56
  • dez
    #56
    gépet
  • dez
    #55
    No, tehát azért vacak az AMD, mert a 2-magosát jobban kifekteti 2 3D-s program + PS, mint az Intel 4-magosát? Neked megártott a sok renderelés. :P

    Egyébként egészen véletlenül nem akkor ált le az AMD-s gép, amikor swappolt a vinyóra?

    Azt magad írtad, hogy alaptelepítéssel, mindenféle konfiguráció nélkül, durr-bele használtad a képet.
  • Telpapa
    #54
    Vissza olvastam amit elötte irtam és valóban igazad van abban hogy nem voltam teljesen konkrét.Jogos hogy oda irhattam volna hogy milyen AMD-t milyen Intel el hasonlitottam össze(illetve cseréltem le itthon).
    Nos AMD részröl AMD Athlon64 AM2 X2 6000+ os,procit cserelétem egy Intel 2.66 Q6600 ra.
    Az hogy megállt mint a szög(ez mar szinte kezd özhely lenni:) arra értettem hogy mikor a Maya renderel,közben 3ds Max al dolgozom illetve fut a PS,akkor olyan szinten belassult a gép hogy a reakció ideje zéró értékü lett.
    Ámbár való igaz hogy az összehasonlitás nem volt iagazábol fer hiszen az Intel 4 maggal rendelkezik az AMD 2 magjához képest.A 4 magos AMD-k még csak nemrég kezdetek el csordogálni igy nem volt igazán alternativa mert eddig egyértelmen közép és felső szegmensben az intel procik vitték a primet.(core2)
    Nem vagyok intel sem intel sem amd sem Ati sem pedig Nv fan.Én itthon azt fogom használni ami ár/teljesitmény viszonylatban jo,de a választás abban a pillanatban átlendül a másik irányba ahogy kiderül hogy csak játszani meg maszatolni lehet az adott cég üdvöskéjével.A melohelyel kapcsolatban pedig nincs választás.Olyan ez mint a célszoftverek használata.Azt használod amelyikkel a lehető leggyorsabban a legszebb eredményt lehet elérni.

    A felhasználói alapsimeretek teljes mértékben jogosak..lennének:)ha nem 95 óta boldogitanám a PC-s ek táborát.
    Akár mennyire hihetetlen rengeteg AMD-s konfim volt már ezalatt a közel 18-20 év alatt.Kezdve a K5 el,a K6-2 vel,majd a K7(ami abban az időben szerintem a legerősebb proci volt)el.Majd ugye az XP szériábol a 3200+ os(ami szintén egy angyon jo darab volt).Rgo azért van összehasonlitási alapom.
    98 óta nyüstölöm a gépeket 3d-s szoftverekkel és ma mást nem azt teljes mértékben érzem mikor müxik valami jol és mikor van az hogy ez kevés.
    Nagyon soxor volt hogy AMD-vel inditottam és intel el fejeztem be(memoria kezelés,stb)mert érezhetően több erő volt benne.Ettöl függetlenül nem tartom szarnak az AMD-t.Csak arra a feladatra amire én használom,eddig ugy tapasztaltam nem a legmegfelelöbb választás.
  • dez
    #53
    Aki itt hadovál, az te vagy, mert amit írsz, az eléggé kétséges. Nem, nem fogalmaztál érthetően, mert ez, hogy "multitasking alat megáll, mint a szög" olyan semmitmondó megfogalmazás (a konkrét hibát illetően, amit keresünk), ahogy a 65 éves öregapám fogalmaz. Próbáld már meg egy kicsivel értelmesebben leírni a jelenséget!

    Nekem egy 1-magos Athlon64 van itt jelenleg, de még ez sem "áll meg, mint a szög" multitasking alatt. Csak egyszerűen ha két terhető programot futtatok, akkor nagyjából mindkettő a felére lassul (ami nem csoda). Közben az OS is használható marad.

    Semmi oka, hogy egy AMD-s (normálisan konfigurált) rendszer ilyen katasztrófálisan rosszabbul szerepeljen, mint egy hasonló paraméterű Inteles. (Tuningról itt még szó sincs, csak felhasználói alapismeretekről...)

    Az a 20%, amivel lassabban számol, közel sem okoz ilyen drasztikus különbséget! Hacsak nem 4-magost hasonlítasz 2-magoshoz, esetleg 1-magoshoz, több terhelő alkalmazás futtatása alatt. (Erre a kérdésre miért is nem válaszoltál???)

    Nem kell ahhoz semmilyen AMD-fannak lenni, hogy az ember ne fogadjon el ilyen technikai nonszenszt. Ahhoz viszont Intel fannak kell lenni, abból is a hozzánemértőbbnek, hogy a nevetséges esetedből azt szűrd le, hogy az AMD szar, és csak az Intel lehet jó. Esetleg azt lehetne mondani, hogy technikai analfabétáknak Intel való, de még ez sem igaz.

