1139
4432746426_3d76f06019_o.jpg
  • karmenanita
    #219
    hmm...jó gondolatok...csakhogy Rex sincs bent a filmben, tehát akkor most az ő léte is kérdéses...mondjuk egy klón bármikor meghalhat:(
  • Hoz_Hun
    #218
    Bevallom őszintén, nagyon tetszik a sorozat. Bár amikor először láttam magát a mozi felvezető rész... hááát... (leginkább a Sky-srác szöveg tette be nálam a kaput). De a sorozat nagyon jó és mostanra igencsak megkedveltem Ahsokat is.
    Apropó Ahsoka; van sejtésünk hogy mi lesz a sorsa? Mármint értitek, a rajzfilmben és a Ep. III. sem szerepel (érthetően, mert akkor még nem hiszem, hogy nagyon tudtak róla). Ha erről már volt szó korábban, akkor bocs. Én három variációt tudok elképzelni: 1. Meghal. 2. Kilép a Jedi rendből és ismeretlen helyre költözik. 3.a, Lovag lesz belőle ott téblábol csak nem mutatják. 66 kód alatt elhalálozik (pl. ép Rex nyírja ki) 3.b, u.a mint a 3.a csak a 66 kódot túléli.
  • karmenanita
    #217
    Igen! Ezen kül én is gondolkoztam már. Egy kicsit még egyet is értettem vele, de hát....szal nekik sajna ez a dolguk...:( Ahogyan az egyik könyvben is mondták:
    - Nos, mind tudjuk uraim, hogy minket csupán egy lépés választ el a haláltól! Igyekezzenek azon lenni, hogy ezt a lépést ne tegyék meg!
    XD Hát szegény klónoknak nincs túl szerencsés életük:(
  • Adam II
    #216
    Végülis igaz.
  • Seten
    #215

    Szerintem egyáltalán ne söpörjük a szőnyeg alá de a "Ventress manipulálta"-t felejtsük el.

    Ez egy egyszerű morális kérdés. Adva van sok ezer klón, akik akárhogy nézzük, emberek. Saját öntudattal, egyéni gondolkodással - ezt jelzi az is ahogy próbálják magukat különbözővé tenni: hajszín, borosta, stb - de nincs választásuk illetve beleszólásuk a saját sorsukba, nekik harcolniuk kell.

    Ha egyikük mást szeretne csinálni mint a katonáskodás, bebukta, mert nem lehet.

    Szóval érdekes probléma.

  • Adam II
    #214
    Az áruló klónt söpörjük azzal a szőnyeg alá, hogy Ventress manipulálta az erővel és kész:D
    A magyar szinkronban meg azt furcsáltam, hogy különböző hangja volt a klónoknak (és a droidoknak is) aminek nincs sok értelme mivel klónok. Bár a Republic Commandoban sem volt ugyanolyan a hangjuk a csapattársaknak. Ha már szóba jött, a Delta igazán szerepelhetne ebben a sorozatban.
  • karmenanita
    #213
    Júúúúúúj, hát ez nagyon zsír rész volt. Am a mozi előrésze volt, akkor meg minek most adták le, azt nem értem, no mind1. Ami késik nem múlik és bevallom, nekem igazán bejött(nyálcsorgatós klón-párti^^")! Rex és Cody vérprofi. Bár, azért ami az áruló klónt illti, egy csöppet félreállt a szám...de sebaj! Elnézzük!XD
    Ami pedig a RTL Klubos Clone Warsot illeti...hááááát én inkább maradnék az angolnálXD A szinkron nem rossz, de a klónokétól ketté állt a fülemXD^^" De összességében az is jó volt. Szórakozásnak megéri.
    A jövő hetes duplirészt pedig megint nagyon várom!!!!:D
    Na, bocsika, csak szómenésem voltXD
  • Szolnokboy1
    #212
    WÁÁÁ! Jövő héten duplarész!! :)
  • Adam II
    #211
    Azt hittem a klónok nem lehetnek árulók :(
    Bár Ventress egy sith és a jedik is rá tudnak embereket venni bizonyos dolgokra az erő segítségével akkor gondolom a sithek is képesek erre, sőt.
  • karmenanita
    #210
    jajaj! Azt én is nagyon várom már!!!!!!! Jónak tűnik:)
  • Adam II
    #209
    Én inkább az új részt nézném már.
  • Monoton
    #208
    Magyar Premier

