31
  • coolbboy83
    #31
    Ha valakit üldöznek, akkor a személyi adatai alapján keresik meg, hogy használta-e esetleg a kártyáját, és hól... a rendörség mobil cella infót is használ, ami kijátszható persze.

    Ez nem Sci-Fi, hogy beírnak 4 számot a szar zöld karaktereket kijelző csipogó laptop meg kitalálja a többit..... és 10 másodperc alatt átmegy a pénz innen oda....
    Buták vagytok....innen is látszik
  • coolbboy83
    #30
    PIN-t kivéve persze.
  • coolbboy83
    #29
    Akkor játsszuk azt, hogy megadod a mail címed, és elküldöm neked az egyik bankkártyám adatait.

    Lássuk tudni fogod ki vagyok, merre lakom stb. kapsz rá 1 hetet.

    Nos???
  • halgatyó
    #28
    Csak azt akartam kihozni: az, hogy valakik kapnak egy bizonylatot, amin nem szerpel hogy ők agy boltban mit vásároltak, az NEM JELENTI AZT? hogy az az infó nincs meg!
  • halgatyó
    #27
    Ha jól látom, többen is kétségüket fejezik ki az információk láthatóságát illetően,
    csupán azért, mert azon a bizonylaton, amit ők kapnak, az infó nincs rajta.
    Csakhogy ez nem jelenti azt, hogyaz az infó nincs meg, valahol eltárolva!
    Erős hiszékenység kell ahhoz az elképzeléshez, hogy ma, amikor annyi pénzt és erőfeszítést (paralamenti képvislők "meggyőzése" törvényjavaslat előkészítők és benyújtók folyamatos fenntartása és fizetése, stb) szóval amikor annyi erőfeszítést tesznek mindenféle magán információk megszerzéséhez, akkor pont ezt a lényeges, és INGYEN AZ ÖLÜKBE HULLÓ infót nem szereznék meg?????

    Na neee!

    Egyébként a hatóságok gyanúsan sokat tudnak az állampolgárról. Ennek egyik észrvehető megnyilvánulása BIZONYOS (és persze CSAK BIZONYOS!!!) törvényellenes cselekedetek esetén történő FELFOGHATATLANUL REJTÉLYES lebukások! Gondoljon csak bele mindenki.

    Csak egyetlen példa a közelmúltból: honnan tudták, hogy az a szerencsétlen dzsúdós gyerek tüzijátékkal szeret szórakozni? Miért pont az ő autóját kutatták át?
    Vagy: az álarcos fickó, aki nemrég Tolna megyében kiszállította az autójából azt az arab maffiózót (már az is gyanús, hogy ki védte a fickót a bíróságon) és lelőtte. Állítólag álarcban.
    Akkor honnnan a f***ból tudták olyan gyorsan elfogni?? Itt valami hibádzik!
    (Amikor az én lakásomba törtek be akkor bezzeg nem lettek meg a tettesek! És sok SZÁZEZER(!!!) hasonló esetben sem. Embereket (csakis becsületes kisembereket) lehet büntetlenül megverni, megalázni, megölni, kirabolni, úgy hogy soha sem kerül elő a tettes.

    De ha egy gyalázatos gazembernek egyszer valaki véletlenül kellően "megköszöni" a tevékenységét, akkor rögtön elkapják. Vajon hogyan????
    (Megjegyzem, hogy olyen mértékben nő a jogos elkeseredés az emberekben, hogy a büntetés lassan nem jelent visszatartó erőt. Őszintén remélem, hogy ennek a világnak a kiagyalói egyszer máglyán fogják végezni. Bármilyen áldozat árán is)
  • balage187
    #26
    Nem ertem a cikket. PIN-kodot/uj kartyat miert kuldene ki a bank barmilyen cimre? Csak oda kuldi ki, ahova regisztralva van a kartya/szamla nem? Lakcim valtozas eseten meg be kene menni a bankba es ott intezni az ugyet (miutan szemelyivel igazoltad magad).

