25
  • balee66
    #25
    Nekem sem tetszik, hogy a Google ebbe is belepofátlankodik. De hát úgy látszik, neki is minden kell, ő is ott akar lenni mindenhol, ...
    De már úgyis ott van mindenhol a hirdetései révén, szóval tök mindegy.

    Hát, elméletileg ha IE és FFox normálisan tudja kezelni a beépülőt (és miért ne tudná, ha Flasht is viszi mindkettő?), akkor csak ugyanazok a hibák jöhetnek elő mindenkettő (minden) browser alatt.
    Szóval nem úgy mint pl CSS, hogy egyik böngésző tudja 30%-ra, a másik 67%-ra, a harmadik 70%-ra... meg nem is kell foglalkozni azzal, hogy az egyik böngésző alatt meg van-e valósítva ez és ez a függvény (pl. XMLHttpRequest esete), hanem ha nem megy IE alatt, akkor FF alatt se fog, és viszont. Azért már ez is valami!:D

    roliika: javafx-et ismerjük, de szerintem kicsit el vannak késve vele.
  • smokedoc
    #24
    A googlénak mániája, hogy mindig előálljon egy újjal.
    Az emberek mindig az újdonságot keresik
    sokszor ugyanazt megveszik mert más a csomagolása.

    ez is megint egy okosság amit a szerencsétlen alap felhasználó akiket megcéloznak a kurva reklámjaikkal, ami a web2 egyik anyagi mozgatórugója, újra szenvedhet vele, béta szakaszba :nem megy, lefagyott anyád IE, firefox bug etc..)

    minek ez az eröltetett fejlődés??? csak lassan. mert még ezt sem éljük igazán.

  • roliika
    #23
    http://java.sun.com/javafx/ Kukk meg. :)
  • netrunner
    #22
    Hát igen, Java teljesen alkalmas lenne rá.
    Amúgy szerintem a Java appletek pont ilyesmire lettek kitalálva ha jól emlékszem. A képmódosítást megcsinálná az applet és az eredményt feltölti. Csak mostanában alig használnak appleteket. Meg az persze nem natív kód (csak közvetetten).
  • Anotino
    #21
    A c# kod sebessege <=, de inkabb < az assemblynel. Most az elerheto maximumrol van szo, nem egy "rosszul" megirt assembly kodrol.

    Egy jo compiler viszont olyan jol optimalizal, hogy sok esetben a "kezzel" takolt assemblyvel tenyleg csak alulmulni lehet az eredmenyt. Szerintem te erre gondoltal es ebbe nincs is ertelme belekotni. De ha sebessegbajnokot akarunk koronazni, akkor C kiutessel gyoz, es talan a c++ se van sokkal lemaradva mogotte. C#, Java es tarsai hozzajuk kepest handycappel indulnak, ertheto okokbol.
  • Juszufka
    #20
    Mi pedig csak azt magyarázzuk, hogy a háttérben a C# is assembly csak azt nem látod. Szövegértésből meg majd veszek könyveket, meg tanárhoz is el fogok járni.
  • balee66
    #19
    Igen, ez programozó függő.
    Sehol sem mondtam, hogy a C# minden esetben gyorsabb, mint egy assembly kód.
    Szöveget értelmezni meg kéne tanulni -.-
  • sly007
    #18
    Előfordulhat hogy C# kód jobban "rátapint a lényegre", ezért gyorsabb. De mondhatnánk azt is, hogy programozó függő.
  • gkalcso
    #17
    A c#-ból gépi kód lesz, tehát maximum ugyanolyan lehet a sebessége. :P
  • balee66
    #16
    Nem értessz hozzá.
  • vajon kiki
    #15
    alapvetően egy böngészőbe épülő pluginről lehet csak szó.

    A Microsoftnak is volt egy saját újítása etéren: az Active-X, amely lehetővé teszi hogy a Explorer.exe és az Internet Explorer "rendes" kódot futtasson, meg is lett a nagy hátulütője: boldog boldogtalan vírusokat fejlesztett az IE 6-os védtelenebb és/vagy félrekonfigurált verzióira az utóbbi néhány évben.

    Ha a Google valami új pluginnel próbálkozik akkor az a minimum, hogy FULL nyílt forráskódúnak kell lennie, gyorsabbnak kell lennie, mint a JAVA és könnyebben kezelhetőnek kell lennie mint a Flash fejlesztői környezete, ha valóban egy masszív platformot akarnak összehozni.
  • Cocogány
    #14
    "Láttam már nem egy kódot C#, ami gyorsabb volt mint egy pure assembly kód..."

    Ez a hét vicce.
  • Juszufka
    #13
    Én nem fikáztam a C#-ot, magam is nagyon kedvelem. A .net szerintem is kiváló környezet, könnyű benne fejleszteni, a sebességével sincsenek problémáim.

