451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • Reiker00
    #451
    Salvia palántát vagy ágat vennék szaporításhoz
  • zolyyyy
    #450
    Palántát vagy magot vennék :) Tudtok vmi boltot esetleg erdőt ahol találni?
  • Police88
    #449
    hawaii törperózsa vagy a hajnalka mag LSA tartalmúak az LSD rokona
  • xxxasdxxx
    #448
    c listás. vannak még hasonló legális drogok mint a látnokzsálya?
  • Novotsik
    #447
    látnokzsályát lehet még kapni,vagy már betiltották?
  • dragsNroll
    #446
    az érdekes, én simán egy fél/1 levéltől elszállok.. hogy szívtátok? (lehet már nem aktuális)
  • adami16
    #445
    Hy. Az lenne a kérdésem, hogy a sima szárított levelektől is lehet haluzni , vagy csak a fos kivonatoktól? Mert haverommal eltoltunk 2-en 4grammot sima szárított levélből.. bongból, de szinte semmilyen hatása nem volt, talán olyan volt mint a fű kis szédülés, kis flash, de semmi halu :(
  • Klon
    #444
    ne szívj olyan sokat! ;)
  • proZac01
    #443
    Hálás köszönet :)
    Szerintem közel a megtisztulás ;)))
    Ha még tudtok tanácsot , szívesen fogadom :)
  • Atkamon
    #442
    Jól csinálod szerintem, kis fémpipából a legjobb, cigiből a legértelmetlenebb. Tartsd a lángot folyamatosan mindig a Salvia-ra, úgy szabadul fel a legtöbb salvinorin, és szivd, amig birod (nincs hosszú i-m a billentyűzeten xD).
    Nem baj, ha nem tudod, hogy mit kell érezni, úgy a legjobb. Kisérletezz csak tovább, és csak egyre jobb lesz. Bár szerintem a napi szint kicsit túl gyakori.
  • proZac01
    #441
    Hali :) Nah,jöhet a mehet :). 5ik napja napi szinten tesztelek :) 100g Bali szigeteki variáns...olyan 3/4 - 1g-ket pippantottam eddig mindíg...kis fémpipából, bongból,cigiből,villanykörtéből, vizipipából :).
    Annyira laikus vagyok a dologhoz még, hogy nem vágom mit kell érezni és amit érzek a SALVIA skálán kb hányadik szint :)??? Valaki tapasztalt help plz:). Trip a következő (eddig 2x volt a kb 20 alkalom közül ami ilyen erős) :
    2-3 mély slukk... kb 4-5 mp után test elnehezedése, színek kiéleződnek és átlépek egy szinte kézzel fogható mese világba, ahol olyan idő nélküli és időkieséses képszakadásos minden. 2 nyitott szemes fraktál volt olyan szimmetrikus rózsaszín-sárga féle. Asszem nem engedtem elmélyülni... mert ahogy láttam a fraktálokat egyből felugrottam és próbáltam mászkálni meg beszélni... elég érdekes volt, röhögés meg erős részegségérzés, mozgáskoordinációs zavar és valami olyan flash, mintha más dimenzióban lennék meg a valósban is egyszerre, de egy láthatatlan vonal nem enged átlépni a tiszta dimenzióba...aztán a lecsengés közben kb 20-30 nagyon aprónak érzékelhető de tisztán felfogható mindig picit tisztulósabb fázis és egy fújás, hogy "uuuuh,de kemény, azt hittem már kijöttem"... de még sokszor sokszor ez :D:D Paráztam a kb 20 alkalom alatt, hogy átb*sztak és nem salviát kaptam...de kezdem azt hinni még csak most nyílik ki a kapu...eddig a setting mindig 3-4-5 ember, és nem ingerszegény környezet... ez visszaredukál mindenképp 2es szintre???? mert videókban 6an 7en is vannak , visítanak és az ember kb mindíg bárgyú arccal mint egy zombi bolyong perceken keresztül és látszik h nincs képben, csak néz előre... valaki ötlet??? jó helyen kapizsgálok, vagy lúzer vagyok és lehúztak ?:D:D:D köszi mindent ;) PEACE-tácia :D
  • Hegi90
    #440
    eredmény:
  • Lacee
    #439
    :D

