792

Minden ami a testi és lelki egészséggel, betegségekkel kapcsolatos (tippek, olvasmányok, alternatív gyógymódok, tapasztalatok).
  • Balumann
    #191
    A "A mikrohullámú sütő ártalmai" oldalon van egy ilyen kísérlet:
    "kikapcsolt állapotban lévő mikróba bele kell tenni egy bekapcsolt mobiltelefont. Rá kell csukni a mikró ajtaját, majd felhívni egy másik készülékről a mobiltelefont. Akkor jó a mikró burkolása, ha nem szólal meg a benne lévő mobil készülék. "

    Namost ezt kipróbáltuk itthon, és a mi mikrónkban megszólal a mobiltelefon... Ti próbáltátok már?
    (vagy csak átugrottátok a linket, hogy megint egy mikrós baromság? :D Érdemes egyébként elolvasni).
  • Fbn Lx
    #190
    szójatejet én fogyasztottam egy kis ideig, de annyira nem ízlik.
    másrészt meg elolvastam, hogy gátolja a növekedési hormonokat, kicsik maradnak a gyerekek heréi tőle, stb... :D
  • bigapó
    #189
    bakker, ez nagyon durva. ami még jobb, hogy leírják az alternatívákat és szerencsére én tudat alatt fogyasztom ezeket:) most gondolok a zöld ételekre és a gyümikre amik a kalcium bevitelben jeleskednek. egy kis sport és napozás. király:)
  • Aquir
    #188
    oké, olyat ált. nemiszok xD csak "rendes" káros tejet xD :)
  • Balumann
    #187
    Hát, az első ilyen "káros tej"-es oldalon (itt) azt írja;
    "Mivel lehet helyettesíteni a tejet?
    Például kókusztejjel, ami meg a propagandával ellentétben nem káros, sõt nagyon is egészséges.
    Szóba jöhet még a rizs-tej is. De semmiképpen sem szója-tejjel, mert az is rendkívül káros. (Kérem olvassa el a szójáról szóló cikkemet is!)"
    Szója és szójatermékek egészségkárosító hatásai
  • bigapó
    #186
    fogalmam sincs, erről még nem is hallottam :D
  • Aquir
    #185
    és a szójatej? :D vagy az is olyan? :)
  • bigapó
    #184
    erről találsz infót a neten. valamilyen enzim hiányzik a szervezetedből, ezért nem tudja normálisan lebontani a tejet, amitől hasmenés alakul ki. nem tudsz vele kezdeni semmit ha jól tudom. más módon kell bejuttatni a szervezetbe azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat amik a tehéntejben vannak. (ha még vannak egyáltalán). azt nem tudom, hogy például a kecsketejre is érzékeny vagy-e ilyenkor? kancatejet inkább nem ajánlom :)
  • Balumann
    #183
    Letölthető mp3 meditációk
    Natura Sound Terapy (terápiás zene generáló :|)
  • Balumann
    #182
    Nemrég volt róla szó, ha elkerülted volna akkor sztem olvasd el, és csak óvatosan (mértékkel) a tejel! :S
  • Balumann
    #181
    A mikrohullámú sütő ártalmai... Nah erről mi a véleményetek, mennyi az igazság, illetve a valóban megalapozott állítás? Mert ha tényleg van, akkor elég durva a helyzet...

