124
Milyen OP rendszert válasszak?
  • Terensz
    #124
    Milyen oprendszert? Szerintem tegyél fel egy basic v2-t. Régebben én is azon toltam...
  • szabroy
    #123
    A haverom 2 eves codeganyja villant kettot, es elvitte a videokarit + a winyot. az en 6 eves cieftec tapom akkorat durrant, hogy azt hittem lottek ram. ellenben csak magaval vegzett! bar ha van a gepre garancia, akkor rizikozhatsz. De csak ha valami uberbiztos ceg adja a garanciat, mert a sarki bolt holnap mar lehet hogy lehuzza a rolot, es futhatsz a gari utan, mint ahogy parezren megtettek elotted az utobbi evekben!!!

    szerintem xp.
    amikor a microsoft bejelentette az xp tamogatasanak megszunteteset, tobbmillioan altak ki mellette. es nem azert, mert olyan jo a vista...

    ha uj vagy, tanuld meg kezelni az oprendszert, es majd ha kijon a windows 7 sp1, akkor valts.
    szerintem.
  • MerlinW
    #122
    XP64- Hardverfüggő. Mi napokat szoptunk cégeknél 64-esek telepítésekkor.

    Linux64 - tudom, nem voltam elég up2date. November 20. óta van rá.

    Withcer: Arról hogy bizonyos fejlesztők nem képesek programozni, nem tehet az OS. Egyébként meg nem nagyon használ 3GB-nál több memóriát semmi. Több program sem. Mint írtam most átlagfelhasználókról beszélünk.

    XP32: Számomra. Ezen mi nem egyértelmű? Írjam oda hogy szubjektív, hogy megértsd?:)

    Akinek kell a DX10 annak ott a Vista64, amire írtam, hogy jó. Nem értem a problémázást. Nekem nem kell és kész. Ha játszom akkor is kalandjátékokkal, esetleg szimulátorokkal. Ha nem játszom, akkor meg Linuxot használom.
  • Sanyix
    #121
    "XP64 felejtős a driverproblémák miatt" nincs semmiféle driverprobléma
    "Linux64 nincs rá flash, de rá lehet erőszakolni, egyébként rendben van." de van DE VAN :)

    "Átlagfelhasználók számára egyelőre nem szükséges. 3GB memóriánál többet semmi sem eszik, a sebességkülönbség meg elenyésző játékok esetében."

    Nem is 1 folyamat fut a gépen... egyébként meg DE witcher 2 giga ram +1 giga page-el úgy kibasz asztalra max grafikán out of memory hibaüzenettel pár perc után, mint a szar.
    Na meg jobb a pagefile-t is rammal kiváltani. Úgyis olyan ólcsó.

    "Más kérdés, hogy számomra semmivel sem nyújt többet az XP32-nél."
    Számodra. De másnak kell a dx10 gyorsasága már a tényleg dx10-es játékoknál (nem ám a kamu dx10 krájszisznál), meg a prioritásos io, és az hogy jóval ritkábban esik szét a grafikus felület mint xp-n, na meg a jobb többmagos proci kezelés.
  • MerlinW
    #120
    Valóban, két hete van.
  • toto2700
    #119
    "Linux64 nincs rá flash" de van rá flash
  • zoliapu
    #118
    Azért X264 és XviD videók kódolásánál meghálálja a 4 GB vagy több RAM -ot, nem kicsit. Ha pár perccel elöbb van meg a kódolás az nekem már számít.
    Még nem akarok ma váltani, de már érik és kacsingatok ki mivel szenved 64 biten.
  • MerlinW
    #117
    XP64 felejtős a driverproblémák miatt
    Vista64 rendben van
    Linux64 nincs rá flash, de rá lehet erőszakolni, egyébként rendben van.

    Átlagfelhasználók számára egyelőre nem szükséges. 3GB memóriánál többet semmi sem eszik, a sebességkülönbség meg elenyésző játékok esetében. Ettől függetlenül Vista64-et bátran lehet használni.

    Más kérdés, hogy számomra semmivel sem nyújt többet az XP32-nél.
  • zoliapu
    #116
    Persze, hogy jó az Ubuntu játékra csak haladóknak inkább, a szüleim meg a haverok legtöbbje még nem az. Nem sokat játszom, ebbe nem akarok bele folyni, de ismerem a Wine -t és sokra tartom használok is vele progikat így. Amúgy ajánlott mindenképpen dual boot -al két oprendszert használni Ubi, Windows, de minimum virtuális gépbe az Ubit pl. az internet böngészéshez elég biztonságos.

    64 bites oprendszerkről jöhetne egy kis tapasztalat.
  • MerlinW
    #115
    Játékra is jó Ububtu, ha nem a legújabbal akarsz játszani. Több ezer játék fit dosbox, scummvm, wine és cedega segítségével Oblivion-tól az NFS, LFS, UT-kig.

    Évek óta Ubit használom, Win-t csak akkor indítok, ha rá akarok kukkanatni egy új játékra.
  • zoliapu
    #114
    Én Windows XP SP2-re szavazok, de haverok gépére 32 bit Vista -t rakok szép, de semmi több. Az Ubuntu-k is elég használhatóak kivéve ha játék kell.
  • MerlinW
    #113
    Futnak. De ha bármi gond is lenne, van XP komatibilitás mód.
  • lac556
    #112
    vista játékokkal mennyire kompatibilis?
    gondolok itt régi játékokra ut3 quake wars az elmult 2max 2.5év termése
  • MerlinW
    #111
    Most olvasd el az aláírásodat:) Persze elfogadom a szubjektivitást. De nyilvánosan lehurrogni a Linuxot butaság, mert jó dolog. Ha értesz hozzá...

