165
Ti hogy készültök az ünnepekre?
  • Ferenc4
    #165
  • tmbtrial
    #164
    Kedves fórumozók!

    Először is szeretnék mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánni

    Másodszor pedig, hogy nekem is boldog karácsonyom legyen, csak annyit kérnék, hogy nyomjatok egy like-ot erre a képre:
    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=280535728648568&set=a.280525335316274.60808.228616417173833&type=1&theater

    A történet annyi, hogy a vörösmarty téren van ez a karácsonyi vásár, ahol a legtöbb like-ot gyűjtő árus visszakapja a helypénz felét (ami egy ilyen helyen több százezer forint) Mivel anyukám is kézműves ezért én is érdekelt vagyok az ügyben
    A verseny 1 hónapja tart, ma éjfélkor van vége... eddig bőven mi vezettünk, de ma reggel fordult az állás, és kéne még kb. 100-200 like, hogy biztos legyen a győzelmünk.

    Előre is nagyon köszönöm, és bocsánat, hogy pont karácsony napján fordulok hozzátok ilyen kéréssel... remélem nem veszitek rossz néven
  • Béka Benő
    #163
    Békés, boldog Karácsonyt mindenkinek !

  • monkeymajom
    #162
    Én vásárokban manapság már nem szoktam venni semmit max forralt bort és kenyérlángost. Annyira drágák ott a dolgok és minőségileg is gyalázatos elég sok esetben. Ha meg pöpec a minőség akkor meg életidegen árakkal dolgoznak.
    Az az igazság,hogy a bevásárlóközpontokkal képtelenség ilyen téren felvenni a versenyt. Vegyük alapul az Allee-t ha már szóba hoztad. Jól frekventált helyen van és elég sok üzlet is megtalálható benne. Ha esetleg drága lenne valami akkor bedobnak valami kupon akciót. Állandóan ott vannak és nem kell attól tartani,hogy a vásáros pofa már 2 nap múlva mondjuk már valahol Erdélyben tekergeti a kürtős kalácsot.
    Egyébként én csak a hangulat miatt szoktam kijárni a karácsonyi vásárokba.
  • Thaison
    #161
    Én általában nem komplikálom túl a dolgokat, utolsó pillanatban szoktam vásárolni, szóval még ma is megyek 1-2 dolgot beszerezni! Én is leginkább plázákba megyek, bár ha megyünk vásárokba és ott látok meg valami olyat aminek az egyik családtag örülhet akkor megveszem. Hozzánk az Allee van a legközelebb, szóval így ez az a hely ahol vásárolunk, de jó mert tényleg egy hangulatos hely.
  • Rubenvagyok
    #160
    Hát nem rossz ötlet... viszont én inkább most plázában vásároltam be leginkább! Ezért elég gyorsan végeztem is vele :D
  • galaci50
    #159
    Én azt hiszem megtaláltam az ideális karácsonyi ajándékot a kisunokámnak. Mindig kérdezi, hogy papa mikor megyünk el cirkuszba. Úghyogy vettem neki egy belépőjegyet a Cirque du Soleil egyik előadására. Na meg persze magamnak is, ha már így alakult:D
    http://www.livenation.hu/event/251406/alegria-cirque-du-soleil-tickets részletek itt vannak.
  • Pluskast
    #158
    Ígértem egy receptet elnézést, hogy csak most írom le!!

    Íme

    Kávé (mikádó) torta

    Hozzávalók:
    - 11db tojás
    - 25 dkg darált dió
    - 10 dkg reszelt keserű csoki
    - 2 evőkanál őrölt kávé

    1 egész tojást 10 tojás sárgáját 25dkg cukorral habosra keverjük. Hozzá adjuk a 25 dkg darált diót a reszelt csokit, a 10 tojás fehérje kemény habját, a 2 evőkanál őrölt kávét. Mindezt összekeverjük és tortaformázóba öntjük. Előremelegített sütőbe tesszük (180fok). Kis idő múlva – miután a torta feljött - 150 fokra csökkentjük a hőmérsékletet. Ezután tűpárnával ellenőrizzük.

