792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Aquir
    #31
    mármint ezek voltak az eddigi órák a Bioetika kurzuson (ez is csak szabadonválasztott), meghívott előadókkal :)
  • Balumann
    #30
    Uhm. Hát, szép tantárgyak :D
  • Aquir
    #29
    az.
    betegjogok, euthanázia, géntechnológia, génterápia, erkölcs, vallás és természettudomány, erkölcs és evolúció, és most az alternatív orvoslás
  • Balumann
    #28

    bioetika? jól hangzik :|
  • Aquir
    #27
    Meg hogy az előadónk mondta hogy nagyon tart attól hogy az ilyen bizonyítatlan dolgokra igény lesz és a Tudományegyetemen majd kurzusok meg szakok lesznek belőlük az orvosoknak :)
  • Aquir
    #26
    Ja és épp most ezelőtt írtam egy másik topicban:

    " Most Bioetikán meg az Alternatív medicínáról volt szó :) Meg hogy Bioenergia átvitelt, kézrátételes gyógyítást, vagyis ilyen alternatív dolgokat kötelező megtanulni az orvosoknak:))

    itt az alkalmi előadó egy honlapja meg egy cikk

    Végülis voltak vizsgálatok, amik nem nagyon mutattak ki semmit velük a kapcsolatban a törvényi szablyozás is úgy kezeli ezeket hogy igazából azért legyen törvényben hogy szabályozva legyen, az meg hogy működik az meg ilyen szempontból tökmind1 :)

    Amiket mondott minden szervezetnél (pl WHO) óvatosan kezelik ezeket, mert még ha nem is mutattak ki semmit, akkor is van placebó hatás ami jó, tehát olyan nyílt összefogás ellenük nincsen"
  • Balumann
    #25
    De :(
  • Aquir
    #24
    Feltéve ha jól célzol
  • Deajka
    #23
    Ez téma elkószált egy kicsit, nemde?
  • Balumann
    #22
    Dr. Lenkei vitaminjait meg hagyjuk már szerintem (mármint a vitát a vitaminjaival kapcsolatban). Írjon mindenki tapasztalatokat, az elfogadott dolgoknak meg mindenki utána tud olvasni (azért is linkeltem több oldalt).
    A vesekő egyébként engem is érdekelne, hogy hallott-e már valaki erről vmit, hogy Lenkei vitaminjaitól kialakult volna... Szerintem ha már csak 1 is előfordult volna már mindenki tudna róla a világon :D (persze nem tudom, csak tipp).
  • Balumann
    #21
    Csak arra kérek mindenkit, hogy ne akadjatok le az elején (tehát ha nem vagytok kiváncsiak Lenkeivel kapcsolatban semmire), olvassátok tovább.
    Nem vagyok kiváncsi olyanra, hogy "hú mennyi marhaság", meg "hülye összeesküvés függő". Érvek alátámasztására linkeket, forrásokat várok, de a legjobb lenne ha tapasztalataitokat, ismerőseitek tapasztalatait írnátok le.

    Nem célom hülyeségeket terjeszteni, amiket leírtam én személy szerint jónak láttam - de próbáltam több oldalról megvilágítani a témát - és mindenki olvasson utána mindennek, ne vegye kész pénznek amiket leírtam meg linkeltem.

    Remélem hamar helyrehozzák a hibámat és átrakják végre a topikot :( Ezért dühös vagyok magamra, gyorsan megakartam nyitni, mert még sok dolgot módosítanom kellett (linkek).

    Egyébként anyum is mondott hozzá néhány gondolatot, meg ez inkább egy gyűjtemény mint a saját agymenésem.
    Azért nagyobb forgalomra számítottam.
  • Balumann
    #20
    ah írtam a moderátorok topikba de még gondolom nem olvasták. Remélem hamar átrakják vmelyikbe :S Hogy a fenébe nézhettem el. Gyakorolnom kell a topik nyitást :D
  • Benny04
    #19
    lál
  • FrancescoTotti
    #18
    Nyáron szerintem nem lesz rá szükségem, mert akkor sosem vagyok beteg, de idén télen nagyon sokat várok tőle.
  • Balumann
    #17
    Jah értem. Hát akkor próbálkozz meg a vitaminokkal.
  • FrancescoTotti
    #16
    Igen, ez az alma is olyan dolog, hogy ki miben hisz.
    Ha Lenkeinek hiszel, akkor az alma semmit nem számít, legfeljebb a savak és rostok miatt fontos.

