165
Ti hogy készültök az ünnepekre?
  • Bandee1987
    #45
    Nekem pálinkát főzzetek :)
  • icepick16
    #44
    Nyaff. Én valószínűleg külföldön töltöm a karácsonyt, 2009. január 2-án térek haza. Addigra kérném a fát a XI. ker, Rahó utca 18-ba. Köszönöm
  • Wattin
    #43
    Összeült a menedzsment és kiadott egy közleményt.
    Hivatalos közlemény:
    Az elkészült projekttervek alapján kedves vásárlóinknak sajnálattal azt az üzenetet vagyunk kénytelenek közölni, hogy kapacitás hiányában és az idő szűkére való tekintettel, az idei megrendeléseket már csak jövőre tudjuk teljesíteni. Ám ne csüggedjenek, a jövő évi megrendeléseket már fogadjuk.
  • Ic3 m4n
    #42
    Már kettő vevő
  • Wattin
    #41
    Egy vevőm már lenne úgy látom! Ki a kicsit nem becsüli..
  • lotifutilany
    #40
    sztem tök nagy biznisz lenne.. sokan vannak ezzel így, mint te.. mire hazaviszi az ember, annyit bosszankodik.
  • icepick16
    #39
    Maximum műfenyőt. Bár amilyen hülyeségekkel hódítanak az emberek...
    Nyiss egy Online Karácsonyfa boltot. De ha sikere lesz, kérek részesedést
  • mila69en
    #38
    csorog a nyálam:S minjá meg is csináltatom:DD
  • Wattin
    #37
    Szerintetek fenyőfát lehet neten venni??? :D:D:D
    Iszonyat nagy macera alapvetően, elmenni érte, fagyoskodva kiválasztani, hazacaplatni vele. (Szúr, vág, karmol, ragad..)
    Neten rendelve házhoz szállítással :D
    Az évezred új biznisze!!!
  • lotifutilany
    #36
    az én hozzászólásomat is törölték, nem is örülök neki. de nem tom, kedves moderátor, h az enyémmel mi is volt a gond?:(
  • Apus
    #35
  • Wattin
    #34
    Nálunk is kék lesz a fa! Sokkal jobban tetszenek nekem az egy színsémára épülő fák:) Emlékszem régről még, meg nagyszülőknél mai napig is ilyen, hogy tarkább a fa mint a Milka tehén.
    Fenyőfa trendek..LOL
  • icepick16
    #33
    Inkább menj vissza a tűzhely mellé. Nem haragszunk, csak ne akarj itt fájtolni.
  • annittaa
    #32
    köszi, hogy leégettetek a többiek előtt!
  • annittaa
    #31
    ja, értem már, akkor Te adhatsz főzési tippeket, de mások nem... sztem most másolj be ide egy nagy bécsi szeletet sült krumplival, hadd növekedjen a topic hossza meg a hozzászólók listája is!
  • hunbasser
    #30
    először azt hittem,hogy annittaa-t :D:D
  • desigo
    #29
    befalnám most szívesen...
  • SHADOWEYES7
    #28
    reklám szagú oldalakat mellőzd annittaa!
  • hunbasser
    #27
    :Dddddd

    az vegyes :) piros,sárga,zöld,kék némi ezüsttel.

    amúgy arra gondoltam,hogy van ilyen fehér műfenyő,és azt hittem azt kérdezed,hogy ilyen fehér lesz-e vagy pedig a hagyományos. amúgy szép az a fehér is,csak hát mégis mű,na. :D
  • icepick16
    #26
    Kék. Nem szeretem a lányos fákat
  • lotifutilany
    #25
    nyílván, de díszítésre gondoltam..:)
  • hunbasser
    #24
    zöld.
  • lotifutilany
    #23
    nálatok milyen színű lesz a fa?
  • blackgamer
    #22
    van Sütés, főzés a konyhában topik
  • lotifutilany
    #21
    végülis, igazatok van, 100-150 Ft-nál darabja nem lehet több. úristen, ez a kép itt!! most azonnal enni akarok belőle..:):P
  • annittaa
    #20
    szerintem se készítsd el otthon, sokkal jobban jársz vele, ha megveszed cukrászdában vagy kávézóban, mert olyan árban van darabja, mint egy kakaós csiga... és még vesződnöd sem kell vele. van még egy előny: ezt nem lehet abbahagyni! igazi életveszély egy egész tepsit tartani belőle otthon!!!
  • lotifutilany
    #19
    hú, nagyon köszi!! végre el tudom, vagy legalább megpróbálom elkészíteni..:)
    te vha csináltál már? h sikerült?
  • juhujjeee
    #18
    Olcsó süti ez is..
    Jobban jársz ha veszel cukrászdában.
  • rumkola
    #17
    iszunk
  • SHADOWEYES7
    #16
    Csokoládés profiterole recept