    Kávékrém
    5 tojássárgáját 15 dkg cukorral 1 csomag vanília cukorral, és 2 dl feketekávéval habüstben (lábos) gőz felett állandó keveréssel sűrűre főzünk. Kihűlés után 15-20 dkg előre lágyított vajjal simára keverünk. A tortát 2 felé vágjuk, és a kávékrémmel megtöltjük, illetve a külsejét bekenjük.
  • fishsticks
    #157
    Ez az akció csak december 23-án érvényes. Viszont aznap az összes műfenyőre érvényes az akció.
  • petragondolai6
    #156
    Meddig tart ez az akció? Jól hangzik, jól jönne nekem is egy műfenyő elfogadható áron, mert nem bírok a természetessel. :)
  • fishsticks
    #155
    Szóval javaslom. Főleg, ha műfenyőt szeretnél és nagyot. :)
  • fishsticks
    #154
    Én is most értesültem, hogy a metróban 50% lejön minden műfenyőről.
  • paszulypisztoly
    #153
    Kéne egy kis help! Nagy dilemmában vagyok, hogy hol vegyek karácsonyfát, illetve, hogy természeteset vagy műfenyőt. Sajnos az előbbivel sokszor megjártam, vagyonokat költöttem azért hogy naponta söpörhessem a leveleket amiket hullajt... Ki mit ajánlana? Elre is köszi
  • pomogacs2
    #152
    Vírusmarketing:
    Olvasd el!
  • pomogacs2
    #151
  • pomogacs2
    #150
  • grrrrr
    #149
    A közösségi oldalakon is kering már a videó. A kedvenc jelenetem az, amikor menekülnek a biztonsági őr illetve a kutya elől! Nagyon nagy :)
    Szerintem azért e-miatt az akciók nem fognak elmaradni.
  • lovassyluca
    #148
    nem tudja vki h elkapták e már őket?...eddig am nem is tudtam h lesz leárazás:D....vagy akkor mostmár nem is lesz? :O
  • hermannzsuzsa
    #147
    Én erről nem is hallottam! Adventi naptárat feltörni... Nevetséges. Ma már a levegőt is ellopnák egyesek mások elől. Milyen világ ez...
  • holtodiglan
    #146
    Tudsz linket adni?
  • SauronK
    #145
    Láttam én is a videót róla :S Pedig már vártam, hogy elkezdődjön a leárazás. Gondolom lesz azért így is
  • holtodiglan
    #144
    Adventi naptárat feltörni.. grat
  • kecskeszoru
    #143
    Na.. tipikus.. már most feltörték ezt az adventi naptárat.. gondolom kiloptak belőle mindent.. legalábbis ez a hír járja.. már keresik az elkövetőket is
  • martonangelika
    #142
    Idén szeretnék valami egyedi dolgot venni a családnak, és nem az ilyen tömegtermékeket amiket általában ilyenkor vesznek.
    Nagyon drágák a cuccok... hát a válság :D
  • SauronK
    #141
    Köszönöm szépen!
  • Pluskast
    #140
    Na majd hét végén leírom mert a receptet elő kell venni:)
  • grillterasz
    #139
    *múlva
  • grillterasz
    #138
    igen persze.. azt majd még pár évtized :D
    én erre gondoltam:
    http://www.youtube.com/watch?v=4u9HV7gZXuI
  • SauronK
    #137
    mármint a 4es? :D
  • grillterasz
    #136
    Ilyenkor kell rámenni ezekre a karácsonyi akciókra. Úgy tudom a metro most ráhajtott ezen a téren.
  • SauronK
    #135
    2 éve én is vettem az asszonynak. Most is ott porosodik a konyhaszekrényben :D Nálam mindig probléma a karácsonyi vásárlás. Főleg, hogy a keret is évről évre kevesebb
  • holtodiglan
    #134
    Szeretnék barátnőmnek venni egy botmixert. Szerintetek helytálló karácsonyi ajándéknak?
  • kecskeszoru
    #133
    Één is a szupermarketekre szavazok. Tényleg jó árban vannak és talán a minőségben is bízhatunk...
  • SauronK
    #132
    Na ez ízletesnek tűnik! Szerinted ha spenót helyett brokkolit használok ugyanolyan finom lesz? vagy van ahhoz is ilyen recept?
    Én a szupermarketekben szoktam a hozzávalókat is megvenni! Jó árban vannak és jó minőségűek azok a húsok is szerintem
  • grillterasz
    #131
    Azt hiszem találtam neked egy jó receptet. Viszonylag könnyű elkészíteni és gyorsan megvan.
    Pulykamedalion spenótos burgonyaágyon.