    Én egyébként nem bízom vakon a Lenkeiben, de most hirtelen más megoldás nem jut eszembe a problémáimra.

    Azt már eldöntöttem, hogy ezen a télen szedem, de kicsit azért tartok tőle. Félelmetes az a 7 bogyó naponta.
  • FrancescoTotti
    #15
    Nagyon sokat sportolok, legalább napi 3 órát. (Foci, futás, kondi)
    Lenkei szerint ez is megnöveli a vitaminigényt.
  • Balumann
    #14
    Tehát azt javaslom, hogy a vitaminokkal még várj, és próbáld ki a többi dolgot amit írtam (jóga, testmozgás főképp). Az alma is biztos hatásos :D
  • Balumann
    #13
    Szerintem nézd meg a többi dolgot is, én inkább úgy érzem, hogy nekem a sportolás (hogy biciklivel járok suliba meg időnként hétvégenként), meg a jóga segítetett sokat (elég régen voltam már beteg, és nem is nagyon van problémám nekem sem).
    Szoktál valamilyen sporttevékenységet végezni?
  • FrancescoTotti
    #12
    Na ez az, amit még nem próbáltam, de lehet, hogy érdemes. Gyakorlatilag semmibe nem kerül.
  • Balumann
    #11
    Ah rakják már át :|
  • FrancescoTotti
    #10
    Akkor én leírom a saját tapasztalataimat.
    Amíg nem szedtem, az őszi-téli időszakban (minden év szeptemberétől tavaszig) számtalanszor lettem beteg, ami eléggé kellemetlen volt.
    Ezek a betegségek lázzal, hasmenéssel, erős torokfájással jártak, tehát teljesen ellehetetlenítettek.
    Gondolom ezeket főként vírusok okozták.

    Lenkeiből az alap csomagot kezdtem el szedni. Azóta csak kisebb betegségeket kaptam el, pl. meghűlés, ami az orrfolyáson kívül más problémát nem okozott, tehát nem gátolt meg a normális tevékenységeim végzésében.
    Ezen kívül sajnos a 40 fokos lázzal járó influenzát is elkaptam, de azellen talán még ez sem véd. Az influenzajárvány sajnos évről évre egyre erősebb, azt mondják. A védőoltásnak pedig nem vagyok híve.

    Ezen kívül sok más pozitív tapasztalatom van a Lenkeivel, rendbetette az emésztésemet, nagyobb étvágyam lett, több az energiám, nincs már 10-12 órás alvásigényem.

    Szóval ezek a pozitív tapasztalatok. Személyes negatív tapasztalatom nincs, illetve nem is hallottam róla, de a vesekővel és sok más betegséggel ijesztegetnek. Kérdés, hogy ez megalapozott-e. Elsősorban erről olvasnék szívesen véleményeket itt a fórumban

    Azon gondolkozom egyébként, hogy esetleg a közepes csomagra váltok, hátha az még jobb hatással lenne rám.
  • Balumann
    #9
    Oké. Várom a tapasztalataidat és tanácsaidat.
  • Balumann
    #8
    Nemtudom, én ritkán szedek lenkei vitaminokat, C vitamint is gyógyszertárit inkább (tehát így 1-2 havonta ha beszedem). Neki az az érdeke, hogy minél többet eladjon, főleg ha nem is ártalmas a túladagolás. Ezért is írtam, hogy mindenki olvasson minél több oldalt a vitaminokról. Amíg nem érzitek hiányát addig nem kell úgy szedni ahogy ő írja elő.
  • NEOreg3
    #7
    Minden nap egy alma az orvost távoltartja.
  • dronkZero
    #6
    Jó sok komplett marhaságot is sikerült leírnod, de itt nem kommentálnám, majd ha elköltöztél/tettek.
  • FrancescoTotti
    #5
    Ha már így felvetetted, kezdhetnénk a beszélgetést a Dr. Lenkei vitaminnal.
    Engem főleg a Ti véleményetek, illetve az általatok hallott vélemények érdekelének.
    Nem mellesleg persze a tapasztalatok is.
    Nekem eddig pozitívak a tapasztalataim, de az tény, hogy Dr. Lenkei némelyik vitaminból a hatóságilag előírt napi szükséges beviteli érték 500-1000%-át írja elő, még C vitaminból is több mint 1000 mg-ot. (A hatósági érték 60 mg/nap, ha jól emlékszem)
    Fontos itt leszögezni, hogy átlagos értékekről beszélünk, mert a szellemi és fizikai igénybevétel, testsúly, kor és egészségi állapot függvényében személyenként eltérnek ezek az értékek.
  • Balumann
    #4
    Te jóég. Ezt tényleg nagyon elnéztem.
  • Seth
    #3
    Általánosba vagy a tudományosba, de semmiképp sem a játékosok fórumába kellett volna ezt nyitni XD
  • Balumann
    #2
    Sikerült elrontanom 1 linket.
    vitalitas.hu
  • Balumann
    #1
    Nos, tudom, hogy vannak topikok hasonló témában (foleg betegségekrol szóló topikok), de szerintem nem lesz felesleges ha van egy ilyen is. Előre is sry az esetleges helyesírási, fogalmazási, illetve logikai hibákért. :)