    febr. 08. RTL Klub
    febr. 13. CN
  • karmenanita
    #207
    na igenXD Ez így szokott lenni, de ezen szerintem nem is érdemes fent akadni:)
  • Adam II
    #206
    Az a baj ezekkel a könyvekkel, képregényekkel, hogy sokszor ellentmondanak egymással.
  • BlackShadow
    #205
    szerintem is így van, mert egyik képregényben /sokat olvasok és most nincs kedvem kikeresni/ találnak egy kommunikációtól elvágott klónt akihez nem jutott el a 66os parancs így a jediket követte ugyan úgy :) és addigra már luke is felnőtt /asszem, nem emléxem pontosan,h melyik regény :( /
  • karmenanita
    #204
    Aha! Már alig várom:) Kedvenc karik lesznek benne! Meg izgisnek is látszik!
  • Adam II
    #203
    A következő rész se lesz semmi.
  • karmenanita
    #202
    Jaj, igen Rex...XD Ez csak természetesXD!
  • sandor8206
    #201
    jó rész volt, tetszett a környezet ez a havas, zord világ (filmekben is a Hoth bejött nagyon) bár "túlvártam" azért nem ez lett a legjobb rész eddig.
    Rex ismét hozta a kemény profit!
  • karmenanita
    #200
    XD Hát ja:) Am, kezdetben én is ezt hittem, egészen pár nappal ezelőttig így is tudtam:)
  • Adam II
    #199
    Én azt hittem a klónok a növekedés gyorsulása csak bizonyos ideig tart utána beáll normálisra de így érthető. Mondjuk a klónozást lehetne fejleszteni és tökéletesíteni, hogy ilyen hibák ne legyenek de ha a Kaminón lévő ehhez szükséges technológia elpusztult akkor kissé nehéz.
  • karmenanita
    #198
    Ne aggódj:) ÉrtelekXD
  • Szolnokboy1
    #197
    ezt írtam is, szívem. :)

    "eleinte, mert ugyebár "Törpéket is beválogatnak rohamosztagosnak?"
  • karmenanita
    #196
    A rohamosztagosok már nem teljesen klónok! Csak kezdetben voltak azok:)(Sötét Nagyúr könyv szerint!)
  • karmenanita
    #195
    Nos, amit leírtál azzal teljes mértékben egyet értek! Én sem vok a legjártasabb, de több könyvet is olvastam. Legutóbb a Sötét Nagyurat.
    Abban pedig azt írták, hogy a klónokkal csak az a baj, hogy rövid életű sereget alkotnak, ugyanis, mint tudjuk, fejlődés gyorsítással növesztették őket a Kaminón, hogy ne kelljen olyan sokat várni egy seregre, mintha normál emberek esetében. Azt is megnéztem, hogy a klónoknál 1 év az kb. 2 évnek felel meg. Pl: a Klónok Háborúja könyvben Rex azt mondta, hogy ő 10 éves. Magyarul ő akkor kb. olyan 20 körülinek felel meg normál emberi években.
    Sidious is ezzel indokolta a klónok mellőzését, ugyanis a klón sereg túl hamar öregszik, elkészítésük időbe telik. Emellett pedig rohamosan írtják őket:( Magyarul kevés van belőlük(és ez a szám egyre csak csökken) és az a kevés nem igen tudja tartani a lépést a fiatal katonákkal. Gondoljunk csak bele! Egy 30 éves sereg akkorra már -emberi években- 60 éves klónokból állna!:S Nos, az kicsit gáz, nem de bár...XD
    Ezért hoztak létre mindenféle Birodalmi Akadémiát, ahol folyamatosan képeznek ki emberkéket rohamosztagosnak. Így a sereg gyorsan bővül, és nem is öregszik olyan hamar.
    A köny ezt írta. Ezek szerint, szegény klónokat pont az egyik előnyük, a hamar fejlődés törölte le a sznpadról.(legalábbis majdnem^^")
  • Szolnokboy1
    #194
    elég egyszerű a válasz: Yoda azt hiszem, az epII-ben elmondja, hogy a klónhadsereg létrehozása szükséges rossz. a szeparatisták ellen hozták létre őket és miután győztek, már nem volt rájuk szükség. arról nem is beszélve, hogy a Jedik kezdeményezték a klónhadsereg létrehozását és miután "nem maradt" több Jedi és a Kamino is elpusztult, az egész el lett felejtve.