    nem, annak nem lesz hatása. pontosabban lesz, a zsálya nagyon egészséges növény, csökkenti a torokfájást, és az emésztést is segíti :)
  • DoggY55
    #438
    Sziasztok azt szeretném kérdezni h van ez a salvia divinorum..:P
    és ha mondjuk virágboltba vagy kertészeti hülyeségbe veszek salviát ami nem a divinorum... annak is lesz hatása..? vagy az felejtő?köszi előre is
  • zvaragabor
    #437
    linkkel:
    http://kephost.hu/kep/2011/06/photo0372.jpg
  • zvaragabor
    #436
    Ő látnokzsálya?
  • Lacee
    #435
    mivel a salvinorin aktiválásához magas hő kell, szükséges folyamatosan égetni (lángban tartani), a cigaretta parazsa nem elég forró.

    a hatása sokkal rövidebb, nagyságrendileg 15-30 perc körüli az "intenzív" szakasz az LSD több órájához képest.
  • Anonymusx
    #434
    Sziasztok!
    A Salviáról szeretnék egy pár dolgot kérdezni.

    Van különbség hatásra az lsd és a salvia között?

    Ezt csak pipában lehet elszívni? Olvastam olyat is hogy valaki cigibe rakta és mégis elég hatásos lett: pl itt: http://www.daath.hu/showText.php?id=140

    Tényleg nem mindig üt be?
  • masoma
    #433
    ha budapesti vagy ezt tudom ajánlani. olcsók a palánták és az eladók is "tapasztaltak" ill. segítőkészek. már többször jártam ott, és nemcsak látnokzsályával foglalkoznak hanem más növényi "kábszerekkel" is.
  • Lacee
    #432
    szárítmány és kivonat online is rendelhető, vagy az olyan headshopokban érdemes kérdezni, mint a Zölderdő vagy Zöld paradicsom. Cserepes már nehezebb kérdés, egy éve a vaterán és a teszveszen lehetett találni hirdetéseket, de a google itt is segít (pl. herbalyoga.com)
  • Kinger
    #431
    Hol lehet beszerezni? akár szárított (esetleg drogéria) vagy cserepes formában?
  • masoma
    #430
    Miley Cyrus salviát szívott...video
  • herbognosis
    #429
    Jaj, hát erről én is tudok :))
    De az a helyzet, hogy nem az összekevert növényekben van a lényeg, azok csak hordozók. A kivonatokon van a hangsúly. Én is megpróbáltam házilag a keveréket, de én a kivonatokat is nézegettem, és pl. egy sima 20x wild dagga kivonat erősen emlékeztető hatást ért el nálam önmagában is a zenhez. Szóval bizonytalan vagyok, mert ha a zenben a növényi kivonatok még erősebb szorzóval vannak, akkor eddigi tapasztalataim alapján akár lehet full-herbál cucc is, de az is igaz, hogy a gyanú mindig ott munkál az emberben a hivatalos info ellenére is.
    Mindenesetre akkor tényként továbbra sem kezelhető az sem, hogy van benne szintetik, meg az sem, hogy nincs.
  • Lacee
    #428
    az egész kezdődött ugye a Spice nevű cuccal pár éve, ami gyakorlatilag ugyanez volt más néven, annak a betiltásához pont az vezetett, hogy Németországban bemérették és a lentebb említett két cuccot találták benne, egy csomó más mellett, amit túl időigényes és drága lett volna kideríteni. Azóta nyílt titok, hogy az újabb "herbal mixek" is ezen az elven készülnek - a marihuánás topicban írta valaki, hogy ő próbált házilag összekeverni olyan növényeket, amik fel vannak sorolva az ismertetőben, és semmi hatásuk nem volt önmagukban.
    A daath.hu pszichedelikus közösségi oldalon vannak nálam sokkal hozzáértőbbek (vannak bizonyos jól felismerhető különbségek az anyagok hatásai között, ott többen felismerni vélték a JWH-t), ott is olvashattok infokat, tapaszatalatokat a dologról. De itt a wikipedia idevágó oldala is a szintetikus kannabinoidokról. Kb hasonló hatást érnek el, mint a normál THC (de rövidebb ideig tart és intenzívebb a nyugtató hatás), csak éppen full mesterségesek (és viszonylag olcsók is), és mivel kísérleti (laboratóriumba szánt) szerek, semmilyen hosszútávú mellékhatásuk nem ismert. Szóval óvatosan! :)
  • herbognosis
    #427
    Ez a zen-ben szintetik engem is érdekelne, mert a hivatalos info csak kivonatokat említ. Gyanakvás persze van mindig, de eddig semmiféle biztos info illetve bizonyíték nem volt. Te viszont konkrét összetevőket említesz, érdekelne, hol hallottad, és pontosan mit is.
  • Euthanasta
    #426
    Jah és a kis hazánkban termelt phüvekben meg minden van a domesztosztól kezdve a döglött macskáig- persze csak ha nem magadnak gyártod...
    de amúgy egy kis info jöhetne a zenről. Mi is az az említett szintetika? Úgy tudtam csak kivonatok vannak benne semmi sufnituning-de jöhet az info mert érdekel.
  • Lacee
    #425
    a zen azért más, abban vannak egyéb, kevésbé természetes dolgok is, mint a JWH-18 HU-210, igaz hogy legális, de akkor már inkább a fű...
  • HTMAN
    #424
    2 napnak kellett eltelnie hogy a sima leveleket os tudjam használni és tényleg nagyon jó van 1 kis pipám kis levelet belemorzsolok és bamm beadja
    Köszönetnek HerboGnosis nak korrekt és minöségileg is kifogásolhatatlan minden nagyon jó de rájöttem ez a salvia mégsem az én világom másabb flash re vágyok talán legközelebb a zen diamond jön :)

