451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • Sir Quno Jedi
    #82
    Ez igen meggyőző volt. Sok érvvel és ellenérvvel is alátámasztva. :D
  • Morphin
    #83
    ez alapjában véve egy dísznövény...nem magról nő, minden egyed egy másik klónja...tessék olvasgatni. lehet itthon kapni 2-5ezer egy palánta. amúgy maga a növény tökszép,ezért is dísznövényként tartják. a telet nem bírja vmi jól,de át tudja vészelni.a nyár az ideális,de sokan aztmondják jól alkalmazkodik,csak nem szabad baszogtatni...
    hatása, elszívva nem olyan erős mint a kivonat,de olcsóbb sokkal...függőséget nem okoz,következményei sincsenek...
  • Morphin
    #84
    jah és a neve pontosan Salvia Divinorum...a salvia azthiszem csak a zsályafélék miatt a neve(nemvagyok nagy latinos) szal a divinorum nagyon fontos ha valaki kertészetbe megy,és ilyen egyedet kér (már ha tartanak...)
  • kocsisgabor9999
    #85
    Aki másokat lenéz csak azért mert szenvedélyben szenvednek, ő sem különb náluk, sőt.
  • 30Dani
    #86
    Köszönöm!
  • masoma
    #87
    most alakult egy cég amely legálisan fogja terjeszteni Magyarországon a salviát különböző kinvonatokban: Salvia Hungary Kft. amint lesz honlap írom!
  • Balumann
    #88
    Ezt kifejtenéd?
  • Balumann
    #89
    Jah értem, tényleg ebben igazad van, abban az esetben a fizikai fájdalom csökkentésére szolgál mert az nélkül elviselhetetlen lenne, akkor jó. De lelki problémákra semmiképpen sem jó.
  • Hegi90
    #90
    jókis cucc lehet :D
  • theone91
    #91
    Szerintem mindenki nyugodtan b*ssza 'széjjel a saját (!) agyát. Hülye aki él vele, és hülye az akit érdekel az, aki él vele. (Inkább lerajzolom... :D)
  • Morphin
    #92
    miért baszná szét az agyát?? nem ismered ezt a növényt,nem olvastál utána, minek fikázod?? le kéne szokni erről emberek. háttértudás nélkül vetít sok ember, aztán amikor felébred észreveszi, hogy mindenki hülyének nézi...
  • masoma
    #93
    hosszu távú hatása nincs, egy élmény, egy 3D-s film amit elhiszel, és ugy formálod ahogy akarod. amugy ez télleg így van--> amit akarsz azt látod
  • theone91
    #94
    Ha egy picit visszaolvasnál, talán olvashatod, hogy a drogokról volt szó jó pár kommenten át... Gratulálok és egy óriási tapsot neked.
  • Morphin
    #95
    nem veszem a fáradságot,nem olvasok vissza, amúgy meg nekedis egy taps h nem használod a VÁLASZ opciót, amivel félre vezettél...
  • Lacee
    #96
    akkor leírom mégegyszer:
    a salvia NEM okoz függőséget, hatása kb 1, max 2 órán át tart, utóhatások nélkül. nem mérgező, nincs halálos dózis (ellentétben sok más dologgal), ergo detoxba sem jut tőle senki. társadalomra nem veszélyes, mert egyrészt kevesen ismerik, másrészt nincsenek másnaposságra hasonlító utóhatásai, arról nem is beszélve hogy mint mondtam, nem alakul ki addikció, sem fizikai, sem lelki értelemben.
    két dolog még: marha rossz az íze :) másfelől tényleg sok gondolkoznivalóval ellát egy-egy alkalom, NEM a szórakozás, az agy szétcsapása a cél. ilyenformán túlságosan gyakran pedig csak az él vele aki nagyon elszánt, az ilyen típusú ember pedig úgyis megtalál valami megfelelően önpusztító szenvedélyt, legyen az bármi.

    kérlek titeket hogy ne mossátok össze a hagyományos, sztereotip "drogos"-képet, és azt, ha valaki hangsúlyozottan ritkán, de él egy bizonyos tudattágító szerrel, aminek nincsenek ismert mellékhatásai.
  • 30Dani
    #97
    hirtelen google:

    "A kannabisz bizonyítottan alkalmazható a sclerosis multiplexben, a zöld hályogban (glaukóma), migrénben szenvedő páciensek fájdalmainak és görcseinek csillapítására. Az AIDS- és rákbetegek a gyakran jelentkező étvágytalanság és a kemoterápia miatti hányinger hatékony csökkentésére használják a füvet. Egyre több kutató számol be ezenkívül a marihuána neuroprotektív (az idegsejteket védelmező) hatásáról is, számos kutató szerint a fű megállíthatja a rákos daganatok terjedését. David Baker, a brit Neurológiai Intézet kutatója az Independent című lapnak adott interjújában elmondta, hogy azoknál az egereknél, amelyeknek eltávolították a kannabinoidreceptorait, az idegsejtek jóval nagyobb mértékű elhalását figyelték meg. A kannabisz tehát az olyan betegségek gyógyításában is szerepet játszhat, mint például az Alzheimer-kór."
  • Lacee
    #98
    csak megjegyzés: a pszichedelikumokat pedig a pszichiátriában, pszichológiában lehet hasznosítani. Hogy ismert embert említsek, Feldmár András használ terápiái során LSD-t, ami azért pár fokkal durvább cucc a salviánál vagy hajnalkánál.

    hogy megint Terence McKennát idézzem: "Szerintem az igazán nagyszerű pszichoterapeuta egyben nagyszerű sámán -- és van egy pár ilyen...Nagyon csodálom a transzperszonális pszichológusokat, például. Azt gondolom, hogy a sámáni intézményt igyekeznek modernizálni. Arra kellene még csak rájönniük, hogy sámáni eszközök nélkül idejüket vesztegetik. A sámán legfontosabb eszközei az eksztázist célzó technikák és ez hallucinogén növényeket jelent."

    (megjegyzem, én sem értek teljességében egyet a fenti idézettel, de érdekes nézőpont.)
  • 30Dani
    #99
    Első mondat annyiban faszság hogy nem a hályogosok fájdalmának enyhítésére, hanem a zöldhályog kezelésére használják.
  • ecneb
    #100
    nah ezt viszont tényleg nemkéne... vagy legalábbis erős 20+ os korlátokkal..azabaj füvet is kurvaegyszerű beszerezni ( vagyis szar füvet de mind1 ) túl korán kezdik az emberek... sztem nem gáz a dolog csak egy "érettebb" ember jobban tudja kezelni a dolgot mint egy 14-15 éves, hogy kell e ez neki vagy sem..bár egy olyan világban ahol az menő aki szív ahh
  • Lacee
    #101
    arról nem is beszélve, hogy pl azon ritka antidepresszánsok és/vagy vérnyomáscsökkentők egyike, melynek alig van mellékhatása.

    de szerintem ne ebben a topicban vitatkozzatok/vitatkozzunk a különféle drogokkal kapcsolatban, ez nem arra jött létre. egyébként továbbra is fenntartom, hogy az egész topicot beolvaszthatnánk a Pszichedelikus növények részlegbe a Tudományos fül alatt.
  • Morphin
    #102
    épp ezért vettem meg,mert nem az van h elszívom és milyen jóarc vagyok,röhögök az estébe, hanem lehet tapasztalni érdekes dolgokat...legalábbis ezt mondják. kíváncsi vagyok a salviatrip-re.végülis a régi indián sámánok is használták,mivel mexikóból ered ha jól tudom...és hát ők is jövendöltek épp eleget vele^^ (->'látnok'zsálya)
  • Ben C
    #103
    Kicsit félek hozzászólni a topik eredeti témájához, valószínűleg bennem van egy kis félsz hogy csattan a fejemen a "nem ember/drogos/hulladék" pecsét, de azért megosztom a saját élményem.

    Körülbelül egy fél éve történhetett, hogy teljes laikusként összefutottam ezzel a növénnyel, egy parkban próbáltuk ki este, a set/setting alapelvét teljesen figyelmen kívül hagyva, úgy, hogy szinte semmit nem tudtam a hatásáról. (Nem szeretek belemenni olyan dolgokba, amiket nem ismerek meg előtte amennyire csak lehet, de így visszagondolva a hatásra nem igazán lehet felkészülni.)