    Másrészt azért sem volt rájuk szükség, mert a későbbi rohamosztagosok is klónok voltak (eleinte, mert ugyebár "Törpéket is beválogatnak rohamosztagosnak?"), így gondolom, voltak elegen. a részleteket én sem tudom pontosan.
  • karajjj
    #193
    énis kb annyira vagyok informált mint te, szóval könyveket nem olvastam de biztos van itt olyan, aki többet tud mondani
  • Adam II
    #192
    Én nem vagyok túlzottan jártas a Star Wars univerzumban láttam a filmeket a rajzfilmsorozatot meg most ezt a sorozatot nézem és van néhány képregényem, könyveket nem olvastam. A legkevésbé azt nem tudom mi történt a filmek eseményei után és van-e valami hivatalos dolog ezzel kapcsolatban azon kívül, hogy "juhé győztünk happy end". Az egyik képregényem ezt akarta elmesélni de csak 3 szám van meg az meg nagyrészt Han Soloról és Bobba Fettről szól. Szóval amit tudok erről az időszakról azt az interneten szedtem össze innen-onnan.

    Szóval a Birodalom bukása után megalapult Új Köztársaság miért nem alkalmaz ismét klónokat mint a régi szép időkben? Azt értem, hogy Palpatine miután átvette a hatalmat beszüntette további "gyártásukat" azzal, hogy lerohanta Kaminot nehogy egy másik klónhadsereget hozzanak létre és használjanak ellene de bukása után miért ne lehetett volna újrakezdeni az egészet? Attól tartanak, hogy a klónok megint elárulnák őket? Ha azt vesszük a klónok nem áruták el a Köztársaságot hiszen többségük "hűségesen" követte parancsait beleértve a 66-ost is. De elég világos, hogy az egész klón háború és maga a klónhadsereg is a sithek hatalmas átverése volt és a kezdetektől meg volt ez a 66-os parancs (ha jól tudom). Szóval ha létrehoznának egy újat akkor ki lehetne küszöbölni az ilyesmit komoly felügyelet mellet. Hogy miért lenne erre szükség? Mert a klónokból álló hadsereg a leghatékonyabb amit el lehet képzelni, megbízhatók (bizonyos körülmények mellett), lefizethetetlenek, nem panaszkodnak, nem követelőznek, nem mondanak fel, szabványosak, élvezik amit csinálnak és gyorsabban készül el egy klón mint amilyen gyorsan egy átlag ember felnő.

    Nah ez jó hosszúra sikeredett főleg, hogy nem létező dologról van szó :D
    de ti mit gondoltok erről az elméletről mennyire állja meg a helyét?
  • karmenanita
    #191
    :) nem te vagy az első, aki ezt mondja:)
    De én spec klónpárti vokXD
  • Szolnokboy1
    #190
    hát nem vok fan, de nagyon bírom, sztem a legjobb karakter. :)
  • karmenanita
    #189
    XD
  • Adam II
    #188
    Benne volt csak kék kislány szenátor változatban
  • karmenanita
    #187
    Ahsoka fan mi?:) Na, igen:) Én inkább Rex párti vok, de a kiscsaj szinte minden részben bent van:D Kielégítheted igényeidet:)
  • Szolnokboy1
    #186
    nem volt rossz rész, csak kár, hogy Ashoka nem volt benne. :(
  • karmenanita
    #185
    megmondom őszintén, nekem is bejött az előzetesXD Várom nagyon:D
  • karmenanita
    #184
    wow, ez az! Király:)
  • Adam II
    #183
    Már nézném. Majd holnap.
  • Adam II
    #182
    Na vettem a fáradtságot és megnéztem a TV újságban és Február 13.-ától péntekenként 7 órakor adja majd a magyar Cartoon.
  • sandor8206
    #181
    15 rész promoja ha valaki még nem látta volna, sztem az eddigi legjobb rész lesz, nekem nagyon tetszik az "előzetes"

    Clone Wars Episode 15 promo
  • sandor8206
    #180
    lesz majd rtl klubbon is, én örülök, hogy lesz magyarul, mert az 5 éves unokaöcsém a mozifilmet kajálja, vége és már kezdi elölről, így legalább nem golyózik már be tőle :-) nézhet új részeket is! + én meglepődtem, hogy ilyen hamar adják már magyarba is, mennyi? 3-4 hónapra a premierre és számítottam vagy jó évre.