792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Balumann
    #151
    Nah feltöltöttem a dolgokat a tárhelyre is, tehát innen le tudjátok tölteni az olvasmányokat amiket korábban linkeltem.
    www.egeszseg-tar.atw.hu

    Ha gondoljátok rakhatok rá egy feltöltőt, de úgylátom itt csak én gyűjtögetem ezeket a dolgokat így (alig töltötték le 2-3-an amiket feltöltöttem).
  • Balumann
    #150
    Lehet, hogy most ugyan úgy csinál mindent (nem is gondoltam, hogy most mindenki teljesen meg fog változni, másmilyne életmódot fog folytatni), de szép lassan át lehet állni és megpróbálni a - például itt - összegyűjtött leírások, oldalak szerint csinálni a dolgokat. Vagy adódhatnak helyzetek, amikor tényleg jól fognak jönni az olyan információk, amiket itt olvastunk (pl. valami problémánk lesz esetleg tudhatjuk az okát, vagy 1-1 alkalom amikor szeretnénk különösen fittek lenni :) ).

    A folyadékkal kapcsolatban; gondolom sok tesztet próbáltak már véghezvinni, de nem sikerült bebizonyítani, hogy mennyi folyadék az egészséges. Nyilván ez is függ sok mindentől, hogy mennyit kell innunk (hőmérséklet, elfogyasztott ételek, testmozgás). Azért linkeltem be mindet, mert amiről több "álláspont" van, ott nincs értelme annak, hogy csak az egyiket linkeljem be. Végig kell olvasni mindegyiket, aztán abból leszűrni végülis a lényeget. Az biztos, hogyha tűző napon futunk és izzadunk mint a ló, sokat kell inni, ha egész nap fekszünk akkor kevesebbet :D
    Én nem tudom, szerintem soha nem ittam még 2,5 litert (vagy csak nyáron néha).

    A tojást hol vetik el? Én nem találtam olyan cikket.
    Egészség és táplálkozás - A tojás titkai
  • Mirk
    #149
    Tehát az ember hall ezt, azt, csodálkozik kettőt, aztán mindent csinál úgy ahogy eddig, vagyis a megszokás az úr.
  • Montanosz
    #148
    ja a tojást hol elvetik,hol meg divat,mégis fogyasszuk
  • FrancescoTotti
    #147
    Ha foglalkoztat a kérdés, akkor sajnos kénytelen vagy eldönteni, hogy Te miben hiszel, mert a hírek és a tanulmányok tényleg szöges ellentétben vannak egymással.
    Arról nem is beszélve, hogy divatok változnak, ami 50 éve úgy volt, ahogy, az mostmár teljesen máshogy van, és ki tudja, hogy lesz 20 év múlva.
  • Mirk
    #146
    Ez egy remek hsz.
    Itt van néhány egymásnak ellentmondó írás, most nem az a lényeg, hogy miről szól.
    Az a lényeg, hogy te most, hogy döntöd el, hogy melyik igaz? Hát sehogy. Hinni lehet ezt vagy azt, de tudni sosem fogod biztosan, hogy helyes-e amit csinálsz.
  • Balumann
    #145
    Folyadékbevitel fontossága
    Mennyi a napi szükséges folyadékbevitel?
    Felesleges az erőltetett folyadékbevitel?
    Káros lehet a sok folyadékbevitel

    Nah most akkor döntse el bárki is, hogy mennyi folyadékot kell inni egy nap...
  • Balumann
    #144
    Hát ha tudtok valami szép betütipust amiben ékezet is van, akkor átírhatom (elmentettem prjectként is). De végülis szöveg úgyis ott van a banner alatt, először nem is akartam rá tenni - de aztán csak jobb ha van valami. Így legalább nem takarja el azt ami alatta van :)