    Szerintem ennek igy kell lennie, es igy biztonsagos is. Az, hogy a bank csak ugy kikuld uj kartyat, PIN-kodot egy random cimre az elegge hulyesegnek hangzik szamomra.
  • arty
    #25
    kis utánajárás vs. azonnal megvan
    ha 100000 ember adatait kell "feldolgozni", melyikkel lehet gyakorlatban foglalkozni? 100000x kicsit utánajárni ... vagy ... ? ;)
  • cateran
    #24
    Csak néhány logikai bukfenc:
    hétfő, 8:00, bérutalás X cégtől - hogy is fogod ezt látni? Ha hivatalos szerv vagy akkor gyanítsuk nem kell még ez se, hogy tudják hol dolgozom...
    hétfő, 18:30, vásárlás CBA-ban Y címen - honnan tudod,hogy rendszeresen vásárolok ott?( lehet csak beugrottam -haveromhoz menet- venni 1 üveg bort..ez túl kevés info konklúziokhoz)
    kedd, 9:00, kártyafeltöltés Z számra - nehéz kideríteni vkinek a telefonszámát....főleg hivatalos szervként
    kedd, 18:45, vásárlás CBA-ban Y címen - már nyomosabb info,hogy rendszeresen itt vásárolok,de még mindig nem 100%...
    szerda, 8:30, hiteltörlesztés átutalás - ki az a hülye aki kártyáról törleszt és nem számláról?
    szerda, 17:45, zárvásárlás Ö összegért L lakatüzletben - ???? infotartalma 0

    Igazából semmilyen olyan info nem derül ki,amit kis utánjárással ne lehetne kideríteni...akár magánszemélyként is..


  • maestro85
    #23
    Teljesen egyet értek. Azok, akik az ilyesfajta gondolatok miatt az embert összeesküvés elmélet hívőknek titulálnak minket, azok pont a kényelmes életük miatt nem gondolnak ilyenekre. (vagy annyit keresnek vagy eléggé sok médiát olvasnak, néznek hogy agymosottak lettek - észre sem veszik, de nem saját gondolataik vannak, hanem mások gondolatatit adják vissza a sajátjukként- ) Csak le kellene ülni pár órára kicsit kipucolni a fejünket mindenféle külső véleményformáló szenytől, és gondolkodni. Emlékezni arra, hogy milyen és mennyi mocskos dolgot művel a politika, amit mind nyílvánosan tesz. Ezek is sokszor szánalmasak és mégis annyira kényelmesek lettünk, hogy nem teszünk ellene semmit, csak nézzük, és sóhajtozunk, hogy majd valaki vagy valami tesz ellene valamit, reménykedünk hogy jobb lesz... És ez mind az ami nyílvánosan működik. A politika mögött pedig még nagyobb hatalom, a pénz van, különböző gadagok az érdekeltségi körük révén mozgatják a világot, hogy nekik jó legyen. (ami nekünk nem jó, hanem rossz) Akkor azok milyen mocskos dolgok lehetnek? Lehetne erről sokat írni, de aki nem nyitott erre, az úgy sem fog rajta elgondolkodni. Mi sem azt mondjuk másoknak, hogy higgyen ebben, hanem csak kicsit gondolja át... JFK, 9/11 Ezek amik a köztudatban is benne vannak. És akkor mennyi lehet még a felszín alatt?
  • Turdus
    #22
    Méghozzá nem is akárki mondta. Kár, hogy a mai Államok elfelejtette, miben hittek az alapítói.
  • Turdus
    #21
    Minden bizonnyal én vagyok paranoiás, és pusztán a beteg elmém szülte ezt is itt.
  • halgatyó
    #20
    A mobiltelefont otthon lehet hagyni ha úgy adódik... csak súgom
  • halgatyó
    #19
    Egy híres ember mondta a 19. században: Aki a szabadságát feláldozza a kényelem oltárán, az előbb-utóbb mind a kettőt elveszíti.
    Ma már sajnos egyre kevesebben vannak, akik ismerik ezeket a gondolatokat.
  • Match
    #18
    Hát, a munkahelyem, hogy hol lakom, mi a mobilszámom mind bejelentett dolog (ergo a nevemen van), nem valami nagy titok, tehát ezek nem nagyon számítanak. Abban igazad van, hogy X Y útvonalakat lehet saccolni, de elég nehéz azért valami pontosat kihozni belőle (vagy mondjuk úgy, használhatót). Arról nem is beszélve, hogy ha én L boltban veszek a zár mellé egy zártisztító spray-t, akkor igencsak nagy fejtörést okoztam a gonosz üldözőknek.
  • halgatyó
    #17
    Sajnos, a magadfajta orrukiglátók eléggé sokan vannak. Nektek "köszönhetjük" a napjainkban egyre jobban eluralkodó hatalmat.
    Nézd csak a tévét és ne gondolkodj. Ne emlékezz, mi volt x vagy y évvel korábban, ne hasonlítsad össze a korábbi helyzeteket a maiakkal, ne vedd észre a világban mindenütt végbemenő, országhatárokon sőt kontinenseken átnyúló, választási ciklusoktól független, azoknál sokkal hosszabb idejű változásokat, amelyek a középosztály egyre összébb zsugorodását, fokozódó ellenőrzését és kifosztását mutatják.
    Az a legkönnyebb, ha az "összeesküvés elméletek" híveit elmebetegnek tartjuk... nem kell gondolkodni
    Jó lenne elmenni egy másik bolygóra és a magadfajtákat itthagyni... elmélkedjetek csak a terrorizmusról meg a globális felmelegedésről, vessétek alá magatokat az életminőségeteket és szabadságotokat a kőkorszaki szintre leszorító intézkedéseknek... miközben ezen intézkedések meghozói nem igazán osztoznak életminőségetekben
  • Turdus
    #16
    Nem is ez a lényeg. Tegyük fel, hogy a következő tranzakciók voltak:
    hétfő, 8:00, bérutalás X cégtől
    hétfő, 18:30, vásárlás CBA-ban Y címen
    kedd, 9:00, kártyafeltöltés Z számra
    kedd, 18:45, vásárlás CBA-ban Y címen
    szerda, 8:30, hiteltörlesztés átutalás
    szerda, 17:45, zárvásárlás Ö összegért L lakatüzletben