    Nagyrészt az alcímben benne van, hogy milyen jellegü hozzászólásokat várok. Megpróbáltam összeszedni én is minél több dolgot, remélem hasznos lesz, és sokaknak segítséget fog nyújtani, hogy egészségesebben tudjanak élni. Valószínűleg lesznek olyan részei a hozzászólásomnak, amiket páran hülyeség(ek)nek fognak tartani, de szeretném kérni, hogy akiknek nincsen tapasztalata mellette (adott esetben csak hallott a dolgokról), ne ítélkezzen felette - mégha a (jelenlegi) tudomány sem tudja elfogadni, negatív tapasztalatok természetesen jöhetnek.

    A testi és lelki egészség - bár külön választható - nagyon szorosan összefügg. A mai világban sajnos egyiket sem könnyű megtartani, és főleg nehéz visszaszerezni.

    Nemrég olvastam egy idézetet, amiben végülis sok minden benne van :)
    "“Idonként elmegyek az orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar.
    Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltom az orvosságot, mert a patikus is élni akar.
    Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm - mert én is élni akarok!”(Mark Twain)

    Persze az is igaz, hogy hányszor mondták már az orvosok, hogy éljünk egészségesen - sétáljunk nagyokat a jó levegőn, sportoljunk, kapcsolódjunk ki, együnk sok zöldséget (táplálékpiramis), kerüljük a stesszes helyzeteket, pihenjünk, aludjunk ... stb. A mai világban, főleg a nagyvárosokban ezeket szinte képtelenség betartani. Amikor baj van, rohanunk az orvoshoz, és elvárjuk, hogy néhány tablettával helyrehozza mindazt amit elrontottunk. Legtöbb esetben nem tudja. Mit tud? Legtöbbször csillapítani, szinten tartani...
    Olyan sok információ jut el hozzánk manapság, különféle gazdasági érdekek indittatásával (persze, mindig ott van a tudományosság igénye, kísérletekkel alátámasztva), hogy teljesen elfelejtjük az életről tanultakat, bedőlünk mindenféle tudományosan tálalt maszlagnak. Már szinte minden alapvető élelmiszerről hallottunk olyat is , hogy milyen veszélyes és olyat is, hogy mégiscsak jó. Enni kell szerintem, mindent, ami az évszázadok során kialakult és anyáról leányra öröklődött - tapasztalatok alapján. Tojás, vaj, zsír, vörös hús (időnként, de fontos), ha tejet nem is, de tejterméket mindenféleképpen, stb. A csúcs a víz,- kell.

