26
Ingyenes vírusírtó Redmondból
  • lck
    #26
    Ma jön ki a finál Emese.
  • Apocalipto
    #25
    Ééés már tölthető is Microsoft Security Essentials néven!

    Eicar tesztfájlt legalább észrevette, pozitívum: Kép
    Windows Vista & 7 32 bit
    Windows Vista & 7 64 bit
    Windows XP 32bit
  • Apocalipto
    #24
    Jön a Microsoft ingyenes vírusirtója

    Hamarosan megjelenik a Morro bétája, és várhatóan a OneCare kivezetését követően letölthető lesz a végleges verzió is.

    A Microsoft hamarosan elérhetővé teszi ingyenes, egyelőre csak kódnevén Morróként ismert vírusirtója kipróbálható béta-verzióját – tudta meg a Reuters tegnap. A vállalat szóvivője pontos kiadási dátummal nem szolgált a hírügynökségnek, de azt elmondta, hogy a cégen belül már jó ideje folyik a termék tesztelése.

    Redmond tavaly novemberben jelentette be, hogy 2009 júniusának végén befejezi az egy évre 49,95 dollárért előfizethető, vírusvédelmet, tűzfalat, rendszerkarbantartó és -optimalizáló eszközöket, valamint adatmentő alkalmazást is tartalmazó OneCare biztonsági csomagjának értékesítését, és a fizetős megoldás helyett egy ingyenes vírusirtót kínál majd a Windows-felhasználóknak. A Forefront-motorra épülő Morro a hírek szerint kizárólag vírus- és malware-védelmet biztosít majd, cserébe viszont jóval kevesebb erőforrással beéri, mint a komplett internetbiztonsági csomagok. A termék elsősorban a piacon ma is elérhető ingyenes antivírusok (AVG, Avast! stb.) és nem a fizetős megoldások versenytársa lesz.

    A Microsoft azért döntött a grátisz vírusirtó kiadása mellett, hogy javítson a felhasználók kétségbeejtő PC-biztonsági statisztikáin. Ma a fejlettebb országokban a windowsos számítógépek több mint 50 százalékán vagy nincs semmiféle antivírus, vagy ha van is, elavult adatbázissal rendelkezik – a fejlődő országokban pedig még rosszabb az arány. A Morróval jóval több windowsos PC alapvető védelmét tudják majd biztosítani – érvelnek.

    Kérdés, hogy ehhez mit szólnak majd a versenyügyi hatóságok, melyek az érintett riválisok panaszai alapján korábban már többször kifogásolták bizonyos alkalmazások – például a médialejátszó és a kémprogramirtó – összekapcsolását a Windowszal. A Microsoft mindenesetre igyekszik elébe menni a problémának, és azt mondja: mindenki olyan vírusirtót használhat, amilyet csak akar, az övék csak egy lesz a sok közül. A terméket nem is fogják integrálni a Windowsba, az internetről lehet majd letölteni Windows XP, Vista és Windows 7 operációs rendszerekre.
  • Puhos
    #23
  • etele34
    #22
    Na ezt még én sem hallottam! Pedig sok minden rosszat mondanak/ állítanak a nodról de azt, hogy lassítaná a gépet...? Ezt - őszintén bevallom -,hogy még eddig nem hallottam. Valami új dolog lehet talán.
    És mi az "...meg minden..."? Mire értetted? Bátorkodom (félve ugyan de) megkérdezni Tőled.
  • Puhos
    #21
    Ha neked a gépeden a Nod32 fut és "lassít meg minden", akkor a gépedet cseréld le a paksi atomerőműre!!!!
  • Lord Nomak
    #20
    Érdekes első ránézésre, mondjuk én SEP barát vagyok mert cégtől megvásárolhattam 2 ezerért 2010 decemberig =DD De ez már más.. attól függetlenül mivel itthoni gépre és laptopra is feltoltam már 3. helyre nem tudom felrakni, apám gépén majd letesztelem. =D
  • etele34
    #19
    Biztos, hogy van a nodnál hatékonyabb és kevésbé géplassító. Ha olvasgatod itt a különböző topikokat akkor hamar megkapod rá a választ.
    No és hát akkor melyik is jobb a nodnál?
    HÁT AZ ÖSSZES TÖBBI AMI NEM NOD.
  • Dodo55
    #18
    Inkább azt lehetne mondani, hogy a NOD32 összességében a legjobb, talán a legkevésbé lassítja a gépet, és elég hatékony.

    De tényleg nem "A Legjobb", mert biztos van, ami még kevésbé lassítja a gépet, meg biztos olyan is van, ami hatékonyabb.
  • Doomista
    #17
    én nem arra a kifejezésre mondtam te :]
    hanem az elöbbi mondatomra értettem.
    +#14
  • Klaus Mosanke
    #16
    Az fel sem merült bennem, hogy hazudsz. Én ilyet még gondolni sem gondolok Rólad és bocsánat, ha így értelmezted volna. Arra az emberre szokták mondani, hogy: - savanyú a szőlő neki aki irígységből mondja amit mond. Jelen esetünkben Te amit a nodról állítasz.
  • Hegi90
    #15
    egybkt microsoft termékekben elég kritikus a bizalmam :S
  • Hegi90
    #14
    fail
  • Doomista
    #13
    szeretem mikor hazudok :D márcsak ezt tudom mondani végezetül :]
  • Klaus Mosanke
    #12
    No hát az ilyen megjegyzésekre szokták mondani volt: - ...savanyú a szőlő barátom...
  • Timbo
    #11
    én szimbiózisban élek a vírusaimmal ;)
  • etele34
    #10
  • Petka
    #9
    A logikus gondolkodás és az "ésszelnetezés" a legjobb...
  • karajjj
    #8
    ott a pont
  • Monoton
    #7
    Nincs olyan hogy legjobb
  • Jim Morrison
    #6
    A nod nem jó, lassít meg minden, amúgy trójai írtónak a BitDefender a legjobb
  • gz8
    #5
    Észérveid előtt meghajlok!
  • Montanosz
    #4
    hát a nodnál nm hiszem jobb, én amióta megjelent azt használom és perfect
  • Doomista
    #3
    favorit programom lesz ! tuti jobb a nodnál.
  • Narxis
    #2
    Ingyenes lesz, így én már tuti kipróbálom.
  • Aspyrin
    #1
    A Microsoft a OneCare csekély sikere után piacra dob 2009 nyarán egy ingyen elérhető vírusírtót.

    A teljes angol cikk: itt.
    A magyar fordítás (index): erre található.

    Kíváncsian várom, igyekszem több bizalmat fektetni a szoftverbe, mint az eddig megjelent termékekbe..