64
  • dez
    #24
    Ja, egyébként a magyar csoki az milyen, és hol van olyan? :)
  • dez
    #23
    Döglenek tőle a patkányok. De az emberre biztos nem veszélyes, mint tudjuk, ellenállóbb a patkánynál... Vagy mégsem?

    Viccet(?) félretéve:
    1. A génmódosítás nem a fogyasztók érdekeit szolgálja, hanem a termesztőkét.
    Jobban bírja a termény a rossz talajt -> silányabb, tápanyaghiányosabb lesz.
    "Beépített" kémiai védelem a fertőző betegségek ellen -> esetenkénti túltermelésből fakadó ellenőrízhetetlen (nem tudnak minden darabot egyenként ellenőrízni) méregszint.
    Stb.
    2. Alapos tesztelés mellett is előfordulhat, hogy évek múlva derül ki valami. (Pl. magzatfejlődési rendellenességet okozhat, stb.) Ha nem tussolják el...
  • dez
    #22
    Én meg megsúgom, hogy amatőrök vesznek olyat.
  • Benedekco
    #21
    OFF: ááá semmi... csak fingjuk nincs miket módosítanak... ellenállóbb lesz egy gomba faj ellen, de lehet hogy e beled ellen is ellenállóbb lesz, mit tudod Te? Ők se tudják ne aggódj!
    Többet ilyen témában nem off-olok,
  • Ferrer
    #20
    Mi a baj a génmódosítással?
    Én természetesen a magyar csokikkal vagyok.
  • Benedekco
    #19
    Én is a génmódosítás-tól tartok és fura volt, hogy nem mondták ki... remélem azért nem, mert nem arról van szó... reménykedjünk... Svájcban lehet király csokikat kapni fillérekért, Migros rulez
  • nirriti
    #18
    Én ha igazi csokit akarok enni akkor csakis "Green Black's Organic"-ot veszek, félelmetesen jó csokit árulnak.

    http://www.greenandblacks.com/uk/home.html
  • Mr Csé
    #17
    amit mi boltban veszünk az nem igazi csoki csak növényi olajban kevert kakaószar csak megsúgom
  • TPG
    #16
    A fehér csokiba is kell kakaó (konkrétan kakaóvaj). :)
  • Narxis
    #15
    Az se rossz.
  • Epikurosz
    #14
    majd esztek fehér csokit.
  • dez
    #13
    Az is jó.
  • dez
    #12
    +1 az étcsokinak, számomra csakis fruktózzal.
  • Lost Lont
    #11
    Úgy látom, kifinomult csokoládé-ízlése van a jelenlévőknek . Én is ét-párti vagyok, tejcsokiból talán csak a milka, meg a boci, bár az utóbbit nemrég felvásárolta a nestlé, és azóta nem olyan jó (mellesleg a tőlünk északra kapható orion csokoládét is felvásárolta, következésképpen a kettőnek teljesen azonos a külalakja, és az íze - sajnos). Na de a narancsosétcsoki...

    "Tulajdonképpen olyan, mintha bekapnál egy kanál kakaót." Gondolom keserű kakaóra gondoltál, a cukrozott kakaónál kicsit keserűbb a 102%-os csoki :D.
  • Fbn Lx
    #10
    én a Cote d'Or-t, de leginkább a J.D. Gross-t imádom =)
    el is kezdtem gyűjteni a papírjaikat, szépek :D
    tejszínes étcsoki, meg karamelldarabos étcsoki.... jobb nincs ezeknél =)
    tejcsokiból talán a karamelles milka ami nagyon jó, meg a puffasztott rizses táblacsokik...
  • vadmotoros
    #9
    Én a banánról olvastam olyat, hogy 10 év múlva akár ki is pusztulhat egy betegség miatt. Link Most meg a kakaófával is gondok vannak. Én csak az étcsokit eszem meg, csak sajnos az igazán finomak nagyon drágák. Állítólag egészséges is a magas kakaótartalmú csokoládé.

    "Megnézném, milyen a 99-es :D"
    Nem a legfinomabb, én már kóstoltam. Tulajdonképpen olyan, mintha bekapnál egy kanál kakaót.
  • Atkamon
    #8
    Milka és Cadbury rulez:) Bár az itthoni Cadbury-k nem finomak, amiket Írországból hoznak rokonok, az sokkalsokkal finomabb:P
  • Motoroj
    #7
    Megnézném, milyen a 99-es :D

    Kicsit meglepett, hogy nem volt szó génmódosításról -jobb is-, bár ez a történt még nem ért véget.
  • T0nk
    #6
    Létezik egy európai alternatíva, a szentjánoskenyér. Az íze hasonló, csak kissebb a kalóriatartalma. Ettől függetlenül kakaó rulez. A legjobbak a 80%-os étcsokik. A 99%-os már nagyon növényízű. :)
  • Vardar
    #5
    Hülye kérdés: Ők csinálják a Mars csokit?:D
  • Narxis
    #4
    Neeeeeeeee csak a csokit neeeee, ti nyomorultak!(jelenet a Majmok bolygója c. film záró részéből)
  • Stefibaba
    #3
    Hajrá kakaó! Hajrá kakaó! :D:D
  • Gaboca76
    #2
    Nagyon!nyami,nyami:-))
  • jeti00
    #1
    érdekes :)