    Első a belső tisztaság:
    Minden izmot meg kell mozgatni, még a beleknek is szükségük van némi besegítésre (jóga) (erről lejjebb találhattok további dolgokat). Állítólag a legtöbb emberben több kiló salakanyag halmozódik fel, főleg a vastagbélben. Ezt elég nehéz onnan kirobbantani, de nagyon fontos, mert nem tud a bél megfelelően dolgozni. Olyan a belünk, akár az elvízkövesedett lefolyócső, csak egy kis részen tud a tápanyag áthaladni, sokszor a felszívódást teljesen megakadályozva. Vagyis eszünk, de fáradtak vagyunk, nincs energiánk és csak hízunk. Ráadásul az itt megrekedt méreganyag állandóan mérgezi szervezetünket. Nagymamám tudta, hogy rendszeresen kell magokat enni, reszelt káposztát és minden olyat, ami szabályosan leradírozza rendszeresen a beleket. Ha úgy érezte kamillateát, csalánteát, hársfateát ivott, és más salaktalanító és gyógyító teákat. Rengeteg embert kezelnek különféle betegségekkel (állítólag komoly gyógyíthatatlan betegségekkel), pedig csak salaktalanítani, méregtteleníteni kellene, és megszünnének a panaszaik. A legtöbb ember azt hiszi, hogy nála ez nem áll fenn, hisz mindennap van széklete - akkor is egy kísérletet megér.
    Vagyis le kell radírozni a beleket belülről, rengeteg folyadékkal, + jóga mélylégzéssel.

    Méregtelenítés: Legjobb módszer az izzadás és folyadékpótlás, megfelelő vitamin és ásványianyagpótlással. Hogy ezt szaunával, vagy sporttal éred el, az rajtad múlik.

    Aztán az egyik dolog, amivel fontos foglalkozni, az a mai egészségügy, gyógyszeripar. Sajnos elég nehéz megítélni, hogy mi az igazság, mennyire van igazuk a gyógyszeripar és egészségügyet (vagy inkább betegségügy?) támadóknak (mennyire próbálják saját érdekeikre fordítani azt). Nálunk az egyik legismertebb személy, Dr. Lenkei könyveit tudom ajánlani (Cenzúrázott Egészség és Cenzúrázatlan egészség). Tudom, hogy a szcientológia miatt már sokan úgy állnak hozzá, hogy egy szava sem lehet igaz (pedig kitünő (summa cum laude) minőségítéssel szerezte meg orvosi diplomáját, kutató orvos, majd klinikai orvos volt, aki elhagyta a "betegségügyet", hogy hű maradhasson orvosi esküjéhez)... én azt ajánlom, olvassátok végig a könyveit, aztán olvassatok utána azoknak a dolgoknak (illetve olvassátok tovább a hozzászólásomat:) . Könyvében több (nem kitalált) adat, idézet van, ajánl más olvasmányokat/könyveket is, ha benne kételkedtek akkor azoknak nézzetek utána, szerezzétek meg. A vitaminokkal kapcsolatban hogy mennyire ferdíti saját hasznára, könnyen utána lehet olvasni (de ezekről még ma is folynak a viták).
    Egy dolog biztos, számos olyan van, amit betegségként kezelnek (gyógyszerekkel!), holott nagyrészükre van lehetoség az "ok "(vagyis betegség) megszüntetésére, vagy egyáltalán nem is betegség (legjobb példa erre a hiperaktivitás).
    A Cenzúrázott egészség című könyvét letölthetitek innen.

    Nah szóval, a szervezetünknek szüksége van vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre. A vitaminokról a vitaminok.info -ról, illetve (wikipediáról) lehet hasznos információkat szerezni.
    Az ilyen táplálékkiegészítoként szedheto vitaminokkal kapcsolatban (pl. Dr. Lenkei vitaminjai) másik topikban felvetodött, hogy miért jutnának kevesebb vitaminok szervezetünkbe mint régebben és miért lenne szükség ilyenekre. Erre nem tudok igazából választ adni, sok mindent lehet olvasni ezzel kapcsolatban (de az biztos, hogy átlagosan - foleg a városban élők - nem esznek annyi gyümölcsöt, zöldséget, jó minőségű ételt, hogy az teljesen pótolja a megfelelo vitaminmennyiséget). Az is biztos, hogy vannak más módszerek, mint a vitamin tabletták szedése (vagy pl. a bio ételek ( biokukac.hubio-etelek). Természetesen lehet, hogy valaki elég mennyiséget fogyaszt, az a lényeg hogy erre is oda kell figyelni, hiszen ha a kevesebb mennyiség nem is okoz betegségeket, szüksége lehet védekezéskor. De azt se feledjétek, hogy azért valamennyi vitamin mindenféleképpen bejut, tehát nem úgy kell gondolkodni, hogy az összes vitamint a kiegészítőkkel kell bejuttatni.