    Megtömtünk egy pipát, gyújtás, egy hatalmas slukk, és szinte azonnali hatás. Hogy mit láttam, éreztem, hallottam, nagyon nehéz szavakba önteni, a hatása hihetetlenül intenzív és nincs idő felkészülni rá. Egy különálló entitásnak éreztem magam, E/3ból figyeltem a saját testem ahogy nézek magam elé. Embereket láttam, akik nem voltak ott, teljesen paranoid téveszmék kerítettek hatalmukba, és gyakorlatilag nem tudtam visszaemlékezni rá hogy hogy kerültem ide, mikor indultam el és honnan, hány perce, órája, évtizede ülök ezen a padon, és hogy hány évig marad ez még így. Tehát a 3-4 perces hatásidőt nem szabad lebecsülni.
    A lejövetel már sokkal lágyabb, miután az utolsó kis színfolt is eltűnt annak a másik világnak a palettájáról, egy elég erős újjászületés érzés vesz erőt az emberen, rosszul esik a hangos beszéd, de hatalmas késztetés van aziránt hogy valakivel megbeszéld amit átéltél. Órák, napok múltán is nehéz feldolgozni, és az is marad.

    Jöjjön a csattanó: Nekem összességében akkor sem tetszett volna a Szalvéta, ha nem lett volna "bad trip". Az élmény túlságosan agresszív, nem hagy esélyt sem arra, hogy az ember bepillantást nyerjen a tudatalattijába, azokba az érzelmekbe, gondolatokba, melyet agyunk saját beépített korlátai takarnak el előlünk, márpedig az ilyen dolgoknál ez a lényeg. Egy grandiózus, minden összefüggést és evilághoz való kötődést nélkülöző nagy-nagy flash.
    Egyszer kipróbálni érdekes élmény, de fontos hogy biztonságos, nyugodt helyen.
  • Lacee
    #104
    na ebben maximálisan egyetértek, mindent csak ésszel szabad csinálni, csak sajnos kevés az az ember, aki valóban képes racionálisan döteni akármiről is. ugyanakkor szerintem az is valahol szomorú, ha valaki érzelemből/ösztönből vitatkozik ilyesmiről, pl jelen topicban benyögni olyat, mint "mocskos drogosok, ezek nem is emberek"...

    máshogy: átlag kéthetente borozunk pár barátommal, alkoholista lennék? na ez kb ugyanaz a kategória. sőt... akár az egyén épülésére is szolgálhat, kicsit megismerheti a tudatalattiját, belső énjét, amit máshogy sokkal nehezebb megtenni.
  • Morphin
    #105
    mint írtam énis, mindenkinél máshogy hat, már ha egyáltalán hat is. sztem az sem mindegy hogy mennyit szívsz,és tényleg a környezet,idegállapot is közrejátszhat a trip identitásában...rossz avagy jó. jó story volt. én azért inkább itthon próbálnám ki...vagy vmi nyugis helyen.
  • theone91
    #106
    Már megint az "angol kutatók"...
  • 30Dani
    #107
    :)
  • Adam II
    #108
    És amikor azt képzeled, hogy néhány évig festék vagy a falon akkor azt tényleg néhány évnek érzékeled? Mert az kurva unalmas lehet. Mondjuk attól függ milyen falon vagy és hol.
  • Frosty01
    #109
    micsoda gondolatmenet
  • Zetorg
    #110
    beszerzési helyről volt már szó? :$
    elolvastam az utolsó oldalt és pont egy ilyen cucc kéne rég óta...
    próbáltam már sok mindent, de több mint 1 éve semmit. lsd jó cucc, 3 alkalommal próbáltam, de megutáltam, mert szarul vagyok utána pár napig :S
    viszont az az éjszaka jó, talán ezzel lehetne helyettesíteni :)
  • Gladiator
    #111
    lál:D

    Egyébként baromi jó lenne, ha nem OFF topikolnak szet nehanyan a topikot. Senkit nem erdekel, hogy ki kit tart drogosnak es miert, engem spec a salvia erdekel.
  • VRSDM
    #112
    te csak hiszed hogy a drogok jól kordában vannak tartva, jónak tűnik ez a látszat. de biztos forrásból tudom hogy 1órán belül előbb találom meg amit keresek DRÓGBÓ' mint mondjuk egy nívósabb alkoholból. ami azért nem kis szó. hogy 10perc vagy 100perc kell a hozzájutáshoz.