    Ebből máris tudom, hogy kinek vagy eladósodva, hol dolgozol (X), melyik környéken laksz (Y) és hogy mi a mobilszámod (Z). Ezek alapján tudom, merre jársz nap mint nap (X és Y közötti útvonalak), adott időben itt figyelve az embereket elég egy csörgetés, hogy megtudjam, ki vagy. Ezután nem nagy kunszt megfigyelni, hogy melyik lakásba mész be. Beugrok az L boltba, és megnézem, melyik zár kerül Ö forintba, és máris megvan a típusa.

    A lényeg az, hogy megadsz olyan információkat (önként és dalolva), amiből tovább lehet menni, és könnyedén ki lehet deríteni mindent Rólad. Ez pedig (bárhogy is szépítsük) a magánszféra durva megsértése. Olyan ez, mintha önként behajtanád a fejed a guillotine alá, mondván, úgysem húzzák ki a pöcköt, és aki mást mond, az paranoiás és összeesküvés-hívő.
    Hát köszönöm, én inkább be se teszem a fejem, és akkor egyáltalán nem érdekel, hogy van-e összeesküvés. (Csak a teljesség kedvéért, engem nem zavar, ha megfigyelnek, nincs semmi rejtegetni valóm, de azért önszántamból nem segítem a dolgot.)
  • Match
    #15
    Ok nagyokos, akkor légyszi sorold fel melyik boltban vonják le tételesen az összeget. Ugyanis a számlákon csak annyit látni, hogy xy bolt levont tőled x összeget...Tehát elég nehéz lenne megmondani hogy én az adott boltban most kenyeret vagy cigit vettem, illetve a 20 fajta zárból éppen melyikre esett a választásom.
  • Turdus
    #14
    Az, hogy nálunk ilyen "tökölős" a fizetés, az nem a bankkártyák hibája, hanem a bankoké, akik a létező leggagyibb és legolcsóbb rendszert építették ki, a biztonsági hiányosságokat meg bürokráciával (ld aláírás) próbálják orvosolni.
    Mindig is furcsán néztem azokra, akik nem hajlandók pénzt fektetni olyan dologba, amiből élnek...
  • Turdus
    #13
    Ja, és nem vagyok összeesküvés hívő, csupán informatikus. Amit írtam, az az összegyűjtött adatokra vonatkozik, nem mondom, hogy egy árnyékhatalom fel is használja, csupán azt, hogy ha ott vannak, akkor fel lehet használni. Én azt mondom, hogy jobb, ha nincs ilyen adatbázis, mintha van, és naiv módon abban bízunk, hogy talán úgyse fognak visszaélni vele.
  • Turdus
    #12
    Átsiklottál egy apróságon, amire próbálták felhívni a figyelmed:
    1) ha kp fizetsz, akkor nem kerül be semmilyen központi nyilvántartásba, hogy mit vettél.
    2) ha bankkártyával fizetsz, akkor önként és dalolva adod át az infót, hogy mik a vásárlási szokásaid. Ennek csupán az a kellemetlen oldala, hogy egy szerv (pl amit Németországban most megszavaztak), mindent tudni fog rólad, még azt is, hogy milyen zárad van a lakásajtón. Vagy azt, hogy mikor, hol szoktál kenyeret venni. Ez, akárhogy is nézzük, megfigyelés.