    Wikipedia-n ezt írja a C vitaminről például:
    "A napi szükséglet minimuma 45-80 mg/nap körül van. Ajánlott mennyisége hivatalosan 60-90 mg, de erről viták a mai napig folynak. Több orvos szerint is érdemes túllépni az ajánlott bevitelt, akár 750 mg-ig, azonban efölött megnő a vesekő vagy a magas húgysavszint kialakulásának kockázata. De kivételes esetekben, például megfázás, fertőzés esetén akár több grammot is bevihetünk naponta belőle. Akár már nap végére is jobban lehetünk, de 1 hétnél tovább ne alkalmazzuk ezt a módszert.

    Egyes vélemények szerint a túladagolás (bár a felesleg a vizelettel távozik) elsavanyítja a vizeletet, illetve megnövelheti a húgykő, vesekő kialakulásának esélyét és hasmenést is okozhat. A fölösleges C-vitamin oxálsav formájában ürül ki a szervezetből, ami alkotóeleme a vese- és húgykőnek." Mások cáfolják, azt is hallottam, hogy ez mind duma, még soha senkinél sem fordult elő túladagolás.

    Szintén wikipedián van egy ilyen cikk is, Alternatív vitaminterápia. Ezt is érdemes megnézni.



    Ami már részben átmenet a testi és lelki egészség között, az a testmozgás, sportolás. Egy idézet innen:
    "Elég talán arra utalni, hogy a lakosság több mint 50%-a túlsúlyos vagy kifejezetten elhízott, a halálozási okok 50%-áért a szív- és érrendszeri betegségek felelősek, ezzel szemben a felnőtt férfiak 67%-a, a nők 81%-a soha nem sportolt. Holott a rendszeres testedzés, sport lehetne az a hatékony eszköz, amely révén a krónikus mozgáshiány okozta kóros elváltozásokat hatékonyan lehetne kivédeni. Elég talán arra utalni, hogy a koszorúér-betegség amelynek következménye lehet a szívizominfarktus kockázatát a fizikailag aktív életmód és a testsúly normalizálása 35-55%-kal csökkenti." Érdemes tovább olvasni az oldalon.
    A sportolás emellett (kűzdés) lélekben is erősít, növeli teherbíró képességeinket, gondolat tisztító hatása is van (ami az alkoholt is helyettesítheti időnként :-P ).

    Amit még hasznosnak (sőt nagyon fontosnak) találok és szintén átmenet, az a jóga légzés (pránájáma), erről találtok itt egy rövidebb leírást. Aki szeretne több mindent erről megtudni, jobban elsajátítani a technikákat, annak ajánlom a "Sport és jóga - Ősi hindu testgyakorlatok és légzésszabályozás európaiak számára" című könyvet. [URL="http://www.2shared.com/file/4323162/88d03989/spotresjoga.html]Innen[/URL] letölthetitek (ha megszűnne a link, akkor küldjetek privát üzenetet vagy e-mailt).

    A következő hasznos "technika" a meditáció, illetve a főként meditáción alapuló agykontroll. A meditációról sok leírást lehet találni neten (google!), szerintem érdemes megismerni a hatásait, illetve esetleg próbálkozni is vele (azt szerintem mindenki érzi, hogy kinek van szüksége rá). Például 1-2 link: [URL]http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/dieta/2002/8/medit.htm]vitalitas.hu[/URL], meditáció kezdőknek
    Az agykontroll sokkal több mindenre jó, hátránya hogy sajnos olvasmányokból, még hanganyag mellett sem lehet igazán elsajátítani (legalábbis nekem egyáltalán nem sikerült elérnem az ún. alfa állapotot, ami az alapja). Tanfolyamokon lehet jól elsajátítani. Véleményeket, tapasztalatokat ezzel kapcsolatban is kiváncsian várok!

    A természet hangjai (folyók, szél, állatok hangjai) megnyugtató hatásúak, a meditáció és relaxáció hatásosabb lehet, ha olyan helyen végezzük (és semmiképpen sem ajánlott televízió, meg belvárosi zajok mellett...).