  • Atkamon
    #423
    Hát, a teának nem sok értelme van. Nem is jön ki a salvinorin A a levelekből sima forró vízben, illetve a salvinorin lebomlik a gyomorban, és ott nem fejt ki hatást...
  • Euthanasta
    #422
    Igen. csinálnak teát is (tesztelés címszóval) de nem az a szokásos fogyasztása (amikor mi próbáltuk elég sok levelet tettünk bele (kb 3gramm minőségit/fő) és kb semmi hatása nemvolt. Szóval inkább a pipa javasolt.
    DE: a Salvia Divinorum egy tipikusan olyan növény amit sokat kell tapasztalgatni. Ez nem azt jelenti h becsévélsz 15 gézát, hanem azt h több alkalommal nekifutni. Ez nem phű h beüt a sok domestostól amivel kezelve van a vietkongok által. Teljesen másról szól-másfajta lelkiállapot és érettség szükségeltetik hozzá. Ha bekészülésre vágysz akkor nem a salvia a jó választás. Nézz utána a Herbal Mixeknek: Pl a Zen Diamond az világbajnok a relax mixek kategóriájában. A Salviát meg arra kell használni (és úgy) amire és ahogy való. Tanulásra. Odaátról.
    (p)Uff
  • HTMAN
    #421
    Sziasztok végre ma kipróbáltam a zsályát levél annyira nem adta de a kivonattol bekészültem kicsit frusztrált is voltam igy a levelet majd nyugalmi állapotban 1 edül probálom valami flash relaxációs zenével.Valami okos emberke válaszolhatna ha már próbálta hogy esetleg teát tudok a salvia leveléböl csinálni ? Lesz e hatása válaszokat elöre is köszi
  • Euthanasta
    #420
    Az érdeklődőknek: Salvia divinorumot (,,látnokzsályát,,) azért óvatosan kóstolgassunk. Célszerű apróbb indító adagokkal kezdeni a tesztelést aztán szépen lassan kitapasztalni h kinek hogy reagál rá a szervezete. Nagyon eltérő mennyiségek szoktak kellemesek és nehezen tolerálhatóak lenni.

    Beszerzése:
    Mi személyszerint a legtöbb növényféleséget a Herbognosis-tól szoktuk rendelni. Eddig 3 különböző fajta növényt, és 2 mixet teszteltünk onnan és azt kell mondjam h a legjobb minőségű dolgok kerültek elő kishazánk webshop-kínálatából a HGs től. Emellé jön még az h. ők a legolcsóbbak, nomeg az h kiszolgálásban, pontosságban, minőségben hiba nem volt...hát nemtom. Szubjektív (15 fős baráti társaság) vélemény de nekünk a HGs vált be- mi onnan intézzük a ,,mintákat,,.Karva(ly) nagy veszteség volna ha valami vádaskodó naab miatt bezárna a Herbazár.

