320
Minden, ami a BlackBerry-vel kapcsolatos.
  • Eamre
    #120
    Nekem az a probléma lépett fel, hogy ha SMS-t kapok nem jelez a telefon(úgyértve nem rezeg,nem ad hangot ésmég nem is villog a led)Beállítottam már mindenfajta hangot, más más üzemmódokba is de semmi :S Valaki valami ötlet?
  • gollicz
    #119
    Elfelejtettem írni, hogy ez természetesen a magyar nyelv kiválasztásánál jelentkezik.
  • gollicz
    #118
    Sziasztok,

    lehet, hogy ezt már valaki kérdezte, de mitől van az, hogy a híváselőzményekben, és azon belül a menüben is az ékezetes karaktereket nem jeleníti meg (helyette kis fekete rombuszban kérdőjel van)?
    A vas:
    Bold 9000
    4.6.0.303
  • monkeymajom
    #117
    most hallottam egy olyat,hogy a netes alkalmazásokhoz BIS előfizetés kell és enélkül a böngészőből lehet csak ezeket megközelíteni...
  • monkeymajom
    #116
    igen sajnos.... :|
    de azt már megcsináltam,hogy felraktam rá a mobipocket readert és mellé 237 könyvet :D Stephen King, Stephen Meyer meg minden amit el tudsz képzelni. Szóval meg van oldva 54 évre a könyv problémám :D
  • Tetsuo
    #115
    :D Ha tudnam, elmondanam, de nem tudom.
    Barinomnek is ilyen van, o sem tud vele sok mindent csinalni.. ha visszaolvasol, lathatod, hogy mindenki tanacstalan.
  • monkeymajom
    #114
    Nagyon szépen köszönöm!
    Segítségeddel mindent megoldottam.
    A válaszodnak köszönhetően még azt is be tudtam állítani,hogy kutyát sétáltasson és mosogasson!
    Szuper!
  • Tetsuo
    #113
    bill zarat senki nem tudja.. a tobbit sem.
    Szemetre valo vacak, de a tobbi marka is..
  • monkeymajom
    #112
    Hali,
    lenne egy olyan kérdésem,hogy miért csinálja azt a BB-m,hogy:
    felraktam a gmail és a facebook app-ot de mikor be akarok jelentkezni azt írja ki,hogy nincs adatáramlás...pedig az opera mini és a bb browser működik rajta rendesen.
    Na meg azt valaki meg tudná mondani,hogy a billentyűzárat,hogy lehet személyre szabni a tok használata mellett? (gondolok itt arra,hogy ha berakom lezár,ha kiveszem kinyit)
  • nyunyuuu
    #111
    előfizus vagyok,mobilnettel,wifi van a lakásban,ezekkel nincs gáz:) operán keresztül működnek a dolgok,de bármilyen alkalmazást letöltöttem külön,semmit nem akar behozni...valaki más esetleg?:)
  • Eamre
    #110
    nekem 8520asom van youtube-s videókat zenéket az enyém sem játszik le, viszont a facebook meg ezek működnek. Lehet azért mert nincs pénz a kártyádon vagy nemvagy csatlakozva wifire, vagy levan tiltva az internet
  • nyunyuuu
    #109
    sziasztok!
    kérdésem lenne,miért nem működik szinte semmi alkalmazás a bb 8900-on?:(
    feltettem a facebookot pl és azt irja ki,h could not connected because a data service is not available...... feltettem pl egy időjárás jelentőt is,az meg azt irja h error,no weather profiles specified,youtubeon nem játsza le a zenéket,msnnél azt irja h nem engedélyezett a készülék számára...kicsit el vagyok keseredve,nem ezért vettem,hogy semmi ne működjön rajta:(
  • Tetsuo
    #108
    Ott el tudjak mondani hogy lehet javat futtatni, kepet orientalni meg hasonlok? Mitol vannak a fagyasok? Itt sem tudta senki..
  • lerantg
    #107
    Sziasztok!
    Szeretném figyelmetekbe ajánlani egy most indult BB oldalt és fórumot.
    azt hiszem itt volt az ideje a BB közösségnek egy saját oldalhoz.
    a tartalmak folyamatosan bővülnek, a fórum pedig nyitva áll
    A fórummoderátorok mind BB supportban jártas emberek
    www.bbportal.info
  • Eamre
    #106
    Szívesen, máskor is:)
    Énis nemrég óta vagyok BB használó, amiben tudok segíteni segítek a többi magyar BB-snek
  • daneszbaby
    #105
    Megvan a lemez köszönöm szépen a segíséget.
    Üdv:Dani
  • Eamre
    #104
    Szia
    Nekem 8520-am van a Desktop Managerrel simán feltudod pakolni rá
    Ez rajta van a cd-n is amit kaptál hozzá!
    Ha nincs meg a cd google-n rákeresel hogy BlackBerry Desktop Manager és kidobja hogy honnan tudod letölteni