    Egyébként elég flame topik ez. Főleg, hogy kemény 3 fajta OS van ami szóba jöhet. De a játékos SG fórumon, a Linux alapból kiesik. Marad kettő. Innentől felesleges a topik. Van Linux, XP és Vista topik.
  • MerlinW
    #110
    XP32 vagy Vista64. Ennél a vasnál gyakorlatilag mindegy.
  • lac556
    #109
    ehez a géphez mien op rendszert ajánlotok én xp sp3hun ra gondoltam
    • Processzor: Athlon64 X2 6000+ AM2 - 1 év garancia
    • Alaplap: GIGABYTE GA-M57SLI-S4 - nForce 570 - 3 év garancia
    • Videokártya: ATI Radeon HD4670 512MB - 1-3 év garancia
    • Memória: 3GB DDR2 - élettartam garancia
    • Merevlemez: 500GB SATA - 3 év garancia
    • Optikai meghajtó: DVD író - 1 év garancia
  • Sanyix
    #108
    Azzal jól elcseszted hogy gf9800-at vettél, ráadásul kidobva a pénzt babakocsira a spoiler 1 gigásra.
    Nameg a codegen táp is olyan mintha aknamezőn szaladgálnál.

    De a gépből ítélve játékra kell, tehát vista x64 sp1.
  • DjDano
    #107
    Bocsi ezt Vortodoxnak szántam!
  • DjDano
    #106
    Csakis olyat amiben nem szerepel a Linux szó ;)
  • MerlinW
    #105
    4 OS van a gépemen... Linux, OSX, XP32, Vista64.
    Első kettőn dolgozom, XP-n játszom, Vista meg foglalja a helyet.
  • atlagember
    #104
    Android
  • Slayerboy
    #103
    Hirosima 45 , Csernobil 86, Windows 98
  • DJS8
    #102
    Ubuntu Linux + WinEMU
  • Dave0092
    #101
    igen ki
  • simonl #100
    Sziasztok, ha Xp 64 et telepítek, az kihasználja mind a 4 gb memóriát???
  • Balaka
    #99
    Ha van 2 vagy 4 magos procid és hozzá egy DX10-es videókari akkor VIsta SP1
    Ha nincs akkor meg XP
  • Narxis
    #98
    XP
  • AranyKéz
    #97
    Először is azt a Codegen tápot azonnal cseréld le valami normálisra, még mielőtt leégeti az egész konfigodat. Sőt, lehet hogy már le is égette.

    Oprendszerből meg XP Pro; elég a 32 bites, az is valami >3.2 gigát lát a memóriából.
  • atomkrumpli
    #96
    Mivel 4GB memóriát vettél egyértelműen csak egy 64bites Op. rendszer jöhet szóba. Gondolom nem feleslegesen vettél ramot és ki is szeretnéd használni mindet tehát a következők közül választhatsz --> vista64 / xp64 / linux
  • Calver
    #95
    különösebb végigolvasgatás nélkül: Vista vagy... Server 2003 egy kis nLite-al átdolgozás (felesleges szemét kidobálása) után. szinte minden fut rajta ami XP-n, csak gyorsabb, stabilabb, kellemesebb, és persze sokkal jobb FPS-eket is kapsz.
  • Ari18
    #94
    "Az csak azért van, mert így állították be, hidd el"
    Én elhiszem neked,de végül is az a lényeg,hogy gyorsabb legyen.
  • Culram #93
    Használj Ubuntut.
  • toto2700
    #92
    azt remélem majd beszámolsz hogy döntöttél, meg mi volt a géppel? Xp, Vista, Linux vagy DOS?
  • tmp
    #91
    tegyél rá dost
  • Balumann
    #90
    Az csak azért van, mert így állították be, hidd el. Ami igazából dx10-es lesz, az nagy vszínűsséggel nem fog dx9-et támogatni, vagy külön verzióként lesz (jelenleg még 1-re sem szokták általában normálisan megcsnálni...)
  • tom235
    #89
    mi bajod a 64 bites xp-vel?
  •  Evil
    #88
    Milyen OP rendszert válasszak?

    Hát összességében Vistát, de azért van pár buktató tényező:

    1. Codegány - Füst gép kukába XD
    2. 9800GT - No dx10.1, no free AA - lassabb(miért ezt a vackot vetted?)



    "többet nem kapcsolt be a gép": fő oka valószínűleg = Codegány táp

    Ha mégis Xp mellett döntesz akkor meg minek a 4gb memória ha úgyse kezeli? Xp 64bit ről meg neis beszéljünk... Akkor már alap hogy Vista.
  • Ari18
    #87
    Egy olyan gépre nagy hülyeség XP-t rakni.
  • Ari18
    #86
    Pl Far Cry 2 gyorsabb DX10.1-ben mint 9-ben...és ez tapasztalat.
    Én is olvasom a PH-t napi rendszerességgel.
  • karajjj
    #85
    van javítócsomag a vista mellé :D