  • Fbn Lx
    #143
    szerintem nagyon jó =) tetszik
    az egyetlen dolog amit megjegyeznék, hogy a betűszín és betűtípus túl nem jó választás.
  • Balumann
    #142
    Értem, köszi. És ha mondjuk uszodában megyek, akkor hogy érdemes, úszás előtt, után, vagy 2 úszás között (vagy több esetén is milyen sorrendbe)? Vagy ez teljesen mind1?
    A legjobb szerintem utána lenne, mert a hideg víz után úgyis fázok rendesen. :))
  • Montanosz
    #141
    szakácskönyv,internet,kényelem,
  • Montanosz
    #140
    egy picit meg kell pörkölni))))
    mintha a tűz fölött perkálodna ki a házából))

  • bigapó
    #139
    nem kell tőle félni. a lényeg, hogy csak addig maradj bent amíg jól érzed Magad. kezdőknek egyébként is a 4-8 perc az ajánlott. ha kijössz akkor egy gyors hidegzuhany, persze azt sem jéghideggel, csak ne legyen meleg az a lényeg. kicsit lehűlsz, vársz pár percet és mehetsz is vissza még egy körre. eleinte elég ez, Én 1 hónap után (heti 2-3 alkalom) már bírom 8-10 percig is és háromszor szoktam visszamenni. Ami mérvadó, hogy mekkora a hőfoka a szaunának. most mi úgynevezett finn-szaunáról beszélgetünk, tehát nem a gőzfürdősről. Van egy villanykályha bent, rajta kövek amik gondolom hőtartóak. A levegő forró és száraz. Akkor jó, ha 80-100 celsius fok között van. Egy idő után észre fogod venni, hogy a 80-ban már majdnem fázol:)
    Van lehetőség vizet locsolni a kövekre, így a páratartalom megnő. Ez kezdőknek túl sokszor nem ajánlott vagy csak kis mennyiségben, mert hirtelen jön rád egy nyomásérzet és rögtön melegebb is lesz. Nem jó versenyezni ilyennel, szóval csak néha és kevés vizet. Én első körben nem is szoktam, csak a másik kettőben egy kicsit öntök rá. Van benne illóolaj ami a bőrön keresztül szívódik fel és úgy hat az emberre.
  • Mersant
    #138
    a feliratok gyérek, a dagadt no undorito :) amugy jo ;)
  • Balumann
    #137
    Miért nem jelenik meg? Akkor esetleg így:

    vagy így linkben akkor...
  • Balumann
    #136
    Nah sikerült atw-re regelnem (találtam működő eldobható e-mail címet :D)

    Összedobtam egy bannert, mit szóltok hozzá? Tudom sajnos rossz szokásom, hogy mindent megpróbálok rátenni amit csak lehet, így kicsit zsúfolt, megértem ha nem fog tetszeni senkinek :D

  • Balumann
    #135
    Hogyan kerekedjünk felül a STRESSZEN?
    A rák és lélek
  • Balumann
    #134
    :D
  • Fbn Lx
    #133
    és az a vicces, hogy milyen tudományos színvonallal van az leírva!
    "buta sejtek" jutnak be a szervezetünkbe, és elvesznek a bioenergetikai információk.
  • Fbn Lx
    #132
    már a mikrohullámú sugárzás is rákot okoz?
    omg. ekkora idióták léteznek.
  • Balumann
    #131
    Káros a mobiltelefon?
    Sugárzó mobilok
    (megint vicces, 2 szinte egymásnak teljesen ellent mondó cikk :|)