  • coolbboy83
    #11
    Ha ilyen egyszerű lenne lopni, akkor már én is megtettem volna.
  • coolbboy83
    #10
    az átutalás a legbiztonságosabb, de az esetek 99%-ban erre nincs lehetőség internetes vásárlásnál...
    külföldre, meg 5-6 nap mire kimegy a pénz úgy.
    Ha kártyával megy, akkor ő látja, hogy van fedezet, mert le tudja bonyolítani a vásárlást.... a pénz ott is kb 7 nap mire átíródik hozzá.
  • BandiG
    #9
    Én is mindig bankkártyával fizetek. Jobb helyeken nem kell aláírni se. (asszem az csak hitelkártyánál van) És sokkal gyorsabb kártyával fizetni, ami kb 4 másodperc, mint megvárni hogy a pénztárosnéni agyán átmenjen az 5-3 vagy esetleg begépelje, aztán kikeresse a kasszában a visszajárót.
    Viszont azt érdekesnek találom hogy a cikkben honnan szerzi meg a nevet?? A név nincs rajta a blokkon, esetleg 1-2 helyen az aláírás, de aki abból megfejti a nevet az a legtöbb esetben profi. Ráadásul egy normális bank szerintem csak a regisztrált címre küld új kártyát. Úgyhogy az egész cikk elég értelmetlen, esetleg csak a németekre vonatkozik.
    Halgatyónak meg azt üzenem, hogy remélem nem használsz mobilt/internetet/autót se, azok ugyanúgy a nagy összeesküvés részei.
  • Vorpal
    #8
    Próbálnád ugyanezt Németország adott vidékén - ahol valamilyen számomra hihetetlen okból kifolyólag csak Eurocardot fogadnak el.
    Amikor megvillantottam a Visat csak néztek rám - na akkor jól jött volna egy kis készpénz.
  • picurmanoo
    #7
    Hát elnézést, de te vagy a zsugorított agyú f*sz!
    Látszik, hogy te is egy hülye összeesküvés-elmélet hívő vagy. Én személyszerint szívesen használok bakkártyát...és tudod miért? Mert pl nyáron, amikor hazautaztam angliából magyarországba, akkor nem kellett seholsem pénzt váltanom, mert a visakártyát mindehol elfogadták. Közben szebin voltam, de hetente megérkezett rá a fizetés és ha valami számla jött közbe, akkor azonnal az is rendezve lett. Nem pedig az, hogy bocs, de külföldön voltam és azért nem fizettem be 3-4 hétig a számlákat. Már lassan egy éve, hogy szinte sosem használok kp-t, mert minek, ha a másik egyszerűbb és gyorsabb???
  • halgatyó
    #6
    Előre is bocsi azoktól, akiket esetleg megbántok, de én nem sajnálom ezeket a bankkártyával fizető zsugrított agyú f**okat! Meg a bankokat pláne nem sajnálom.
    3 ok miatt utálom (ez finom kifejezés!) nagyon a bankkártyás fizetési rendszert:
    (nem fontossági sorrendben, hanem időrend szerint)