    Hozzávalók:
    A tésztához:
    500 g víz
    250 g liszt
    120 g vaj
    6 tojás
    ½ teáskanál só

    A töltelékhez:
    400 g tejszín
    50 g porcukor

    Külső krém:
    400 g tejszín
    150 g étcsokoládé
    250 g cukrászkrém

    (cukrászkrém:
    2 tojássárgája
    50 g cukor
    25 g liszt
    fél liter tej
    vanília)

    Elkészítés:
    A tészta (képviselőfánk) elkészítése:
    A vizet a vajjal és a sóval felforraljuk, ügyelve, hogy ne forrjon hosszan.
    Adjuk hozzá egyszerre az átszitált lisztet. Keverjük gyorsan, hogy tökéletesen csomómentes legyen. Főzzük a tésztát, míg el nem válik az edény aljától és falától. Engedjük kihűlni. Dolgozzuk a langyos tésztához a tojásokat egyenként.
    Folytassuk a tészta eldolgozását, míg sima és egynemű nem lesz. Formáljunk diónyi golyókat a sütőlemezre. Gázsütőben 160 elektromos sütőben 180 fokon süssük a fánkokat 20-25 percig. Hagyjuk kihűlni őket.

    A töltelék elkészítése:
    Verjük fel a tejszínhabot a porcukorral keményre és egy habzsák segítségével töltsük meg a fánkokat.

    A külső krém elkészítése:
    (Cukrászkrém: a tojássárgákat a cukorral habosra keverjük. Folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a lisztet. Fél liter tejet felforralunk vaníliával, majd a részletenként csomómentesen összekeverjük a tojásos, cukros, lisztes krémmel. Lassú tűzön, folyamatos kevergetés mellett sűrűre főzzük, majd kihűtjük.)
    A tejszínt felverjük, a csokoládét felolvasztjuk gőz felett vagy mikróban.
    A tejszínt összekeverjük a cukrászkrémmel és a csokoládéval.
    Villa és kanál segítségével a fánkokat a csokoládés krémbe forgatjuk, és tálra halmozzuk.

    Tanácsok:
    A sütőt ne nyissuk ki legalább 10 percig.
    A tejszínhabba én habfixálót is tettem.
    A tortabevonónak, szerintem, nincs olyan jó íze, mint a sima étcsokoládénak.
    A csokoládés krémbe kakaóport is lehet tenni.

    Nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik, és isteni finom.
  • LES FORZA INTER
    #15
    halászlé + pisztráng sült krumplival savanyú ubival
  • lotifutilany
    #14
    tiramisu, imádom!!!! profitterolt lehet otthon készíteni? és ha igen, hogy? vki csinált már? én a kávézókban mindig azt rendelek, a párom is, él hal a fehér csokisért..:);)
  • Roger6
    #13
    Az jól hangzik!
  • Sanyix
    #12
    fúdeutálom amikor édeset összekevernek sós kajával...
  • juhujjeee
    #11
    Kínaisan hangzik ez a naris kacsa!
  • LordAdam911
    #10
    tiramisu rulz A:SD:D
  • juhujjeee
    #9
    Bocsika! Gesztenyével töltött csirkét.
  • lotifutilany
    #8
    a gesztenyepüré nálunk is alap dolog. a fiú ikertesóm odavan érte!!!:)
    narancsos kacsa is jól hangzik... nyami, éhes lettem!!!
  • Lord Nomak
    #7
    Halászlé, kocsonya, narancsos kacsa, gesztenyepüré, lekváros piskóta meg talán lesz még rántott pulyka tört krumplival. =)

    Ja és +fav hát ha találok valami jobb ötletet és kiválthatom a narancsos tasut =D
  • Roger6
    #6
    "Én idén gesztenyével töltött csinálok" - az jó, de mi az?