    hozzávalók 4 főre

    700 g pulykamedalion (kisebbek )
    250 g szeletelt bacon szalonna
    600 g fagyasztott vagy 1 kg friss spenót
    700 g burgonya
    200 g feta sajt
    200 ml tejszín
    só, bors
    szárított, durvára vágott chili
    5-6 gerezd fokhagyma
    olívaolaj

    elkészítés

    A pulykamedalionokat gyengén megsózzuk, borsozzuk és egyenként baconba tekergetjük.
    A megtisztított burgonyát karikára vágjuk és sós vízben szinte teljesen megfőzzük. Ha kész, leöntjük a vizet róla és melegen tartjuk
    A kiolvadt spenótot, vagy ha frissből készítjük akkor a megpároltat, fedő nélkül nagy lángon addig főzzük, míg el nem párolog az összes leve. Ekkor 5-6 ek olívaolajat és a tejszín felét ráöntjük, gyengén megsózzuk, borsozzuk, ízlés szerint chilivel fűszerezzük és rátesszük az apróra vágott fokhagymát. Elkeverjük és ezután éppen csak 1-2 percig hagyjuk a tűzön. Levesszük és melegen tartjuk.
    A sütőt előmelegítjük.
    Egy nagyobb serpenyőben kevés olívaolajat forrósítunk, beletesszük a baconos pulykákat és szép pirosra sütjük minden oldalát. Ha megsültek, kivesszük és ezt is melegen tartjuk.
    A burgonyát beletesszük a megsült húsok olajába és átforgatva kissé megpirítjuk benne.
    Amint kész, egy tűzálló tálba (amit betehetünk a sütőbe kicsit átmelegedni) tesszük a burgonyát, arra a spenótót és a pulykafalatokat.
    A feta sajtot apró kockákra vágjuk, elkeverjük a maradék tejszínnel, megborsozzuk és ráöntjük a húsra.
    Betesszük a tálat a sütőbe és összemelegítjük, amíg a sajt a tetején megpirul.

    Remélem tudtam segíteni :)
    Csak azt nem tudom hol érdemes beszerezni a hozzávalókat.
    Szerintetek melyik a jobb? (a kisebb bevásárlóközpontok közül ilyen célra.. nem tudom ki szabad-e írni a neveket :/)
  • SauronK
    #130
    A halat nem szereti a kisfiam, de a kacsa szerintem mindenkinek ízlik. Esetleg valami egyszerű pulykaételt készítek. Viszont erről a kávétortáról még nem hallottam, de jól hangzik! tudnál írni egy receptet hozzá?
  • Pluskast
    #129
    Ja, vagy liszt nélküli kávétorta. Hmmm imádom a fincsi kávékrémmel bevont és rétegenként megtöltött lágy kávékrémet:)
  • martonangelika
    #128
    A jól bevált rántott hal vagy halászlé mindig jó. Csak ott a gond ha valaki nem szereti a halat, ebben az esetben ajánlanám a sült kacsacombot. Inni tojáslikőr minden mennyiségben :D
    Sütinek pedig valami diós mákos valami :)
  • SauronK
    #127
    Ti mit főztök karácsonyra? Adhatnátok jobbnál jobb ötleteket :D
    Idén rám hárul ez a feladat és nem szeretném elszúrni.
  • Orionk
    #126
    KELLEMES ÜNNEPEKET !!