    Üdv: Eamre
  • daneszbaby
    #103
    Sziasztok.:)
    az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet Blackberry 9000-re témát rakni?.:S
    Töltöttem le hozzá témát de sejtésem sincs hogy miként kell felrakni. :/
    A választ előre is köszönöm szépen!
    Peace!
  • Tetsuo
    #102
    felejtos, olvass vissza a forumon, a bb egy brakas szar.. inkabb vmi androidos v barmi mas
  • IJG
    #101
    Sziasztok!
    A közeljövőben tervezek telefont cserélni és most a Blackberry is képbe jött. Leginkább a 9000-es bold. Nem akarok előfizetni az e-mailes szolgáltatásra, csak szeretnék egy megbízható sokoldalú telefont, viszonylag olcsón. Azt hallottam, hogy ha nem fizetek elő külön a BB e-amiles szolgáltatására, akkor nem tudom használni a gmail-t sem úgy, mint a mostani Nokiámmal. Ez valóban így van? Igazság szerint ha ez működne így, akkor nekem nincs szükségem többre. Hogy nem 3 perc után, hanem 3 másdperc után szinkronizál, az különösebben nem mozgat meg.
    Köszönöm szépen előre is a segítséget!
    Üdv
  • phantom
    #100
    Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy a beépített böngésző miért ír legtöbb oldalra XML hibát? Az Operával megtudom nyitni az oldalakat, de jó lenne néha az alkalmazások letöltése miatt a beépített is. BIS-em nincs.
  • csj999
    #99
    Sziasztok. Kérdésem a következő lenne úgy látom egyetlen fórum ahol értenek a BB-k hez;-) és egy 9520as-nál volna olyan gond hogy be van állítva a WIFI menünél a default Hotspot Browser nem a WAP és amikor elérhető WIFI hálózat van akkor is képtelen csatlakozni a szerverhez feliratot dob vissza. Csak WAP-al működik a böngésző ha átállítom elsődlegesre azt. Mi lehet az oka?

    -és a BB Map letöltését Magyarországon nem engedi a honlap? 1 Előző hozzászólóhoz hasonlóan megáll amikor telpítené és kiírja alkalmatlan a készülék pedig legujabb szoftverfrissítés van rajta stb. a GPS koordinátákat ki is írja tehát működne...

    Csengőhangot hozzá honnan lehet tölteni? Régi BB-n volt egy nagyon korrekt de ezen az újjon alig találni :-( És most nem MP3-ra gondolok sima BB csengésekre.

    Köszi előre is ha kapok választ sok sok kérdés egyikére. További jó BB használatot;-)
  • phantom
    #98
    sziasztok! olyan kérdésem lenne h a BB OS 5 tud-e magyar nyelven?
  • Eamre
    #97
    valaki ha esetleg tudja, hogy hogyan lehet rá java alkalmazásokat/játékokat tenni (.jar formátum) írjon már pls ide vagy egy PÜ-t nekem :)
  • Eamre
    #96
    Igen, elvileg java kompatibilis, de én még java játékot/programot nem tudtam rápakolni :(
    Mellesleg a billentyüzárat a 8520-asomon átálítottam a bal oldalon levő funkciógombra, sokkal kényelmesebb
  • Tetsuo
    #95
    dehat irjak a manualokban hogy Java kompatibilis.. meg eleg furcsa a gane billentyuzarja is, szar az egesz.. tele van buggal pl a Pearl oprendszere ill a hrdvere.
  • Eamre
    #94
    lantista énis ígyvoltam vele, aztán rájöttem belemész a médiába, menü gomb és fogadás bluethoothon és amit küldenek automatán beleteszi a zenébe/képbe videóba. Java alkalmazásokat ne is próbáljatok mert nemtudom hova teszi, futtatni nembirod:S

    Üdv: Eamre
  • franc0
    #93
    Ha a beviteli nyelv magyar SMS-írás közben, akkor csak 70 karakter fér be. Ha átváltasz angolra, akkor 160 lesz - veszteni meg semmit se vesztesz vele. A váltáshoz használd a menüt, vagy az Alt+Enter gombkombinációt.
  • lantista
    #92
    Sziasztok !

    Nemrég vettem egy 8520-as BB-t és 2 problémám van vele :

    - Bluetoothon nem tudok fájlokat (kép,zene,video stb.) fogadni. Küldeni tudtam, de amikor nekem küldtek volna egy másik telefonról, akkor a BB bontotta a kapcsolatot.

    - Az sms-t csak 70 karakternek számolja a standard 160(?) helyett és így elég költéges az sms írás...