    1.) Először a bankkártyások okozta tökölést utáltam meg, amit a pénztáraknál műveltek, miközben a hosszú sor akadozva haladt. A kib**ott aláírogatósdi, meg a rengeteg papír, amit nagyképű arckifejezéssel a bankkártyához hozzácsatolva visszadatak-visszavettek (volt olyan pénztáros, aki még tűzőgéppel is egymáshoz csatolta a blokkokat)

    2.) Másodszor azt az ellenőrzést utálom és megvetem, amely a bankkártyás fizetésen keresztül megvalósul az állampolgár felé. Ez kiegészíti az egész életünket figyelő nyilvános és rejtett kamerákat, a számítógépek figyelését, és mindent.
    Valamikor, amikor a 90-es évekig még valahogyan működő látszat-demokráciát kivívták a dolgozó emberek (óriási áldozatokkal, szervezkedéssel, röplepok nyomtatásával és terjesztésével, stb..stb..) akkor ezt a mai stílusú ellenőrzés hiányában lehetett megtenni. Ma már nem lehetne, és pár évtized múlva talán már a gondolatainkat is uralni fogják.
    Márpedig ez a háttérhatalom már számtalanszor bebizonyította, hogy mire képes. Ezeknek semmi sem szent, ezek nem erkölcsös emberek, vagyis ezeket nem a belső fékek tartják vissza bármilyen cselekedettől, hanem csak az ellenállás mértéke. Amely ellenállási lehetőséget napjainkban rohamléptekkel semmisítenek meg, a középosztállyal együtt, annak anyagi és tudati ellenálló képességével együtt.
    Ennek a tendenciának és eszközrendszernek egy része a bankkártyás fizetési rendszer.

    3.) Az elektromikus kamatpénzrendszer egyik tartóoszlopa! Az az elektronikus kamatpénzrendszer, amely mára felfalta a reálgazdaságot (a termelő üzemek tulajdonjogát megszerezték a semmiből "pénzt" teremtő, a világot eluraló szélhámos maffiózók). Ez a kamatpénzuralmi rendszer nem a dolgozó középosztály érdekében fog működni!
    És nemcsak a termelő vagyont szerezték meg, hanem ráteszik a mocskos kezüket a társadalmi szolidaritás intézményeira is (egészségügy, nyugdíjrendszer), ráteszik a közterületeinkre (fizetőparkolás), a földjeinkre (a mezőgazdaság szándékos lerohasztása ezt a célt szolgálja), és még lehetne sorolni nagyon sokáig...

    Ha Dzsingisz kánnak a kezében lett volna a mai technológia, a közlekedés, a kommunikáció és a tudatipar (sajtó), ha 1milliószor annyi pénze lett volna, mint amennyi volt, és ha 1000 évig élhetett volna, vagyis nem kellett volna sietnie, ráért volna szépen lassan, feltűnö rombolás nélkül, a tudatipari befolyásolás révén meghódítani a világot, akkor pontosan azt az iszonyatot láthatnánk, amit ez a mostani háttérhatalom művel!
    Ez jusson eszébe minden idiótának, amikor bankkártyával fizetvén nagy büszke pofával nézeget maga köré, hogy húúú de kib**ott modern gondolkodású ember vagyok, wazze...
  • atlagember
    #5
    Az aláírás ráadásul a kártya hátulján is rajta van. Tehát ezek szerint elég csak ellopni egy bankkártyát és az azon lévő aláírás alapján kérni hozzá a saját címedre egy új pin kódot.
  • Ajnasz
    #4
    Igy van, biztonsag szemopontjabol mindig is az ember volt a szuk keresztmetszet. Az lopasok, csalasok, visszaelesek nagy tobbsege az emberi hiszekenysegre es az emberek hibaira alapul.
  • toto66
    #3
    Itt nem az informatikával van baj, az emberi tényezőt lehet kihasználni!
  • roliika
    #2
    Gyanítom a rendszer egységes. De ha megnézed mennyi informatikust keresnek oda, talán nem véletlen.Informatikából mi jobbak vagyunk azért náluk...legalábbis remélem/sejtem.
  • Piel
    #1
    Ha már a német bankokban sem lehet megbízni, akkor mi lehet a helyzet itthon?