249
Sorozat a ködös Albionból és -ról :)
  • MerlinW
    #249
    Úgy van, boldogot nekik!
  • stargatelost
    #248
    Úgyse lesz semmi a filmekből. Meg akárhogy is azt hangoztatták a készítők, hogy öt évadosra tervezték, nem igazán ez jött le az évad felépítése során. Kaptak egy nagy, kövér kaszát, nem lesz Merlin többé. De legalább lett lezárása.
  • spike0007
    #247
    A film ha lenne 3 részes lenne, régebben erről diskuráltak a készítők,és gyakorlatilag az lenne benne mint a soriban persze más elemeket is beletéve és persze sokkal látványosabban..meg ugyanezel a gárdával szeretnék megcsinálni..Legalábbis pár éve erről volt szó. Meg valszeg Merlin a filmekben előbb felfedné a titkát.Viszont pár hete volt egy nyilatkozat Bradley Jamestől ha lesz is Arthur nem mostanában játssza el újra, max pár év múlva szóval ha lesznek is filmk várni kell pár évet..
  • blbogus
    #246
    Igazából sok dolgot nem tudok elképzelni a filmben. Arthur napjainkban visszatér, vagy nélküle visszatér a varázslat Albionba? Utóbbi ugye nem igen volt benne a sorozatban, ezt nagyon hiányolom. De ha valakinek van már valami infoja filmtéren, az megoszthatja :)
  • Narxis
    #245
    Köszönjük, viszont kívánjuk! :)
  • Narxis
    #244
    Elvesztette a nyomát.
  • SzirmosSzisza
    #243
    Amúgy azon filóztam, hogy a végén ugye a melák követi Morganát de semmi következménye nincs, lehet az már a filmhez lesz :3
  • blbogus
    #242
    Boldog új évet Merlin fanok :)
  • blbogus
    #241
    Nem sok sorozat végét könnyeztem meg ennyire. Nagyon fog hiányozni.
  • Andr0
    #240
    na ás miről szólna majd a Spin-off?:D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Arthur és Morgana feltámad?:D
  • spike0007
    #239
    Mondjuk korainak éreztem még a Camlanni csatát hiszen még nagyon fiatalok voltak, de a sorozatot nem akarták már tovább húzni, így érthető! Mozifilmet akarunk!!!!:D
  • spike0007
    #238
    A végén ott az volt a lényeg hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Merlin még mindig életben és avalon környékét örzi.. Ez nem véletlen tudniillik egyes mondák szerint Arthur vissza fog térni amikor szükség lesz rá.. Azt hogy ezt beletették hogy Merlin arrafelé strázsál és hogy él ez egy erre való utalás. Arthur halálát meg kellett lépni mivel egyrészt ez a Camlanni csata volt ahol Arthur elesett...Ha lett volna még egy évad akkor nyilván ezt később élik meg. Viszont Ginevra maradt a trónon és Camelot is megmaradt, szóval amit Merlin és Arthur felépitett nem omlott össze.. Ez a lényeg. Ahogy a sárkány is mondta: Egyszer minden elmúlik bármi is történjen egyszer minden végetér.. !
    Megkönnyeztem ugyanakkor felemelő is volt ez a rész egyben, méltó lezárás!! Egyáltalán nem éreztem hogy kis kölotségvetésű volt a sorozat.. Nagyon erőteljes képekkel és látvánnyal operált a sorozat az utolsó két évadban. Egyedül a trónok harca képes még ilyesmire húszszor ennyi lóvéból. Kár hogy vége de rem egyszer mozifilm is készül ezekkel a szereplőkkel!:)Persze trilógia!!!
  • SzirmosSzisza
    #237
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Merlint kamionos futárcéget hoz létre, nem figyeltél a végén?!
  • SzirmosSzisza
    #236
    Oh, ez kint is van? Azt hittem csak szombaton lesz. Köszi, hogy spoilerben írtátok, megyek is tőteni :D
  • Andr0
    #235
    Én csak azt nem értem, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most így kiről lesz Spin-off, ha lesz egyáltalán? mindenki halott... Meg milyen befejezés már, hogy Arthur meghal...:S