    Ha valaki tudja ezekre a megoldást, ne habozzon megosztani velem.
    Előre is köszönöm

    Üdv,

    lantista
  • Attint
    #91
    Urak,
    Tudna valaki tanácsot adni, 8310 Curve telóra milyen GPS szoftvert szerezzek? A BB Maps felerőszakolását befejeztem, telepítésnél nem tudok túllépni azon a hibán, hogy a GPS vevővel szerelt készülék alkalmatlan a használatára.
    Segítségeteket előre is köszönöm
  • gollicz
    #90
    Sziasztok,

    tudna valaki ajánlani nekem PDF olvasót BB 9000-re? Esteleg létezik ingyenes verziója?

    Üdv,

    Laci
  • Wampa
    #89
    Köszi,lesasolom.:)
  • BreakR
    #88
    Wampa, ingabb latogass el ide: http://horizonwirelessonline.com/cat/

    Megbizhatóak, a hivatalos blackberry support forumon irtak hogy gyorsak és nagyon jo unlock megodlasaik vannak.
  • BreakR
    #87
    Hali,

    Nemrég vettem egy fuggetlenitett Storm 2 9550-et, teljesen jol mukodik nagyon remek keszulek. Nem tudom van e valakinek itthon, annyi lene a kerdesem hogy felraktam ra az Opera Minit hogy 3gn is tudjak netezni, de amikor elinditom akkor a beepitett wifi browser-t total eltunteti, még a service book-ból is.. Pannonos vagy jelenleg még, nincs BB servicem, sehova nincs beregisztralva, se dataplan se semmi. Kicsit macera, hogy ki kell vegyem az aksit ahhoz hogy a browser visszajojjon.

    Ha valakinek lenne otlete, azt megkoszonnem.
  • Wampa
    #86
    Üdv
    Budapesten vagy Sopron környékén nem tud valaki egy megbizható szakit,aki rapidütemben függetleniteni tudna egy Balcberry 9000 est?
    Most valamilyen egzotikusabb hálozaton va,.közép amerikai vagy karibi
  • Eamre
    #85
    Énis nemrég vettem BB 8520ast. Úgy vettem észre hogy java alapú progikat nemtudok vele futtatni (.jar kiterjesztésűeket)(Ha tévednék, és lehet futtatni akkor valaki mondja meg pls hogy, hogyan lehet :] ) Vannak külön BB játékok is. Én WiFi-vel szoktam letölteni a telóra, de lehet az alap progijával is, csak úgy lassabb.
    Pl:
    http://www.getjar.com/
    http://crackberry.com/

    Ezen a két oldalon vannak ingyenes játékok, programok
    Ha van esetleg valami kérdésed még, és tudok segíteni szívesen válaszolok :)

    Üdv: Eamre
  • Tetsuo
    #84
    Hi, tudja vki hogy Pearlben hogyan lehet beallitani a video orientaciojat?

    Es az automatikus billentyuzarat?

    Koszonom.
  • pau
    #83
    hello!
    nemrég lett a tulajdonom egy BB Curve 8520 -as példányt. én imádom.
    de lenne néhány kérdésem (mert eléggé basic felhasználó vagyok még) :
    1. próbáltam letölteni a BB APP WORLD-t ... de nem engedi, mert hogy nem vagyunk benne a támogatott országokban. teloról sehogy se tudtam cselezni, gépem egy darabig eljutok, de utána mikor már ott vagyok hogy majdnem kész...nemjutok tovább... megvan az mail cimre kiküldött link, felismeri a telefont, csatlakozik hozzá, majd amikor kiírja hogy Connected ... és megjelenik a Next gomb, nem hajlandó elkezdeni a letöltést .... vki megoldást tud erre ?!
    2. ha mondjuk letöltök egy app-t vagy vmi temát, hogyan pakoljam úgy át a telcsihez hogy fel is ismerje a megfelelő helyen ?! csak mert ezek most JAD fájlok...és ha USB -n keresztül próbálom ott ugyebár csak azok az opciók vannak hogy csengőhang, zene, stb stb... de onnantól nem találja meg őket. mit csinálok rosszul ?!

    _bocs a kezdő kérdésekért_
    -és előlre is kösz a válaszért!-
  • zolo
    #82
    Ugyanezt tapasztaltam W7 alól, van már rá megoldás?
  • simplyboci
    #81
    sürgős kérdésem lenne: mi a teendő olyankor, ha a BlackBerry AppWorldöt óhajtanám telepíteni (mi máson mint IE-n keresztül, ahogy működik legalább) és egészen addig szép és oké, hogy felismeri a telefont, csatlakozik hozzá, majd amikor kiírja hogy Connected ... és megjelenik a Next gomb, nem hajlandó elkezdeni a letöltést? más ia szembesült ilyen problémákkal? nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni .. lehet hogy win7-el van gebasz? (bár ezt kétlem) .. köszi a segítségeteket mégegyszer