    Az NV vs. ATI-s dolog már egy kicsit más, meló szempontból tényleg van némi behoznivalója az ATI-nak driver fronton.
  • Telpapa
    #52
    Nem vagom mirol hadovalsz.Szerintem elég tisztan es érthetően fogalmaztam.
    Látom te ilyen hu de amd fan vagyok ember vagy:)Hidd el egy melohelyen nagyon magasrol tojnak ra mit favorizal az ember.Mikor munkarol van szó nem az ár/teljesitmény a fő mérvadó hanem kizárolag a teljesitmény.Ennyi.Ezen nincs mit tovább boncolgatni.

    "Ha 4-magos volt az AMD is, és úgy produkálta ezt a jelenséget, ott durván félre volt konfigurálva valami (aminek kiderítése csak egy amatőrnek ekkora izgalom)... "

    Semmi nem volt félre konfiguralva.sött be sem volt konfiguralva.Egyszeruen ha a teljesen alap gyari beallitasokkal(no proci tunig,no memo tunig) nem ugy megy ahogy azt elvarom tölled megy a levesbe.Már bocsi de mar nem hőskori 90 es éveket éljük mikor lábakat köttöttük össze a +mhz ek kicsikarásáért...
    Egyépként 1 éve pont ezért dobtam ki a picsbe egy ati-t.Megveszem beteszem és megy a driver szivatás.A wacom tabla valahogy nem akart ugy muködni ahogy azt kellett.Jo kis kartya volt amig jatszott rajta az ember.Kristály tiszta kép,gyors,halk stb.Csak éppen mikor igazán komoly dologra szerettem volna használni kiderült hogy hopp!Ezzel valamiért nem okés.Driver csere,huza vona szarakodas...semmi érdemleges iagazi fejlesztői support..Hat akkor szeva.Jöhet az NV.Lassabb kicsit,de beteszem müködik minden alatt,100% fejlesztői support,nincs dirver mizéria.Csak azért nem fogok egy adott gyártot favorizálni mert én hu de hüséges vagyok,vagy mert kedvelem.Erre se időm se energiám.
  • dez
    #51
    magos
  • dez
    #50
    Bla bla bla. Semmiféle mágikus "hardveroptimalizálás" nem kell ahhoz, hogy egy K8-as AMD konfig úgy működjön, ahogy neki kell. Jelen esetben ~20%-kal rosszabbul, ahogy egy ugyanannyi magok és GHz-es Intel.

    Egyáltalán, mit értesz az alatt, hogy "multitasking alat megáll, mint a szög"?

    Vagy most mit is hasonlítasz, egy 2-magost egy 4-magoshoz? Mert az enyhén szólva nem fer.

    Ha 4-magos volt az AMD is, és úgy produkálta ezt a jelenséget, ott durván félre volt konfigurálva valami (aminek kiderítése csak egy amatőrnek ekkora izgalom)...
  • Zan
    #49
    Ja és Gigabyte:)!Y-vel:)!
  • Zan
    #48
    Egy kis helyesbítés:

    Gigabite P35 DS3 - alaplapom,de gondolom ezt tudjátok,de azért odaírtam.
  • Zan
    #47
    Sziasztok!

    Egy kérdés:

    Meddig lehet húzni egy Q6600-at egy Gigabite P35 DS3-ban(FSB:1333) alap,gyári hűtővel?

    Csak egy körülbelüli értékre lennék kiváncsi?3ghz-et birja?