    Azoknak pedig akik elvonóról frissen és kiskorúan szabadulva apjuk elé tárják a pszichedelikus növényekkel kapcsolatos levelezésüket azt javasolnám: húzzanak nagyon gyorsan nagyon messzire az ilyen témákkal foglalkozó fórumokról és forrásoktól, és legyen az a problémájuk h kiadják-e nekik a benzinkúton a cigit meg a dzsoniwókert.

    Akinek meg konkrét kérdése van a Salviáról az priv levélben megtalál.
    Uff.
  • Lacee
    #419
    igen, egy barátom mindig egy kicsit nedves diólevélhez hasonlítja, annak van ilyen kellemetlen szaga, ha égetik. Jó a s-b-p kombó is, csak másra :)
  • JürgenKlinsmann
    #418
    Nekem is ez a legnagyobb bajom vele... egy barátom aki meditációhoz használja megkínált vele és azt hittem ottmaradok, valami borzalmas az íze. Arra számítottam, hogy olyasmi íze lesz, mint egy bármilyen dohánylevélnek, vagy max olyan, mint az eukaliptusz (na az még egy szar, olyan, mintha száraz avart szívnál, de az legalább "tűrhető" lenne ha az ember el tudna "lazulni" tőle, de annak kb csak undorító füstje van, hatása semmi).

    No offense, nem vitaindítóként írom, csak láttam van ilyen topik és gondoltam leírom a dolgot. Bár a látnokzsályának legalább hatása van, de számomra olyan undorítónak hatott az íze, hogy inkább hagyom.

    Maradok a jól bevált népi bódítóknál: Sör, Bor és Pálinka! :)
  • herbognosis
    #417
    Üdv Topik!
    Hát akkor tán ismertessük a tényeket. (Még szerencse, hogy 24 óráig nem enged hozzászólni a fórum regisztráció után, így volt időm visszanyerni nyugalmam, és szalonképes stílusban tudok válaszolni ezekre a rágalmakra.)
    1. A vásárló a postától kapta vissza pénzt, mert az ügyes postás képtelen volt kézbesíteni számomra, illetve erről értesítést hagyni a postaládában. (A postás később bocsánatot ért, de végül is ő is csak ember, és új terepen mozgott, hibázott. Emiatt az ügy miatt átállt a bolt postafiók használatára, hogy az emberi tényezőt minél jobban kiküszöböljük. Inkább rohangálás naponta a postára, mint még egy ilyen eset.)
    2. Ezután levelezésünkből váratlanul kiderült, hogy nem vagy még 18, és hogy apád olvassa a leveleidet, plusz rendőrséggel fenyegetőzik, mert hogy nemrég jöttél ki az elvonóról.
    3. Ezután természetesen azonnal visszaléptünk az üzlettől.
    4. Te rágalmazod a boltot a neten.

    Az, hogy a helyzetet ismertetem neked emailben, az nem össze-vissza magyarázkodás, de ha gondolod, bemásolom ide levelezésünk vonatkozó részeit. Egyelőre nem teszem, mert még egy ilyen hátamba szúrt kés után is megpróbálok korrekt maradni, bízva abban, hogy átértékeled a hozzáállásod.
    Szerencsére a HerboGnosiS hobbibolt, nem megélhetési, így aztán az ilyen rágalmak hatására legfeljebb annyira elromlik a kedvem, hogy nem csinálom tovább. Ez persze az elégedett vevők sokasága számára jelentené azt, hogy máshol, drágábban kell vásárolniuk. Biztos szeretnének téged mind.

    Szóval, tisztelt fórum, a HerboGnosiS a tökéletesen korrekt webshop, nyugodtan bízhattok benne. A Salviánk pedig Bali szigeteki klímán termesztett, minőségi anyag, a legjobb, amit ismerek.
  • mans
    #416
    Én a herbognosistól szoktam venni dolgokat,nincs bajom vele,mondjuk személyesen,eddig a 20x os kivonatot vettem tőle,az durva volt.Nem rég megnyílt a gomoa,csak ott drágább.
  • Klon
    #415
    http://tinyurl.com/2blhmcc

    1!
  • Gerbill
    #414
    Debrecenben valaki nem tud véletlen egy helyet ahol lehet kapni ilyet?
  • pite88
    #413
    Helo engem az érdekelne h. kell illetve h. érdemes tartani (locsolni mennyit legyen napon meg ilyenek) a választ elöre köszönöm.
  • Atkamon
    #412
    Melyik oldalról érdemes rendelni? Sjanos nem mostanában megyek Pestre...