    Igen látszott, hogy kisebb a költségvetés... de sebaj jön a doki ma délután/Este!
  • Narxis
    #234
    Ezt igen csak megkönnyeztem, szép befejezés lett de azért egy dolog bánt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az öreg sárkánnyal elrepülhettek volna egyből Avalonhoz és Morgana halála is egy kicsit érdekes volt, drámai de talán túl egyszerű


    Persze itt van egy mondakör ami határokat szab a forgatókönyvnek de azért néha erősen befigyelt, hogy ez egy kisebb költségvetésű sorozat, főleg amikor a sárkányok végig perzselik valamelyik sereget. Ott azért igen csak kilógott a lóláb.

    De összeségében remek sorozat.
  • Andr0
    #233
    Hát ennek WTF volt a vége? o.0
  • Narxis
    #232
    jaja :D
  • Andr0
    #231
    az utolsó rász az csapatni fogja...:D És akkor most Doctor meg Merlin lesz karácsonyra nekünk?:D
  • Narxis
    #230
    Ez így enyhén szólva is wtf. Remélem tisztázzák az uccsó részben mert így egy kicsit összekapottnak tűnik.
  • Narxis
    #229
    xD
  • SzirmosSzisza
    #228
    Az a bevágott szarvas :DDD
  • Narxis
    #227
    ja úgy nekem is bejött :D
  • Andr0
    #226
    nekem bejött a kiscsaj...:D:D valamiért vonzódom a picit furcsa/félőrült nőkhöz....:D
  • Narxis
    #225
    Jah, az a ribanc nem tom mit várt. Jóhogy már nem borul le előtte Arthur.
  • spike0007
    #224
    Az volt és Merlinnek most kellett volna felfedni a titkot!!! Most hogy Morgana előbb tudta meg lépéselőnyben van!
    A druida lányt elengedte volna Arhtur, de szinte biztosra vettem hogy ebből Ő nem kér majd.. Igazam lett. Na ennyit Mordredről is..Sajnos Az ok hogy a sztori jól halad, de azért remélem kreatívak lesznek a végkifejletnél. Excaliburt még mindig nem használja Arthur és Merlin még mindig nem fedte fel magát...Szorul a hurok!!:)
  • Narxis
    #223
    Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúú basszus!!!!! vááááááá de felpörögtek az események uramatyám!!!
  • Narxis
    #222
    Szerintem az majd csak később következik be az általad is említett módon.
  • spike0007
    #221
    Igen az volt,nagyon jó rész volt, a sárkányos résznél én is elszomorodtam, egyre inkább érződik a végkifejlet, ami vajon milyen lesz?? Viszont most már időszerű lenne Arthurnak megtudni Merlin titkát!!!!!
    Nagyon haragudni fogok az alkotókra ha csak az utolsó részben, vagy egyáltalán nem tudja meg a titot.. (Kivéve ha Arthúr életben marad akkor nem fog zavarni.) Mivel a legenda szerint Arthur sokáig uralkodott és már idős volt a végső csatánál, de még volt ereje a harchoz azért bőven. Ha Arthur az utolsó részben meghalna, akkor is haragudni fogok, mert még rengeteg elmesélni való lenne. Az Excalibur hanyagolva van sajnos, egyedül Merlin használta ebben az évadban, nyilván úgy illene hogy előkerül az utolsó részekben, ahogy a szászok is csak úgy megint megjelentek a mostani részben Morgana mellett. (Ez az egy szál ami kidolgozatlan és jobban el lehetett volna mesélni. Ez az a dolog a titoktartás mellett ami nem tetszik ebben az évadban, minden más egyébként csúcs!) A Szászok Morgana szövetségesei semmi kétség. Tehát elképzelésem szerint ez a sorozat végi csata még valahogy úgy fog végződni hogy Morgana meghal Mordred meg elszökik és a látomás az csak jópár évtized mulva következik be, de azt már a sorozatban nem látjuk. Így érhetne véget a sorozat a csúcson! Gaius és az öreg sárkány meghalna, AITHUSA léphetne az öreg sárkány helyére. MERLIN PEDIG VÉGRE A MEGÉRDELT HELYÉRE KERÜLNE. Egyszerűen túl fiatalnak érzem még Mordredet és Arthurt hogy most végezzenek egymással. Meg akkor durva véget érne a sori!!!!
    Ha így lesz az nemigazán fog tetszeni, mert Merlinnek kijárna a tisztelet Arthur és a lovagok meg egész Camelot előtt. Gyakorlatilag így nem maradna idő erre a szálra. Hiszen bár Camelot Arthur halála után még fennmaradt egy ideig de nem sokáig.
    Narxis szerinted Arthur meghal a végén vagy az majd csak később következik be az általam is említet módon?
  • Narxis
    #220
    ÚÚÚ ez de istenkirály rész volt!!!! A sárkányos részt megkönnyeztem. :(((

