17
  • Max7
    #17
    Akit érdekel a téma azt a hagymától a hajszál végéig érdekli akit meg nem az meg nem fogja erőltetni magát hogy elolvassa (engem se érdekel a békák párzása, ha ilyen cikk jelenne meg tőlem leírhatnák a kis békától a kis békáig terjedő időszakot)
  • dez
    #16
    Valószínű úgy gondolják, ha túl sok technikai részletet írnak, mások menekülnek el. És ebben talán igazuk is van.
  • Max7
    #15
    Na ez így összességében egész jó lett volna de most az sg-nek az a célja hogy itt maradjak vagy elmászkáljak másfelé infokat szerezni?
  • dez
    #14
    Ja igen, a L1 és L2 magonként értendő, a L3 közös.
  • dez
    #13
    Ja, és a cache-ek:

    Shanghai:
    L1: 128 kB (2x64 kB)
    L2: 512 kB
    L3: 6 MB

    Nehalem (legalábbis Core i7):
    L1: 64 kB (2x32 kB)
    L2: 256 kB
    L3: 8 MB
  • dez
    #12
    Az ilyen hírek többsége itt is és máshol is tükörfordítás szokott lenni. Bár szerintem most éppen nem az, és ehhez képest hitelesnek mondható. [Mondjuk a memóriavezérlő szerver vonalon max. 667 MHz-et támogatott az előző generációnál.]

    Ha több részletre vagy kiváncsi, ott van a link a hírben a hivatalos sajtóanyagra.

    A foglalat a megszokott Socket 1207. Az önmagában hír lenne, ha új foglalatot vezetnének be. De már tudható is, hogy jövőre jelenik meg a Fiorano szerver-platform, valamilyen új foglalattal. (De emellett az újabb procik még jó ideig a régire is kijönnek.) A fő újdonsága a 4 HyperTransport vonal lesz, a mostani max. 3 helyett. Ezzel már 16-utas rendszer is építhető (egy Direct Connect konfigon belül). Vagy még gyorsabb 2-4-8 utas.

    Apropó, gyorsabb: a jövő év elején kijönnek olyan lapok is, amik még Socket 1207-esek, a procik között cHT3.0-ás HT kapcsolat lehet.

    Alkalmazható alaplapok tekintetében ajánlom ezt a ph!-s cikket, már ami a Tyant illeti (ami a szerver-lapok egyik fő szállítója a kevés közül): link

    Szerver fronton megszokott, hogy jelentős árkülönbözetet jelent néhányszáz MHz. (Mondjuk ezt az Intel Core i7-nél is megfigyelheted, pedig az asztali proci.)
  • Max7
    #11
    Én érzem csak úgy hogy a cikk írója megkapta valakitől az amd híreinek a linkjét és ide fordított magyarra pár sort?

    Érdekelt volna pl. a foglalata a procinak (ami elvileg adott) érdekelt volna a az L1 L2 memoriaméret (ami kis utánnajárással szintén adott) pl hogy mely alaplap tipusok specifikálodnak rá vagy melyiknél lesz elég egy biosupdate...

    vagy pl el lehetett volna csámcsogni azon is hogy 300mhz-vel jobb teljesítményű proci mi a fenéért kerül 1000$ azaz ~ 200.000ft-tal többe...

    szerintem ez most egy picit hanyag cikk!
  • arty
    #10
    megértem, hogy az AMD is beállt a kamu-tdp sorba, de nem örülök :(
  • dez
    #9
    (Az utolsó megjegyzés nem kimondottan erre a cikkre vonatkozott.)
  • Vanek úr
    #8
    Az előző hozzászólásomban emlegetett ACP-s pdf-ben benne vannak az osztályok is:
    HE procik: 55W ACP - 79W TDP
    'Alap' procik: 75W ACP - 115W TDP
    SE procik: 105W ACP - 137W TDP
  • Vanek úr
    #7
    Azért némi tévedés áll fent. A fenti 75W-os értékek ACP-s értékek, amik az Intel féle TDP-nek megfelelően van kialakítva. A hivatalos AMD-s féle TDP értékek (amik nem hasonlíthatóak össze az Intel féle TDP-vel, mert az AMD-nél ez inkább olyan maximum-féle TDP), azok a http://www.amd.com/acp oldalon lévő pdf-ben vannak.
    Vagyis:
    75W ACP = 115W TDP
  • dez
    #6
    (pontosabban ilyen teljesítményű)
  • dez
    #5
    TDP osztályok vannak. A szerver procis osztályokat nem ismerem, de az asztaliaknál ezek vannak:
    - "45W" = <45W
    - "65W" = 45.1 - 65W
    - "95W" = 65.1W - 95W
    - "125W" = 95.1W - 125W
    - "140W" = 125.1W - 140W
    Tehát, ha valami pl. 100W-ot fogyaszt, az a 125W-os osztályba kerül.
    (Újságíróknak ez úgy látszik, sokszor túl magas.)
  • Sanyix
    #4
    És mivel tdp kategóriák vannak, nem is biztos hogy szélsőséges esetben fogyaszt ennyit, mert legalább 10 wattonként vannak a tdp-k (95w, 75w, 65w, 45w)
  • sirpalee
    #3
    AMD-nél a TDP az amennyit a lehető legszélsőségesebb esetben fogyaszt (hogy egy alaplapgyártó felkészülhessen). TEhát ezek a procik max 75-t esznek, az átlag kb 40-50 lehet. Ami azért elég jó fogyasztás.
  • kozmate
    #2
    AMD’s TDP is the processor design specification. TDP is for system designers. faq
    Ez egy keret, erre kell méretezni az alaplapokat, hűtést.
  • roliika
    #1
    Hogy sikerült elérni, hogy mindegyik pont 75W-ot egyen?