792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Balumann
    #111
    Nah kértem házigazda jogot. Azért többen is válaszolhatnátok a házigazdasági kérdésemre, mert így nem biztos, hogy megadják!
  • FrancescoTotti
    #110
    Én is támogatom
  • Pepsi Twist
    #109
    HAMBURGER + PIZZA + SÖR = Egészség! muhahaha (nekem bevált)
  • FrancescoTotti
    #108
    Hát egyrészt a Lenkeit is sokan szedik, másrészt a Lenkei által importált cucc egy amerikai vitamin, amit gondolom ott mégtöbben szednek. (Ráadásul más márkanéven itthon és külföldön is sokan szedik)
  • Montanosz
    #107
    akkor igyál egy pohár bort))))
  • Montanosz
    #106
    barátom:
    gyökerek (katáng,stb)
    mindenféle bogyók(csipkebogyó)
    ehető magvak (fenyőmag)
    de példa tegnap még látható volt virágzó pitypang
    persze vannak akik panelban laknak
    de bárki cserépben csíráztathat hagymát,búzát,kukoricát,stb
    szóval ne nézz akkorát)))
  • bigapó
    #105
    mivel Te nyitottad, logikus, hogy házigazda légy. legalább a kis hitetlen barmokat kitörlöd, nem lesz off, csak hasznos dolog. Hajrá, Én rád szavaztam.
  • Balumann
    #104
    Egy "közérdekü" kérdést szeretnék felvetni. Elfogadtok a topikom házigazdájának, vagy valaki szeretné esetleg elvállalni? :)
  • Balumann
    #103
    Korrupció: az egészségügy globális problémája
    Világjelenség a korrupció az egészségügyben
  • Balumann
    #102
    Hát, remélem még találunk hasznos linkeket :)
    Várjuk a tapasztalataidat!

    Most az almaecetről töltök éppen 2 könyvet, ha megvan feltöltöm :D

    Megpróbálok regisztrálni tárhelyet és feltölteni oda is amiket eddig feltöltöttem, meg majd amiket találok még (csak az eldobható email cím nem akarja továbbdobni az aktivációs mailt :@, a normál címeim meg foglaltak, de megoldom).
  • bigapó
    #101
    Szia Balumann!

    Először is köszönöm Neked, hogy nyitottál egy ilyen topikot.

    Mostanában változások zajlanak az életemben. Testileg is, lelkileg is és ezekből kifolyólag akkor ugye mentálisan is (biztos rosszul írtam valamit, de nem érdekes a változáson van a hangsúly)

    Eddig is próbáltam egészségesen élni, bár ebből kimaradt a sport az utóbbi pár évben, ami eléggé lényeges, most ezt is pótolom.

    Köszönöm azt, hogy nem csak saját élményeket, dolgokat írsz, hanem linkeket raksz be, amik többé-kevésbé jó irányba terelnek Minket.
    legelső tréningem a látásjavítás lesz, pont most akartam váltani kontaktlencsére, de ha beválik ez a dolog, nem lesz szükségem semmilyen segédeszközre:)

    Más érdekes téma is van, a legtöbbet fogom követni és később beírom a saját tapasztalataimat is.

    Várom további hasznos oldalaidat. Tisztelettel, bigapó alias Peterson.
  • Balumann
    #100
    Jah, de ha már bepipálod az összeset ami ott van akkor már 200 mg felett ajánlja.
    Én azt szűrtem le, hogy legtermészetesebb körülmények között nincs szükségünk 60-100 mg C vitaminra... viszont nagyon sok tényező van, amitpl. itt a calculator oldalán sincs lehetőség bejelölni (járványok, időjárás). Ami kiderül egyéb helyekről, hogy a vitamintúladagolás sem veszélyes.
    Wikipedia-n ezt írja: "Kizárólag természetes élelmiszerfogyasztással általában nem érhető el a túladagolás. A vitaminok túladagolása csak ritkán okoz maradandó megbetegedést. Gyakran a vitaminkészítmények adalékanyagai okozzák a mellékhatásokat – néhány esetben maradandót is.
    [...]
    "A napi szükséglet minimuma 45-80 mg/nap körül van. [1]Ajánlott mennyisége hivatalosan 60-90 mg, de erről viták a mai napig folynak. Több orvos szerint is érdemes túllépni az ajánlott bevitelt, akár 750 mg-ig, azonban efölött megnő a vesekő vagy a magas húgysavszint kialakulásának kockázata. De kivételes esetekben, például megfázás, fertőzés esetén akár több grammot is bevihetünk naponta belőle. Akár már nap végére is jobban lehetünk, de 1 hétnél tovább ne alkalmazzuk ezt a módszert."