    amúgyis, eltekintve a halucinogénektől (a füvet nem sorolnám ide), nem is hinnéd hogy mennyi ember szokott betépni időnként, nem minden nap, nem is minden héten egyszer, de hogy minden 5.ember a metrón szokott időnként szívogatni erre a nyakamat teszem (persze ne gyere a nyugdíjassal meg az ovodással)
  • alexisonfire
    #113
    xy alregje vagyok. csak vannak ismerősök is sg-n, aztán nem biztos hogy jó ha belefutnak ilyesfélébe :D

    szóval.
    volt már hogy folyamatos lufizás mellett (barátom töltötte sorra) a 10-15patron között egyszerűen megállt mindent, elindultunk boltba, ami az utcánk végében van, namost én két lépésenként hátranéztem hogy mi a rák van menynit haladtunk már, és olyan jó másfél órának tűnt az amúgy fél perces séta :) szóval vannak jópofa dolgok.

  • kocsisgabor9999
    #114
    Azért mert irigy.
  • alexisonfire
    #115
    apropo, a zolderdobe vasarolt levelet, hagyomanyosan weedmodjara elszivva megfelelo lesz a hatas? milyen dozisban erdemes kezdeni? sok massal de ezzel meg nem volt dolgom
  • Timbo
    #116
    továbbra is csak ezt az oldalt tudom ajánlani
  • alexisonfire
    #117
    valaki próbálta már a nyelvalatti és pipás technikával is?
    nagy különbség van közte? csak hogy szerezzek-e pipát valahonnan.

    a nitrózásban már kimerítettem magam, amit csak lehet megtapasztaltam, és a sok antidrogosnak üzenném hogy hatalmas dolgokra jöttem rá magamma, a világgal, a egész ittlétünknek a megértésével kapcsolatban.
  • Morphin
    #118
    hát nyelv alá én nem tenném..borzasztó íze van a szárított levélnek...(friss levelet rágcsáld el^^ v enyhe szárítás után tedd nyelved alá max)
    1-2héten belül veszek egy pipát,aztán kipróbálom.bár ittvan már jóideje a zacskó a fiókomban :S
  • alexisonfire
    #119
    egyenlőre mint első próba vele, veszek szárított leveleket, és megnézem hogy hogy smint tud mélyre vinni, aztán ha úgy érzem hogy jól megvagyunk akkor tervezem csak a saját növény növesztését. ezért kérdeztem hogy elsőre próbaképp a szopogatós rágicsálós módszer milyen, nem akarok mélyre zuhanni lufinál is jó 4-5 alkalom után jöttem rá hogy nem a mennyiség a lényeg hanem a milyenség :) szóval eleinte na még had üssön szinte ájulásig, azóta meg ráéreztem hogyan lehet 10patron alatt olyan mélyre elmenni hogy megtaláljam a belső egyensúlyt a világban.

    na valami ilyesmi tervem van a zsályával is.
    de lehet akkor veszek egy pipát én is valami szép elegánsat :)
  • Morphin
    #120
    crackpipa sztem több mint elég(ZöldParadicsomban mondta a srác), de én olyan régi nagyot keresek amivel a dohányosok tolják...abba jó sok fér^^
    növény termesztés lehet nem éri meg(amugyis olcsó a salvia levél szárítva), csak akkor hogyha tényleg minden adott a növénynek.lassan alkalmazkodik a környezethez.nem szabad mozgatni a helyéről stb,mert megszokja a levegőt,napfény mennyiséget etc.,szal sok minden befolyásolja h mennyire életképes itthon.persze kertészetekben könnyű mert ott üvegházak vannak,mindig optimálisak a paraméterek...
  • alexisonfire
    #121
    azért lett szimpatikus a majszolgatás, mert akkor bárhol ahol csak jólesik, nem elrepítőset, csak apró érzékelés növelést jó lenne elérni :) nem mindenhol pipázhat az ember, ha meg már pipa akkor veszek valami szépet, de olcsót. 4000-5000 körül már láttam elég jóféléket :)