258
Az élet a világmindenség meg minden.
  • ba32107
    #58
    Samsite :D
  • somdav95
    #57
    Hát nem tudom, szerintem sok hülye van azért az én korosztályomba még, csak én vagyok ilyen fura ( de lehet ez csak magánvélemény, én se vagyok szent xD ) . Tablettás bor meg hülyeség, igyon igazit Viccet félretéve, én semmi ilyesmit nem csinálok ( értsd: nem iszok, nem ordibálok utcán, stb.) Amúgy London nem rossz kis hely rengeteg érdekes épület, múzeum van, igaz csak egy napot voltam ott, nem volt elég semmire de az összkép valahogy nekem nem az igazi nekem valahogy Budapest jobban tetszik, de ez magánvélemény.
  • Tinman #56
    :-DDDD

    Még a sok birka vallási fanatic sem képes feldolgozni az egy Istenben 3 személy fogalmát, pedig hetente a pofájukba vágják, mégis egy valamilyen szakállas öregurat, vagy a naaaaagy fényességet képzelik Istennek. Még a saját vallásuk sem ezt mondja, nem is értik, de azért vakon függenek, benne.
  • somdav95
    #55
    Igazából szerintem világot látni ment. Megismerkedett rengeteg emberrel például. Vannak lengyel, thai, és angol barátai is. Hamarosan ( olyan egy év múlva ) visszaköltözik, szóval nem hiszem hogy a több pénz miatt ment volna ki, neki ez egy kaland volt szerintem :)
  • Tinman #54
    Welcome to the real world Neo.

    Akár hiszed, akár nem gyerekkorom óta érzem, tudom, hogy vannak emberek akiknek nem ez a világ való. Meg van 100-ból, 98 aki ilyenné teszi.

    Szar-e a rendszer? Szar, de főleg az emberek, akik azzá teszik. Korrupció, protekció, erkölcstelenség, szenny, fertő, minden mi samsite-nak ingere.

    A demokrácia és a kapitalizmus, úgy be fog bukni, mint annak a rendje.
    De kit érdekel? Sajnáljam már előre a sok milliárd bégető birka fogyasztót meg az aszfaltterepjáróikat, a szánalmas hiteleiket, amiket szaros életük végégig nyögnek ugyan már. Ki ne xarja le?

    Kit érdekelnek? Megkaptuk az esélyt ezen a szép bolygón és folyamatosan magunk alatt vágjuk a fát. Az emberiség nagy része a Holdat sem érdemelné, nem hogy a Földet.

    Pár ember úgysem tud változtatni a dolgok menetén, a profit az Isten, hát dögöljünk bele
  • Fürtös
    #53
    No mára ennyi,vár a mosás,vasalás
    Holnapra valaki találja ki a tutit,hogyan lehetne normálisabb pályára tenni az emberiséget:D
  • ba32107
    #52
    Szerencsés vagy Én 21 vagyok, de legmesszebb eddig Londonban voltam. Pedig imádok utazni. Csak sajnos nincs rá se pénzem, se időm....

    Amúgy mennyire furcsa, hogy 13 éves fejjel ilyeneket mondasz (nem sértésből mondom!), nekem ez nagyon fura, én 13 évesen műanyag fegyverekkel rohangáltam az udvaron. Azt kell mondjam, hogy körülbelül 18-19 éves koromban nőtt be a fejem lágya. Ilyen gyorsan változik a világ, vagy csak te vagy egy kivétel? :D Mondjuk szerintem az előbbi, 10 éve még nem volt divat, hogy a 13 éves kisgyerekek tablettás bort isznak és ordítoznak az utcán.....(ezt sem rád mondtam, csak általánosságban :))
  • Fürtös
    #51
    De miért ment Oxfordba?
    Mert ugy döntött,hogy megváltoztatja az életétvagy azért mert ott több pénzt kereshet?
  • somdav95
    #50
    Én inkább hiszek a biológiába, és abba hogy ember teremtette az istent. De például ezt nagymamám előtt nem említem, elfogadom hogy ő hisz benne, és tiszteletbe is tartom.
  • somdav95
    #49
    Keresztanyukám is így döntött. Csak ő előbb megtanult angolul, utána pedig kihúzott Oxfordba már lassan 3 éve Most pedig Dubaiba készül fél évre ( titkon remélem hogy oda is meghív engem mint Oxfordba mert ott rengeteg gyönyörű hely volt, és Dubai fejlődését is megnézném. ) De mégis visszavágyik a megszokott pesti élethez, nem is értem miért...
  • Fürtös
    #48
    Gábor vallási témákba ne menjünk bele mert csak sértödés lesz belölle,A budhizmusrol van némi fogalmam nekem is.
    De ugy alpjáraton az a véleményem minden vallásrol:
    El kellene gondolkodni,hogy isten (bármely néven szerepel is)teremtette az embert vagy az ember istent?