    Namost én már szedtem többször 1000mg -os C vitamint, és semmi bajom sincs, nem is hallottam róla h valakinek lett volna. Sokan hisznek Lenkeinek, tehát elég sokan szedhetik. Sztem ha 1 valakinek is ettől vesekő alakult volna ki arról már hallottunk volna.
  • FrancescoTotti
    #99
    Na, ez a kalkulátor is nagyon komoly.
    Beírom az életkorom és a nemem, erre kiadja, hogy 60 mg C-vitamin kell.
    Köszönjük, sokra megyünk vele.
  • Balumann
    #98
    Napi ásványanyag és vitaminszükséglet (átlagosan)
    Vitamin- és ásványianyag szükséglet-kalkulátor
  • FrancescoTotti
    #97
    Erről nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy nem sok vitamin van abban a hagymában, amit éretlenül szednek le (akár Hepatitis-fertőzött, akár egészséges emberek) Makón, és innen szállítják Ázsiába.
  • FrancescoTotti
    #96
    Én pont a gyógyszerfogyasztást szeretném csökkenteni, ezért próbálozom most (idén először) a vitaminokkal.
    Kiragadtam egy képet Lenkei weboldaláról:

    Azt a félreértések elkerülése végett ki kell jelentenem itt és most, hogy ez nem az én véleményem, nem az én számításom.
  • Balumann
    #95
    test elsvasodása (?) nincs cím az oldalon, de erről szól.

    Mit fogyasszunk, és mit ne fogyasszunk? noiportal.hu :D

    Az elsavasodás tünetei és kezelése
    elsavasodas.hu
    [URL=http://tisztafriss.hu/doc318/]Az "elsavasodás", mint népbetegség (tisztafriss.hu)[/URL]
  • Balumann
    #94
    Több tényezőt kell figyelembe venni. Az emberek hány százaléka eszik minden nap annyi zöldséget, gyümölcsöt, hogy az fedezze a napi vitaminszükségleteinket? (főleg akik városban laknak, rendszeresen dolgoznak, buliznak)
    A másik, hogy amiket megeszünk mennyire tartalmazzák azt amit a természetes körülmények között termesztett növények (tehát mennyire befolyásolják a modern eszközök - műtrágya, génkezelés, permetezőszerek, rovarírtók).

    Megintcsak azt tanácsolom, hogy szedjünk össze erről is minél több olvasnivalót.

    Brit vita a génkezelt növényekről - Index
    Mindentudás Egyeteme: Van-e okunk félni a genetikailag módosított élelmiszerektől?

    Idézet a mindmegette.hu "Méregtelen ételek" cikkből:
    "Nagyanyáink még gondosan szedegették a kertben a krumplibogarakat, nagypapa csalánlé kivonatot is csinált, ami igencsak büdös, viszony hatékony volt. Ezek természetes, ám csak kiskertekben mûködõ megoldások. Látott-e már valaki napszámosokat sok hektár krumpliföldön krumplibogarat szedni? Ugye nem?

    Ezért kellenek a SZEREK. Hatékonyak, nem drágák. Viszont mérgek. Kérdés, hogy bekerülnek-e a növénybe, amit mi megeszünk? Ezt eszik a gyerekeink is, mint egészséges répát, almát, káposztát?

    Ma a növénytermesztés nagy területen folyik. Cél a maximális profit. Ehhez gyorsan kell fejlõdnie a növénynek, nem szabad, hogy kártevõk a közelébe kerüljenek. Azért jön a mûtrágya, a permetezés."


    Egy másik oldalról (nana.hu - Méregtelen ételek
    "Pedig bizonyított tény, hogy a kemikáliák hatására egyre több az allergiás, meddõ, fejfájós, gyomorpanaszos, itt fáj-ott fáj típusú probléma. Inkább gyógyszereket kapunk be, ha rossz az emésztésünk, és nem gondolkozunk el a valós okokon. Emlékezzünk, hogy azzá leszünk, amit eszünk…"


    Keresetek légyszi ti is linkeket, olvasmányokat, teszteket (vagy akármit) amik alátámasztják esetleg azt, amiket állítotok.