    ITT egyébként azthiszem érdemes olvasgatni.
  • Mirk
    #180
    nálam ellentétes hatást vált ki
  • kocsisgabor9999
    #179
    Köszönöm szépen a segítségeket! #177, #178
  • Aquir
    #178
    akkor gondolom érzékeny vagy rá vagy mittomén, fater sem iszik ezért tejet mert neki is az van és megy a hasa
  • Fbn Lx
    #177
    napi 0 dl házi tej egészséges.
    ha megy tőle a hasad, ne igyál pár napig. kell idő, amíg újratermelődik a laktáz a beleidben. és ahogy öregszel, ez az idő egyre több lesz.
  • kocsisgabor9999
    #176
    Napi hány dl házi tej egészséges? Ha megy tőle a hasam néha mit csináljak??
  • kocsisgabor9999
    #175
    Napi 3 dl házi tej, 2 db alma, 2 sütött tojás mindent megold. ;)
  • Balumann
    #174
    Nem találok sajnos több témához illő linket. :(
  • Balumann
    #173
    Ez megnyugtató ;) Akkor talán nem fogunk megdögleni ha mégis iszunk tejet időnként ;)
  • Aquir
    #172
    na valami ilyesmire gondoltam (más hozzászólásból):

    "Ne zavarjon senkit, hogy a tejcukor lebontása csak az európaiak genetikai mutációja.
    Vajon miért van az, hogy a többi népcsoport esetében 4-5 évesen eltűnik ez az enzim?
    mert nem természetes az embert tejjel táplálni idősebb korban.
    Akit érdekel, utánanézhet."
  • Aquir
    #171
    mindazonáltal már rég óta fogyasztjuk :)

    "az emberi szervezetnek miért van szüksége a tehén által a borja számára termelt, és a borja számára ideális folyadékra."
    Egyébként erre meg lehetne mondani ezt:
    Hát fúj miért fogyasszuk a mézet ami a méhecskék gyomornedveivel keveredik össze :p


    egyébként egy felmérés szerint ami a különböző népek DNS-eit vizsgálta, kimutatta hogy az európaiaknak úgy változott az örökítőanyaguk hogy a tejet képes legyen jobban feldolgozni :]
  • Balumann
    #170
    Köszi, értem azthiszem!
  • bigapó
    #169
    Hali!

    Nem nagyon volt időm benézni, most pótolom.

    Az úszással kombinált szaunát neked kell kitapasztalni vagy legalábbis nekem nincs benne, mivel én nem úgy csinálom. Mint írtam korábban úgy és addig csináld, hogy jól érezd magad tőle. A héten sikerült belefutnom egy őrült csajba, aki iszonyat mennyiségű vizet nyomott a kályhára, hát azt hittem ott pusztulok el, pedig mint mondtam valamilyen szinten edzett vagyok már benne.
    Szerintem lehet úgy csinálni, hogy úszol, viszonylag erősebb tempóban, aztán szauna, egy frissítő zuhany, szauna és a végén egy laza úszás, mivel le kell hűlnöd normál testhőmérsékletre. Ilyenkor nem szabad semmilyen tusfürdőt vagy egyébb kemikáliát használni, bőröd tiszta, nem kell eltömíteni mesterséges anyagokkal. A lényeg, hogy nyugodt körülmények között történjen minden, nem szabad sietni, rohanni, szauna után sokat enni. Meg kell nyugodnia a szervezetnek, így lesz sikeres a hatása. Nekem volt olyan, hogy már nagyon éhes voltam mire hazaértem és elkezdtem enni,de a töredékét sem tudtam megenni a szokásos adagnak, nagyon hamar telítődtem és nem is esett jól, majdhogynem rosszul voltam utánna. Szóval figyelni kell. Ezért nem megyek úgy kondiba, hogy utánna rohangálok a városban, inkább átszervezem a napom.
  • Balumann
    #168
    Zenit TV adása a lúgosításról (I. rész), (II. rész)

    Kinek van igaza? Dr. Dorogi Éva (egészség) 1. (több felvételt atesz153 channeljén találtok)
  • Montanosz
    #167
    hát mivel a hatásához rázni kell meg egyre gyorsabban keverni, inkább okkultizmus, de mindenképp pénzkidobás
    egy kiló kacsamájból 2millió adag tabletát készítenek, akkora is a hatásfoka)))
  • Balumann
    #166
    Najah, én is. Volt alkalmam mai napon beleolvasgatni, tényleg nagyon jó könyv (bár többnyire csak az idézeteket olvastam el)
  • Balumann
    #165
    Tététől idegbetegség? (érdemes elolvasni!)

