58
Elnézést ha van már hasonló topik
  • armageddon666
    #58
    wow, majdnem pont ezt mondtam neki tegnap én is O.o
  • MerlinW
    #57
    Vajon mennyi a fénysúlyom?:)
    Nem tudom mennyi idős vagy, ha fiatal akkor tárgytalan, viszont, ha idősebb, akkor a kérdéseidre választ adtak középiskola 2. és 3. osztályában kémia és fizikaórán.. De a súly, a sűrűség és tömeg fogalmáról már általános iskolában is. Kapj elő egy kémiakönyvet:)
  • Kicsikiraly
    #56
    fény és a súly? :O

    :D
  • bardocz
    #55
    Suliba egy gyerek majdnem kinyírta magát,amikor "részegen" a vonaton futkározott.Nem is tudom mi a szörnyűbb,az,hogy túlélte a 20kV-ot,vagy hogy ehhez egy vonatra kellett másznia:D
  • dronkZero
    #54
    Uhh, de tényleg vannak annyira hülyék is... Darwin díjból lassan kizárják ezt a kategóriát, annyira kommerszé válik a drótra kozmált fémtolvaj...

    Bár szerintem a vonat tetején inkább csak hülyék akarnak vagánykodni, nem lopni mennek.
  • praksi
    #53
    és ekkor gondolkozik el az ember, hogy tudja valaki az áram alatt lévő vezetéket ellopni... :-)
  • dronkZero
    #52
    Sőt, van 750 kV-os is.

    Visszatérve az eredeti kérdésre, már a 25kV-os vasúti felsővezeték is áthúz a levegőn. Azért írják, hogy "a vezeték érintése és _megközelítése_ életveszélyes". Akik vonat tetején sülnek ropogósra, azok is nagyon messze vannak az érintéstől, annyira senki nem hülye, hogy ahhoz nyúkáljon...
  • praksi
    #51
    egy távvezetéken kb. 220 kV feszültség van ;-)
  • Nuki
    #50
    Itt körülményeskedsz mikor nap mint nap beszélgetünk msn-en.... De szerintem bárki segít szívesen bármikor.
  • biomage
    #49
    aha láttom mindenki irt abból a topikból
    majd ha lesz valami kémikus kérdésem akkor oda fogok irni :)
  • Aquir
    #48
    aztán meg a tömeg/térfogat nemcsak sűrűség hanem koncentráció is lehet :) mg/dm3 = mg/L = ppm (partspermillion), amit kis koncentrációjú anyagoknál használnak
  • Nuki
    #47
    Azért mert nem ismerem fel, hogy milyen animét ábrázol a kép. De ez itt abszolút offtopic hozzászólás, úgyhogy inkább hagyjuk. Habár a témaindító itt te vagy
  • biomage
    #46
    na hát ki jött be irni :) persze a másik topikba nem irsz -.- pikachu
    Mirk: igazad van a gázok nem szilárdak ugy hogy nincs mérhetö sulyuk
  • Nuki
    #45
    Ha eszedbe jut valami, mindig keress ellenpéldát.

    Higany folyékony, és a sűrűsége is baromi nagy, pedig alacsony hőmérséklet kell ahhoz hogy megolvadjon. A sűrűsége nagyobb mint például az alumíniumé, ami mint tudjuk szobahőmérsékleten szilárd.
  • Nuki
    #44
    Kémikusok gyülekezete itt.
  • Mirk
    #43
    Talán nem jó példa mert gázoknál mintha máshogy lenne, atmoszféra, nyomás, ilyesmik játszanak, de én nem értek hozzá.
  • biomage
    #42
    akkor egy köbcentiméter térfogatnyi oxigén 0,08987*10-3 gramm?
    remélem jól irom :D
  • Mirk
    #41
    A súlya annyi amennyit markolsz belőle:)
    A sűrűsége 19,3 g/cm3 --> Egy köbcentiméter térfogatú arany 19,3 gramm tömegű
  • biomage
    #40
    aszem kezdem érteni az egészet :)
  • Aquir
    #39
    nem, az a sűrűség(/fajsúly) (=tömeg/térf.) [g/cm3]
  • biomage
    #38
    szal akkor az arany súly 19,3 g/cm3
    és a hidrogén súlya 0,08987*10-3 g/cm3
    jól mondom?
  • Aquir
    #37
    a fajsúly (azaz a sűrűség) = tömeg/térfogat (tehát a fajsúly nem a súlytól függ)

    a tömeggel ellentétben maga a súly azoknak az erőknek az eredője, amelyekkel a test a környezetére hat
    gyorsuló test súlya pl: G=m(g+a), ahol m a test tömege
  • Mirk
    #36
    Az anyagnak tömege van.
    A súly az amit a gravitáció tesz a tömeggel.
    Súlytalanságban eltűnik a súly, de a tömeg megmarad. Felemelhetsz egy autót fél kézzel, de az aztán menni fog felfelé folyamatosan és téged is maga után húz. Tehetetlenségről is biztos hallottál már.
  • biomage
    #35
    nem tudom te miröl beszélsz, én erröl az oldalról irtam mindent, ott ugy van irva hogy a sürüség a fajsúly
  • dronkZero
    #34
    Ne keverd már a tömeget a súllyal! Köszi!
  • dronkZero
    #33
    Mondjuk a Négyjegyű függvénytáblázatok?
  • biomage
    #32
    nem kémiával foglalkozik ez a topik hanem az eddig fellet anyagokról "fémek, müanyagok és gázokal" kapcsolatos kérdéseket lehet itt felteni

    Most nézem a képet részletesebben igaz a kép elég homályos :) de láttom hogy a hidrogénél is van suly érték, hogyan tudták megmérni a sulyát a hidrogének? :D
  • Szoki333
    #31
    hoppá, hoppá! kémikusok gyülekezete? ebből nem szabad kimaradnom!
  • biomage
    #30
    ugy értem honan van a kép?
  • biomage
    #29
    melyik weboldal ez?
  • Mirk
    #28
    Ott van például az arany mellett egyből a platina ami sokkal nehezebb
  • Mirk
    #27
    Jobb alsó sarokban vannak a számok
  • biomage
    #26
    nem tudsz valami oldalt ahol levan irni listán melyik fény vagy anyag menyi sulyt nyom? bizonyára nem az arany a legsulyosabb :)
  • Mirk
    #25
    A súlynak nincs köze az olvadáshoz.
  • Mirk
    #24
    Ezért kell röhögnöm amikor néhány elcseszett filmben a rablók/akárkik félkézzel dobálják az aranyrudakat, amiről tudjuk ugye hogy egy egyliteres kiszerelés kábé 20 kiló
  • biomage
    #23
    úgy értetem, ami nagyobb höfokon olvad el az nehezebb
  • Aquir
    #22
    a szerkezet meg mind1?:)
  • biomage
    #21
    ahoz legalább 10,000 voltnak kéne menie a vezetékben :D vagy nem?

    #20:igazából a periodus rendszerben szereplö elemekre gondoltam :) meg amiket abból lehet alkotni, amikor irtam akkor elég fáradt voltam, de a topik kb azt jelenti
  • dronkZero
    #20
    Azért a topik címén dolgozhattál volna még egy picit... Főleg ha nagy fitika-kémia fan vagy...

    Az "elem" kémiai kategória, a "fém" anyagszerkezeti, a "gáz" meg halmazállapotbeli.

    Például a higanygőz az pont egyszerre mindhárom...
  • dronkZero
    #19
    Igen, jó nagy feszültségnél ionizálódik a levegő, és átfolyik rajta az áram. Lásd: villám.