    És arra is gondoljatok, hogy nagyon sok embernek nincsen kertje sem, illetve a városban élőknek elég kevés lehetősége van teljesen természetes úton termesztett növények fogyasztására.
  • SHADOWEYES7
    #93
    Nem számitotam ki semmit,de a józan ész ezt diktálja.
    Ez pont olyan mintha azt állitaná valaki ázsibában,hogy itt hepaitis+b vírussal fertőzött emberek szedik le a makói hagymát.
  • Mersant
    #92
    latom mar megkaptad a valaszt, de rengeteg dolog van hisz mindent le lehet huteni, es ha hirtelen faygasztod benne marad a vitamin "baratom", de hutes nelkul is szamtalan zoldseg, gyumolcs van amit ehetsz ;)
    jottok azzal hogy egyre kevesebb a kaja es egyre tobb embernek kell, meg hogy a vitaminokat is gyumolcsbol, zoldsegbol nyerik ki. hat akkor nem lenne egyszerubb azt megenni mint kivonni? meg taplal is, nem kell mellette ehezned :)
    de felolem zabalhatjatok 2pofara a vitamint, jarhattok muanyag ruhaban, chipet ultethettek a borotok ala, ha ez nektek jo...
    ja, amugy nem reg volt 1 hasonlo temaju musor valahol, epp arrol szolt hogy mindenki minden szarert a gyogyszertarba rohangal, es ezzel sokkal nagyobb kart csinalnak mint hasznot, mert nem arra talaltak ki a szervezeted hogy ilyen szarokat tomjel magadba...
  • FrancescoTotti
    #91
    Nem tudom, honnan vetted le ezt az 5%-ot, de biztos komoly számításokkal jutottál el ehhez az értékhez.
  • SHADOWEYES7
    #90
    Szerintem másokara is kb:5% esély van ,h veszélyes amit írtál :)
  • FrancescoTotti
    #89
    Komolyan gondolom.
    Azt nem mondtam egy szóval sem, hogy ez téged veszélyeztet, ne képzelj bele olyanokat a mondanbómba, ami nincs benne.
  • SHADOWEYES7
    #88
    Na ez hülyeség,hogy AIDS-es fiuk szedik a termést stb...
    Te sem gondolod komolyan ,h így folyik mindenhol.
  • FrancescoTotti
    #87
    Ja, aztán a banánt meg a mandarint teljesen éretlenül szedik le AIDS-es fiúk a távoli országokban.
    Gondolod, hogy van abban vitamin?
  • Borg
    #86
    Arról hallottál már, hogy más országokban nyár van, amikor nálunk tél? :D
    Nem beszélve az üvegházas termesztésről...
  • Borg
    #85
    Ez egyébként egy tipikus fassága a modern világnak, hogy egyes emberek ilyen tévhitek terjesztésén gazdagodnak meg, minthogy a "mesterséges" dolgok milyen rosszak, és egyéfüvetmerazjó... meg lehet figyelni manapság már egész felsőoktatási szakok vannak ilyen táplálkozás tanácsadóknak, de ez is csak n+1. formája annak, hogy a nép butaságán hogyan gazdagodj meg (lásd cukormentes norbit pl).

    A mesterséges anyagokat sem részecskegyorsítóban állítják elő, hanem természetes növényi, ásványi, és állati eredetű cuccokból.

    Ott sipít a fitnesses hülyepicsa a tv-ben, hogy E440 van benne, úristen hosszútávon agyhugykőhöz vezet ám!... ja hoppá, az E440 egyszerűen pektin, ami szinte MINDEN gyümölcsben természetesen is jelen van? Ráadásul ipari mennyiségben is almából és narancsból nyerik? Akkor azt se egyél, ennyi erővel...
  • FrancescoTotti
    #84
    A főzelékben nincs vitamin.
  • FrancescoTotti
    #83
    Milyen zöldség van télen, barátom?
  • Balumann
    #82
    Nadejó, rossz link (nem tette vágólapra amit akartam)... tehát:
    biorezonancia.hu
  • Balumann
    #81
    biorezonancia.hu
  • Tinman #80
    Magyarázhatod, de honnan tudod, hogy az a zöldség, gyümölcs amit veszel az nem volt agyonpermetezve, műtrágyázva, génkezelve? A gazda hülye szomszédja meg lehet, hogy a fáradt olajat 2 méterre a fától borította ki... nem tudod.

