastad, hogy pontosan mennyi szelvényből mennyi nyer?"

    INENN: "Idézet az egyik alább linkelt oldalról:
    Gondoljunk csak bele, mennyi a bevétele a Szerencsejáték Rt-nek csak a lottóból. Egyetlen játékhéten 1 millió szelvény van játékban (volt már 10 millió is, amikor nagyjából 4 milliárd volt a nyeremény)"

    Tessék, ti elvakult szerencsétlenek. Lehet, hogy nincs igazam, de ti még azt sem értitek mit akarok mondani.
  • Pacal17
    #170
    pascal rlz
  • Emmegki
    #169
    Miért nem "Hogyan gazdagodjunk meg matematikai analfabétáknak írt könyvekből?" a könyv címe?
  • Emmegki
    #168
    Nem kerül bele az összes bevétel a nyereményalapba.
  • autoszimulator
    #167
    jó de a statisztikát ne keverd ide, mert az még ennyire sem ad reális képet... Gondolj csak bele, ha azt mondják, hogy átlagosan évente van egy ötös találat, akkor az azt is jelentheti, hogy három éves intervallumot véve egyik évben három, másik kettőben meg nulla, ss azt is , hogy minden évben pontosan egy telitalálat van...

    Az a kis pici valószínűség pedig a valós életben csak egy viszonyítási alapot ad, gondolj bele, hogy ha párhuzamosan próbálkozol azzal, hogy egy telitalálatos szervényt produkálj, vagy dobókockán egy bizonyos kigondolt számot dobj, melyik fog előbb sikerülni? Persze hogy az utóbbi, mert annak jóval nagyobb a bekövetkezési valószínűsége. Ettől függetlenül ELŐFORDULHAT, hogy az előbbi hamarabb bekövetkezik, de nagyobb távon ez nem igaz. Fontos milyen időszakaszt vizsgálsz, három-négy próbálkozást, vagy többet...
  • nearo
    #166
    már bocs, ha 3m-es emeletekkel számolsz akkor az a 45m van már 15 emelet is

    (nem kötekedik, csak szúrja a szemét)
  • Sadist
    #165
    De hát távolról mindkettő tök pici.
  • cSuwwi
    #164
    Egy tízemeletes panel átlag 45 méter magas, az Eiffel-torony 325m, van egy apró különbség.
  • Sadist
    #163
    De áruld már el honnan a rohadásból veszed, hogy annyira gyakran van ötös találat? Hasadra ütöttél, és azt mondod "némmá' milye' gyakran van ötös, há' ez tuti gyakrabban van mint kéne", vagy pedig KISZÁMOLTAD? Ha utóbbi, akkor ne kímélj meg minket a részletekkel sem.
    Mert eddig amit idehablatyoltál kb. olyan, mintha messziről ránéznél az Eiffel-toronyra, és azt mondanád, hogy magasabb, mint egy tízemeletes, de valójában nem is olyan magas, mint sokan képzelik, max 50 méter.
  • 5c0rp330n
    #162
    mégis hol a retekbe olvastad, hogy pontosan mennyi szelvényből mennyi nyer? azt írod gyakran nyernek. faszom, ha hetente 500 milliárd szelvényt játszanának meg, szinte biztosan elvinnék minden héten a főnyereményt, vagyis qrvagyakran nyernének, pedig qrvakevés az esélye annak, hogy egy szelvény nyerjen. semmi más nem hiányzik a gondolatmenetedből, mint a józan ész és a logika, de abből sajnos egy csepp sincs ahogy látom.
  • gameplusz
    #161
    98,99,100,101,102
  • loghboy
    #160
    Nem (csak) annak kicsi az esélye, hogy ötöslesz a lottón, hanem hogy PONT TE vagy a szerencsés (ám szerintem a szerencsétlen:) )
  • bazza
    #159
    Miért rossz? Csak olvasgattam a Szerencsejáték Zrt. oldalán a lottónyeremények történetét. Szimplán következtettem, hogy ahhoz képest milyen kicsi az esélye, elég gyakran van ötös találat.
  • edios
    #158
    Hm.. Először mintha nem ez a forráskód lett volna az üzenetben
  • cSuwwi
    #157
    Volt évekkel ezelőtt erről vmi cikk, meg egy program, nem kell itt okoskodni, meg klf programnyelvekkel villantani :P

    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=33563
  • loghboy
    #156
    tökölés=karácsony :)
  • PeeTeR
    #155
    na mi van nyert mar valaki vagy meg tokoles van?!
  • Szoki333
    #154
    Kéri valaki az 5-ös lottó jövőheti nyerőszámait?
    A postád te fizeted <--
  • Vlala #153
    Ha lenne, már megjátszottam volna, most valahol a francia Riviérán lennék, és hülye lennék megmondani. :)
  • Sadist
    #152
    De áruld már el, miért vagy biztos benne, hogy kevesebb próbálkozásból jön össze, mint amennyiből matematikailag kellene? Semmiből, mert te nagyvonalúan csak azokat az eseteket számolod, amikor kevesebb próbálkozásból jön össze, amikor többől akkor az smafu. Abszolút rossz a gondolatmeneted, és ezt nem vagy képes felfogni.
  • MerlinW
    #151
    De ez ötös lotto:) Ha sorba akarod rendezni, odabiggyesztesz egy sort-ot a végső tömb elé:)
  • edios
    #150
    Nem is rendezed sorba!
    Ráadásul a 6-os lottó 45 számból tippelős
  • bazza
    #149
    php itt is:

    $db = 0;
    $sz = array();
    while (true)
    {
    if ($db == 5) break;
    $jo = true;
    $szam = rand(1, 90);
    for ($i = 0; $i < $db+1; $i++)
    {
    if ($sz[$i] == $szam) $jo = false;
    }
    if ($jo == true) { $sz[$db] = $szam; $db++; }
    }
  • MerlinW
    #148
    ~3 milliárd Ft értékben veszel szelvényt (nem tudom mennyi most egy szelvény 150-el számoltam), már van 50%-os esélyed, hogy nyersz:) Ha szerencséd van és tied az egyetlen telitalálat, valamint 3 milliárd felett van a nyeremény már jó vagy:)