    De ha isten teremtette akkor tuti unalmában csinálta és mellé még másnapos is volt...
  • kocsisgabor9999
    #47
    Ezek szép ajándékok! Örülök, hogy valaki értékelni is tud ilyen ajándékokat! :)
  • bakvarnyu
    #46
    Nekem is vannak sejtéseim, inni kell!
  • kocsisgabor9999
    #45
    Még nem dolgozok! 19 éves vagyok. Egy éve merültem bele a filozófiába, azóta ilyen a gondolkodásom! :)
  • Fürtös
    #44
    Na persze nem volt egyszerü...
    Én is arra hajtottam mint mindenki más...
    Pénz jo kocsi bulik jo csajok...
    Aztán egy reggel felkeltem és azt mondtam nem jo ez igy:D
    2 nap mulva már nem laktam abban a városban...
    de ez hosszu történet,egy a lényeg merni kell változtatni!
    Mit veszithetünk?

  • kocsisgabor9999
    #43
    Olvasd el ezt a részét.
  • somdav95
    #42
    Nem is ajándékokat értettem, hanem hogy pl.: járhatok teniszezni, és ők ezt nekem megadják, és ennek rendkívül örülök. Elvisznek a világon sok helyre, meg nézek sok országot, és ez szerintem nagyszerű Nem tudom nekem ez tökéletesen megfelel, és boldog is vagyok. Nem sértésből akarom megkérdezni, de te hogy ennyit elmélkedsz az életen, gondolom ezernyi munkahelyed volt már, mert ha valami nem tetszett, otthagytad, akarom kérdezni, te így boldog vagy? Megvagy elégedve azzal amit elértél?
  • Fürtös
    #41
    Nem hinném,hogy el kéne mennem innen:D
    Nekem itt is sikerült...
    Azon kevés emberek közé tartozom akik imádják a munkájukat...
    És jol is keresek vele csak épp mire elértem,hogy jol keresek addigra,rájöttem ,hogy nem ez a cél az életben:D
    Mondjuk azt most sem tudom h mi a cél de vannak már sejtéseim:D
  • kocsisgabor9999
    #40
    Nem így gondoltam, csak néhányan azt hiszik.
  • kocsisgabor9999
    #39
    Az idióta szülők miatt.
  • Hegi90
    #38
    na. azért ne általánosítsunk -.-
  • Fürtös
    #37
    Somda95 egyáltalán nem hülyeség... Söt büszke lehetszt magadra,hogy ennyi idösen ezt igy látod!
    De az sem jo dolog ha csak arrol szol az életük hogy güriznak a pénzért,hogy a gyerekeket fel tudják nevelni...
    Csak közben azt felejtik el,hogy egy gyerekkel néha le kell ülni beszélgetni,néha meg kell kérdezni az életröl és ugy általában mint szülönek nagyon nagy felelössége,hogy valami egészséges világképet alakitson ki gyermekében...
    Mit gondoltok miért van ez a rengetek normálatlan fiatal?
  • OrioN the S
    #36
    de! bele lehet vagni es bele is fogok csak az odebb van. amint eszembejutnak a terveim ,azok is eszembe jutnak ami miatt nem lesz konnyu sot.. lehet ,hogy kudarcot vallok es tonkre megy az eletem. barmi lehetseges ,de bele kell vagni ,mert mivan ,ha megis osszejon.
  • kocsisgabor9999
    #35
    1. A szeretetet nem ajándékokban kéne kifejezni, hanem törődésben. (Ez ma nagy probléma)
    2. Életszínvonal? Mit számít ha boldogtalan az ember?
    3. Még fiatal vagy, de gondolkozhatsz ezeken a dolgokon. :)
  • Fürtös
    #34
    Na persze jön a felszlitás...
    El is érkeztünk az igazi témához...