    Pihentető éjszakai alvás
    Nyugodt alvás
    Szívbajt okoz a kevés alvás
    A testmozgás és az alvás hiánya fokozza a rák veszélyét (már ez is?)

    A testmozgás kevésbé ismert pozitív hatásai
  • Mirk
    #164
    pedig ezt szívesen elolvasnám
  • Balumann
    #163
    (sajnos ez nincs meg, nem találom sehol digitális formában, úgyhogy nem tudom feltölteni)
  • Balumann
    #162
    Ma hallottam egy könyvről, ami állítólag nagyon jó (a címe végülis elárulja, hogy kiknek érdemes főként elolvasni); Martin Philip: Zen kiút a depresszióból A normális élet szabályai
  • Balumann
    #161
    Aquir nemrég linkelt egy oldalt, ahol van egy nagyon jó cikk a homeopátiáról - ezt korábban be is linkeltem (Felhigított tudomány - homeopátia). De ennek ellenére nem vagyok meggyőződve teljesen, hogy tényleg csak placebohatás.
    Engem is érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata, vagy "ismerőseinek".
  • dronkZero
    #160
    A vízzel gyógyítás áltudománya.
  • Mirk
    #159
    mi az a homeopátia
  • dronkZero
    #158
    Beszélgessünk egy kicsit a homeopátiáról is! Mi a véleményetekerről? (Utsó oldalt linkelem csak, de ebben ott vannak a hivatkozások az előző részekre is. Ha van rá igény, még akár le is fordítom, ez a cikksorozat annyira jól össze van szedve)
  • Balumann
    #157

  • Montanosz
    #156
    a kórházban én is nyomtam egy diétát)))
    30 napig gyomorszondával tápláltak hasnyálmirigy gyulladás mmiatt, se egy korty víz, se egy falat kaja
    aztán betegség múltán a vérnyomásom is, a cukrom is rendes lett, meg mindenféle civilizációs panaszok odalettek....

    persze ahogy vissza tértem a normális táplálkozáshoz előjöttek ugyanazok a panaszok, kisebb mértékben ugyan,mert most már vigyázok, és böjtölök meg diétázok mert hát nincs kedvem megint kórházban kikötni
  • Vivien35
    #155
    Sziasztok!
    Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy diétát amit én is elvégeztem. 90 napos gabona diétának hívják. Fontos, hogy a diéta alatt sok folyadékot fogyasszunk. Vettem egy méregtelenítő főzetet is. A kedvenc gyógynövényboltomban adták (nem tudom, hogy leírhatom-e, az Oktogon téren található) a Puridren –t amibe 12 gyógynövény van. Nagymértékben fokozza a 90 napos diéta eredményességét, mert a méregtelenítés és lúgosítás az alapja, ami felgyorsítja az anyagcserét, ennek köszönhetően 13 kg-t fogytam.
  • Balumann
    #154
    Gyógynövények, gyógyteák
  • Balumann
    #153
    A porcok egészsége
    Testmozgással mérsékelhető a térdízületi porcok kopása
    Gránátalma a profi harci eszköz a porcok védelmére
    A dohányzás súlyosbítja a térd ízületi gyulladását
    Kondroitin-szulfát
    Zselatin és a porcok egészségeA porcépítő zselatin

    Azonosították a dohányfüstben található legfőbb rákkeltő anyagot
  • Balumann
    #152
    Most feltöltöttem 3 dolgot még:
    Feng shui - A harmónikus élet művészete
    A reiki energia (ilyen gyűjtemény)

    és az almaecetről 2 könyv (egy rar-ban);
    D.G.Jarvis - Az almaecet és a méz
    Margot Hellmiss - Természetes gyógymódok almaecettel