    Masszázs élettani hatásai részletesen
  • Balumann
    #130
    savbazisegyensuly.hu - Mérgek vagy gyógyszerek?
    savbazisegyensuly.hu - Gyógyító növények
    savbazisegyensuly.hu -> hmm? ez azért nem túl hiteles. Ha mindenhol rákosak lennének ahol mikrohullámos sütő van, akkor még talán...
  • Tinman #129
    Fúúúú tegnap vettem egy zacskó fenyőmagot, jól indult de egyszer csak arra eszmélten, hogy karácsonyfát rágok már jó ideje, azzal a tipikus fenyő ízzel... végül is nem rossz, csak kicsit érdekes :-D
  • Balumann
    #128
    Ennek azthiszem sokan örülni fognak (ha még nem olvastak róla):
    Egeszseg.net - A csoki
    Szívvédő ételeink: csokoládé, szója, zöld tea
    (hopsz összecsokiztam az egeremet )
  • Balumann
    #127
    Én mostanában fogok járni úszni ha minden igaz, úgyhogy majd vszínű megpróbálom a szaunát is. Kicsit félek tőle őszintén szólva, de biztos túlélhető...ha már más is túlélte :|
  • Balumann
    #126
    Okés, ideiglenesen jó lesz, ha lesz időm megpróbálok összedobni egyet. Olyan kellene, amin rajtavan sok minden, amit ajánlottunk eddig is a forumban. Van ötletem, de a túl sok rétegekbe a photoshopban mindig összegabalyodok és elrontok valamit... :-)
  • qtab986
    #125
    Kíváncsi vagyok mik azok a trükkök?
  • Montanosz
    #124
    ja ez sem rosz))
    de előbbi 3 rétegű és halat zöldséggel együtt párol de nem veszi át egymás ízét illatát..meg még egy halom trükk amit tud
  • SHADOWEYES7
    #123
    Bátorkodtam ezt a kezdetleges bannert betenni ide, ha más ötlet előjön tessék jelezni és cserélem :)
  • bigapó
    #122
    szauna tényleg jó dolog, kondi után szoktam és nincs izomlázam utánna. hetente 2-3 alkalom úgy látom pont jó. csak ajánlani tudom Én is.
  • Sanyix
    #121
    Én akkor más vagyok. Nekem nem rontja a hangulatomat a rossz idő, sőt ilyen brutális ítéletidőkben (nyári fadöntögetős vihar, brutális mindent megállítós hóvihar), teljesen bepörgök, és tökjól érzem magam valamiért :D
  • qtab986
    #120
    Szerintem nem éri meg. Lehet kapni fém pároló betétet nagyon olcsón. Bele teszed bármilyen lábosba vagy fazékba, vizet öntesz alá aztán rá az ételt végül a fedőt és felteszed a gáztűzhelyre. Kb. így néz ki:
  • Montanosz
    #119
    ja én már rég beruháztam egy párológépre
    nagyon finomak maradnak a zöldségek, hamar kész, tojást vagy rizst, húst is 20 perc alatt elkészít, 7ezer ft volt..annyit nagyon megér
  • Mersant
    #118
    "Az egészséges ember napi C-vitamin szükségletét a helyesen összeállított és jól elkészített ételekkel még a tél végi és tavaszi hónapokban is fedezni lehet.

    C vitaminban gazdag zöldségfélék: a zöldpaprika, paradicsom, burgonya, saláta, és a káposztafélék: (káposzta, brokkoli, kelbimbó), friss gyümölcsök, (elsősorban áfonya, ribizli, a vadrózsa termése, a csipkebogyó, narancs, citrom, grapefruit), télen ezek, vagy az ezekből úgynevezett "hideg" eljárással készült teák, szörpök, gyümölcsborok fogyasztását kell szorgalmazni. A zöldségféléket lehetőleg nyersen, salátának elkészítve, vagy pároltan célszerű fogyasztani."

  • Balumann
    #117
    A víz szépít
    Gyógyító szauna
    Infraszauna

    Az elsavasodás élettani hatásai
  • Balumann
    #116
    Gondolom ez alól nem is lehet kivétel :(
    Nah mind1, hát akkor folytassuk a gyüjtögetést a témával kapcsolatban. 500 hsz nem tom, hogy egyáltalán össze fog-e gyűlni :| , eddig nem túl pörgős a topik. Én azért azthittem többen fognak segíteni, tapasztalatokat írni, hozzászólni.
    Pedig elég sokoldalu a téma.
  • Balumann
    #115
    Oh a fene, tényleg. :(
  • SHADOWEYES7
    #114
    Olvastam a leveled a házigazdajoggal kapcsolatban.
    Az 500 hsz hiányzik a gond.
  • Balumann
    #113
    Köszi!
  • Mirk
    #112
    én is