    A lelki dolgokba sokkal mélyebben nem szeretnék belemenni. Még annyit - bár ezzel nem hiszem, hogy újat mondok bárkinek is, a negatív érzelmek nagyon nagy hatással vannak egészségünkre. Az idegesség, düh, utálat, rosszkedv csak ROSSZABB egészséghez vezet. Fontos a kiegyensúlyozott, egészséges kapcsolat, vidámság, jó hangulat fenntartása.
    Fontos a "kikapcsolódás", relaxáció is (főleg agyunk pihentetése, tehát ne járjon az agyunk a problémáinkon, negatív érzelmü emlékeken). Erre rengeteg lehetőség van, ide tartozik a sportolás, játékok, zenehallgatás, filmnézés, beszélgetés valakivel). Túlzásba vinni egyiket sem jó természetesen, a változatosság a legjobb. A civilizációban élve sajnos muszáj olyan dolgokat is csinálni (tanulni, dolgozni ) amiket egyáltalán nem szeretünk).
    Érdemes olvasgatni Keleti filozófiák tanításait (buddhizmus, taoizmus, konfucionizmus, illetve a bibliát (ateista szemlélettel is, nem szó szerint értelmezve!), sok mindenre megtanítanak. Például arra, hogy a szélsőséges érzelmek sem jók (túlzott vágy valami/valaki után, túlzottan ragaszkodni valamihez -> "Amit birtokolsz, birtokba vesz").

    Emellett Müller Péter: Szeretetkönyvét is feltöltöttem (hozzáteszem, nekem nem annyira tetszett, de hátha valakinek ez segít megtalálni a boldogságot :-) )


    Még 1 fontos dolog van, ami már egy szűkebb "szakterület", ez pedig a látással kapcsolatos. Van egy honlap amit mindenkinek csak ajánlani tudok, minden le van írva: latastrening.hu. Idézet az oldalról:
    "A szemüvegesség minden hiedelem ellenére gyógyítható, tehát a jó látás megtartható, sőt extralátássá fejleszthető. Az egészséges nézési szokásokat újra meg lehet tanulni, és akár életünk végéig szemüveg nélkül élhetünk.
    A látástréning, szemtorna, szemjóga, Bates-módszer, stb. természetes, szelíd módszert jelent a szemproblémák gyógyítására (dr. W.H. Bates amerikai szemorvos 1860–1931 a látástréning kidolgozója). "

    ******
    Alternatív gyógymódok.
    Tudom, hogy vannak akik megbíznak az elfogadott orvostudományban - természetesen ez jó is. Vannak hatásos gyógyszerek, antibiotikumok, védőoltások, és az orvosok is többnyire segítő szándékúak (főleg a fogorvosok...). De azt se felejtsétek el, hogy nem az egészséges emberekkel foglalkoznak, hanem a betegekkel - ha mindenki egészséges lenne akkor mi lenne? Továbbá érdemes utána nézni, hogy milyen gyógyszerek fogynak a leginkább a gyógyszertárakban.

    Lenkei ajánlott könyvében egy könyvet a rákkal kapcsolatban: "World without cancer", vagyis A világ rák nélkül, érdemes megtekinteni ;)

    De ugyanakkor az alternatív gyógymódoknál is figyelembe kell venni dolgokat. Egyrészt, hogy többnyire nem bizonyított dolgok, lehetnek csalók is (olyanba tehát én nem javaslom belevágni, amiről nincsenek sehol tapasztalatok). Itt van egy jó kis összefoglaló az alternatív gyógymódokról: ITT
    Ha szükségetek van gyógymódra, keressetek tapasztalatokat, fórumokat, érdeklődjetek az adott terület hatásossága iránt.
    Egy idézet az előbb belinkelt oldalról:
    "Azt sem szabad azonban elfelejteni, hogy a beteg gyógyulása igen sokféle tényezőtől függ, melyek közül legfontosabb talán maga a beteg. Ő kell, hogy akarja elsősorban a gyógyulását, az orvosok vagy a különböző fajtájú gyógyítók ebben csupán segíteni tudnak neki."


    Ennyit tudtam most így összeszedni, remélem sokaknak hasznára válik (szerintem nekem is :P). Jó lenne, ha valaki elvállalná a topikot (házigazda) és rendben tartaná, én nem hiszem, hogy ezen kívül sokat hozzá fogok tudni szólni a témához. Főleg tapasztalatokat, tippeket "várok", amik segíteni fognak másoknak egészséges maradni, egészségessé válni.

    Remélem átíráskor nem rontottam el semmit, linkeket.