    Most szándékozom amúgy venni.Érdemes?
  • Telpapa
    #46
    Ezt nem vitatom.Valószinüleg ki lehetett volna hozni nagyobb teljesitményt is a gépből.De ez még mindig kevés az üdvözséghez.
    Mellesleg 20 ad magamal melozunk jatékfejlesztő cégnél itt nincs arra idő hogy ugy optimalizálgassuk a hardevereket mint ahogy te pl otthon megteheted.Az idő pénz, és ilyenkor a folyamatos gördülékeny munkakörnyezet alapfeltétel.Tudod vannak akik nem csak játszanak a gépekkel.
    Egyépként nem érdekel hogy intel vagy AMD.Nem hajlok egyik felé sem.Egyszerüen azt használom amelyik jobb arra a célra amire kell.Jelenleg az az Intel.(volt olyan időszakom mikor AMD-t használtam szivesebben Athlon XP időszak).Ugyan igy vagyok az Nvida Ati párossal is.Bár itt fejlesztőként kénytelen vagyok mind kettövel dolgozni.
    A szög csak egy hasonlat volt.
  • dez
    #45
    User error....
    Ha nem bénáztál volna el valamit, ilyen 20-25% lett volna a különbség, nem "meghalás mint a szög" (ez valami ács szlogen?).
  • Telpapa
    #44
    Ez mind nagyon szepen hangzik de sajnos a tenyek meg is azt bizonyitjak hogy az AMD jelenleg piacon lévő csodái,nagy mhz ide tobb mag oda a multitasking alatt megalnak mint a szog.Egyszerüen nincs bennünk annyi craft.
    Nekem már nincs itthon AMD-m mert én speciel nem birtam ama izgalmakat amit az amd procis paltformok müveltek itt nekem.Miota 4 magos intelem van azota egyszerre tudok több szálon szinkronban probléma nélkül dolgozni.Nekem ez az amit szamit a többire magasrol tojok.Igerem ujra be fogok nevezni majd AMD re akkor ha egyszer tudok PS+Mayat+3ds maxot+tömöritést futtattni ugy hogy nem all meg alattam mint a szög.De addig nekem jöhet bárki bármilyen példával,hasonlattal,adatfelsorolásal stb.Mellesleg a legfajobb az volt mikor el akartam adni az AMD-s gepet es a szo szoros ertelmeben szart sem ert.Az nagyon szep hogy olcso,de mikor cserélne az ember vagy valtana a 0 rol kell ujra felépiteni mindent mert egyszeruen zéró időtállósága sincs az amd cuccoknak,ugy hogy nem volt 6 honapos a gépem...nevetseges.
  • Mister
    #43
    renderben se? :)
  • Skyline
    #42
    Nah mevan feltünt hogy a 06600 szartsetejesít a kb ugyanannyiba kerülő 2magos 7xxx/8xxx-es szériához képest?:)
  • dez
    #41
    Az Intel i7-eseinek biztos csak teljesen véletlenül pont olyan az architektúrája, mint az AMD 4-magosának...
  • A1274815
    #40
    Arról nem uis beszélve, hogy az Intelnél néhány alkalmazásban a 2 magos processzouk gyorsabb volt, mint a 4 magos.

    P.S.: Ha jól emlékszem, volt egy Vista x86/x64 multi-tasking teszt abban meg az AMD nyert.
  • Sanyix
    #39
    Aztán jött az árcédula, és a szerveres eredmények, és az inteleseknél megvolt az arcmosoly fagyás :D
  • digital
    #38
    Ja, érvként meddig ment az, hogy csak két mag össze van drótozva intel suxx, amd meg külön 4 mag húha, szal AMD phenom rulzik, oszt jöttek a teszteredmények és ámd-re meg arcmosoly fagyás
  • dez
    #37
    1. A külön lapkán lévő magok között lassú a komminikáció. Igaz, ez a desktop alkalmazások többségénél nem nagyon számít. (Szerveres alkalmazások jó részénél annál inkább.)
    2. A két lapka osztozik 1db FSB-n, így az amúgy sem túl nagy memória-sávszélen is, és a latency is növekszik, ha egymásra kell várniuk. (Ezek valamelyes ellensúlyozására kellett a sok cache.)
  • who am I 7
    #36
    és?
  • Mister
    #35
    jaja 2x2, nekem is ilyen van
  • dez
    #34
    2x2: gyakorlatilag 2db Core 2 Duo (lapka) egy tokban.
  • Mister
    #33
    világosítok
    fizikailag 4 magos
  • dez
    #32
    (Egészen pontosan egy esetről sem tudok, ami nem szándékosan történt. )
  • dez
    #31
    Nyilván ritkán fordult elő ilyen leégés, mert eleve ritkán fordult elő, hogy leessen az egész hűtő, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy volt egy rövid időszak (első Atlonok idejében), amikor pusztán szoftveres volt a hővédelem, így ha lefagyott a proci, mielőtt kikapcsolta volna a gépet... Aztán, mint írtam, bombabiztosra csinálták, így jobb lett, mint az Intel megoldása.
  • GG
    #30
    nekem a maxwell render és az új AE CS4 kihasználja teljesen. De a photoshop nem képes pedig jó lenne mert ha már van 4 folyamat szálam és csak 1-et használ ki az pazarlás.
  • GG
    #29
    A Q6600 relatíve két magos csak a virtuálisan van 4 nem, vagy rosszul tudom? valaki kérem világítson fel.
  • Sanyix
    #28
    Az a hűtőleeséses teszt is direkt volt, akarva csinálták. A valóságban nem valószínű hogy volt valaki annyira hülye, hogy kikapcsolta, az alaplapokon egyébként a kezdetekkor jelenlévő védelmet (elér egy hőfokot, az meg rögtön leállítja a gépet).
    És az akkori időkben nem is volt gyakori a hűtőleesés, mert masszívabb volt a socketre akasztós hűtő... amióta kitalálták ezt a hűtőlefogó keret faszságot (persze műanyagból, és azt is pont a kritikus helyeken elvékonyítva, azóta lehetséges ilyen, dehát 3 védelemmel, már nem tud elégni. Nekem már tört szét ilyen keret, amd procival, köszöni jól van, sőt a gyári feszültségnél 30%-al kisebb feszültségen megy a gyári órajelen, valószínűleg jóval 45w max fogyasztás alatt :)
  • coolbboy83
    #27
    Jó, de hogy mködik ez.....
  • Alaktomos
    #26
    En csak jot akartam, es pont hogy spam nincs benne.
  • coolbboy83
    #25
    #18 ALAKTOMOS, Ment privát üzi tőlem!!!!!!!!!
  • Zsoltika 007
    #24
    Fantasztikus processzor mind a mai napig. 3ghz-en járatom fesz emelés nélkül. Teljesen stabil mivel 2.4-re veszi magát vissza terhelés nélküli állapotban (gyári órajelre). Aki tervezi az upgradet 4 magra, jó alternatíva lehet ha még ennél is olcsóbban adják pár héten belül.
  • dez
    #23
    Egyébként LGA775-ös prociknál hivatalosan már nem Thermal Throttling a neve, hanem [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Tm2]"Thermal Monitoring 2"[/url], és nem is idle ciklusokat teszeget be, hanem a szorzót veszi vissza. Valószínűleg azért változtatták meg, mert a P4-nál alkalmazott Thermal Throttling nem működött tökéletesen.