    C6H8O6... ezt is magyarázhatod, attól még ez is aszkorbinsav (ráadásul vegytiszta!) meg az is ami a citromban van. Itt a felszívódás, hatékonyság jellege a lényeg, ami tény, hogy a természetes táplálékoknál sokkal optimálisabb.

    A másik az anyagi oldal. Egy 500mg-os, 30 db-os Cetebe, 580 Ft körül van, ami ráadásul direkt, lassan, fokozatosan szívódik fel benned.
    Ahhoz, hogy ennyi C vitamint juttass mondjuk csak 2 naponta a szervezetedbe, nem, hogy 580 Ft nem elég a gyümölcsökre, de még 5080 sem, hiszen ennyi C vitamin vígan fedezi 2 hónapra az aszkorbinsav igényed.

    NEM állítom, hogy de jó a kémia és éljen a laborban előállított vitamin, de nagyon sokan vagyunk akik csak ezt engedhetik meg maguknak és efelé halad a világ! Egyre többen vagyunk, egyre kevesebb élelemre, ezt ne tessék elfelejteni!
  • Montanosz
    #79
    ja és melegszendvicsre, hogy nagyobb legyen a választék
  • Montanosz
    #78
    még nagyon az sem kell
    rengetek vadnövény ehető
    én nem gondozom a kertem mert ritkán vagyok itthon mégis vagy 10 féle
    ehető gyom van)))
    vadtorma, pásztortáska, lóparéj, vadsóska, libaparéj,katáng, gyermekláncfű, stb
    ezek mind főzeléknek, salátának, savanyúságnak mehetnek
  • Mersant
    #77
    szeditek itt esz nelkul a vitaminokat ahelyett hogy normalis zoldsegeket, gyumolcsoket ennetek. azokban minden benne van amire szuksege van a szervezeteteknek es TERMESZETES, nem mindenfele kemiai kotyvalek. persze nem a tescos szarokat kell osszevasarolni, hanem el kell menni 1 piacra vagy 1 normalis zoldsegeshez, es az meg finom is...aki megteheti az meg ultessen a kertben. ;)
  • FrancescoTotti
    #76
    Érdekes téma lehet a tej is.
    Ha van kedvetek, lehet róla beszélgetni.

    Nekem személy szerint megbolygatja az emésztésemet, nem vagyok benne biztos, hogy valóban szükséges.
  • FrancescoTotti
    #75
    Nem is tudtam, hogy létezik itt Cenzúrázott egészség topic.
    Most beleolvastam, kb. 20 hozzászólásig jutottam el.
    Utána hihetetlenül felidegesedtem, ebbe fogok belebetegedni :)
    Mindenki csak a saját elméleteit fejtegetni, miközben válogatott sértéseket vág a másik fejéhez. Ilyen fórumon egyszerűen lehetetlen a saját problémáinkról és a lehetséges megoldásokról beszélni.

    Egy 2005-ös hozzászólás:

    "bátran kimerrem állítani, hogy a napi 1500mg c-vitaminnal először a veséd majd a májad fogod olyan mértékben károsítani, ami már visszafordíthatatlan lesz. Az 1000mg-os kiszerelést is csak erősen indokolt esetben (skorbut, betegségből való felépülés stb.) szabad szedni legfeljebb 3-4 napig egyhuzamban.

    Ez volt a nézet 2005-ben. Azóta megjelent a nagy gyógyszergyárak 1000 mg-os C-vitaminja, mint pl. az Eurovit. Változnak az idők.

    Egy másik mondat, amit kiragadtam a Cenzúrázott egészség topicból:

    "Mellesleg el vagyok képedve, hogy Ti teljesen másképpen gondolkoztok, hiszen számotokra a betegség teljesen természetes dolog."

    Ez Lenkei doktortól függetlenül nagyon igaz, teljes mértékben egyetértek ezzel a mondattal.
  • Balumann
    #74
    Dohányzás ellen (IHS)
    Dohányzás (animációval)

    biorezonancia, mágnesrezonancia
  • Balumann
    #73
    Domján László a hit teremtő erejéről
  • Balumann
    #72
    YouTube - Csontritkulás pozitív tapasztalatok