    Köv. részben végre kiterítik a lapokat, durva lesz.
  • Narxis
    #219
    Reméljük a mai részben már kiderül Merlin titka!
  • Andr0
    #218
    hát ez epic rész volt!! Morgana még mindig a best, szerintem nagyon szép az arca hangja alakaja...:D:D

    Merlin meg... női varázsló xD

    Meglátjuk mit tartogat az utolsó 4 rész :O
  • Narxis
    #217
    Merlin sárkánya ellen nincs esélye annak a fiatal csenevész kis sárkánynak. Am. sztem nem fognak összecsapni hiszen Merlinre is hallgat.
  • spike0007
    #216
    A sárkányok lehet összecsapnak még az utolsó epizódban.. Meglátjuk!!! Egyébként brutáljó rész volt a mostani!:)
  • spike0007
    #215
    Hát mivel már bejelentették hogy 5.évad az utolsó és ennyivel is terveztek, ezért sajnos véget ér a sori.

    Amúgy sztem a csúcson fog véget érni két álleejtő dupla epizóddal.

    Sztem Arthur a köv 4 részben megtudja az igazat Merlinről, érdekes volt látni ahogy az ablakban figyelte az új epizódban, hogy Merlin visszajött valahonnan lóháton. Mivel a varázslás mentette meg Gwent,(Merlin mint Női varázsló hihetetlen volt...) így sztem ha kiderül Merlin titka méginkább hinni fog benne.
    Szóval ha lesz is csata MORGANA MERLIN MORDRED ÉS ARTHUR KÖZÖTT EZ MÉG NEM AZ A CSATA LESZ, MERT TÚL FIATALOK MÉG...Egyrész valami hihetetlen fordulat kéne Mordrednél, szóval sztem oda jutunk el a sorozat végére,hogy a mágia a végén elfogaott lesz Camelotban és Arthur a szászok ellen vonul hadba és egyesíti a briteket.. Valszeg Gaius vagy az egyik lovag, vagy esetleg Morgana meghallhat...
    A többit meg majd a mozifilmekben elmesélik...Amit remélem ugyanezzel a szereplőgárdával hoznak össze. Egy trilógiára simán jó lenne a sori mozis változata!!!
  • Narxis
    #214
    Hát jah, nagyon nem kéne. :/
  • blbogus
    #213
    Ne legyen már kasza :(
  • Narxis
    #212
    Gyerekek ez brutál jó rész volt, izgis, akciódús meg minden!
  • SzirmosSzisza
    #211
    Valami bikinis lakodalomban nem ? :D
  • Narxis
    #210
    Az se lenne rossz...:D:D