    Ugyanakkor az, hogy gyorsabb volna az assembly kódnál egy merő hülyeség. Az assembly sokkal alacsonyabb szintű, majdhogynem gépi kód, tehát a .net framework elemei is fordítás során minden bizonnyal átmennek egy assembly fázison. Következésképp annyira hihető ez a marketinges szöveg, mint hogy Münchausen báró a saját hajánál fogva húzta ki magát a mocsárból.
  • balee66
    #12
    Ebben ne legyél olyan biztos.
    Láttam már nem egy kódot C#, ami gyorsabb volt mint egy pure assembly kód...
    De mégis, mi az a netes alkalmazás, amihez nem elég gyors egy C# (.NET-es) kód?
    Gondolom "képfeldolgozás" alatt se PhotoShop szintű effektelést kell érteni, hanem egyszerűbb műveleteket, mint pl átméretezés, blur, stb...

    Egyébként meg ott a Java, amit a mai napig nem használnak széles körben ilyen dolgokra, pedig maga a nyelv és a fordító tökéletesen alkalmas lenne. Valószínűleg a fejlesztőeszközök hiánya/elmaradottsága az oka.
  • Juszufka
    #11
    Többen a nyelvvel vagytok elfoglalva. Nem az a lényeg. A natív kód bármilyen nyelvből fordulhat, C, C++, talán Python is. C++ egyébként épp a nativitás miatt gyorsabb kódot eredményez C#-nál és az is objektumorientált.
  • roliika
    #10
    letötöttem..mijjez...C bővítmény? Gratula.
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Spanyolviasz újrafeltalálása 5 pont!
  • roliika
    #8
    Ezt nem teljesen értem. Mi fogja a felhasználó felé érkező natív kódot megjeleníteni? Mi a fejlesztés nyelve? Jelenleg a leggyorsabb kód ami OOP az a C#. Java EE/JSP 10-15%-al lassabb de ezek sem natív kódok. Az ötlet kiváló egyébként, ez azt jelentené, hogy a gépemen települ egy program,de 90%-a akár egy szerveren is futhat, anélkül, hogy én ezt észrevenném. Ha jól értelmezem. Persze egy ideig csak böngészőkben fog futni ez a...nem tudom milyen megjelenítő.
  • sly007
    #7
    Bocsi, hogy az eredeti forrásokat is elolvastam. Majdnem kipróbáltam a progit is, csak most nincs kedvem fordítgatni. Mind1

    Amúgy meg ha nem tetszik az oldal akkor minek jársz ide?
  • sly007
    #6
    "ettől még nem gond nekik 100%-ra terhelni a processzort."
    Talán mert minél előbb át kell nyomni a procin azt a script kódot. No meg nem mindenki tud optimális kódot írni.

  • balee66
    #5
    Most natív vagy nem natív, döntsék már el...
    Majd jön a SilverLight, az elég natív lesz, ennél natívabb már nem kell.
    Meg majd 10 év múlva rájönnek, hogy túl natív a webalkalmazások kódja, emiatt nem eléggé platformfüggetlen, nem eléggé biztonságos, stb.
    Legegyszerűbb lenne, ha a Google kidobná az ablakon ezt a Native Projectet, és nekiállna támogatni az SL-t...
  • Tetsuo
    #4
    Ha ehez az kell h siman tapasztalja ha 1 flash szaggatja a gepet, akkor biztos 5000-es neki, meg mindenki masnak aki nem hisz el mindent, ami le van irva szepen tordelve. Nem mondta senki h a Gugli mernokei visszamaradottak szellemileg v ilyesmi, csupan azt h pontatlan a cikk.
    Ezt eszrevenni eleg kb 100as IQ, ami ugy latszik neked nincs meg, v ha meg is van fetiskent kezelsz mindent ami kicsit is szabalyszeru, hivatalos, igy fanatikuskent vedelmezel minden szemet cikket v hiradast.
    Az fel sem merul benned, h neha a targyilagos hireknek latszo infok bizony eros csusztatasok, bujtatott reklamok, v kitalalt propaganda, esetleg felreforditas v szimpla baki eredmenye..
    Ha 1 "foldi halando" eszreveszi a gixert, akkor biztos okosabb mint a Gugli osszes mernoke 1utt! LOL Ocsem, az nem valoszinu, de nalad biztosan..
  • Juszufka
    #3
    Igaza volt pedig.
  • sly007
    #2
    Te biztos okosabb vagy mint a Google összes mérnöke, aki ezzel foglalkozik. Lehet vagy 5000-es az IQ-d. Amúgy meg arról van szó - amit a cikkben is írtak -, hogy natívan végzi el olyan műveleteket műveleteket, mint például a képmódosításokat, grafikai megjelenítések, stb.
  • IrkaBirka
    #1
    "A webalkalmazások ugyanis általában a kliens számítógépek erejének kicsinyke töredékét veszik csak igénybe, a teljes számítási kapacitáshoz a platformok kialakítása révén egyszerűen nem férnek hozzá."

    fail.

    helyesen:

    A webalkalmazások ugyanis általában a kliens számítógépek erejének kicsinyke töredékét tudják csak kihasználni, a teljes számítási kapacitáshoz a platformok kialakítása révén egyszerűen nem férnek hozzá, de ettől még nem gond nekik 100%-ra terhelni a processzort.