    És egy kis kiigazítás a 2. pontomhoz: alaplaptól függően nem reset a túlmelegedés következménye AMD-n sem, hanem HALT, és folytatódik a végrehajtás, ha lemegy a hőmérséklet. Azt hiszem, az alaplapok többségén (főleg az utóbbi években) már csak ezt az utóbbi módszert alkalmazzák.

    Szóval a hűtőleesés miatti elfüstölés réges régen a múlté AMD-nél is. Sőt, volt régebben egy teszt, amiben Athlon XP-kről v. 64-ekről és P4-ekről kapkodták le a hűtőt. Az AMD mindig szépen megált, majd amikor visszatették, ment tovább a műsor. A P4 a leszedés után 1-2 mp után állt le teljesen, és néhány próbálkozás után nem is ment tovább: elromlott! Hát ennyit erről a témáról... Remélhetőleg a Core2-esek nem mennének tönkre hasonló esetben.
  • dez
    #22
    AMD procit sem lehet már szétégetni.
    1. pontod itt is áll.
    2. veszélyes túlmelegedés esetén azonnali reset, hw-esen kezelve, tehát akkor is működik, ha a proci már előtte lefagyott. (Már az Athlon XP-s időkben megoldották, hogy hűtőleesés esetén sem megy tönkre.)
    3. Thermal Throttling nincs AMD-n (legalábbis a korábbi procikban, de szerintem az újakban sem), viszont ezt Intelnél is érdemes kikapcsolni, mert alacsonyabb hőfokon aktiválódik, mint amit a proci még bőven elvisel.

    Ezen kívül van riasztási lehetőség a BIOS-ban beállítható hőfok fölött, illetve ha pl. leáll a hűtőventi. Ezek lényegében pótolják a Thermal Throttlingot.
  • dez
    #21
    A partnerek nem vádlottak, nem lehet náluk csak úgy házkutatást tartani, csak amit önként beszolgáltatnak, de nyilván nem sietnek ezzel.

    Egyébként muris, ahogy hőbörögnek. Főleg hogy most az arabok bevásárolják magukat az AMD-be, miközben az Intel újabb procijait Izraelben tervezik... :) (Amivel nekem személy szerint semmi problémám, de poénos.)
  • k0zi
    #20
    A #18-as komment tulajdonosának rendelnék egy ban-t a moderátoroktól spamelésért
  • tomcsa4
    #19
    Nem dobja. De 5 Ftért nem adhatják, akkor az újakból is sorakoznak, ergo a gyártásával már leálltak. Még majd lehet kapni itt-ott, de nem lesz jellemző.
  • Alaktomos
    #18
    Kar erte, biztos ez is a valsag miatt van! Tekintettel a valsagra ajanlom nektek hogy regisztraljatok a kovetkezo oldalon:itt Ezen az oldalon konnyen es gyorsan penzt lehet keresni, a durva pedig hogy egy spamot sem fognak kuldeni az email cimedre!!!
  • Szefmester
    #17
    hümm hümm, de rég is volt amikor tuningoltam.. akkor azt hiszem egy rendesebb hűtőborda után neki is esek. :) köszi srácok