    Csak egy kérdés:
    Ennek ellenére nem lehet belevágni?Én hszem,mig kezed lábad ép addig bárhol a világon életben maradsz és el tudsz érni dolgokat...
  • somdav95
    #33
    És mi lenne akkor ha nem azon gondolkoztok hogy mások mit csinálnak, hanem leszarnátok az egészet? Na jó hogy ne csak hülyeséget írjak. Szóval itt az én szemléletem: Az emberekbe sok a stressz, és rengetegen azon aggódnak hogy kitudják-e fizetni a rezsit, gyereküknek tudják-e biztosítani ami az igényei a pulyának. Nem hiszem hogy ezen emberek valamilyen értékek után kutatnának, örülnek hogy megtudnak élni. Ezt mondom én 13 éves fejjel... Látom szüleimet mennyit dolgoznak azért hogy megtudják nekem adni, amit én kérek néha. Nekik úgy látszik ez az élet céljuk, hogy nekem mindent megtudjanak adni, és hogy minnél jobb életszínvonalunk legyen. Ha hüleségnek tartjátok amit írtam nyugodtan írjátok le
  • kocsisgabor9999
    #32
    Nem muszáj itt maradnod ezen a dögtelepen. Menj el Thaiföldre, és légy buddhista. Meglátod boldog leszel.
  • kocsisgabor9999
    #31
    Ott kell hagyni a munkahelyet, ennyi.
  • Fürtös
    #30
    Elgondolkoztatok már azon hogy milyen ez a rendszer?és hogy hogyan müködik?
    Nem politikai dolgokra gondolok hanem ugy általában a világra...
    Müködö rendszer?
    Miböl lesz nyugdijjad?
    Meg sem éljük,miböl lenne ha napi 12 orát melozol de csak 4 orában vagy bejelentve?
  • kocsisgabor9999
    #29
    A népbutító rendszer működik. Az "emberek" kaphatók a moslékra. ;)
  • tigeroo
    #28
    fú ezilyen betépős topic?:D
  • OrioN the S
    #27
    azert ,mert hatat forditok neki es azon kapom magam ,hogy jon a felszolitas ;) eleg kockazatos. kaptam mas ajanlatot ,de azt is csak januar-februarban hasznalom ki. lehet velemenye mindenkinek.. csak sok az olyan aki leszarja mas velemenyet ^^

    csinalhatsz barmit.. ha nem vagy fejes vagy esetleg gazdag csaladbol valo ,akkor szopoka. persze vannak kivetelek es nagy akaraterovel rendelkezok akik elernek szep dolgokat. de akkor is az van ,hogy erosebb kutya baszik :) a kis emberek meg elkapjak a lepattanot.
  • Fürtös
    #26
    Rendszer?müködik????
  • Fürtös
    #25
    Manapság a média ugyanaz mint régen a vallás volt...
    Kell valami amivel ezt a sok droidot irányitani lehet...
  • kocsisgabor9999
    #24
    "Ezért működik a rendszer" Mondá egy jó barátom. ;) Az emberek teljesen elvannak butítva, zombiként élik mindennapjaikat, és egész életüket birkaként élik le... :(
  • kocsisgabor9999
    #23
    Bizony! Ma a média nevel. :P
  • Fürtös
    #22
    Miért nem mer senki változtatni ezeken a dolgokon?
    Nem jo a munkád? Miért nem forditasz hátat neki?
    Semmi kedved ehez? akkor miért csinálod?
    Talán azért mert ránk van eröszakolva egy világnézet mely szerint nem lehet ellenvetésünk,nem lehet véleményünk?
  • kocsisgabor9999
    #21
    Még egy normális ember. :P
  • kocsisgabor9999
    #20
    Meg nagyokosok.
  • OrioN the S
    #19
    bocsi ,ha van hiba.. gyorsan irtam ^^